הצביעות של ח"כ כ"ץ (6)  |  

הציבור הרחב אינו מכיר לצערי מקרוב את מעלליו של ח"כ חיים כ"ץ מהליכוד המכהן בעת ובעונה אחת כיו"ר מועצת עובדי התעשייה האווירית, יו"ר סיעת "עוז" בהסתדרות וכיו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת.
משום כך אני מתנדב לערוך במסגרת פרטית זו מסע הכרות קצר עם האיש שהיה צריך מזמן לשלם את חובו לחברה אך כדרכו הצליח לחמוק פעם אחר פעם.

בזמנו עמדה על סדר היום של הכנסת הצעת חוק המונעת מחבר כנסת לשמש במקביל בראשות ארגון עובדים אבל הקומבינה שח"כ כ"ץ היה שותף לה עשתה את שלה והצעת החוק מתה מצחוק במליאת הכנסת.

הסתבר שחברי הכנסת של הליכוד שרצו להצביע בעד הצעת החוק כדי לקצץ את כנפיו של יו"ר ההסתדרות ח"כ עמיר פרץ לא היה מוכן להסתכן בעימות עם חבר הכנסת שהצליח לפקוד לליכוד אלפי עובדים מהתעשייה האווירית ועד היום לא ברור לי מי שילם את דמי החבר שלהם.

המעלל האחרון שנקשר אל ח"כ כ"ץ הינו הגילוי שהוא מחזיק בחבילת מניות של חברת "ישראמקו" שהכניסה לכיסו הפרטי סכומים נאים בגלל זינוק מטאורי בגלל גילוי מאגרי גז ענקיים מול חופי חיפה.

ח"כ כ"ץ טען שלא עבר כל עבירה מאחר שהוא מחזיק את חבילת המניות זמן רב עוד לפני גילוי המאגרים ורק המזל הטוב שיחק לו.
מחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך בודקת בימים אלה גרסא אחרת שעל פיה ח"כ כ"ץ החזיק מניות של "ישראמקו" גם בעבר אבל לפני זמן מה קיבל ח"כ כ"ץ עפ"י החשד בניגוד לחוק מידע פנים מוקדם על גילוי כמויות גז ענקיות נוספות מול חיפה, רכש כמות נוספת של מניות וגרף לכיסו רווחים נאים נוספים.

ערב הבחירות האחרונות בעת הפריימריס לבחירת מועמדי הליכוד לכנסת ח"כ כ"ץ בעט פעם נוספת בשלטון החוק כאשר ארגן הסעות מאורגנות של עובדי התעשייה האווירית בשעות עבודתם ועל חשבון החברה על מנת שיצביעו עבורו ועבור מועמדים אחרים שהוא חפץ ביקרם.

מבקר המדינה בדק אמנם תלונות שהוגשו לו בנושא רגיש זה אבל למרבה הצער עד כה לא הניבו הבדיקות דו"ח חריף שיכול גם להוליד כתב אישום.

גם בבחירות האחרונות להסתדרות היה מעורב ח"כ כ"ץ בחשד לעבירה שביצע לכאורה חברו הטוב יו"ר ההסתדרות עופר עיני המגבה אותו ומחפה עליו.

עיני ביקש לבטל את הבחירות להסתדרות ולהגיע להסדר מוקדם של חלוקת השלל עם הסיעות השונות ובראשון סיעתו של כ"ץ אך בשל הביקורת הציבורית התכנית לא ממושה.

מכל העסקה הפוליטית המסריחה הזו הדיף ריח של עבירה על קניית שלטון אך לא היה מי שיאכוף את החוק. דרכו של מבקר המדינה חסומה עדיין בבית ההסתדרות, המשטרה לא הפנימה ולא הבינה במה מדובר ולרשויות אחרות לאכיפת החוק אין מה לומר בנדון.

בהקשר לכך אני לא יכול לשכוח שיחה שהייתה לי בשעתו עם ח"כ בימים שבהם היה עדיין אופוזיציונר וביקש לשתף אותי בשחיתות הקיימת בקרנות הפנסיה ההסתדרותיות.

אני מציין עובדה זו בשל תפקיד המפתח שהוטל על ח"כ כ"ץ בכנסת הנוכחית.

לאמתו של דבר התכוון ראש הממשלה למנות את ח"כ כ"ץ כשר ללא תיק בממשלתו אך הוא העדיף דווקא את ראשות הועדה שעוסקת בתחומים החברתיים הרגישים ביותר ומעצימה את כוחו הפוליטי.

כך קורה שבענייניי האבטלה, הסעד, העוני, הפערים החברתיים ואי השוויון ברפואה, מטפל חבר כנסת אמיד בעל רגישות חברתית נמוכה.

והמשכיל בעת הזו לא ישתוק.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • רוגר
  26/11/2011 23:53:03
  הגיע הזמן להעיף את הרודן וחבורתו מין השלטון ביבי תתעוררררר
 • יוסי
  10/12/2010 18:09:55
  לא רק את מעלליו; גם מה שקורה בפנים. מכרה זהב של גילויים.
 • רפי
  14/07/2009 22:40:57
  מבלי להגזים: את חיים כץ זה היו מזמן צריכים להוריד מבמת הוועדים והפוליטיקה גם יחד. הוא אחד שלא מחשבן לאף אחד וכל מה שמעניין אותו זה המרדף אחר הכבוד
 • יאיר
  14/07/2009 17:11:09
  "כ"ץ" זה לא "כהן צדק"?
 • דרור
  14/07/2009 10:13:20
  המשך בדרכך וחשוף את אלה שחיים על חשבון הציבור בכיסוי שהם "משרתי" הציבור ודואגים לכיסם.
 • קלונימוס
  14/07/2009 08:09:02
  הכה בהם במושחתים בלי הנחות ובלי מחירי מבצעם
 • חבר ותיק
  13/07/2009 23:27:53
  כדאי לבדוק את התנהלותה הכספית של תנועת "עוז",
 • אור
  13/07/2009 21:51:40
  ראשי הוועדים במדינה הוכיחו כבר שהרצון ללחוץ על השלטר ולאיים מביא רק לשחיתות. אותם מענין רק כח. זו הסיבה שיש סלידה מכאלה בציבור הרחב.
 • משקיף תנועה
  13/07/2009 21:18:35
  הסתאבותו שך חבר הכנסת אופיינית לתהליך ההסתאבות של ראשי הועדים במשק שמחזיקים את המדינה בגרונה
 • יהודית
  13/07/2009 21:09:24
  כשנותנים לחתול לשמור על השמנת נשארים קרחים מכל הצדדים.
  אריה, המשך להעיר ולהאיר אותנו
 • עוזי
  13/07/2009 19:26:54
  כדאי לפרסם את מעלליו של חבר הכנסת חיים כ"ץ בתעשיה האווירית
    עיצוב: סטודיו נעמה