ג'ודי המאיימת  |  

אין זו הפעם הראשונה שג'ודי משתמשת בכלי התקשורת שעומדים לרשותה ובאינטרנט כאמצעי הגנה על בעלה ומשפחתה ולעיתים גם לצרכי אינטרסים אישיים אחרים. תנועת אומ"ץ הגישה נגדה בעבר שורה של תלונות על פגיעה חמורה באתיקה המקצועית, אך לצערנו היא זכתה לגיבוי של הנהלת רשות השידור. הפעם חצתה רעיית השר את כל הגבולות
 
ברשותכם אפתח בהערה אישית: את ג'ודי ניר מוזס שלום הכרתי לראשונה בראשית שנות ה-80' כאשר הייתה תלמידה במכללה לתקשורת המונים שאני שימשתי כחבר הנהלתה לצדם של רם אורן ומשה תאומים.

כבר אז, כתלמידה, זיהיתי בה תכונות אופייניות של בת אצולה תקשורתית שחשבה שהכול מגיע לה והכל מותר לה. היא נתגלתה גם כצעירה חסרת מעצורים בעלת פה-גדול. בשלב מאוחר יותר עקבתי אחר פעילותה התקשורתית שהחלה בעיתון המשפחתי ידיעות אחרונות שבו גם עבדתי ולאחר מכן בתוכנית רדיופונית אישית ובתוכניות מזדמנות בטלוויזיה. הקו המשותף של פעילותה המקצועית היה ונשאר העדר אתיקה בסיסית וריבוי אינטרסים אישיים.

כאשר פורסם בימים האחרונים שג'ודי התערבה בפרשת החשד על הטרדות מיניות של נשים ע"י בעלה השר סילבן שלום וג'ודי החלה לאיים על המתלוננות, גיחכתי למקרא התיאור שבני הזוג שלום הם משפחה כוחנית מתוקשרת שפוחדים ממנה. תנוח דעתכם: ג'ודי היא נמרה של נייר וסילבן הוא חתול בית מלוקק.

למרות הנאמר לעיל, אי-אפשר לעבור לסדר-היום על התנהגותה של ג'ודי בפרשת ההטרדות. אומ"ץ פנתה אל היועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיורה למשטרה לחקור אותה חקירה פלילית. במכתב נאמר בין השאר: "העיתונאית ג'ודי ניר שלום מוזס רעייתו של השר סילבן שלום פרסמה באינטרנט מסר מאיים כלפי שבע נשים שחשפו באחרונה פרשות מין חמורות שבהן היה מעורב לכאורה בעלה השר סילבן שלום. אומ"ץ דורשת שמשרד מבקר המדינה יורה על חקירת משטרה בחשד שרעיית השר עברה עבירה של סחיטה באיומים.

אין זו הפעם הראשונה שג'ודי משתמשת בכלי התקשורת שעומדים לרשותה ובאינטרנט כאמצעי הגנה על בעלה ומשפחתה ולעיתים גם לצרכי אינטרסים אישיים אחרים. תנועת אומ"ץ הגישה נגדה בעבר שורה של תלונות על פגיעה חמורה באתיקה המקצועית, אך לצערנו היא זכתה לגיבוי של הנהלת רשות השידור. הפעם חצתה רעיית השר את כל הגבולות.

בימים האחרונים ניכרה כבר השפעתם של האיומים הפומביים של רעיית השר כאשר מתלוננת אחת לפחות אמרה בכלי התקשורת כי חזרה בה מכוונתה להתלונן במשטרה מחשש שתהיה למרמס ע"י משפחת שלום מוזס המתוקשרת והכוחנית. אנו מצפים שמשרד היועץ המשפטי לממשלה יפעל בדחיפות בפרשה זו מחשש שיהיו לה השלכות שליליות נוספות בימים הקרובים.

אומ"ץ אינה מתכוונת לעבור על-כך לסדר. אומ"ץ תעמוד בפרץ ולא תיתן את ידה לכך ששר שחשוד בעבירות מין סדרתיות ורעייתו יהלכו אימים על נשים שהוטרדו לכאורה ע"י השר."

כדאי לפרט להלן כמה תחנות מעניינות חלקן לא ידועות בדרכם של בני הזוג שלום לפסגה הפוליטית. בתקופת כהונתו של אריאל שרון כראש הממשלה כיהן סילבן שלום תקופה מסוימת כשר האוצר וכנעלב סידרתי ומקופח כרוני שחש שאין לו גיבוי משרון, ברוב חוצפתה תקפה רעייתו ג'ודי בחריפות רבה את ראש הממשלה שרון.

ניר מוזס שלום טענה כי ראש הממשלה אינו נותן שום גיבוי לבעלה. "ראש הממשלה משאיר את שר האוצר בצורה מוחלטת לבד. בכלי התקשורת מתנהל מסע מאורגן מטעם לשכת ראש הממשלה וראש הממשלה עצמו למקד את כל האש בשר האוצר".

בראיון לקול ישראל אמרה ברוב חוצפתה "אני רואה שראש הממשלה לא מזיז כלום אני חושבת שראש הממשלה אולי הוא כבר עייף, אולי הוא זקן, אולי לא מעניין אותו, אולי מעניין אותו יותר ללטף את הכבשים בחווה".

לג'ודי לא הייתה בשעתו גם בעיה לנסות לנקום בראש הממשלה נתניהו על שמינה את בעלה בממשלתו הקודמת לשר לפיתוח אזורי. ביבי לא שכח לבני הזוג הנוצץ על מסע לחישות זדוניות שהתנהל נגדו בשעתו בניצוחה של ג'ודי על מצב בריאותו הרעוע, כביכול, ועל השלטון הרודני של רעייתו שרה. גם אם נתניהו ירצה לשכוח ולסלוח, היה ברור שיום אחד תמצא רעייתו הנקמנית שרה דרכים להזכיר לו ולתבוע את עלבונה. לא אתפלא אם היא תלחץ עליו בימים הקרובים להשעות את סילבן בעקבות פרשת ההטרדות.

פרשה נוספת נוגעת לקשריו החברתיים והפוליטיים הבעייתיים של בעלה. מסתבר שלסטיב לא הייתה בעיה לחבור אל אישים שהורשעו בפלילים והיו מוכרים היטב למשטרה. אחד מהם היה העבריין הרמת-גני המנוח, שלומי עוז, שהיה גם חברו הקרוב של ראש הממשלה לשעבר המגה-מושחת אהוד אולמרט.

בהקשר לכך כדאי לציין שבעבר חקרה המשטרה חשדות לפיהם חברת האבטחה "צוות ביטחון" שהייתה בבעלותו של עוז, זכתה במפתיע במכרז של רשות שדות התעופה בתקופה שבה כיהן כיו"ר דירקטוריון הרשות צבי שלום - אחיו של סילבן. החקירה לא הוכיחה קשר נסיבתי-עברייני. צבי שלום נאלץ לפרוש מתפקידו דווקא על-רקע דוח ביקורת חמור של מבקר המדינה לשעבר השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס על התנהלות לא תקינה של הרשות בכמה תחומים, בתקופת כהונתו של צבי שלום.

הגיסה הפעלתנית ג'ודי לא סלחה למבקר המדינה על-מה שעולל לקרוב משפחתה. היא ניצלה את תוכנית הרדיו השבועית שלה ברדיו הממלכתי שהופקדה בידיה בנסיבות טראגיות, לצורך חיסול חשבונות משפחתי חוזר ונשנה עם מבקר המדינה. תופעה נלוזה זו הופסקה זמנית רק בעקבות התערבותה של תנועת אומ"ץ, שמחתה על-כך בפני מנכ"ל רשות השידור לשעבר מוטי שקלאר. תלונה נוספת הגישה אומ"ץ לאחר שג'ודי ראיינה בתוכנית שנייה שלה את אלמנתו של שלומי עוז, משל מדובר בתחנת רדיו פרטית של בת-האצולה התקשורתית. אלא שהנהלת הרשות העדיפה להעלים עין מחשש לתגובתו החריפה של אחיה, נוני מוזס, בעליו של ידיעות אחרונות. הרשות לא הייתה מעודכנת בכך שבשנים האחרונות עברו כמה חתולים שחורים בין נוני לבין ג'ודי, שבגינם הוא מנע ממנה למכור את מניותיה בעיתון.

הסלחנות התמוהה זו נמשכת עד היום, גם בהנהלה הזמנית המצויה בהליכי פירוק שמתייחסת לתוכניתה ששודרה ביום שישי שבה הזכירה את הפרשה האחרונה וגם זאת כמובן בניגוד לכללי האתיקה.

מי זוכר כיום שסילבן שלום הביע בעבר הזדהות מוגזמת עם נשיא ארה"ב ואפילו לא היסס להתבטא שהוא רואה את עצמו אובמה הישראלי. אבל סילבן שלום לא נבחר לנשיא מדינת ישראל בעקבות בדיקה משטרתית בחשד שהטריד מינית עובדת שהייתה כפופה לו.

עכשיו, אחרי שהוא חשוד בהטרדה סדרתית, יהיה על סילבן לעמול קשה בסיועה של רעייתו ג'ודי כדי לשמור על מעמדו כשר פנים שמשרדו סורס, תואר פיקטיבי של משנה לראש הממשלה וסמכויות מדומות של ניהול בלעדי של מו"מ עם ממשלת ארה"ב.

אני מציע לג'ודי להפסיק לאיים על הנשים המוטרדות מחשש שחלקן יתחילו לאסוף חומרים עליה.      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • ד"ר מאיר מונסליזה
  20/12/2015 12:04:15
  אימלדה מרקוס שלום כבר אמרנו??
  איננה מבינה עדיין שסטיב לא יהיה לא נשיא ולא ראש ממשלה ושכדאי שיצור קשר עם חברו משה קצב, אולי יחלקו תא?
 • חושם
  20/12/2015 11:25:17
  זוג מוזר של אשה רפת שכל ובעל חסר בטחון עצמי

 • ע. בן-יוסף
  20/12/2015 11:08:50
  מי כמו אריה אבנרי מכיר את הרקע המזוהם הזה לפרטיו. סטיב וג'ודי. חסרי שורשים בתרבות הישראלית. חקיינים עלובים של אלה שחלומם להיות כקטנים שבין הגויים. המצגת החדה והמושחזת הזאת של אבנרי ראויה לחתוספת: ש א פ ו.
    עיצוב: סטודיו נעמה