דוח שבועי (17) - שולה זקן עבריינית סדרתית   |  

בימים אלה מנסה זקן המושחתת למנף את העבריינות הבלתי פוסקת שלה לצורך עשיית כסף באמצעות הרצאות מתחסדות שבהן היא מנסה למרק את עצמה בפומבי ולהטיל את כל הבוץ על הבוס שלה לשעבר, אולמרט שעומד על סף כליאה מאחורי סורג ובריח לתקופה ממושכת

בתוכנית "עובדה" ששודרה השבוע (5.11.15) הציגה המראיינת אילנה דיין שאלה נוקבת לכוכבת התוכנית, שולה זקן: "אולמרט טוען שאת עבריינית".

תשובתה הקצרה של זקן הייתה: "היה לי מורה טוב".

זקן שכחה לציין בתוכנית, שלעיתים התלמידה עלתה על המורה במעלליה הבלתי פוסקים. רשויות החוק העניקו לה הנחות כבר באמצע העונה הפלילית. בימים אלה מנסה זקן המושחתת למנף את העבריינות הבלתי פוסקת שלה לצורך עשיית כסף באמצעות הרצאות מתחסדות, שבהן היא מנסה למרק את עצמה בפומבי ולהטיל את כל הבוץ על הבוס שלה לשעבר, אהוד אולמרט, שעומד על סף כליאה מאחורי סורג ובריח לתקופה ממושכת.

בדף של חברת האמרגנות שלה מופיע הקטע הבא: "פגישה מרתקת עם שולה זקן בנושא: סיפור על אהבה, נאמנות ובגידה".

שולה לא שומרת יותר על זכות השתיקה עבור אף אחד. היא מדברת, משתפת ומספקת מבט אחר ושונה על מי שהיא ועל הדרך הארוכה אותה עברה מילדות ועד היום. בסיפורה משתפת שולה זקן בצורה כנה ופתוחה את קהל השומעים שלה בכל ההחלטות החשובות בחייה והמחירים הכבדים אותם שילמה.

עליבותם של אנשי תקשורת

מסתבר שזקן מנסה במתק שפתיה לשווק את עצמה מחדש כקורבן שנפל, כביכול, בפח ולהרחיק מעצמה דימוי של פליליות כרונית. זקן רוצה לפצות את עצמה כספית באמצעות הרצאותיה על המחיר הכבד ששילמה, לדבריה, ומשלה את עצמה שציבור מאזיניה מטומטם וקונה את כל מה שהיא מספרת ומוכרת לו. המרצה המתחזה הייתה מעורבת למעשה לאורך השנים בפרשות שחיתות רבות, שרק על חלקן נתנה את הדין.

זקן, הסייענית הוותיקה של אולמרט, הנחיתה לו בשעתו מכת מחץ, בשעה שחשפה את מעשי השחיתות שלו לפני האומה והפעם בקולו שלו.

זה היה אותו הקול שבו פנה בשעתו אולמרט אל אזרחי המדינה, ערב התפטרותו מתפקיד ראש הממשלה, הכחיש שקיבל שוחד ואמר את המשפט המיתולוגי: "מעולם, מעולם לא לקחתי אגורה לכיסי". כאשר נחשפו בהדרגה פרשות השחיתות האישיות של אולמרט בזו אחר זו, נתגלה שאולמרט לא לקח לכיסו אגורות, אבל מטבע זר במזומן ולא בסנטים אלא בשטרות גדולים.

התברר שלאורך תקופה ממושכת הקליטה זקן את אולמרט, האיש שטיפח אותה לאורך שנים, והעלה אותה לגדולה בתחום המקצועי מעבר להשכלתה וכישוריה. אולם בעת מצוקה אישית פלילית קשה לא נמנע אולמרט להקריב אותה, כדי לנסות לחלץ את עצמו מהבוץ הפלילי העמוק שבו הוא שקוע עד מצחו.

הקלטות חשפו מחדש את עליבותה של קבוצת אנשי תקשורת שפעלו לאורך שנים על תקן של משת"פים, סגדו לאולמרט, הגנו על מעלליו הנפשעים, סייעו לטייחם ולא היססו למתוח ביקורת על אישים במערכת אכיפת החוק, עיתונאים אמיצים וגופי מתנדבים למאבק בשחיתות השלטונית. אולמרט בתמורה הדליף להם חומרים מסווגים, החמיא להם, ליטף אותם ונתן לכל אחד מהם את ההרגשה שהוא חברו הטוב ביותר. לבושתם הם לא השכילו להבין שבעצם אולמרט משתמש וגם משטה בהם.

על קבוצה זו נימנו, בין השאר: נוני מוזס, אמנון דנקנר ז"ל, טומי לפיד ז"ל, יאיר לפיד, יצחק לבני, דן מרגלית, גדעון רייכר, יצחק לבני, נחום ברנע, שמעון שיפר ובן כספית. אין ספק שאנשי התקשורת הללו פעלו נגד העיקרון של זכות הציבור לדעת את האמת הערומה על מעלליו של אולמרט וגרמו עוולה רבה לקוראיהם, מאזיניהם וצופיהם.

הסודות הכמוסים ביותר

תנועת אומ"ץ לא הופתעה כלל מתעלוליו של אולמרט הרבה לפני שנחשפו בקלטות של שולה, והיינו מודעים היטב למערכת היחסים ביניהם שפשטו ולבשו צורות. התייחסותה המתמשכת של זקן כלפי אולמרט היא שילוב קטלני מבחינת שלטון החוק של הערכה, הערצה, אהבה וסגידה. זקן פיתחה באולמרט תלות מוחלטת. אולמרט המניפולטור, הקומבינטור, הערמומי והתחמן ידע היטב כיצד לשלוט בזקן בנוכחות קרובה ובשלט רחוק.

זו הייתה למעשה הסיבה העיקרית לכך שזקן מעולם לא הסגירה את אולמרט ולא הייתה מוכנה להעיד נגדו. כך נהגה גם כאשר הפסיקה לנהל את לשכתו בפעילות העסקית הנוכחית שלו, שבמסגרתה הוא מנצל היטב את הקשרים שרקם במהלך שירותו הציבורי. זקן ידעה את סודותיו הכמוסים ביותר של אולמרט, לרבות חשבונות הבנק האישיים שלו.

היא הכירה את הדרכים הנפתלות שבאמצעותן התעשר באורח בלתי חוקי, הן מהקופה הציבורית והן מכיסיהם של אילי הון, והייתה מעורה בתמורות שהוא העניק. זקן החזיקה ברשותה רשימה מעודכנת של אילי הון שהעניקו הלוואות כספיות נדיבות לאולמרט, והוא לא טרח מעולם להחזיר אותן. זקן השתלבה היטב בפרשות השחיתות של אולמרט, שלא כולן נחשפו עד היום, והפכה למושחתת בזכות עצמה. בכמה תחומים התלמידה עלתה על המורה שלה.

זקן חיקתה את אורחות חייו של אולמרט והפכה לנהנתנית בזכות עצמה. לא פעם טסה במחלקה ראשונה. היא הרבתה להתחכך עם חבריו המיליונרים של אולמרט ויצאה נשכרת מכך. בהדרגה הקיפה עצמה זקן באנשים מקהילת המי ומי ומדוע ולמה, ובעיקר הייתה סקרנית לדעת כיצד צברו את כספם. החוק לא היה מעולם נר לרגליה של זקן, ואילו ידיה בחשו בכל פרשה פלילית שבה היה מעורב אולמרט.

למעשה החזיקה זקן לאורך השנים את אולמרט במקום רגיש ביותר, ונראה היה שאולמרט חשש שהפה הגדול שלה עלול להמיט עליו שואה פלילית. ביטוי מוחשי לכך ניתן כאשר המשטרה חשפה בשעתו במהלך חקירה פלילית, שזקן קיימה האזנות סתר קבועות לשיחות שניהל אולמרט כאשר כיהן כראש הממשלה. כאשר נודע לאולמרט על ההאזנות הלא-חוקיות הללו, שנעשו מסיבות שידועות למתי-מספר, היה מופתע ביותר ואמר לחוקרי המשטרה שלא ידע על כך דבר. מאוחר יותר, אחרי שיחת מוטיבציה עם זקן, חזר בו אולמרט וטען שהן נעשו, כביכול, בידיעתו המלאה. כל מילה מיותרת.

השבועה על ערש דווי

כאשר נחקרו בשעתו אולמרט וזקן בפרשות טלנסקי וראשונטורס, נאסר עליהם להיפגש על-מנת שלא יתאמו חלילה עדויות ביניהם, אבל הם מצאו דרכי תקשורת לצרכי תיאומים וגם נפגשו באקראי במקומות פומביים. במרוצת השנים, שבהן היה לי הכבוד המפוקפק לעסוק בפרשות השחיתות של אולמרט, נשאלתי לא אחת, מדוע התייצבה זקן באורח טוטאלי לימינו, הייתה מוכנה להסתכן בתשלום מחיר אישי כבד וסירבה לכל הצעה לשמש עדת מדינה נגדו ולחלץ את עצמה מהבוץ הטובעני. יש לכך כמה סיבות, שלא את כולן ניתן לגלות במסגרת זו.

את אחת הסיבות העיקריות חשפה בשעתו אומ"ץ. זקן הייתה כבולה בשבועה שנתנה לאביה המנוח. התברר שזמן קצר לפני שנפטר אביה של זקן, בא אליו אולמרט בשעה ששכב על ערש דווי וביקש את ברכתו בנוכחות בתו. האב השביע באותו מעמד את בתו שלעולם לא תזיק לאולמרט. זקן מילאה את מצוות אביה, שלא היה מודע כנראה לכך שבתו מעורבת בפלילים בעצמה וזכות השתיקה מסייעת גם לה.

לאורך השנים טענה אומ"ץ באזהרות כתובות, בעת דיונים משפטיים, בראיונות בתקשורת ובהרצאות של חברי התנועה, שאולמרט רודף את אוכפי החוק במשרד מבקר המדינה ובפרקליטות, משטה בחוקרי המשטרה ומתעתע בשופטים. הצבענו על כך שאולמרט הוא לא רק עבריין סדרתי, אלא פועל לאחר מכן לטשטוש עקבות, לשיבוש הליכי משפט, לקניית עדים פוטנציאליים שיכולים להביא להרשעתו ולשקרים באזני השופטים. לא חסרו דוגמאות שהבאנו, אבל לצערי היה קולנו קול קורא במדבר השחיתות.

במהלך הדיונים המשפטיים בפרשת הולילנד, התרענו על כך שעד המדינה שמואל דכנר מאוים והצגנו ראיות לפעילות פלילית של אולמרט מאחורי הקלעים במהלך המשפט, אך לא ננקטו צעדים.

הרומן המבוים עם דכנר

לפני כשנה וחצי, בחודש מאי 2013, פרסמתי מאמר תחת הכותרת "הרומן המבויים של שולה זקן", שבו גיליתי את הקנוניה שרקח אולמרט, כאשר שכנע את זקן שהייתה נתונה עדיין למרותו ושליטתו להסכים לתוכניתו השטנית להלבנת כספי השוחד. היה עליה לחשוף בבית המשפט שהיו לה, כביכול, יחסים אינטימיים עם דכנר. אני מבקש לצטט קטע מהמאמר שנגע גם בנושא עסקת הטיעון:

"מותו של שמואל דכנר, עד המדינה במשפט הולילנד, בעיצומו של משפט מתוקשר שבו מואשמים, בין השאר, ראש הממשלה לשעבר המגה-מושחת, אהוד אולמרט, והסייענית המושחתת שלו, שולה זקן, בקבלת שוחד, מאפשר לצמד המסואב לשלוף מדי פעם שפנים חדשים מגזע מעורב של שקר ודמיון. כך נולד לפני כמה ימים במשפט הולילנד נושא הרומן שהתנהל בשעתו, כביכול, בין דכנר לבין זקן, במטרה להכשיר את כספי השוחד שהיא קיבלה ממנו, שחלקם הועברו אל אולמרט. את התכשיטים היקרים שהוא העניק לה העדיפה לענוד באירועים חגיגיים.

"רק כעבור זמן רב חשפה זקן פרט מדהים נוסף. לדבריה הציע לה אולמרט להתגרש פיקטיבית מבעלה החוקי וליצור כלפי חוץ תחושה שהדבר נעשה כדי לחזק את הקשר הרומנטי שהיה, קיים כיבול בינה לבין דכנר, שנפח את נשמתו במהלך המשפט".

העובדה שהיא לא דחתה על הסף את הצעתו הנבזית של אולמרט מעידה יותר מכל על אופיה הבוגדני של המרצה הצדקנית.

אפילוג

במהלך טיפולה הממושך של אומ"ץ במעלליהם המשותפים של אולמרט וזקן, פרסמתי באתר זה מכתב גלוי לזקן, שבו הזהרתי אותה מפני מלכודת שטומן לה אולמרט והבהרתי לה שהוא לא יהסס למכור אותה ולהטיל עליה את חטאיו.

ברשותכם אני מבקש לצטט כמה קטעים מהמכתב:

"מוקד של העניין שגיליתי בך ובמעלליך היה קשור לאדם אחר שאת כינית אותו 'מפעל חייך' ואולי שכחת להעניק לו גם תואר של 'מפעל מאושר' תרתי משמע. אני במקומך הייתי מכנה את אולמרט: 'משחתת חייך', גם כן תרתי משמע, ואני מקווה שאת מתחילה לרדת לתחילת דעתי בעניין זה.

"הסיבה לפנייה הנוכחית שלי אליך קשורה למעשה נבלה שעושה לך אולמרט בימים אלה באמצעות פרקליטיו. הם פנו לבית המשפט וביקשו למנוע ממך ומפרקליטיך לעיין בסיכומים שלהם במשפט הולילנד שבו שניכם, את ואהוד, עומדים לדין באשמת קבלת שוחד. מהיכרות רבת שנים עם האיש המגה-מושחת הזה אני יכול לומר לך רק, שכל האמצעים הפסולים כשרים בידיו כדי לחלץ את עצמו ללא הרשעה פלילית של קבלת שוחד, גם אם הוא יטיל עליך את ביצוע העבירות מבלי שגורלך יגע לליבו האטום.

"במשך שנים שכבת על הגדר למענו של אולמרט. הגיע הזמן שתשכבי על מזרן נוח. עטרת ראשך אהוד הוא צלופח מהסוג הלא-מצוי שהצליח לחמוק לאורך השנים ולא נאכף ע"י מערכת החוק וגם ניצל מכתבי אישום חמורים. עכשיו עושה אולמרט כל מאמץ לצאת יבש ממשפט הולילנד כדי שיוכל לתכנן את הקאמבק הפוליטי שלו לראשות הממשלה.

"אני מתחיל לרחם עליך באמת ובתמים, מאחר שאת עוברת בימים אלה תהליך כואב של חלום ושברו בלי שאת מודעת לכך די הצורך. אולמרט האופורטוניסט ממשיך לדחוק אותך לפינה ולהפוך אותך לשק החבטות הפלילי שלו. אולמרט גם מנע ממך לחתום על עסקת טיעון שהייתה מבטיחה לך עונש קל יחסית ויעץ לך לסגת מכוונתך, את כהרגלך מימים ימימה נכנעת לו. קשה לחשוד בעבריין סדרתי מסוגו של אולמרט שעצת אחיתופל שנתן לך משרתת אותך. לאמיתו של דבר העצה שירתה את האינטרסים שלו ונבעה מחששו שאת תפצי את פיך ותביאי עליו את כתב האישום וההרשעה".

חודש לאחר מכן, אחרי שהיו לנו סימנים ראשונים שזקן מתפכחת ומתפקחת בהדרגה, פרסמתי באתר זהה מכתב פומבי שהיה מיועד לאולמרט והוכתר בכותרת: "אהוד, שולה תסגיר אותך". להלן כמה קטעים מהמכתב:

"אהוד!, נחתה עליך צרה שלא צפית. שולה זקן עלולה לאכזב אותך קשות בקרוב מאוד; והיא לא תהיה לבד במערכה הבלתי מתפשרת שנפתחה נגדך - בני משפחתה שהתעשתו עומדים לצידה, וגם אומ"ץ תהיה מוכנה להושיט את כל הסיוע הדרוש כדי לרכז חומרים חדשים על מעשי העבריינות שלך.

"שולה, האישה שהחלה לעבוד במשרד הפרקליטים הפרטי שלך לפני למעלה מ-40 שנה, בהיותה בת 16, פרשה איתך כעבור כמה שנים כשהפכת לאיש ציבור מושחת בעליל, והייתה מאז צמודה אליך כשפחה חרופה - עלולה לאכזב אותך קשות בקרוב מאוד. האישה שכינתה אותך בבית המשפט 'מפעל חיי', עלולה להביא את המפעל לפשיטת רגל, למינוי כונס נכסים לפרשות שחיתות לא ידועות שרק היא ואתה מצויים בסודן.

"שולה לא תהיה לבד במערכה הבלתי מתפשרת שנפתחה נגדך. בני משפחת זקן ששמרו לאורך השנים על פרופיל נמוך בכל הקשור אליך, התעשתו בימים האחרונים אחרי שהפנימו שאתה הופך את שולה לתרנגולת הכפרות של מגה-מושחת מסוגך.

"הבן שלה, נדב, הציב כבר בפניך בימים האחרונים תמרור אזהרה. הוא לא נשבע על ערש דווי של סבו המנוח שלעולם לא יפגע בך, כפי שעשתה אמו הפגועה עד עמקי נשמתה.

"למען האמת, לשולה יהיה קשה לעשות זאת, אבל היא מבינה היטב שהברירה שעומדת בפניה כיום היא חד-משמעית: או שהיא תיכנס לכלא לשנים רבות ואתה תחמוק פעם נוספת מלתת את הדין, או שתחשוף את האמת על אודותיך ותזכה להקלה".

כך נסגר המעגל על זקן ואולמרט. היא ריצתה עונש מאסר קצר וחוגגת, ואילו הוא חוגג וממתין לריצוי עונשו.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • יוגב מקצרין
  08/11/2015 00:48:54
  המרחם על אכזרים מתאכזר על רחמנים.
  את כל המושחתים האלה המשתמשים בכספי מדינה להתעשרותם על חשבון הציבור צריכים להרקב בכלא
 • ד"ר יעקב ניר
  07/11/2015 14:02:38
  1. החשיפות האחרונות של התנהלות נתיבי ישראל, והפיקציות בניהול המכרזים מצביעות על קריסת מערכות כללית - והצורך בבדיקת .C.T של כל משרדי הממשלה הינו חיוני.
  2. בכל מדינה אירופאית נורמלית שר תחבורה היה מתפטר - מר כ"ץ שמעת על השחיתות? היכן היית?
 • יעל מראש פינה
  07/11/2015 12:40:06
  ידעתי שהיא עבריינית אבל כדי כך?????
 • לצורי
  07/11/2015 07:29:26
  אומ"ץ פנתה בשבועות האחרונים פעמיים אל נשיאת בית המשפט העליון בשאלה מתח סו"ס תיפול ההכרעה בערעורו של אולמרט על הרשעתו וגזר הדין בפרשות הולילנד י . התשובה שקיבלנו הייתה שהתיק מצוי בעבודה והינו קשה ומורכב. . לא נניח
 • רונית פרידמן
  07/11/2015 07:06:46
  כל עוד אולמרט בביתו ולא בבית הסוהר
  הצדק לא נעשה
  צפיתי ב"מגש הכסף" בהגשתו של זליכה ,
  המדינה רקובה עד היסוד .אבנרי תמשיך במיגור
  השחיתות . אתה עושה עבודת קודש
 • שושפרי
  06/11/2015 19:42:31
  אולמרט עדיין חופשי ולא בבית הסוהר
  צודק ? שחיתות.
  נתניהו נתן 300 מליון שוחד פוליטי לדרעי
  מתי תכתוב על שחיתות נתניהו ?
  כתבה מעמיקה ומעולה .........
 • גיורא
  06/11/2015 17:16:41
  לסיכום:" צמד חמד" . אוי לנו ואבוי לכולנו. האם בעקרון השתנה משהו?
 • ד"ר מאיר מונסליזה
  06/11/2015 16:07:18
  אני מסיר את הקפלט שלי לכבודו של אריה. הוא
  מוצא את הכח והמרץ לכתוב יצירות תחקיריות ממדרגה ראשונה.
  אל תירא ואל תחת והמשך לקרוע את כל מה שנהוג לקרוע אצל החלאות.
 • ק.ש
  06/11/2015 13:08:31
  אין ספק שאולמרט לימד והסיט את הגב' זקן,
  יש לברר מדוע היא אכן החזירה חובה בכלא, והמגה מושחת, אולמרט, נהנה מחוץ לכלא.
 • שלמה קרמר
  06/11/2015 10:54:14
  היא אמיצה ומתווה דרך לכל הנשים המנוצלות ע'י עברינים
 • אילן ידידיה
  06/11/2015 10:52:16
  אני כן מאמין לה היא אמנם עבריינית, אך שילמה על כך והיחידה שיכולה לשפוך אור אמיתי על התנהלות אולמרט וזה מאד חשוב, לדעתי הצנועה, שבת שלום
 • צורי
  06/11/2015 10:50:13
  אבנרי שולה זקן אכן פושעת ואסירה לשעבר ששלמה את חובה כך קבע בית המשפט. אותך צריך להדאיג יותר כיצד פושע כאולמרט שנידון בשתי בתי משפט לשבע שנות מאסר טרם יושב בבית הכלא. מדוע עובר זמן כה רב מהגשת הערר ועד להחלטה של הבג"ץ זה לא מדליק אצלך נורות אדומות? האם המריחה אינה מכוונת במזיד ע"י ענברי שוכני מגדל השן.
 • שאלה
  06/11/2015 10:49:50
  האם אולמרט אחרי כל הערעורים ישב בכלא? הוא מצליח בינתיים לחגוג
 • מאיר פלבסקי
  06/11/2015 10:45:51
  "הילכו שניים יחד בלתי אם נועדו"?
 • חבר ותיק
  06/11/2015 09:53:28
  אפילו פסיכיאטרים מיומנים לא יצליחו למנוע את הזעזוע הנפשי שגורמת השחיתות המפלצתית
    עיצוב: סטודיו נעמה