קדימה לשחיתות שלטונית (51)  |  

החלטתו האחרונה של גלעד שרון, בנו הצעיר של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, להצטרף למפלגת קדימה שיסד אביו לפני חצי תריסר שנים אחרי פרישתו מהליכוד, גובלת, ללא ספק, בחוצפה מבית מדרשה של המשפחה המושחתת.

שרון ג'וניור היה מעורב, אמנם, מאחורי הקלעים במהלכים פוליטיים שיזם אביו על תקן של אחיתופל ונהג בניגוד לאחיו הבכור עומרי שטבל את עצמו בגלוי בביצה הפוליטית המצחינה, נבחר לכנסת וצבר בקופה שלו הרבה מאוד שרצים חלקם פליליים.
לכאורה עסק גלעד שרון בניהול החווה המשפחתית בדרום, גידל אלפי ראשי צאן ועסק בגידולים חקלאיים אבל בפועל שימשה החווה לאורך השנים עפ"י חשדות שחקרו מכבסה לקבלת תרומות אסורות למטרות פוליטיות של שרון האב ובאר שאיבה לקבלת שוחד בסך מיליוני דולרים מאילי הון זרים שחלקם לא אותרו עדיין.

ביזמה משותפת של האב ובניו הרחיבה החווה את שטחיה והשתלטה ללא היתר ובניגוד לחוק על מאות דונמים של מינהל מקרקעי ישראל מבלי שהשטח הוחזר. למרבה הבושה גם לא ננקטו נגד בני המשפחה צעדים משפטיים מחויבי המציאות חרף פניות חוזרות ונשנות של תנועת אומ"ץ.

גלעד שרון נחשד בעבר כמה פעמים גם בקבלת שוחד בסכומים גדולים עבור עבודות ייעוץ מקצועיות מדומות ומוזרות בידיעת אביו ורק בנס ניצל מהעמדה לדין פלילי בדומה לאחיו עומרי שנכלא מאחורי הסורגים.  
 
קרוב לודאי שהיועץ המשפטי לשעבר מני מזוז מצטער כיום על החלטה שגויה שקיבל בשעתו, בראשית תקופת כהונתו שלא להעמיד לדין את שרון האב ואת בנו גלעד על קבלת שוחד בסכומים ניכרים מהקבלן דודי אפל בפרשה הידועה כ"אי היווני".

(מפרשת שוחד זו נחלץ בעור שיניו גם ראש הממשלה לשעבר המגה מושחת אהוד אולמרט התלמיד שהתחרה ברבו שרון בהתעשרות פלילית במהלך השירות הציבורי).

גלעד שרון הערמומי הידוע בשתקנותו המבוימת בחקירות המשטרה עשה הכול כדי לבלבל את דעתם של חוקריו במשטרה שאספו אחרי עמל ראיות מוצקות לקבלת שוחד ע"י משפחת שרון.

לא כך חשב ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה דאז ניצב יוחנן דנינו שקבע באורח נחרץ שאין מקום להעמיד לדין פלילי בפרשת ה"אי היווני"  וזו הייתה כנראה אחת הסיבות למעידתו של מזוז בעניין זה.

האם ביקש דנינו לרצות אז את בני המשפחה בשאיפתו המוצהרת לכס המפכ"לות?

כאשר אישרה השבוע ועדת טירקל את מועמדותו של דנינו לתפקיד המפכ"ל הבא היא דילגה מן הסתם על פרשה עלובה זו. אם אמנם יתמנה דנינו כמפכ"ל מוצע לו לא לעשות יותר הנחות לאישים פוליטיים רמי דרג מאחר שצעד מעין זה עלול להיות לו לרועץ.
כך או אחרת בסרט על אריאל שרון, שהוקרן לפני כמה ימים בערוץ 10, אמרתי בראיון שנערך עמי כי להערכתי ההתדרדרות הפתאומית במצב בריאותו הייתה קשורה בחשיפת פרשה נוספת של שוחד בסך 4.5 מיליון דולר שהאב קיבל עפ"י החשד מאיל ההון היהודי אוסטרי מרטין שלאף תמורת יעוץ לקולחוזים בחבר העמים.

שמו של שלאף, המיוצג בארץ ע"י שמעון שבס שהינו בעל רקורד מוסרי שלילי, נקשר עפ"י החשד בעבר לחלוקת טובות הנאה נדיבות ולתרומות לאישים פוליטיים מרכזיים במדינה ביניהם אביגדור ליברמן, אהוד ברק, חיים רמון, אריה דרעי ואחרים.

חקירת המשטרה בפרשת השוחד המוזרה של הקולחוזים נמשכה אחרי האירוע הרפואי הטראגי שאירע לשרון האב כאשר החשוד הבלעדי הוא הבן גלעד. משום מה התנהלה החקירה בעצלתיים. גם הפרקליטות שטפלה בשנה החולפת בתיק החקירה לא מזדרזת  לקבל הכרעה.
האם התנהלותם של גופי אכיפת החוק משופעת מהמניפולציה שגלעד שרון מפריח על כוונתו להוציא את אביו חסר ההכרה המאושפז מזה שנים בבית החולים בניסיון להטיב את מצב בריאותו באווירה המשפחתית?

תנועת אומ"ץ שהתריעה בשמונה שנות פעילותה את מעלליה של משפחת שרון שאת חלקם חשפה והעבירה לטיפולם של גופי אכיפת החוק, לא הייתה יכולה לעמוד מנגד נוכח כוונתו של גלעד שרון להצטרף לחיים הפוליטיים כאשר מעל ראשו תלוי ועומד תיק פלילי.

במכתב שנשלח השבוע אל פרקליט המדינה משה לדור נאמר בין השאר "תנועת אומ"ץ פנתה בשעתו אליך בנושא חקירה שנערכה נגד גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר, בחשד לקבלת 4 וחצי מיליון דולר מגורמים סמויים בתמורה על ייעוץ עבור קולחוזים.
אומ"ץ זיהתה כבר אז את הקשר בין התשלום הנ"ל לבין איל ההון היהודי אוסטרי מרטין שלאף, ונתנה לכך ביטוי בפניותיה לפרקליטות מחוז תל אביב שמטפלת בתיק זה. בתגובה לכך נאמר לנו שהחלטת הפרקליטות בנושא הנדון עדיין לא נתקבלה. תזכורות נוספות נשלחו וזכו לתשובה דומה.

בשבועות האחרונים נחשפה מערכת הקשרים המסועפת של שלאף עם אישי שלטון בעבר ובהווה ובין השאר צוינה פרשת הקולחוזים כאחת הדרכים שבאמצעותן העביר שלאף כספים לכאורה למשפחת שרון. פרסום זה עורר הדים רחבים בציבור והתעוררו שאלות לגבי מידת התמודדותה של מערכת אכיפת החוק  עם בעיית ההון בשלטון שצברה תאוצה מדאיגה ביותר.

בימים האחרונים פורסם בכלי התקשורת כי גלעד שרון מבקש להשתלב במערכת הפוליטית ואף עושה הכנות מעשיות לכך (בין השאר הוא מפרסם מאמרים פובליציסטיים בתקשורת).

אומ"ץ סבורה שהגיע הזמן לקבל החלטה בתיק זה על מנת שלא ייווצר מצב שבו גלעד שרון, הנושא על גבו קופת שרצים בפרשות שחיתות קודמות, ישתלב בחיים הפוליטיים ויטביע בהם את חותמו המוסרי השנוי במחלוקת."

רק תמימים סבורים שגלעד שרון פועל בחלל ריק ומטרתו היא לנסות להשפיע באמצעות פעילות פרלמנטארית ולא להסתפק בכתיבת מאמרים שבועיים ב "ידיעות אחרונות".

מן המוסכמות הוא שעיתון זה מעניק גיבוי אוטומטי לאישים פוליטיים בצמרת מפלגת קדימה שסרחו ביניהם אהוד אולמרט, חיים רמון, דליה איציק ואחרים בניסיון לקעקע את שלטונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולחסל פוליטית את שר הביטחון אהוד ברק.
(אולי זו הסיבה האמיתית לכך שאומ"ץ שניהלה מאבק חסר פשרות נגד מושחתי קדימה מוחרמת ב"ידיעות אחרונות"). 
 
האמת צריכה להיאמר גלעד שרון פועל בשירותם של חברי פורום החווה של שרון האב שנדחקו לקרן זווית בתקופתו של אולמרט והרימו חלקית את ראשם בעידן של ציפי לבני.

עתה הם מבקשים להדיח את נתניהו מכס ראש הממשלה להמליך את לבני כדי שיוכלו לחדש את ימיהם האפלים כקדם ליהנות ממנעמי השלטון, להעצים את האינטרסים הכלכליים האישיים שלהם עטופים באידיאולוגיה מדומה.

בעבר הכחישו מקורביה של מנהיגת קדימה ציפי לבני שהיא מסתייעת בעצותיו של אחד מראשי החווה הפרסומאי ראובן אדלר אך עובדה היא ש"חוואי" אחר אייל ארד הנחשב לאחד משונאיו הגדולים של ביבי, משמש כיועץ בכיר שלה.

היכן עומדת לבני בעלת היושרה האישית המוכחת בסיפור של גלעד שרון ??

אחרי ששרון ג'וניור הודיע על כוונתו להשתלב בחיים הפוליטיים היא לא טרקה בפניו את דלתה של קדימה ולא טרחה להבהיר לו שיצטייד בתעודת יושר של המשטרה אולי משום שמעטים מקרב ראשי מפלגתה זכאים לתעודה זו.

לא זכאים לתעודות יושר כמובן גם שני ראשי קדימה לשעבר שר האוצר אברהם הירשזון שמרצה בימים אלה עונש מאסר ממושך וממתין בקוצר רוח בכלא לחברו הטוב ושותפו לעסקים מפוקפקים ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. 

במוקדם יותר מאשר במאוחר ישתלב גלעד שרון בצמרת הוותיקה של קדימה לצידם של צחי הנגבי בעל הרשעה של  קלון, חיים רמון מורשע פלילי בעבירת מין וחבר חדש נוסף ראש עיריית בת ים שלמה לחייאני שלא מסתיר את רצונו להיות מועמד לראש ממשלה למרות שתלוי ועומד נגדו תיק חקירה בחשד שביצע עבירות פליליות חמורות.

כיצד חשה לבני שעומדת כיום בראש מפלגה שבה חברי כנסת מרכזים מסוגם של דליה איציק, רוני בר און, מאיר שיטרית רוחמה אברהם ואלי אפללו לא נכללים ברשימות ל"ו הצדיקים ומ"ב הצדיקות?
בשעתו, כאשר כיהנה לבני כשרת המשפטים הוענק לה אות המופת של אומ"ץ  בגין הגינות שלטונית. באותו מעמד התחייבה בפומבי להיאבק בשחיתות הציבורית המפלצתית.

בשיחה בארבע עיניים הוסיפה ואמרה לי לבני שלא תהסס להסיק מסקנות אישיות אם המציאות העגומה תחייב זאת.
בפועל היו אלה מילים ריקות מתוכן.

לבני השתלבה היטב במערכת השלטונית ולא השמיעה את קולה נגד השחיתות האישית מרקיעת השחקים של שני ראשי הממשלות שרון ואולמרט.

ערב הקמת הממשלה הנוכחית פנתה אומ"ץ אל כל ראשי המפלגות בבקשה שיקבעו במצע מפלגתם סעיף מיוחד שמתחייב להיאבק בשחיתות השלטונית. מכל ראשי המפלגות השיבו לנו בחיוב רק מנהיגת קדימה לבני ומנהיג מר"ץ חבר הכנסת חיים אורון (ג'ומס).

ככל הידוע לי נותרה במצע של קדימה בסעיף הנוגע לאכיפת החוק רק התחייבות הבאה: "הנהגת רפורמה במשטרת ישראל למיגור הפשע והאלימות, למלחמה בתאונות הדרכים וחיזוק מערכת המשפט".

ההתחייבות של לבני למאבק בשחיתות השלטונית אבדה בדרך לקלפיות ואם לא די בכך מסתבר שגם השחיתות הפנימית בקדימה חוגגת. את מהותה של השחיתות חשף לפני זמן קצר בפומבי חבר הכנסת מאיר שיטרית בהתייחסו למפקד הפנימי במפלגה.

אומ"ץ אימצה את דבריו של שיטרית ופנתה אל מבקר המדינה השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס בבקשה שיבדוק את המתרחש בקדימה.
בפנייה נאמר בין השאר: "תנועת אומ"ץ מבקשת שמשרד מבקר המדינה יבדוק חשד למינהל לא תקין בפנקס החברים של מפלגת קדימה ועל אפשרות של חברות כפולה של חלק מהחברים הן בקדימה והן בליכוד. חשדות אלה עולים ממאמר שפורסם ב"הארץ" בגיליון יום שישי 24/12/10 תחת הכותרת "שכונת הארגזים" מצוטט ח"כ מאיר שטרית, מראשי המפלגה הנמנה עם מייסדי המפלגה, כמי שקובע נחרצות בשמו: "קדימה היא היום המפלגה הכי מושחתת מבין המפלגות הגדולות".

ח"כ שטרית קבל על כי יו"ר מועצת קדימה חיים רמון הכין הצעת החלטה שעל פיה 84 אלף החברים שהתפקדו לקדימה בחמש השנים האחרונות ושילמו עד כה מס חבר רק פעם אחת עם התפקדותם יהיו פטורים מתשלום מס. לעומת זאת חברים חדשים שיתפקדו למפלגה החל מ1 בינואר 2011 ישלמו מס חבר שנתי כמקובל במפלגות האחרות.
בהקשר לכך גילה ח"כ שטרית: "מרבית החברים הרשומים אצלנו הם אנשי ליכוד. כולנו הרי באנו מהליכוד ומשם פקדנו. לומר שיש  לנו למעלה מ 80 אלף חברים זה בלוף ענק. המפלגה רוצה להטעות את הציבור. ברור שאם נחייב את החברים הללו לשלם מיסים רק מעטים יישארו. זה פתח גדול לשחיתות".

ח"כ שיטרית תבע לערוך רביזיה בסדרי התשלומים ולחייב את כל חברי  קדימה לשלם מס שנתי החל מ-1 בינואר 2011".

ללא קשר לבדיקת משרד מבקר המדינה הודיעה השבוע קדימה כי בחודשים האחרונים הצטרפו אלפי חברים חדשים וכיום מסתכם מספרם בלמעלה מ 100 אלף.

לשם השלמת ההנהגה הפלורליסטית המוסרית החדשה של קדימה ובמגמה לשלב במפלגה גם חברים דתיים אני מציע ללבני לפנות אל השר לשעבר אריה דרעי בהצעה שיצטרף לקדימה.

דרעי משלים בימים אלה את תקופת הקלון שלו שאסרה עליו להיבחר לכנסת יוכל לחזק את הצד החברתי של קדימה ולשמש גם יועץ לענייני התנהגות בכלא לכל אחד מפעילי התנועה שיזדקק לכך בעתיד.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • שועלי
  16/01/2011 13:00:27
  יש לי שם טוב לקדימה לקראת הבחירות הקרובות מע"מ (מפלגת עבריינים מאוחדת)
 • שושפרי
  16/01/2011 12:37:55
  אנו תומכים ומחזקים אותך .אריה אבנרי
  הכתבה מעולה.
  מפלגת קדימה הפכה לפח אשפה של המושחתים
  במיוחד גלעד שרון עם קופת השרצים .
 • אליפז
  16/01/2011 12:08:32
  אוי לנו עם שיטת השלטון המרקיבה ומצחינה וחובתנו לסלקה מהעולם.גם אם צריך לצאת למרי אזרחי,כדי להפסיק את הסידור של "בית גידול טפיליזם"מנגנון שרלטני שערורייתי עם-120 חברי כנסת מיותרים+700 שרתים מסוגים שונים-העולים לנו מיליארדים ליחינם.רק לראות את המועמדים ברשימת קדימה הלב נחמץ מאסופה דוחה של כושלים,חלקם עבריינים הן שוחד והן מין,שקרן חוצפן ששיקר בבית משפט תחת שבועה,מפאת כבוד בית המשפט הייתי מצפה שיטפלו בעבריין הזה שעשה מהם-קרקס.אז זו החלופה?השרלטנים הללו יקבעו לנו????גם נתניהו ברק הרצוג שטייניץ ישי בן אליעזר הינם אסופה בלתי נחשבת שיש למגר מחיינו.רק מרי אזרחי לשינוי השיטה שהביאה עלינו את "סדרני העבודה המבישים"הללו.חיינו יכולים להיות הרבה יותר טובים ועשירים בתנאי-שנסלק מחיינו את המנגנון השערורייתי-נעבור לשלטון נשיאותי שקיים כבר ועולה לנו-50,000 ש"ח לחודש ואינו עושה דבר..חוץ מקוקטיילים.תחליטו.תראו את אזרחי טוניס-לא מעורר קנאה????????????????.
 • קדימה הפח הפוליטי
  16/01/2011 12:03:21
  פליטי המפלגות , שנזרקו לסוף הרשימה היגיעו למפלגה הזו. הפח הפוליטי של הפליטים הוא שם יותר מתאים כיוון שהקמתה היתה עם לקיחת מנדטים ממפלגת האם כלומר כל "מתיימרי הנקיון" לקחו בכיסם את המנדט שניתן להם מהליכוד, לדוגמא, יכול להיות שקוראים לזה שחיתות ????
 • תות שדה
  16/01/2011 11:58:07
  גלעד שרון הוא אחד מהיצורים הנאלחים ביותר במדינה שבה לא חסרים מושחתים ודומיהם. קופת שרצים שלו התחילה בגיל צעיר ועולה וגואה עד לרגע זה בחיזוק השלטון הישראלי העלוב.
  מקווה שאומץ תצלח להביא את פשעיו לשולחן
 • ד"ר יעקב ניר
  16/01/2011 08:15:33
  לנין וסטאכאנוב מתהפכים בקברם שעה ששומעים שגלעד שרון מיעץ לקלחוזים. נראה לי כי היה עושה טוב לו היה פותח בי"ס להונאת שלטונות המס.
 • משקיף פוליטי
  16/01/2011 07:59:05
  ברגע שציפי לבני הידועה כגברת קלין הביאה למינויו של עבריין המין חיים רמון לתפקיד יו"ר מועצת קדימה החלה להשתלב בנוף העבריני של המפלגה ונראה שהיא חשה טוב
 • אמנון לביא לוי
  15/01/2011 22:53:51
  אריה אבנרי יישר כוח. אל לך לשים לב לכל אלה הטוענים נגדך. ובמיוחד כשלמה המשפטן ושכמותו. צא לדרכך ואנו ברובנו עימך...אתה ותנועת אומ"ץ מייצגים את אזרחי עם ישראל טוב יותר מבג"ץ. ממש לא הגזמתי.!
 • דן הרפז
  15/01/2011 21:28:27
  בחוצפתו הרבה, גלעד שרון "היועץ האינטלקטואל מהאינטרנט": עוד מעז לפרסם כתבות "מפרי עטו" בעיתון הבולשביקי "ידיעות אחרונות", בהן הוא תוקף "מושחתים אחרים"!... בשעה שמקומו הראוי: מאחורי סורג ובריח! בשעה שאנשים בארץ נוברים בערימות האשפה שמותירים ירקני השוק בסוף היום למסכנים... עמרי וגלעד שרון, בניו של העבריין אריאל שרון: מקבלים מיליוני שקלים עבור "יעוץ באינטרנט" מעסקת "האי היווני" של העבריין ה"דתי" דודי אפל, בהשתתפות פעילה של העבריין הסדרתי אהוד אולמרט!... שלא לדבר על כספים שמתגלגלים בעסקאות סיבוביות דרך בנקים ברחבי העולם מכיסו של איש הקזינו האוסטרי מרטין שלאף ודומיו מגיעים היישר לכיסיהם של עמרי וגלעד שרון, שמגלגלים עיניים לשמים ממש כמו הפרות בחוות השקמים של המשפחה... אשר פרקליטת המדינה עדנה ארבל סיימה להכין תיק חקירה נגד משפחת הפושעים "אריאל שרון ובניו"... מתמנה במקומה לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, ובמקום להגיש את התיק הסגור למשפט: הוא משתלח בקודמתו לתפקיד, כאילו התיק הפלילי נכתב בעצם נגדה ולא נגד שרון הפושע ובניו... משטרת ישראל "תורמת את חלקה" לרמאות בתיק הפלילי של "שרון ובניו": מי אם לא ניצב יוחנן דנינו ממליץ בניגוד לכל העדויות שנאספו – "שלא להדגיש את התיק למשפט!?... מובן שניצב דנינו בתפקיד הסוס הטרויאני במשטרה של העבריין שרון, מתוגמל על נאמנותו לפושעים, ממש בימים אלו בידי "העבריין הבא בתור": איווט ליברמן! ליברמן כראש מפלגתו של אהרונוביץ "שר הפנים" דאג למנות את ניצב דנינו כמפכ"ל – לאור "גמישותו" הרבה בשרות עברייני הצמרת, "גמישות" פלילית שתועיל מאד לעבריין ליברמן בתיקים שמתנהלים נגדו במשטרה בימים אלו ממש!... אפילו מחאתו הנמרצת של מבקר המדינה השופט מיכה לינדנשטראוס שביקש רק כמה ימים כדי לסיים את חקירתו בתלונות הקשות שהועלו נגד יושרו המפוקפק של ניצב דנינו: לא זכו להתייחסות!
 • דני שובבני
  15/01/2011 21:20:59
  לא קשה לראות שלקדימה הצטרפו פורשים מהמערך ומהליכוד. מה שמאחד אותם היא לא רוח קודש , גישה משותפת שתאחד את המפלגה , לקדם את המדינה , כי אם תאוות שלטון... לא התחלה מבטיחה! ועכשיו רוצה להצטרף... הבן של... גם לא צדיק פוליטי. עוד בטרם הגיעו לתפקידים נכספים( ותנאים מועדפים, של שר בממשלה) הוא נגוע בשחיתות.
  אם המפלגה הזו חפצה להוות אלטרנטיבה שלטונית, עליה למצב עצמה יותר למרכז. וללא אזובי קיר.
 • אור-יה
  15/01/2011 19:28:40
  התפקדות מועמדים מפוקפקים לקדימה תעשה נפלאות ליריבותיה הפוליטיות. הלואי ויתפקדו אליה דמויות אפלות נוספות, קרנה תרד במהרה.
 • גלנט אינו ראוי להיות רמטכ"ל - מושחת
  15/01/2011 19:27:00
  כספית ממעריב כתב דברים כדורבנות. וינשטיין מעדיף את סיר הבשר, קרוב להיות בצמרת השלטונית ושוכח שהופקד להיות יועץ משפטי למיגור השחיתות הצבורית
 • גלעד שרון אינך ראוי להיות ח"כ
  15/01/2011 18:16:10
  גלעד שרון למד מאביו לשדוד הקופה הצבורית טבול בביצה טובענית של שחיתות.
  במדינה מתוקנת לא היו מאפשרים לו להיות
  מעומד לכנסת
 • הצבור הישראלי בבעיה
  15/01/2011 18:07:06
  הצבור הישראלי בבעיה. אינו רוצה להצביע
  לנתניהו אך מתנער ממפלגת קדימה,
  אליה מצטרפים חבורת פושעים ולא יוצלחים .
  אני מזדהה בכל מילה . כתבה מעולה
 • אריאל
  15/01/2011 16:45:44
  קדימה הם חבורה של מושחתים ואוכלי אדם. אריה תודה ששיתפת אותנו במה שקורה. לא משעמם בקדימה.
 • חבר ותיק
  15/01/2011 16:20:43
  הגיע הזמן שתחשוף את מושחתי השמאל שנהנים מתקציבים בינלאומים. חלק מהכספים הם משלשלים לכיסם הפרטי
 • קולנימוס
  15/01/2011 16:15:26
  צחי יאכל את ציפי לארוחת הבוקר את מופז לארוחת הצהרים ואת שיטרית לארוחת הערב. רמון יהיה הקינוח ועמיר פרץ וכבל קיסמי השינים שלו
 • צופה
  15/01/2011 16:09:28
  חברי פורוום החווה מסוכנים ומתוקשרים מאוד לא כדאי להתחיל אתם. טוב שאתה לא עושה להם חשבון
 • ירוחם
  15/01/2011 12:01:55
  יש עוד כמה מושחתים בצמרת קדימה . חשוף אותם
 • דבורה
  15/01/2011 10:41:45
  תודה אריה שרעננת את הזיכרון של האזרחים על מהותה של קדימה מבית היוצר של המשפחה המושחתת-שרון. השורש נשאר טבוע עמוק בביצת השחיתות.
 • צביקה
  15/01/2011 10:39:40
  בימים האחרונים, הבין עם ישראל מי זו המיפלגה קדימה. קמה בחטא, ונשארה שם. ציפי כבר לא לבנ (ה)י. יש הרבה כתמים על הניסיון להראות גברת קלין.
 • דודי
  15/01/2011 10:37:53
  ציפי ליבני בובה על חוט! מגרונה נשמע אייל ארד לחילופין עם חיים רמון. לה אין דיעה על כלום.רק לקבל כבוד, אבל זה ריק מתוכן.
 • אור
  15/01/2011 10:31:16
  קדימה נועדה לשמש מקלט למושחתים. הם מבינים את הרמזים והשבוע התקבצו כולם והצטרפו ל"תפארת" מפלגת קדימה.
 • בן דוגית
  15/01/2011 10:19:22
  הצמרת של קדימה מסתאבת עם כל הצטרפות שכזאת. יתכן מצב בו תקום גם רשימה נקיה מקדימה והיא תשמש אלטרנטיבה. רעידת מפלגות בהחלט אפשרית.
 • יהודה רונן
  15/01/2011 10:04:44
  אריה דרעי בדיוק האיש המתאים להצטרף לקדימה כדי להשלים את החסר.
  מאמר חזק, מציאותי ומשקף נכונה את המצב בקדימה בפרט ובמדינה בכלל.
    עיצוב: סטודיו נעמה