שר הפנים החוצה (48)  |  

שר הפנים אלי ישי נושא באחריות לכשלים של מערך הכבאות
היה צורך בחוצפה בלתי נדלית מצידו של סגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי יש לתבוע בראיונות בתקשורת להקים ועדת חקירה ממלכתית שתצביע על הגורמים האשמים להתפשטותה ההרסנית בנפש ובגוף של השריפה הענקית ביערות הכרמל.


ישי אמר, בין השאר, דברים חמורים ביותר: "הועדה צריכה לקבוע את הגורמים האחראים לכך שמערך הכיבוי במדינה אינו פועל כנדרש לא בימים רגילים ולא בתקופות חירום".

קצין כבאות והצלה הנוכחי רב טפסר שמעון רומח נראה מגוחך למדי בשידורי הטלוויזיה כאשר ניסה להעניק גיבוי לתביעתו של השר הממונה עליו ובכך ביקש להסיר ממנו את האשמה למצבם החמור של שירותי הכיבוי במדינה.

רומח נראה עלוב שבעתיים כאשר גמגם כשנתבקש להשיב מדוע היו במחסני כיבוי האש 10 טון בלבד של חומרים כימיים לבלימת התפשטותן של שריפות למרות שמבקר המדינה תבע בשעתו שהכמות המינימאלית תהיה 150 טון.

"לא צפינו שהחורף הזה יהיה חם בחודש דצמבר ולא יהיו גשמים" אמר ולא הבין כי בדבריו אלה הוא מקלל את השר יותר מאשר הוא מברך אותו. הוא העניק לישי שירות דב למהדרין.  
 
קודמו בתפקיד קצין כבאות והצלה ראשי לשעבר שלמה כהן היה כן יותר כאשר קבע שאין צורך בהקמת ועדת חקירה נוספת לבחינת המצב הבלתי נסבל של שירותי הכבאות במדינה שנפגעים מהבירוקרטיה השגרתית של משרד הפנים ומהעדר תיאום ברמה הדרושה עם הגופים האחרים המופקדים על הערכות לשעת חירום.

שר הפנים לשעבר אברהם פורז טען אף הוא בסוף השבוע שאין מקום להקמת ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת האחראים להיקפו של האסון הלאומי. בתקופת כהונתו כשר הפנים דרש פורז במפגיע, לדבריו, לערוך שינויים מפליגים בשירותי הכיבוי במדינה הכפופים כיום לעיריות ולתאגידים מוניציפאליים והצביע על תקלות ארגוניות ומבצעיות.

אולי בגלל פרישתו המוקדמת לא עלה בידו של פורז לבצע רפורמה הכרחית של הקמת מערך כיבוי ארצי שהייתה כורח המציאות העגומה. 

לפני חצי תריסר שנים פרצה שריפת ענק בהרי ירושלים שכילתה ישובים ואלפי דונמים של חורש ורק בנס לא הסתיימה באבדן נפש. בעקבות זאת הוקמה ועדה ממלכתית בראשותו של מפקד חיל האוויר לשעבר אלוף במיל עמוס לפידות שבחנה באורח יסודי את נושא הערכות שירותי הכיבוי לשריפות ענק במקומות אסטרטגים.

ועדת חקירה נוספת הוקמה אחרי השריפה הקודמת ביערות הכרמל שהייתה קטנה אמנם יותר בהיקפה אבל התייחסה גם לסכנת הפגיעה במתקנים חיוניים.

כמקובל במדינה מונחות ההמלצות הללו במגירות של משרד הפנים כאבן שאין לה הופכין. אפשר לשלוף אותן מיד וליישם את ההמלצות באיחור ניכר של שנים במקום להקים ועדת חקירה נוספת. אין כבר מקום במגירות המלאות. 
     
אחרי מלחמת לבנון השנייה שבה נחשף העורף האזרחי במדינה באורח מצמרר ובצפון המדינה פרצו שריפות בעקבות מטרי הקטיושות המליצה ועדת וינוגרד לבדיקת מחדלי המלחמה, בין השאר להגביר את המשאבים והאמצעים להגנת העורף ולחזק את התיאום בין כל הגופים העוסקים בכך (פיקוד העורף, רשות החירום הלאומית, משטרת ישראל, שירותי הכבאות ומד"א).

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הצהיר אמנם באורח חגיגי כי כל הוחל ביישום המלצות הועדה לגבי ההגנה על עורף המדינה אך בפועל לא יושמו מרבית המלצותיה של הועדה. אולמרט זרה כדרכו חול בעיניים. ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו שירש את מחדליו לא העמיד את נושא מערך הכבוי הכושל בראש דאגותיה של ממשלתו.
 
לפני כשנה נאלצה הממשלה בכל זאת להתמודד עם נושא הכבאות כאשר פרצה שביתה של הכבאים ברחבי המדינה כדי להתריע על המצב החמור ועל כך שהם לא מסוגלים לשאת באחריות לגורלם של אזרחי המדינה. כדוגמא מרתיחה לכך הם ציינו שבכמה תחנות כיבוי קטנות פועלות עדיין כבאיות מיושנות מדגם מגירוס שנוצרו בשנות השישים.

הכבאים טענו כי שירותי הכבאות אינם ערוכים כראוי להגנה על אזרחי המדינה הן מבחינת תקני כוח האדם והן מבחינת הציוד המיושן וחומרי הכיבוי הדלים שעומדים לרשותם לפעילות השוטפת שלא לדבר על הכמות המוגבלת של החומרים במחסני החירום לעיתות של מלחמה.

כיום משרתים בכל תחנות הכיבוי ברחבי המדינה 1500 כבאים בלבד. משמעות הדבר היא שלמרות שהתקן הבינלאומי מחייב להחזיק כבאי אחד לכל 1000 תושבים ואילו בישראל מגיע לעשירית מהכמות הנדרשת.

השביתה הסתיימה אחרי שניתנו הבטחות להגדלה משמעותית של התקציבים לחידוש הציוד ולהגדלת התקנים. 

(פרט מאלף בשעה שנתניהו ביקר בסוף השבוע את פצועי השריפה בבית החולים רמב"ם בחיפה סיפר לו כבאי פצוע מול המצלמה שמסכת החמצן המיושנת שלו הפסיקה לפעול, ראש הממשלה הנהן בראשו. לאחר מכן הוסיף וסיפר לנתניהו כי בתחנת הכיבוי שבו הוא עובד יש מכוניות כיבוי הנוסעות כבר 20 שנה על כבישי ההצלה. נתניהו דילג על הערה זו אולי משום שרק באחרונה הוחלט לרכוש 4 מכוניות שרד בטיחותיות יקרות עבורו).

לפני כמה שבועות אישרה הממשלה במפתיע להגדיל את תקציבם של שירותי הכבאות בסכום של כ 100 מילון שקלים.

ההחלטה שאמורה הייתה להיטיב עם שירותי הכבאות לא מצביעה על שינוי הכיוון אלא הינה תולדה של פאניקה.

מבקר המדינה העביר קודם לכן למשרדי הממשלה הנוגעים בדבר טיוטות של דו"ח ביקורת חמור על שירותי הכיבוי המצביע על שרשרת מתמשכת של מחדלים וכשלים מצידם של כל הגורמים האחראים לכך במישור הממלכתי והמוניציפאלי. 
 
כמקובל במדינה החל רשומון: משרד האוצר טען שמרבית הסכום הועברו כבר למשרד הפנים שלא השכיל לנצלו ואילו משרד הפנים טען שהסכום עדיין לא הגיע ליעדו.

כך או אחרת הבעיות החמורות של שירותי הכבאות במדינה שנחשפו בשריפות הענק במלוא ערוותן ובאות לידי ביטוי בעיקר בימי חירום ובעת שריפות ענק, היו ידועות היטב לכל הגורמים הרלבנטיים במערכת השלטונית ואלה עמדו מנגד.

אבל מי שנושא באחריות עליונה לכך בשלב זה הוא לא אחר מאשר שר הפנים ישי חרף הבנתו המוגבלת בנושאים ביטחוניים שניזונה משירותו הצבאי כמש"ק לענייני דת ביחידת תובלה קטנה (ראש הממשלה אולץ לצרף אותו מטעמים קואליציוניים לקבינט המצומצם הסודי של שרי השביעייה שמנה קודם לכן חצי תריסר שרים).
ישי טען בימים האחרונים להגנתו כי בתקופת כהונתו של אריאל שרון כראש הממשלה היה השר היחיד בממשלה שהצביע נגד הפסקת הפעלת מסוקים לצרכי כיבוי שריפות אך בלהט השריפה האחרונה הדבר נשכח.

מי שנתן תזכורת לכך היה ראש הממשלה שדאג ליטול לעצמו את התהילה בימים האחרונים כאשר סיפר כי בעת  ביקורו האחרון ביוון דן, בין היתר, עם השלטונות המקומיים ברכישת מטוסי כיבוי.

ישי טען עוד כי עוד לפני כשנה עוד טרם שהגיעה אליו טיוטת דו"ח מבקר המדינה שיגר מכתב אל ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו ואל שר האוצר יובל שטייניץ לפני שנה שבו התריע על המצב החמור ששורר בתחום מערך הכבאות ועל הצורך הדחוף להגדיל את התקנים ולהצטייד בציוד חיוני לשעת חירום.

מקורביו דאגו להדליף לתקשורת כי הוא אף העלה את הנושא הבעייתי באחת מישיבות הממשלה והציע להעביר את שירותי הכבאות למשרד לביטחון פנים, דבר שאין לו כל תיעוד.

אבל מעשים וסיפורים אלה מצביעים על "כיסוי תחת" מוקדם לכל צרה שלא תבוא יותר מאשר פעילות אינטנסיבית מעשית שהייתה חייבת להתבצע באורח רציף וללא לאות.

לישי אין גם הסבר לכך שעד כה לא נרכשה כמות גדולה של חומרים מעכבי שריפות שהעדרם היה קריטי באסון הלאומי הנוכחי ביערות הכרמל.

ישי נושא באחריות מיניסטריאלית בשל העובדה המצערת שמרבית תחנות כיבוי האש הגדולות במדינה כפופות, כאמור, לעיריות ולאגודי ערים.

משרד הפנים אשר מתקצב את תחנות הכיבוי הללו חייב לפקח על פעילותן להיות מעודכן בנושאי כוח האדם, המשאבים ובעיקר לגבי אופי התפקוד המבצעי של התחנות הללו.

תנועת אומ"ץ לא תיתן לו לברוח מהאחריות.

בסוף השבוע פנתה אומ"ץ אל ראש הממשלה נתניהו בדרישה לפטר מתפקידו ביום ראשון הקרוב את סגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי ישי. זאת בשל אחריותו המיניסטריאלית והאישית למחדל הנוראי הקשור לשריפת הענק בצפון המדינה.

בפניית אומ"ץ נאמר בין השאר: "האסון הלאומי ביערות הכרמל קיפח את חייהם של עשרות אזרחים גרם נזקים אדירים וחשף כשל חמור ביותר של משרד הפנים, האחראי ישירות על מערך הכיבוי במדינה, מבחינת אי העמדת תקציבים מתאימים לרכישת ציוד וחומרי כיבוי חיוניים ואי חידוש הצטיידות.

מאות הכבאים שפעלו ביממה האחרונה, בניסיון לכבות את שריפת הענק בצפון למנוע פגיעות בנפש וברכוש, גילו עבודה מופתית תוך הקרבה וחירוף נפש, אך למרבה הצער והחרפה הם מצאו עצמם חסרי חומרי כיבוי חיוניים ביותר עם ציוד לקוי בחלקו ועם היעדר כלי רכב מתאימים לגישה לאזור מיוער מסוג זה. גם היעדרם של מטוסי כיבוי, שיוכלו להשתלט על השריפה מלמעלה, מצביע על עומקו של המחדל.

כידוע, הוקמו בשעתו שתי ועדות חקירה ממלכתיות, בעקבות שריפות ענק שפרצו ברחבי המדינה, שהתריעו על תפקודו של מערך הכבאות במדינה, הצביעו בין השאר על הצטיידות לקויה ועל מחסור חמור בכוח אדם. ההמלצות של שתי הועדות הללו לא יושמו עד היום.

עפ"י פרסומי התקשורת, מבקר המדינה העביר בשבועות האחרונים לעיונו של משרד הפנים טיוטה של דו"ח על מערך הכיבוי במדינה שבה הצביע בין השאר על הסכנות הצפויות במקרה של אסונות לאומיים, אך גם הערות הללו לא זעזעו את אמות הסיפים של משרד הפנים. שר הפנים לא צלצל בפעמונים באוזניך ולא הפעיל את מלא כובד משקלו כדי לחייב את משרד האוצר להירתם לפעילות משותפת למען פתרון בעיה ביטחונית חמורה זו.

בהמשך הפניה נאמר "תנועת אומ"ץ גילתה רגישות מיוחדת לנושא מערך הכבאות הלקוי במדינה והתריעה על כך לא אחת בפני קצין הכבאות הראשי, הכפוף לשר הפנים.

רק לאחרונה העבירה אומ"ץ למשרד מבקר המדינה ממצאים חמורים על מחדלים רבים במערך הכבאות בתל-אביב. בתגובה לכך הודיע משרד מבקר המדינה לאומ"ץ כי ממצאים אלו ייבחנו במסגרת הדו"ח הסופי על מערך הכבאות שהמבקר עומד לפרסם בקרוב.
אנו פונים אליך בבקשה להתעלות מעל השיקולים הקואליציוניים הצרים, הקשורים בשיתופה של מפלגתו של שר הפנים – ש"ס והקואליציה בראשותך, ולהעמיד את בטחון הפנים של המדינה ושלום אזרחיה לנגד עיניך ולפטר לאלתר את שר הפנים בהקדם.

אין צורך להמתין להמלצות ועדת חקירה נוספת לחקר האסון הלאומי בצפון, בטרם שיוסקו  מסקנות אישיות. הכתובת הייתה רשומה מזמן על קירות משרד הפנים ושר הפנים לא השכיל לקרוא אותה ועל כך הוא חייב לתת את הדין".

לטובת מי שיש לו עדיין ספיקות לגבי אופיו של שר הפנים ישי ומידת אחריותו אני מבקש לצטט קריאה של  ישי לציבור החרדי המתפרסמת באתר: "חדרי חדרים": "כאילו נצנצה בי רוח הקודש, כאילו ניבאתי את העתיד להתרחש. אבל ברור שלא נבואה הייתה זו, כי אם התבססות על נתונים אותם הכרתי היטב. אני  קורא לציבור הדתי והחרדי להתלכד מול דברי ההסתה המופנים שוב לעברנו, ולעשות הכול כדי להוציא את האמת לאור. לא בכדי התעקשתי ואני מתעקש על הקמתה של ועדת חקירה. רק ועדת חקירה ממלכתית תמצא את האשמים האמיתיים במצב שנוצר. ואני יודע בדיוק מה יגלו שם. רק אז תיאלץ התקשורת לעמוד מול האמת  ואולי גם להתנצל על שליפת ההאשמות בלתי בדוקות נגד שר הפנים החרדי, שנוח להם להציגו כשעיר לעזאזל".

לקרוא ולא להאמין.

השר ישי אתה לא שעיר לעזאזל אתה רק נושא באחריות ולא תוכל לברוח ממנה.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • חיים מנור
  05/12/2010 09:45:49
  לא רק ישי - כל שרי הפנים שהיו לנו בעשר השנים האחרונות.
  לא רק החוצה - גם להעמיד לדין באשמת רשלנות שגרמה לאסון הנורא ומשפט אזרחי לפיצוי עבור כל הנזקים.
 • אהובה גורן
  05/12/2010 09:08:46
  אלי ישי עסוק בלגרש ילדים של עובדים זרים ולדאוג לקיצבאות לאברכים. אין לו זמן לדאוג לציוד מערכות כיבוי אש שבגינן קיפחו חייהם מטובי הארץ (לא אברכים)
 • מאיר
  05/12/2010 07:58:56
  אתה צודק בכל מלה הבעיה שאין מי שיצדיק.
  אמרו לפני הכלבים נובחים והשיירה עוברת.
  כנראה שהשררה גדולה מהחיים
  ומעוורת את היושבים שם בושה
 • ניר
  05/12/2010 07:49:59
  אלי ישי לא אשם. הרב עובדייה החוכמתו כבר הסביר שהאשם האמיתי הוא החילוני שלא שומר שבת. זה כבר פותר את אלי ישי מכל רגש של אשמה ועם מצפון נקי.
 • מיכל
  04/12/2010 22:13:15
  להלן הצעת היעול שלי , כשיחזרו מטוסי האיליושין לרוסיה אפשר להעלות את כבוד השר ולשלחו לרוסיה לחינוך מחדש
 • אביגיל
  04/12/2010 22:05:27
  בושה וחרפה התנהגותו של נתניהו, מעיז להופיע בתקשורת בפריים טיים כגיבור מלא אגו אחרי מחדל שכזה. בוש והכלם לך מר נתניהו אתה והקואליציה שלך מדרדרים אותנו לתהום
 • לרונית פרידמן
  04/12/2010 22:00:38
  תגובה מצוינת ונבונה
 • ע. בן-יוסף
  04/12/2010 21:57:41
  לראות את הרה"מ המגוחך הזה במסיבת העיתונאים זהו מצב המבהיר את עליבות ההנהגה של היום. אפשר היה לחשוב מדבריו של "ביבי" שאלמלא הוא הופיע כאדמירל נלסון "לתאם" את הגייסות כי אז המלחמה באש היה אבודה. מה עוד פתטי יותר מהסיטואציה עם השאלות והתשובות המגוחכות. לפתע פתאום הוא ימציא את כל התשובות שראוי היה מכבר - לפני שנים! - לישמן. מה יקרה מחר בעת רעידת אדמה? בנזילת כימיקלים בחיפה? מה יקרה מחרתיים בעת הפגזת טילים? עצם המחשבה מעוררת דאגה כבדה נוכח הממשלה הזאת, מרכיביה, סדר יומה ועיסוקיה בשיטת "שמור לי ואשמור לך". שוב לפנינו הוכחה שצריך לעתים לחכות לאדם כאריה אבנרי בכדי לפתוח בדיאלוג נוקב בנושא של הבטחון היומיומי. המסקנה אחת וברורה: ממשלה שכל השותפים בה צריכים ללכת.
 • איציק
  04/12/2010 20:33:34
  במדינה מתוקנת צריך השר מחר בבוקר להגיש מכתב היתפטרות לראש הממשלה .הכספים שקיבל משרד הפנים הופנו לכל מימני מוסדות פיקטיביים ולמקורבים לצלחת
 • רונית פרידמן
  04/12/2010 18:19:53
  ישראל מחזיקה את עצמה כמעצמה שיש ביכולתה להפציץ את אירן. שנתיים נתניהו באופן אובססיבי דיבר על כך.
  מתברר שלישראל אין ברשותה מטוס כבוי לכבות שריפה.
 • ד"ר יעקב ניר
  04/12/2010 18:09:10
  ישי , עוד מתחסד המטיל את האשמה על הש"ג בוזגלו... אני משוכנע שרבו הבבא-יוסף ירביץ הלילה תיאוריה שהשריפה נגרמה עקב חטא של החילוניים, או אולי של אמסלם.
 • היכן היה צה"ל במשך 3 ימי הכיבוי שושפ
  04/12/2010 17:40:04
  כל העול נפל על מכבי האש.
  היכן תרומתו של צה"ל המקבל מיליארדים
  לבטחון , היכן היסעור שלא הופעל ?
  היום צפיתי ברמטכל שאמר "כולנו כבאים "
  אירוני .
 • מזרחי
  04/12/2010 15:59:57
  אני מצפה לראות אם הרב עובדיה ינחה את השר יש/י להתפטר מתפקי'דו הוא שהוא ימשיך לקלל את חבר הכנבת חייפם אמסלם ולקרוא לו עמלק
 • פול התמנון
  04/12/2010 14:01:57
  מחזק ידי אריה אבנרי. כל מעיניו של ישי בטיפוח שנאת זרים ובהשגת הטבות לאלה שהשתמטותם אמנותם, ואת אחריותו כלפי כלל הציבור הוא מזניח.ישי צריך לעוף. ורחוק
 • לבן דוגית
  04/12/2010 13:06:24
  כמי שקורא נאמן של אבנרי, אני זוכר את אופי תגובותיך. ומאחר והזיכרון שלי במיטבו, הניסיון שלך להתחמק מהאופי הפוליטי של תגובתך הוא סרק.תהיה ישר עם עצמך.
 • לעידית
  04/12/2010 13:02:55
  אילו הממשלה הייתה דואגת בזמן למערכת כיבוי אש אמינה יתכן והיה נמנע אסון כבד זה. עכשיו הזמן המתאים לדרוש לא כשרגוע כדי למנוע אסון נוסף
 • לשוש פרי
  04/12/2010 12:54:03
  מזעזע
 • שושפרי
  04/12/2010 12:32:13
  הנער בן ה 16 שנספה בשריפה , עבד בהתנדבות במכבי אש..
  במקום להחזירו הבייתה העלו אותו כבאים לאזור האש . נער ללא אמון ונסיון. הנער בן יחיד להוריו
 • יהושע הפרוע
  04/12/2010 12:20:15
  גם השר לבטחון פנים לא נקי
 • עידית
  04/12/2010 11:56:10
  בזמן הזה מוטב שתפסיקו עם הפוליטיקה.
  קרה אסון.המתים עוד לא נקברו. תתביישו לכם!
 • לחיים
  04/12/2010 11:53:09
  בתשובתך אמרת הכל. יש אנשים שאצלם אוטמטית האשמה היא ביבי. כמו שכתב מאירי, לחשוב לא כואב.
 • בן דוגית
  04/12/2010 11:47:33
  לכל אלה שמנסים להקנות לתגובתי גוון פוליטי: הבל הבלים. לאחרים: ראש ממשלה הוא שצריך להיות ראשון וראשון למשלמים.
 • חיים
  04/12/2010 11:44:20
  למרבה הפלא הפעם האשם לא בנתניהו
 • תמיר
  04/12/2010 11:39:27
  גם אני שמעתי את מצנע. יש מצבים שאין שם פוליטיקה. ומצנע איש מדהים, למרות שמזוהה עם השמאל, ידע לומר את האמת. ועל כך ראוי לשבח.
 • מאירי
  04/12/2010 11:37:06
  כמה קל להאשים את כולם. לחשוב זה לא כואב.
 • מסכימה עם בן דוגית
  04/12/2010 11:29:31
  בן דוגית צודק מסכימה איתו. אשמים כל ראשי הממשלה שלא השכילו לדאוג החל משרון, אולמרט וביבי. ישי השר שחייב היה לדאוג לשרותי כבאות לפני קצבאות לחרדים
 • לבן דוגית
  04/12/2010 11:20:20
  אתמול מצנע, אמר שראש הממשלה ראוי לשבח, שהתנהג מיד כמפקד עליון, לקח פיקוד ואיחד את כל החלקים, ולעבוד יחד בשיתוף פעולה. דעתך הפוליטית לא רלוונטית הפעם.
 • שועלי
  04/12/2010 11:19:42
  נתניהו נסחט ע"י ישי וש"ס ולא יגע בו
 • אור
  04/12/2010 11:17:37
  אלי ישי צריך להפנים שיש מצבים שאין סליחה. שסדר העדיפויות של שליח ציבור צריך להיות אחר.
 • בן דוגית
  04/12/2010 11:15:11
  תמים דעים עם כל מלה של אריה אבנרי. רק נקודה אחת: לא רק ישי צריך לעוף הביתה אלא גם הנושא באחריות העליונה, נתניהו צריך ללכת לקיבינימט.
 • הראלה
  04/12/2010 11:05:05
  גם אלף פניות של אלי ישי לציבור החרדי "להתלכד מול דברי ההסתה המופנים שוב לעברם (לא לעברו..) לא יצליחו לכבות את האמת הזועקת כמו האודים הבוערים.
 • יואלה
  04/12/2010 11:11:15
  הכל נושא של סדר עדיפות, העיקר למלא בכסף את הכיסים של המקורבים. חיי אדם אינם ברשימה. כמה עצוב!!!!
 • משקיף
  04/12/2010 11:08:23
  אלי ישי עסק בחודשים האחרונים בגירוש ילדי העובדים הזרים ובגיוס רבבות מילוני שקלים עבור תלמידי הישיבות. מערכת כיובי האש לא עניינה אותו
 • אורן
  04/12/2010 11:04:36
  העיקר שהחרדים מקבלים את קצבאות למיניהן מבלי להניד עפעף. הרכב הקואליציה מאפשר לאלי ישי לקבל כל מה שלדעתו חיוני. כיבוי האש כנראה לא בראש מעיניו של השר ישי
 • YARA113
  04/12/2010 11:01:42
  הגץ שהצית את המחדל הלאומי. שנמשך ממלחמת יום הכיפורים. עוד מחדל ועוד מחדל. יש מקום רק כיסאות,לעשירים,לבריאים, כל השאר ממש לא מעניין את ה-120 ונספחיהם פרט להנאות החיים טיסות במחלקה ראשונה וחגיגות. אסון לאומי שיקח שנים לתקנו.
 • מפקח כשרות
  04/12/2010 10:57:10
  השר ישי לא הכל לשם שמים. דמם של ההרוגים זועק מאדמת הכרמל
    עיצוב: סטודיו נעמה