סר המשפטים לשעבר (32)  |  

על פרופ' דניאל פרידמן לדעת כי דמו של אהוד אולמרט לא הותר, הוא זורם היטב בעורקיו אין מנוחה - וגם לא תהיה - לרשע

כאשר קראתי ביום שישי האחרון בידיעות אחרונות את מאמרו של שר המשפטים לשעבר פרופ' דניאל פרידמן שבו הוא מילל וקובל על מסע הרדיפה השיטתי שנערך, כביכול, נגד אדונו ראש הממשלה לשעבר המגה מושחת אהוד אולמרט חשתי שאני צופה בטראגיקומדיה של טעויות.

פרידמן עלה כבר בשעתו על שרטון החוק כשפרסם בעיתון הבית של אישי הציבור מאמר שבו תקף את שופטיו של חברו שר המשפטים שסרח חיים רמון אחרי שהרשיעו אותו בהטרדה מינית של קצינת צה"ל בעיצומה של מלחמת לבנון ועדיין לא גזרו את דינו.
    
הפעם התעלה על עצמו ללא קושי הפרופסור למשפטים והמשיך בתהליך השחיקה העצמית של מי שזכה בעבר לפרס ישראל וכיום ראוי יותר לאות "אביר מסדר התימהונים והמיתממים".

תחת הכותרת הבומבסטית: "דמו הותר" מאשים פרידמן את המשטרה ואת הפרקליטות בכך שהן רודפות את אולמרט במשך שנים באמצעות  חקירות סדרתיות, חלקן טפלות, הכפשות אישיות והגשת כתבי אישום בזה אחר זה תוך ניסיון לצרף האשמות מרובות ככל האפשר כולל עבירות שמעולם לא נתקלנו בהן קודם לכן.

פרידמן לא מהסס להצליף במאמרו פעם אחר פעם ביועץ המשפטי לשעבר מני מזוז בעקבות הגשת כתבי האישום נגד ראש ממשלה מכהן לראשונה בתולדות המדינה אחרי שניסיונותיו הנואלים לסלק את מזוז מתפקידו כדי לחלץ את אולמרט יבש מביצת השחיתות העמוקה לא צלחו.

לעומת זאת לא שכח הפרופסור פרידמן להחמיא ליועץ המשפטי לממשלה הנוכחי יהודה וינשטיין (שהיה בעבר פרקליטו של אולמרט) בגין הכרזתו האחרונה: "יש להילחם בשחיתות הציבורית אך אין לברוא שחיתות במקום שאינה קיימת".

אני מבקש להקדים ולהכריז כי בעיני כל אדם חף מפשע עד שלא הוכחה אשמתו מעל לכל ספק.
במקביל אני מתנגד למצוד אובססיבי אחר איש ציבור זה או אחר כדי לאסוף עליו חומרים המעידים על כך שהוא עובר על החוק.
הכול צריך להיות לגופו של עניין ולא לגופו של אדם בעיקר אם הוא נבחר ציבור רם דרג.

פרופסור פרידמן צר לי על כך שאתה חוטא באי הבנת המציאות ועד היום לא הפנמת עובדה יסודית מוכחת שניתן לסווגה אפילו כאכסיומה.

המאמר שלך רצוף צביעות, התחסדות העמדת פנים, טיוח, חנופה ומהווה נדבך נוסף בניסיונות הבלתי נלאים של האכסניה התקשורתית שלך לטהר את השרץ.

אהוד אולמרט הינו הפוליטיקאי המושחת ביותר בתולדות המדינה שעבר ברמת השחיתות האישית שלו את אריאל שרון, דבר שלא היה קל כלל ועיקר אבל הדבר עלה בידו בשל הכמות האדירה של פרשות השחיתות שבהן היה ועדיין מעורב.
 
אולמרט אינו אדם נרדף ורק אנשים אטומים מסווגך יכולים להתרשם מהמשפט הפתטי שהוא אמר בכלי התקשורת: "מעולם, מעולם לא ביקשתי ולא קיבלתי שוחד ולא נטלתי אגורה לכיסי".

אגורות אולי הוא לא קיבל אבל אין בכלל ספק שלכיסיו זרמו כמויות  גדולות של  דולרים וגם יורו וגם מרקים וגם רובלים ומי יודע אולי גם זלוטה וכמעט כל מטבע סחירה ונזילה.

פרופ' פרידמן התמים כותב במאמרו שפרשת הולי לנד מעידה על כך שלמשטרה אין ראיות נגד אולמרט והיא טיפסה על עץ גבוה של אשמה מלוה בביטחון עצמי מופרז והיא מתקשה לרדת ממנו. תנוח דעתך המלומדה פרופסור.

בגן החיות האורבאני של אולמרט גדלו הרבה פילים לבנים וכל מיני פרויקטים בעלי אחוזי בניה מנופחים וחזות מפלצתית והוא רק יצא נשכר מהקמתם.

ככל הידוע אולמרט נהג לקבל גם רבבות שקלים כהלוואות מאנשי עסקים ואילי הון שהוא סייע לאינטרסים העסקיים שלהם בתפקידיו הציבוריים בלי שטרח לתת כתמורה אישור בכתב, ערבויות או צ'יקים דחויים.

אחת ההלוואות הגדולות הללו ניתנה במטבע זר ע"י איש העסקים הישראלי הבינלאומי ג'ו אלמליח, נחשפה באקראי ע"י מבקר המדינה שתבע מאולמרט להחזירה אך הוא לא עשה כן עד לכתיבת  מאמרו של פרופ' פרידמן.

גם ההלוואות האחרות שנטל אולמרט לא הוחזרו בנימוקים שונים ומשונים והמלווים האלמונים שותקים מחשש שיפלילו את עצמם במתן שוחד.
 
אולמרט הוא הדוגמא הקלאסית של איש ציבור שנכנס לחיים הפוליטיים כדי להתעשר. כאשר החל בקריירה הפוליטית במחצית שנות השבעים היה חבר כנסת דלפון וכיום הוא מיליונר כבד.

אני לא מוכן להשלים עם כך שאישי ציבור שמסתייעים באנשי מקצוע משומנים ובשכירי מקלדת ומיקרופון חנפנים יעניקו הגנה היקפית טוטאלית לאיש פוליטי בעל ריקבון מוסרי עמוק מצעירותו, פורע חוק סידרתי ושודד נקלה של הקופה הציבורית.

במקביל אאבק עד חורמה באיש פוליטי הפוגע ומשתלח בגופי אכיפת החוק המבקשים לעשות את  מלאכתם נאמנה בכל הקשור בהתנהלותו הנורמטיבית הבעייתית. 

לא אעמוד מנגד כאשר אדם חדל אישים מסוגו של אולמרט לא התבייש לגזול כספים לצורך טיסות התענוגות הפרטיות שלו שנעשו במחלקה הראשונה על חשבון  קופותיהם הדלות של ארגונים הומאניטאריים המטפלים בילדים נכים, אנשים מוגבלים, מניצולי שואה ומחיילים בודדים ולא אשלים.
   
פרופסור פרידמן אתה יכול לשלוח זר פרחים ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר מני מזוז על כך שנמנע מלהגיש נגד אולמרט שורה של כתבי אישום בפרשות שוחד שונות שנחשפו על ידי בספרי "זעקי ארץ מושחתת וע"י העיתונאי יואב יצחק ופרשות חדשות שהובאו לידיעתו ע"י תנועת אומ"ץ.

אתה יכול לנטע עצים ביער הקק"ל על שמו של מזוז על כך שהגיש נגד אולמרט כתב אישום צמחוני שאינו כולל את העבירה החמורה של קבלת שוחד שזועקת לשמים.

פרופסור פרידמן דמו של אולמרט לא הותר, הוא זורם היטב בעורקיו.

למרות שנגד אולמרט מתנהל בימים אלה משפטו הפלילי הוא עבר לבית חדש בהרי ירושלים, מטייל בעולם, לא מחמיץ משחקי כדורגל בינלאומיים, מקבל משכורת עתק ממשפחת לבנת וכספים מאילי הון אחרים כתמורה לייעוץ אמיתי או מדומה.
 
ומה שמרגיז יותר מכל שהוא משתתף באירועים ובשמחות ומפגין מצב רוח, מרצה בכל מיני פורומים ואפילו זוכה למחיאות כפים בעת הופעתו במפגשים של אנשי עסקים. חלקם נהנו בעבר ממעשי השחיתות שלו. יש רבים שמחכים שישוב לצמרת הפוליטית והכלכלית בתקווה שגם הם יוכלו להתעשר.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • אחד העם
  17/06/2010 22:11:32
  איך זה קרה שחלק ניכר משרי המשפטים שלנו הסתבכו או בפלילים או בבעיות של מינהל תקין. אברהם שריר יצחק מודעי . יעקב נאמן. צחי הנגבי וחיים רמון. פרופ' פרידמן הסתבך לדעתי במאמציו הבלתי נילאים לחלץ את אולמרט מהעבירות הפליליות שלו ולטייח אותן.
 • שמיה לוי
  17/06/2010 22:08:03
  רק אדם שבאמת מאמין בנקיון כפיו ודרכו יכול לכתוב דברים כדרבנות.
  חבל שמה שקראתי בכתבה ישאר רק בתחום של עיתון וירטואלי
  זה מה שצריך להגיד באמת וביושר. אין חלקה שכנראה הוא לא פגע בה
  והכי כואב לי שהוא מסר את בניין סרגיי לרוסים כמתנה מה זה הרכוש שלו?האם יש דרך לבדוק מה מסתתר מאחורי השרץ אולי גם כאן יש שוחד
  תודה רבה ושבת שלום לך ולעורך יואב יצחק
  אני מרגיש חייב לכם
  בכבוד רב שמיה לוי ירושלים
 • משפטן
  17/06/2010 22:07:40
  לשר משפטים, היה ברור שפרידמן יחזיר לו את החוב בצורות שונות, כמו המאמר האחרון מיום ו'. אם פרידמן המשפטן סבור שאין באולמרט כל דופי, והכל רדיפות לא מוצדקות, אחת משתיים: או שבגיל 74 דברים מתחילים להשתבש בראש, או שזהו קנה המידה המוסרי של פרידמן: להיות ישר כאולמרט!

 • שימי
  17/06/2010 11:23:16
  פרופ' שופט ומורה בישראל, קשה מבינתי, אינו רואה עד כמה מושחת חברו ובן טיפוחו? הכול על תן לי ואתן לך? כך מתנהלים הנושאים שבלב ליבה של מדינת ישראל? עליהם תקום או תיפול מדינת ישראל, זאת בעצם זכות הקיום שלנו. למי פתרונות?? המצב קשה מבינתי.
  ישר כוח לאריה אבנרי, אנא אל תרפה!!!
 • שי
  17/06/2010 10:35:40
  כתבה מעולה, חדה כתער.
  אולמרט "השרץ" חולם לחזור לחיים הפוליטיים
  הכל תלוי בשופטים העשויים לגלות כלפיו
  רחמים בגלל מעמדו הרם. אין אמון במערכת המשפט
 • יעקב בן-צבי
  17/06/2010 10:20:59
  בתחילתו ובסופו של מינויו של פרידמן בכנפי ממשלת אולמרט ניתן לאמר: "הלך זרזיר אצל עורב".....
 • ירוחם
  17/06/2010 05:52:09
  חבל שמזוז לא החליט בשעתו להעמיד לדין את פרידמן בגין עבירה פלילית שעבר כשההשתלח בפומבי בשופטיו של חברו רמון אחרי שהרשיעו אותו ועדין לא חרצו את דינו
 • חזאי הטמטום הישראלי
  16/06/2010 23:34:33
  כרגיל, אתה מתנסח חד בוטה ישיר ומגובה.
  ישר כח ידידי האריה
 • שומר הסף
  16/06/2010 22:25:33
  שוש היקרה אני סומך על תנועת אומ"ץ שאתה נימנית ית על מיסדיה שלא תתן לשרץ הזה לחזור
 • שושפרי
  16/06/2010 21:59:28
  אולמרט מטיל את האשמה על עובדיו ומתנער
  מאחריותו.
  כואב שרבים מחכים שישוב לצמרת בתקווה
  שיתעשרו. לדעתי,מקומו בבית הסוהר
  מקווה שהצדק יראה ויעשה.
 • שאולי
  16/06/2010 21:58:47
  פרידמן היה זרועו הארוכה של אולןמרט במשרד המשפטים הוא רצה להעיף את מזוז מתפקידו כדי שלא יוגש כתב איש/ום נגד אולמרט. הוא צריך להחזיר אתצ פרס ישראל
 • יודע דבר
  16/06/2010 21:04:45
  פרידמן הוא לא השר הטיפש היחיד. בממשלה הו ספרתי עוד שבעה . אני מציע לקוראים להתחיל לנחש למיהכוונה. אני מנדב ר שם ראשון בוגי יעלון
 • לחיימון
  16/06/2010 21:00:50
  אם נשלח חזרה מדוע ממשיך לכתוב ולהדר את אולמרט המושחת מספר 1
 • חיימון
  16/06/2010 20:58:12
  פרידמן צץ מאי שם ונשלח חזרה לשם.
 • בן דוגית
  16/06/2010 20:52:08
  הסיפור הקלאסי על הטיפש הזורק אבן לבאר ממצה את הרשימה הקולעת והנוקבת של אריה אבנרי. היה לנו שר משפטים טיפש ויש לנו כעת שר משפטים לשעסבר שהוא טיפש כשהיה
 • אור
  16/06/2010 20:52:54
  פרידמן מרגיש צורך לחבק את אולמרט על שנתן לו הזדמנות להיות שר בממשלתו.
  אבל פרידמן אולי צריך להחליף שוב את משקפיו כדי לראות את האמת העצובה המופיעה מולו
 • דב
  16/06/2010 20:49:56
  האריה הזה (אבנרי)=הוא רש"י של תקופתנו,מנתח ומסביר .חזק ואמץ.
 • חבר ותיק
  16/06/2010 20:39:23
  הבלון הנפוח של הפרופסור למשפטים פוצץ
 • משקיף
  16/06/2010 19:55:34
  דרוש הרבה אומץ לב לכתוב כך
  שאפו
 • מאיר
  16/06/2010 19:52:40
  כתוב מצוין, חזק בהיר וברור. המצב עגום כמו שהוא. צר לי שהפרופ' פרידמן לא רואה את המצב לאשורו או שמא נהנה גם הוא ממנעמי אולמרט?
    עיצוב: סטודיו נעמה