הזרזיר פעל בשליחות העורב (36)  |  

הילכו שנים יחדיו בדרך עקלקלה בלתי אם נועדו?

נשיא המדינה שמעון פרס, בעל הסמכה של עורב מיומן ומתוחכם שמטשטש את עקבותיו והשר לשעבר חיים רמון, זרזיר בכיר משופשף וערמומי אבל חסר זהירות, נועדו בראשית החודש לארוחת צהרים במשכן הנשיא כדי לתכנן תרגיל מסריח נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בשיחה סודית מצותתת שניהל רמון במלון במזרח ירושלים עם ראש צוות המו"מ הפלשתינאי סאיב עריקאת הוא ביקש שלא לבוא לשיחות שלום ישירות עם ישראל. כאשר שאל אותו עריקאת מי שלח אותו השיב "פרס",  בחצי פה הודה רמון  גם צד שלישי מעורב. 
 
לפרס ולרמון יש כמה תכונות זהות במקבץ בלעדי כמעט בחיים הפוליטיים במדינה  שניהם חורשי מזימות  בעלי וותק, מסוכסכים עם האמת ומאוהבים בשקר, תחמנים עם קבלות, חתרנים בלי הפסקה וסוגדים לבעלי הון.

בשנת 1990 ניסו פרס ורמון לבצע במשותף למורת רוחו של יצחק רבין המנוח תרגיל מסריח פוליטי כושל שהיה מיועד להדיח את ראש הממשלה המכהן יצחק שמיר ולהמליך את פרס במקומו. השותף למעשה הנבלה היה השר לשעבר העבריין אריה דרעי. עכשיו נושא גם רמון בתואר שר לשעבר עבריין.
 
ואמנם, מצויים שני אישים פוליטיים מושחתים המסווגים כשוורים מועדים שיכולים להתחרות בהם בתכונות כמעט זהות: והם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שמצוי על סף כניסה לכלא והשר לשעבר הרב אריה דרעי שריצה כבר עונש בכלא. שניהם חברים טובים של רמון ומצויים ביחסים טובים עם פרס.

למרות שרמון פרש לפני כמה חודשים מהכנסת לעולם העסקים שבו הוא עושה כיום בגלוי לביתו ולא בסתר כפי שנהג בעבר הוא לא התנתק מהחיים הפוליטיים והסכים לכהן כיו"ר מועצת קדימה.

רמון לא חיפש כיבודים בתפקיד זה. לאמתו של דבר הוא משמש כיום כאסטרטג הפוליטי הראשי של מנהיגת מפלגתו חברת הכנסת ציפי לבני ולא מפסיק למשוך אותה ואת מפלגתו לעבר עמדותיו  המדיניות הוותרניות על מרבית שטחי המולדת.

עמדות אלה מהוות התמסרות כמעט מוחלטת לרשות הפלשתינאית וקבלת תביעותיה לגבי חלוקת ירושלים, חזרה לגבולות 67 והשבת פליטים. בקצב כזה עלול רמון לתמוך גם בהחזרתה של יפו שבה נולד וגדל בבית נטוש אבל אל חשש פיצויים הוא לא ישלם. רמון נימנה על המקבלים ולא על הנותנים. 
   
בחודשים האחרונים פעל רמון לבדו במטרה לטרפד את ההליך המדיני של הממשלה הנוכחית שהוא שוטם אותה מאז שנסתם הגולל על המפץ הפוליטי שהוא תכנן.

בשעתו  נצפה רמון כבר במסעדה תל אביבית מדבר בהתלהבות בקול רם עם אחד מבכירי היועצים של הנשיא אובמה וניסה לשכנע אוחו שאסור להאמין שנתניהו רוצה באמת ובתמים בשלום והוא משטה באמריקנים.

הפועל היוצא הוא שאין על מה לדבר ואין עם מי לדבר כל עוד מכהנת ממשלה מעורב ירושלמית בראשותו של נתניהו ואולי הגיע לפעול אחורי הקלעים להפלתה.

לנשיא המדינה שמעון פרס חובב הנסיעות המושבע הייתה דווקא עדנה מדינית בשנה החולפת ולא היה לו בעצם על מה להתלונן הוא הרבה לטוס ברחבי תבל, לנהל מגעים מדיניים, להצהיר הצהרות וגם לעשות צרות לנתניהו כאשר פיזר הבטחות מדיניות בלי לתאם אתו מראש.

נתניהו ההססן לא מנע מפרס הנחוש לכהן כשר חוץ על וכראש צוות שרי החוץ של ישראל הכולל ארבעה שרים וסגן שר.

חברי הצוות החיצוני הם בנימין נתניהו המשמש בנוסף לראש הממשלה גם כשר החוץ לענייני אובמה, אביגדור ליברמן שהינו שר חוץ וירטואלי על הנייר לענייני מולדביה ואוסטריה, אהוד ברק המכהן בנוסף לתפקידו כשר הביטחון גם כממלא מקום שר החוץ בפועל לענייני הלרי קלינטון. פואד בן אליעזר שר התמ"ת שהחל לבצע שליחויות עלומות בתורכיה כעיראקי שגדל בארץ סמוכה, דני איילון המשמש כסגן שר החוץ על תקן של שר לענייני כיסאות גבוהים.

באחרונה לקראת יום ההולדת ה-87 של פרס, חל פיחות במעמדו כראש הצוות והוא חש שהאדמה  המדינית בוערת תחת רגליו.
ליברמן התעשת בינתיים והתעודד אחרי שהתברר לו שליועץ המשפטי לממשלה  עורך הדין יהודה וינשטיין לא בוער להגיש  נגדו כתב אישום חרף הראיות המוצקות בחשד שהוא ביצע עבירות פליליות חמורות.

ליברמן דרש מנתניהו אולטימטיבית למנות אותו מחדש כשר החוץ ואיים לנקום אם מעמדו יפגע פעם נוספת. כדי להמחיש זאת החל להכין תכנית מדינית עצמאית.

ברק החל לעצבן באחרונה את נתניהו כשנהיה עצמאי מדי והחל לפלרטט מאחורי גבו אם ציפי לבני.
 
פואד נתבקש להפסיק להיות עיראקי ואיילון הושב על כסא נמוך.

פרס הבין בחושיו הערמומיים שהדרך היחידה לעלות מחדש על המפה היא לחבור אל רמון הפועל בשטח זה מכבר וביקש ממנו כנראה לייצג אותו בשיחה עם עריקאת ולא העלה על דעתו שהמזימה המשותפת תיחשף.

ההכחשה של פרס וחצי ההכחשה של רמון שייכים לעולם ההכחשות הפוליטי העמוס לעייפה שבו מוכחשות לרוב ההכחשות.  
השאלה שנותרה פתוחה היא מי הוא האדם השלישי בפרשה זו.

עיתון מקור ראשון בישר בגיליון סוף השבוע בכותרתו הראשית: "אינטרס כספי מניע את רמון המבקש למנוע מעבר לשיחות ישירות...המניע של רמון ושותפיו הינו כלכלי ומושחת, כחלק מחבורת מרטין שלאף".

אם אמנם הגורם  השלישי שמאחורי רמון הינו המיליארדר היהודי אוסטרי מרטין שלאף הדבר חמור ביותר ומעיד על חיבור הרסני מחדש של הון ושלטון גם בתחום המדיני מאחורי גבה של הממשלה הנוכחית.

שלאף היה בעבר מעורב בשיחות עקיפות של ישראלים עם פלשתינאים. כאשר כיהן אריאל שרון כראש ממשלה בראשות קדימה הוא שיגר משלחת מיוחדת לפגישה מדינית בביתו של שלאף באוסטריה. על חברי המשלחת נמנו עו"ד דובי וייסגלס  מנהל לשכתו של שרון שהיה קודם לכן פרקליטו של שלאף ובנו עמרי שרון שטרח מאוחר יותר לקבל אישור לעגינת ספינת ההימורים של שלאף באילת. מהצד הפלשתינאי היה שר האוצר של הרשות פאיד. יד מלוכלכת רחצה יד מלוכלכת והכסף היה כנראה הנושא העיקרי בשיחות.

שלאף החליט לחדש את פעילותו לבחוש במו"מ בין ישראל והפלשתינאים.

לשלאף יש אינטרסים ברורים בישראל וברשות הפלשתינאית הוא שותף בחברת הגז של הרשות הפלשתינאית יחד עם חברת "בריטיש גז" המספקת חלק ניכר מכמות הגז לישראל ובמקביל הינו הבעלים של הקזינו ביריחו ואניית ההימורים שעוגנת באילת.

שלאף נחשד בכך שהשחית שורה ארוכה של אישים פוליטיים בכירים בישראל ובהם אריאל שרון ובניו ואביגדור ליברמן.

לא במקרה מתחמק שלאף לבוא לארץ. בשנים האחרונות הוא מכר גם את ביתו המפואר בהרצלייה שנחשב לבית היקר בישראל.
אבל אל חשש לאירועים שהוא עורך באוסטריה באים חבריו הישראלים אהוד אולמרט, חיים רמון, אריה דרעי, עומרי שרון ואחרים.
 
שאלה אחת נשארה פתוחה ללא תשובה האם רמון עדכן את פרס על קיומו של האדם השלישי ומסר לו את זהותו.

אם חלילה יתברר שפרס ידע על מעורבותו של שלאף ינועו בקרוב אמות הסיפים במאבק נגד השחיתות השלטונית ויגיעו עד למשכן הנשיא.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • חבר ותיק
  02/08/2010 18:54:54
  לאריה, אני גאה ברמת הטוקבקים באתר שלך, מכובד ולעניין ואינו מבייש את המאמר.
 • אזרח תמים
  01/08/2010 13:16:34
  אחרי שקראתי את הרשימה המדהימה הזו נגמלתי מהתמימות
 • בן דוגית
  01/08/2010 11:27:42
  חיבור הפרטים בידי אבנרי הוא מלאכת מחשבת. אם שלאף הוא האדם השלישי צודק אבנרי שינועו סיפים. אבל כשפרס במרכזם? קשה לתאר כי איש בעל מוח נפתל כשלו לא יחלץ.
 • איפכא מסתברא
  01/08/2010 07:09:45
  מסע ההכחשות של פרס, רמון י יצא לדרך. חבל שציפי לבני שנחשבת לפוליטיקאית ישרה ואמינה נלכדה במתלעותיהם של שני התחנים הותיקים
 • פורסם כאן:
  01/08/2010 07:09:51
  הזרזיר פעל בשליחות העורב...הילכו שנים יחדיו בדרך עקלקלה בלתי אם נועדו?!
  http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?pid=301456&id=114001531957034
 • עובר ושב
  31/07/2010 22:30:16
  אני נהנה לקרוא את התגובות העניניות כאן לעומת חלק מהתגובת המגמתיות למאמר זה המתפסם בעת ובעונה אחת גם באתר חדשות מחלקה ראשונהnews 1
 • רימונה
  31/07/2010 22:12:51
  עכשיו ברור למה סוניה שותקת ומתרחקת.
  רק אחרי מותו של פרס נדע כמה נזק גרם.
  אין עיתונאי אחד שיש לו את האומץ לדבר עכשיו.
 • לשמעון הצדיק
  31/07/2010 18:00:33
  ביום ההולדת של הבן, הייתה תזמורת שהמשיכה לנגן,לא היה כבוד קל . היה ארוע .
  חגיגי, למרות האסון המסוק ברומניה
  שושפ
 • אבלין
  31/07/2010 18:11:18
  מיכל אני מסכימה איתך, חבל מאוד שזה נובע מהרמה הנשיאותי שאין מה להתגאות בה. נשיאי העבר כזלמן שזר, הרצוג ועוד הצדיקו מוסד שכזה.
 • מיכל מירושלים
  31/07/2010 17:17:21
  זה הזמן להחליט על חיסול המוסד הנשיאותי בישראל. לא לחפש את "הבא בתור" - כבר שבענו "מהם".
  הקצב זיהם מספיק את המוסד הזה.
  אמנם קשה לומר שהחרה החזיק אחריו פרס - אבל התעלול המלוכלך האחרון של רמון לא הוכחש טוטאלית ע"י הנשיא (וגם לבני לא הוקיעה את בעל הלשון הלז) ונשאלת השאלה "מה הוא עשה אצל הנשיא"?.
  באשר למשכן - הוא יכול לעבור לשימושו של ראש הממשלה. וכך תיפתר גם שאלת בית ראוי לראש ממשלת ישראל.
 • אבנר. ד
  31/07/2010 14:50:02
  הזה . לא משנה בין אם היא ידעה או לא ידעה.
  אם ידעה היא שותפה לחתרנות החמורה הזו- כתם שלא ימחה.
  אם לא ידעה היא נראת באור מגוחך להפליא כמריונטה שאינה שולטת בסביבתה הקרובה וכמנוהלת ע"י אחרים.

  בכל מקרה תגובתה המהוססת והפתלתלה רק מחמירה את מצבה ומקבעת אותה בתודעה הישראלית בשלל הכינויים שבהם זכתה ביושר רב .
 • אמנון סלע
  31/07/2010 14:30:19
  ציבור מבולבל, חברה שסועה, ממשלה מפחידה. החלל מלא קבוצות ולשעברים. הם אינם מצליחים לגבש אופוזיציה, אבל הם מיצרים רייטינג. האם היה עד שמיעה לרמון, האם שמע מה נאמר?, האם אמר מה ששמע? האם הפלסטינים כל-כך חסרי ישע שבלי עצת רמון אין הם יודעים מה האינטרס שלהם? החלטת הליגה הערבית מוכיחה שתפיסתם הפוליטית נכונה - שיחות ישירות אינן מטרה! הפסקת ההתנחלויות, גבולות 67 כבסיס למו"מ ומסגרת זמן מוגדרת לסיומו, הן מטרות. אם אמר רמון מה שמיוחס לו הוא גם בלתי זהיר וגם מתגלה כחסר הבנה פוליטית, ואם לא אמר, הרי זה עוד ניסיון של ביבי לפגוע באופוזיציה, שאיננה מתפקדת גם ללא שירותיו.
 • צייד הצבועים
  31/07/2010 11:28:51
  פרס רמון צבועים גזעיים , ברק פואד והרצוג צבועים מעורבים דליה איציק צבועה מגזע נדיר. רבילין צבוע טיפש
 • עורב הזרזירים
  31/07/2010 08:54:34
  זה שנתניהו לא העמיד מזמן את פרס על מקומו,והבהיר לו שהוא נשיא בלבד, לא שר חוץ ולא ראש ממשלה - היא אם כל חטאת!!! יקיר נתב"ג זה מה שקיבלנו...
 • שמעון הצדיק
  31/07/2010 08:43:39
  כשפרס מזמין לארוחות בבית הנשיא,כדוגמת הארוחה המדוברת שסעד עם רמון- זה בסדר וממש כשר.כשנתניהו מזמין לכיבוד קל ליום ההולדת של בנו - מתרחשת מהומת אלוהים.
 • חזקיהו
  31/07/2010 08:50:12
  לא אתפלא אם גם אולמרט היה מעורב בקומבינה הנבזית הזו. ידו בכלך ויד כל בו
 • א.ל. רמת-גן
  31/07/2010 08:29:25
  התיקשורת מעלימה בכוונת מכוון את חלקו של פרס בקומבינה הזאת.מאמינים לכל,חוץ ממשפט המחץ של רמון: "באתי בשליחות פרס"...
 • אזרח תמים
  31/07/2010 07:47:54
  הפאזל הפוליטי מדיני המשולב בסיאוב שלטוני והון משחית המצטייר במאמר מצמרר ומעורר דאגה
 • המלך לא עירום
  31/07/2010 07:05:05
  הוא עטוף במחצלות הגבירים והדולרים.
  והרימון= רימון
  חשוב לשמור שלא יתפוצץ .
  מה שנעשה בירושלים שערוריה מכוערת.
 • ד"ר יעקב ניר
  30/07/2010 23:35:12
  מסתבר ש"שלאף" (ישן בגרמנית) אינו עושה שלאף שטונדה כלל וממשיך לבחוש, להתערב, ובעיקר לקנות את כל אנשי הליגה הראשונה הידועה לשמצה.
 • גד
  30/07/2010 22:45:53
  אריה,אתה אומן הפזל הפוליטי,מגיש לנו אותו על מגש של כסף ,בצורה ברורה ועניינית תחזקנה ידך להמשיך
 • עמוס
  30/07/2010 22:55:18
  תגובה זו מיועדת לחשוף שוב שני תחמנים מבחילים- ומסוכנים. ההפשטה של שניים אלה בידי אבנרי היא כורח מציאות לחזור ולהבדיל בין מציאות מושחתת לבין שחר חדש.
 • הזבוב
  30/07/2010 22:22:15
  נכחתי בפגישה בין רמון לעריקאת ריחפתי מעליהם בלי לזמזם ורק האזנתי. היתה דממת אלחוט ממש. .התרשמתי שרמון רוצה להכשיל את נתניהו בכל מחיר
 • יודע סוד
  30/07/2010 21:50:26
  בן כספית מגלה היום במעריב שיש סיכויט שהתיק של ליברמן יסגר מחוסר ראיות ע"י היועץ המשפטי לממשלה שהיה עורך הדין של צ'רנוי. אני מבואס
 • אביגדור
  30/07/2010 21:27:17
  ד"ש מליברמן שהשתתף בחתונת המיליארד של הבת של צ'רנוי
 • חיותה
  30/07/2010 20:26:27
  לקרוא ולא להאמין
  הון שלטון ושלום מדומה
 • עוזי
  30/07/2010 20:01:19
  לרשימת הפוליטיקאים ששאלף השחית צריך להוסיף את אהוד אולמרט, אהוד ברק ויצחק הרצוג. החקירה של המשטרה היתה צולעת
 • עודד
  30/07/2010 19:35:11
  האם ציפי ליבני לא מבינה שהואמחכה לשעת הכושר לתפוס את מקומה.
  הוא לא רוצה להיות באופוזיציה. שירגיש שיש שעת כושר לחזור לשלטון,ידחוף אותה לאי שם.
 • נילי
  30/07/2010 19:33:45
  רמון הוא הסמל בהא הידיעה לפוליטקאי מושחת.
  הוא הרס את ההסתדרות.הרס את ביטוח הבריאות. ועכשיו מנסה להרוס את המדינה.
 • דובי
  30/07/2010 19:32:49
  האם רמון עוד מאמין שמישהו במדינת ישראל יתן לו קרדיט מלבד נוני מוזס?
 • אור
  30/07/2010 19:27:57
  רמון כבר לא מפתיע בתחמנות ובמניפולציות. הוא ברח מאילה חסון, מה שמעיד שהמידע עליו נכון.
 • ירוחם
  30/07/2010 19:27:36
  אחרי שפרס יחדללהיות נשיא המדינה בגיל 92 ימליך אותו רמון מחדש כראש ממשלה.. מרטין שלאף יעשה עליה ויהיה שר החוץ
 • שלומית
  30/07/2010 19:15:29
  הכינוי שהעניק יצחק רבין ז"ל לפרס "חתרן בלתי נלאה" תקף גם היום בגיל 87. מעניין עד מתי? תבשיל מעניין ומורכב.
 • חבר ותיק
  30/07/2010 18:56:12
  מידע מדהים שמחייב חקירה של השב"כ
 • רובי
  30/07/2010 18:53:37
  אוי לנו עם הזרזיר ואבוי לנו עם העורב שכך מנהלים את הפוליטיקאים המריונטות מאחורי הקלעים.
  ענק!!!
    עיצוב: סטודיו נעמה