מילון פלילי ממלכתי (59)  |  

חלק שמיני
טובל והרבה שרצים בידו

 
פ. פישר רונאל, עורך דין
התדמית של ציבור עורכי הדין בעיני הציבור הרחב הגיעה בשנים האחרונות לשפל המדרגה למרות שהמדובר הוא באנשים המצווים לשמור על החוק לשמור על האינטרסים שלהם בכל דרך בתחום האזרחי ולהגן עליהם בכל מחיר במישור הפלילי. אין ספק שהסיבה העיקרית לכך היא שמקצוע זה שהיה מכובד בעבר הפך להיות המוני ומדי שנה מצטרפים אליו אלפי צעירים נוספים שטובלים בביצה המשפטית. תרמה לכך גם העובדה המצערת שבמרוצת השנים הפכו לעורכי דין מספר גובר והולך של אנשים שנויים במחלוקת מבחינת המוסר האישי שלהם.

פרקליטים רבים מדי החלו להצטייר כתאבי בצע ורודפי שלמונים שבזים לכללי האתיקה הבסיסיים ולעיתים אף חוצים קוים אדומים מוכרים וקונים לקוחות ועוברים על החוק. למרבה הצער חלה גם שחיקה ברמתם המקצועית והאישית של חלק משליחיו של ציבור עורכי הדין בלשכה הארצית ובועדים המחוזיים שסממניה המוכרים הם העדר דוגמא אישית ואי מיצוי הדין עם עורכי דין מורמים מהמקצוע תוך הפעלת מערכת חיפוי סמויה. הדג המשפטי המקצועי החל להסריח מראשו.

פרשת עו"ד רונאל פישר יכולה בהחלט לשמש כמשל וכנמשל בעת ובעונה אחת. מאבק ציבורי ממושך שניהלה תנועת אומ"ץ כדי לאלץ את לשכת עורכי הדין להעמידו לדין משמעתי בגין השתלחות שלוחת רסן בסגן נשיא בית המשפט המחוזי השופט חנן אפרתי הגיע השבוע לסיומו. בחוסר רצון בולט ומכורח הנסיבות החליטה ועדת האתיקה הארצית של הלשכה בראשותו של עו"ד דרור ארד איילון להגיש נגד עו"ד פישר קובלנה לבית הדין למשמעת.

פישר החל את הקריירה שלו דווקא כעיתונאי חוקר בעיתונים חדשות ומעריב ונתגלה כעיתונאי ערמומי, נעדר אתיקה וחסר מעצורים שהמניע העיקרי בחייו הוא צבירת כסף ותהילה בכל מחיר. פישר נהג באופן סידרתי להפר את אמונם של אנשים שהסכימו לשוחח אתו שלא לפרסום ולא לייחוס, סיכנו את עצמם ולא העלו על דעתם שהוא מוליך אותם שולל. אחד מהם היה קצין המשטרה המנוח ניצב משנה משה פרידמן שהייתה לו בטן מלאה על המשטרה והוא רוקן אותה לתוך מכשיר ההקלטה הסמוי של פישר. כמה ימים אחרי שהראיון עם פרידמן פורסם בעיתון ללא הסכמתו נפטר פרידמן מדום לב בצל הידיעה המכאיבה כי בשל הנזק שגרם לו פישר אין לו מה לחפש יותר במשטרה. לפח דומה נפלו אחרים בהם תא"ל (במיל) עמוס גלבוע קצין מודיעין בכיר לשעבר שפישר הערים עליו משך אותו בלשונו והפך שיחה פרטית לראיון פומבי שהביא להדחתו מתפקיד מפקד גלי צה"ל. 
    
(גילוי נאות: פישר ניסה לעשות גם לי תרגיל עוקץ תקשורתי כאשר בא לראיין אותי בשעתו על עמותת "אמיתי' גלגולה הקודם של אומ"ץ שפעלה למען מינהל תקין וטוהר המידות. פישר העדיף לפרסם בשמי דווקא דברים שאמרתי לו באורח פרטי על התנהלות בעייתית של עיתון הבית שלי "ידיעות אחרונות" בתחום חשיפת מעשי שחיתות. לרוע מזלו של פישר הוא טעה הפעם בכתובת ולא הצליח לחסל מתחרה מקצועי בתחום התחקירים אבל קנה לעצמו אצלי "מפטיר").

נחשים מסוכנים צריך להרוג כשהם קטנים. רונאל פישר הנבל הפך למרבה הצער לנחש ארסי גדול. במהלך עבודתו במעריב הפך פישר לאיש סודו של בעל העיתון דאז עופר נמרודי. ביחד רקמו השניים שורה של קומבינות שבהן היו כרוכות עבירות אתיות רבות שביצע פישר. במקביל לעבודתו בעיתון הוא החל ללמוד משפטים ומאוחר יותר התמחה במשרדו של אחיו עורך הדין גדעון פישר. כבר אז הערכתי שהוא יעתיק את דפוסי התנהגות הנלוזה שלו גם לשדה המשפטי ולצערי לא טעיתי.

אחיו שכיהן במשך שנים כחבר ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין במחוז תל אביב הצליח לחלץ אותו פה ושם מאי נעימויות ומפרשה שעלולה הייתה להביא לחיסול הקריירה שלו בראשיתה. למרבה התמיהה שיתפו פעולה עם האח פרקליטים בכירים בעלי תפקידים בלשכת עורכי הדין שמאוחר יותר ניסו לשווא לרחוץ את ידיהם ולהרחיק מעצמם את האחריות. שמותיהם מתויקים בתיקו של רונאל פישר באומ"ץ. בסופו של דבר נפרדה דרכם של שני האחים הפרקליטים. יודעי דבר טוענים שגדעון לא סלח לאחיו על שפגע באחד מלקוחותיו הגדולים ובמקביל הביא את משפחת אלפרון כלקוחה.

בהדרגה קנה לעצמו רונאל פישר שם של פרקליט נטול מורא הפועל בשיטות לא מקובלות ומצפצף לעיתים על המסוכמות ואף לא היסס להשתלח באנשי הפרקליטות ובכל מי שנקרא בדרכו. המאבק הנחוש בשחיתות  שבער אולי בעצמותיו של פישר כאשר היה עיתונאי חוקר חדל מלבעור אצלו בהדרגה, עד כדי כך שכיום לא נותרו ממנו אפילו גחלים. פישר החל לבזות את המקצוע. גם העיקרון של זכות הציבור לדעת פשט אצלו את רגל. פישר נמנע מלשלם את החוב המוסרי לציבור שהאמין בו כאשר היה עיתונאי.

לכן לא הופתעתי כאשר פישר ייצג את התאחדות הקבלנים בתביעה אחת והתמודד נגדה בתביעה אחרת ולא הרמתי גבה כאשר יעץ ללקוחו לשעבר ח"כ עמיר פרץ, בעת שהלה כיהן כיו"ר מפלגת העבודה, שלא להעביר למשטרה קלפיות של חברי מפלגה שנחשדו כמזויפות ובכך סייע לכאורה לשיבוש מהלך החקירה.

לעומת זאת השתמש פישר במידע שצבר במהלך עבודתו העיתונאית על שורה של גופים ציבוריים, חברות כלכליות ואישים שונים. מידע זה סייע לו ופתח לו דלתות. היו כאלה שחששו שינצל את המידע שברשותו. פישר חצה בהדרגה את הקווים והחל לייצג אנשים שבהם טיפל או נמנע מלטפל בעבודתו העיתונאית בבחינת שלח לחמך על פני המים. במקרה מסוים ניסה פישר לרתום לעסקה לא כשרה את ניצב בדימוס חיים קליין קצין משטרה בכיר לשעבר שניהל את החברה הכלכלית של פתח תקווה והלה חסם אותו. במקרה אחר התהדר באוזניו של שוקי משעול חושף שחיתות ברשות המיסים שיש לו קשרים אישים בצמרת פרקליטות מחוז תל אביב והוא יכול לסגור תיקים פליליים.

במקרים אחרים התלוננו נגד פישר לקוחות על עבירות אתיות שהוא ביצע במהלך טיפולו בעניינם. אחד מהם, זיו תמיר מגבעתיים, טען שפישר עשק אותו לכאורה בסכום של כ 200 אלף שקלים ומאז הוא מנהל נגדו מרדף מתוקשר. השם הטוב שמעולם לא היה לרונאל פישר הפך לשם רע.
  
פישר הכריז באזני כל מי שהיה מוכן לשמוע כי אין לו כוונה לעסוק בתקשורת אבל היה זה מס שפתים בלבד. לאמתו של דבר הוא ניסה להפוך את העיסוק בתקשורת כקרדום חפירה נוסף לאיסוף לקוחות. כך היה, למשל, כאשר השתתף יחד עם מיקי רוזנטל בתכנית הטלוויזיה "גברים בשחור". אחד המרואיינים היה האוליגרך ארקדי גאידאמק שהפך מאוחר יותר ללקוחו בנושא החשד להלבנת הון. כאשר נשאל על כך פישר ע"י כתבת של אחד מכלי התקשורת בנושא זה השיב פישר תשובה צינית אופיינית :"כל אדם שאני מראיין, פוגש ברחוב, או שהקשר שלי אליו הוא בכל מישור - אם יש עניין משפטי שלו שמעניין אותי, הוא לקוח פוטנציאלי וראוי".

הכתבת: "בראיון בטלוויזיה אמרת לו שהוא לא יכול לקנות אותך בכסף"?

פישר: אז הוא קנה אותי".

שאלה: בכמה?

תשובה: "3מיליון דולר".

שאלה: "אתה רציני"?

"אם אני אגיד פחות זה לא יהיה סיפור. אני לא מעוניין להתנצל, אני ממש גאה בזה, למה לא? כל אדם שאני מראיין אני עובד על זה שיהיה קליינט שלי. אני יכול גם להגיד את זה הפוך: אני רוצה לראיין כדי להפוך אותו לקליינט שלי. אבל את יכולה לכתוב שאני חושב שהפנייה מוצדקת, זה איום ונורא וזו שחיתות איומה".

כאשר נשאל מיקי רוזנטל על ידי הכתבת  אודות התנהלותו של שותפו לתכנית ניסה למרבה הצער לחפות עליו: "אני יכול לומר בבירור ובאופן חד משמעי שהוא לא הכיר אותו לפני הראיון הזה. אבל אם הוא הכיר אותו במהלך הראיון ואח"כ נוצר ביניהם קשר, אין לי אפשרות להגיד לו 'אל תדבר עם האיש הזה`. אני לא יכול למנוע ממנו ליצור קשרים עם מי שאנחנו פוגשים בראיון. להגיד שאני מאושר מזה? לא. אבל אני גם לא חושב שיש כאן עבירה אתית או אחרת כי בזמן הראיון לא היה שום חיבור ביניהם". תנועת אומ"ץ הייתה סבורה דווקא שפישר ביצע עבירה אתית חמורה והגישה נגדו תלונה לרשות השנייה. למרבה ההפתעה נדחתה התלונה בנימוקים מוזרים.

בשיחה גלויה אתי הודה בשעתו רוזנטל כי בעקבות אותו ראיון החליט להפסיק את התכנית המשותפת עם פישר צר היה לי מאוחר יותר להיווכח שהשניים שיתפו ביניהם פעולה בהפקת הסרט "שיטת השקשוקה" אודות האחים עופר שבו כיכב פישר על תקן של פרקליט ויועץ. עד היום לא ברור לי מדוע הסתיים העימות המשפטי המתוקשר בין שני הצדדים בקול ענות חלושה ומה היה חלקו של פישר. יש לי הערכות בנושא זה שאני מעדיף לשמור אותן בשלב זה לעצמי.

פישר השתתף בטלביזיה בתכניות נוספות אחת מהן הייתה בעלת אופי הלכתי מוסרי על המשמעות המעשית של עשרת הדיברות. בכל פעם שצפיתי בתכנית זו שאלתי את עצמי האם ציבור הצופים יודע כמה שרצים מחזיק בידו המנחה המתחזה לאדם מוסרי שהמצוות לנגד עיניו. 
 
בד בבד עם פעילותו התקשורתית האישית פעל לאורך השנים האחרונות פישר כדי לחסום כתבות בתקשורת שביקשו לחשוף את מעלליו הן באיומים בתביעות הוצאת לשון הרע שמרתיעות כלי תקשורת ועיתונאים והן באמצעים אחרים על אחד המקרים החמורים כתב בשעתו העיתונאי איציק ב -News1.

בשבועות האחרונים התנהל קרב גדול בעיתון הארץ. על הפרק: תחקיר שנערך בפרשה רגישה המיוחסת לעו"ד רונאל פישר. העיתונאי אמיר זוהר הוא שהגיש את התחקיר לפרסום במוסף הארץ, וזאת לאחר עבודת איסוף ותחקור שנמשכה כמה חודשים. ההחלטה שהתקבלה היא: לגנוז את התחקיר "מטעמים משפטיים".

גניזת התחקיר נעשית לאחר פניות חוזרות ונשנות מצד עו"ד פישר, שנאבק - מטבע הדברים, נגד הפרסום. פישר טען כי הדברים המיוחסים לו לא היו ולא נבראו, וכי מתנכלים לו כדי להפילו. ממידע שנמסר לי עולה, כי פישר אף הגיע למערכת העיתון והפעיל לחץ רגשי לא פשוט, כדי לעצור את הפרסום שתוכנן. לטענתו, הפרסום עלול לפגוע באופן בלתי הפיך בשמו הטוב. פישר סיפר לכמה גורמים על כך שהוא הצליח לעצור את הפרסום.

עורך מוסף הארץ, ניר בכר, הוא שריכז ובחן את טיעוניו של פישר, יחד עם פרקליט העיתון, עו"ד מיבי מוזר (נזכיר, כי המדובר באותו ניר בכר שפוטר מעיתון ידיעות אחרונות לאחר שטען כי ארנון מוזס פוסל תחקירים משיקולים זרים). בסופו של דבר, כאמור, ולאחר השקעה רבה מאוד בשיחות ובבדיקות שנערכו, הוחלט לגנוז את כל חלקי התחקיר, גם את אלה שעל-פניו חלה על העיתון חובת פרסום מובהקת.

מה יש בו בתחקיר שהוא גורם לסערה במוסף הארץ? נודע לי, כי המדובר בנסיבות פרישתו של עו"ד פישר מעריכת כתב העת של לשכת עורכי הדין, על מעשה בעייתי המיוחס לו, ועל בריחתם של בכירים בלשכת עורכי הדין מהטיפול בטענות שהועלו נגדו. סופה של הפרשה היה עגום אמיר זוהר פרש מ"הארץ" ורונאל פישר המשיך לצפצף על החוק ועל אנשי התקשורת וליהנות מחסדיהם של אישים מסוימים בלשכת עורכי הדין.

בחודש אפריל  2009 הגישה אומ"ץ תלונה במשטרה נגד עו"ד רונאל פישר בחשד שעבר על חוק זילות בית המשפט בשל התבטאויותיו בבית משפט השלום בתל-אביב, כאשר ייצג את יעקב העליון. בתלונה נאמר כי פישר ייצג את הנאשם יעקב העליון, שהורשע בבית משפט השלום בתל-אביב, ביום 20.4.09, בעבירות של בעילה אסורה בהסכמה של קטינה, ובמעשה מגונה באחותה של הקטינה. לאחר השמעת גזר הדין אמר עו"ד פישר לעיתונאים, באולם בת המשפט, כי המעשה המגונה היחיד בתיק הפלילי הנ"ל, הוא הכרעת הדין של שופט השלום חנן אפרתי. דבריו אלו פורסמו ושודרו בכלי התקשורת האלקטרונית והכתובה, ועדות מוקלטת להם תמצאו באתרי האינטרנט של כלי התקשורת ששידרו את הדברים. נראה לנו כי דבריו של עוה"ד פישר חורגים ממסגרת ביקורת כנה ו/א דיבה ואשר על כן אנו תובעים לחקור אותו ולקבוע אם אין בדבריו עבירה פלילית המחייבת להעמיד אותו לדין." המשטרה נמנעה מלחקור את פישר.

אומ"ץ החליטה להגיש תלונה ללשכת עורכי הדין שבה טענה כי דבריו האמורים של עו"ד רונאל פישר הינם עבירה על כלל 32 (א) לכללי לשכת עורכי הדין (אתיקה מקצועית), הקובע כי עורך דין ישמור על יחס כבוד לבית המשפט, תוך שמירה על כבוד המקצוע. כמו כן עבר עו"ד רונאל פישר על כלל 2 לכללים הנ"ל, הקובע כי עורך דין ייצג את לקוחו תוך שמירה על הגינות, על כבוד המקצוע ועל יחס כבוד לבית המשפט. התלונה הועברה לטיפולה של ועדת האתיקה במחוז תל אביב שבמקום לדון בה הציעה לפישר להתנצל בפני השופט אפרתי. פישר התנצל בדרך לקונית אך השופט לא קיבל את ההתנצלות שלא נשמעה כנה במיוחד. פישר התנצל פעם נוספת ובמתק המקשים כתב במקלדת: "הטחת עלבונות אינה באה בחשבון ולא רק מתוך כבוד לבית המפשט אלא מאחר שמדובר בשפיכות דמים. אין ולא יכול להיות צידוק לעלוב בך אישית או לפגוע בשמך הטוב בין הבריות ועל כן הבעתי צער עמוק ואני שב ומביע זאת כעת".

למרות שהשופט אפרתי לא הודיע במפורש אם הוא מקבל את ההתנצלות החוזרת נחפזה ועדת האתיקה לסגור את התיק מבלי שהעניין נבדק. אומ"ץ  לא הייתה מוכנה להשלים עם כך והגישה ערר לועדת האתיקה הארצית של הלשכה. כאן החלה סחבת ממושכת בטיפול ונוצר אצלנו הרושם שיש חברים מסוימים שפועלים לדחיית הערעור. לא ברור לי עדיין מה היה חלקו של פישר בבחישה מאחורי הקלעים אבל מתוך הכרות ממושכת עמו קרוב לודאי שלא ישב בחיבוק ידיים. מקור פנימי בלשכת עורכי הדין רמז לי שיש נטייה בלשכה לברוח מהתיק מחשש להתעמת עם פישר ואף הוכנה חוות דעת שעל פיה יש לדחות את הערעור בנימוק שהשופט אפרתי, שנתמנה בינתיים לסגן נשיא בית משפט שלום בתל אביב סלח לפישר. גם הפעם לא עשתה הלשכה את מה שנדרש ממנה.

לפני זמן קצר נקטתי במהלך דרמטי ופניתי ישירות לשופט אפרתי בשאלה האם מחל לעורך הדין פישר על דבריו. אחרי שהשופט אפרתי קיבל את אישורו של מנהל בתי המשפט השופט משה גל השיב לי בקצרה שלא סלח ולא מחל לעורך הדין פישר ואף לא קיבל את התנצלותו. תוך כדי כך נודע לנו שגם השופט גל הביע באחרונה את דעתו שיש מקום למצות את הדין עם פישר, כפי שכבר טען בתחילת הפרשה המבישה. ההתכתבות הועברה ליו"ר ועדת האתיקה הארצית עו"ד ארד איילון. לועדת האתיקה שדנה בנושא עפ"י דרישת אומ"ץ לא נותר אלא להפוך את הקערה על פיה ולהורות על העמדתו של פישר לדין משמעתי. אומ"ץ עדיין לא מברכת על המוגמר.

לפני זמן קצר זיכה בית הדין לערעורים של לשכת עורכי הדין את השר דן מרידור מתלונה אחרת של אומ"ץ על כך שכאשר כיהן מרידור כפרקליט פרטי דרש מלקוחו גאידאמק שכר טרחה מראש בסך 5 מיליון דולר אם יוחלט בשימוע שיערך לו בפרשת הלבנת הון שלא יועמד לדין פלילי. למרבה האירוניה  גאידאמק מחבר בין מרידור לפישר בפרשת ההלבנה. 


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • משה ירושלים
  27/02/2014 18:53:47
  איני מבין מה הכוח של רבינוביץ לסובב את השפטים ולצאת בשלום יש השם בשמים אותו לא ניתן לסובב הצדק מנצח
 • יפה
  24/02/2014 21:54:55
  נכון אילנה גם אני מופתעת היו אמון סיפורים על עורך דין ירון רבינוביץ מירושלים וכל מי שכותב משהו על עורך הדין הזה פשוט מוחקים ניראה שיש ממוחה למחשבים שכל היום עושה עבודה להסתיר מידע מהציבור
 • יפה
  24/02/2014 21:54:55
  נכון אילנה גם אני מופתעת היו אמון סיפורים על עורך דין ירון רבינוביץ מירושלים וכל מי שכותב משהו על עורך הדין הזה פשוט מוחקים ניראה שיש ממוחה למחשבים שכל היום עושה עבודה להסתיר מידע מהציבור
 • אילנה
  24/02/2014 21:52:03
  מעניין בשבוע שעבר היה כתוב על עורך דין רבינוביץ ירון מירושלים על דריסת אולך רגל ועד כתבות על שחיתות משום מה הכל נמחק ויש תגובות רק משנת 2011 מעניין שווה בדיקה מקצועית

 • יערה
  21/03/2011 11:35:07
  חיתות לאן שלא פונים.
  עצוב מאוד.
 • אזרח מן הישוב
  20/03/2011 09:30:20
  בושה וחרפה
 • גיורא
  19/03/2011 21:55:33
  לשכת עורכי הדין צריכה לעמוד לדין בעוןן טיוחים ואי העמדתם לדין של פרקליטים סורחים בעלי מעמד , השפעה ולחצנים
 • לשוש פרי
  19/03/2011 17:04:09
  בתנועת אומ"ץ יש עוד קבוצה של חברים שפועלים נגד השחיתות הציבורית ולמען הצדק החברתי
 • שושפרי
  19/03/2011 15:48:10
  לאריה אבנרי ולרות כהן. אתם משקיעים את כל זמנכם בהתנדבות ובנחישות למען מדינה מתוקנת. בזכותכם "אומץ" על המפה. תבורכו
 • אליהו חיים
  19/03/2011 15:25:57
  כאשר יצאה השקשוקה לאויר העולם והחל המאבק בין רוזנטל למשפחת עופר קמה קבוצה גדולה של אנשים ואני בניהם שהיו מוכנים לקחת כל נזק שיגרם לרוזנטל ואף לשלם אם יפסוק בית המשפט לטובת האחים עופר.
  גם אני הופתעתי מהדעיכה הפתאומית האלמותו והעלמותו של רוזנטל שעד אז חשבתי שהוא בן אדם הגון. אילו רוזנטל היה בן אדם הגון , היה לפחות מיידע את כל אלו שהיו מוכנים לשכב על הגדר בשבילו. משהוא מסריח כאן ואני מסכים במאת האחוזים עם אבנרי ואף מוכן להוסיף כי הם מצאו את המחיר של רוזנטל .
  זה מזכיר את ברנרד שו שאמר פעם לגברת, זה שאת זונה אנחנו יודעים, עכשיו מתווכחים על המחיר.
 • בלטשאצר
  19/03/2011 15:25:34
  לפני שנים היה עיתונאי בעיתון "במחנה" שאח"כ הפך להיות עו"ד לוחם נודע בשחיתות. שמו היה אהוד אולמרט. האם גם פישר באותה הדרך?
 • דורון
  19/03/2011 14:37:27
  הכתבה הזו צריכה לעבור במייל לכל אזרחי ישראל, שידעו מיהו האיש הזה שיכול להפוך את עורו ברגע אחד. תודה לאבנרי.
 • אור
  19/03/2011 14:34:13
  עו"ד כמו פישר גורם שם רע למקצוע עריכת דין. לא ברור לי מדוע לא הושהה בגין התנהלותו המתוארת בכתבה.
 • שושפרי
  19/03/2011 13:22:40
  עו"ד דרש ממני 65000 שקל כשלא עשה כלום עם הופעה אחד בבית המשפט בתיק של ירושה הוא הזהיר אותי ואת משפחתי שיגיש תביעה משפטית נגדינו במידה ולא יקבל את כל הסכום. באותה תקופה לא היה לי נסיון משפטי. כמובן, מרוב פחד ממנו הוא קיבל את הסכום הנ"ל. העו"ד מופיע לעיתים תכופות בתקשורת, כשהוא כאלו מייצג את החלש. עברו 7 שנים מאז. לי אישית כואב על התנהלותו הפושעת, מאחר והוא ידע שאין לי הסכום הנ"ל. אני שייכת לחלשים כשקראתי את הכתבה של, יו"ר אומ"ץ, החלטתי לא לוותר, לא לסלוח, להלחם. כמובן בתמיכת אריה אבנרי, חיייבים להלחם. כשקראתי את התנהלות שר התיירות שנתן לחברתו מליון ש"ח לארגון מסיבת סטודנטים לצערי התקשורת שתקה ולא הביעה את דעתה. ומחאתה.אני חשה שהמאבק למיגור השחיתות הצבורית אבוד, נבחרי צבור יותר חזקים מאיתנו. להם הכוח להלחם נגדנו. לי כואב הלב, כי השכבות החלשות מקבלות פרוטות וחיות מתחת לקו העוני. למי עלי לפנות? אשמח לתשובה.
 • לרונית
  19/03/2011 12:51:38
  הגישי תלונה ללשכת עורכי הדין
 • המקור
  19/03/2011 12:38:48
  יאללה פישר תבע דיבה נראה אותך.... מה היה עם הכסף - הרבה כסף - ששילמת בסתר בעניין מסויים.....?
 • יש לי שאלה רונית
  19/03/2011 12:21:58
  במהלך תהליך משפטי של ירושה עו"ד מת"א דרש ממני 65 אלף שקל כשלא עשה כמעט כלום . פגישה אחת בבית דין. הוא כמובן קיבל הכסף. פחדנו להלחם נגדו. מה לעשות
 • עובר אורח
  19/03/2011 12:11:45
  מיקי רוזנל הוא עתונאי ישר ואמיץ. אבל מי ששוכב עם כלב יש לו פרעושים. רוזנטל לא שעה לאזהרות של חברים
 • ד"ר יעקב ניר
  19/03/2011 11:45:53
  לפנינו עו"ד מושחת עד היסוד המתאים לדאבוני הרב לחלק לא קטן מה"צמרות" הישראליות, ולכן סולחין לו בסיטונאות. נקווה שהפעם יקבל כל המגיע לו!
 • תגובתי למיקי רוזנטל רוני
  19/03/2011 11:35:42
  אני מבינה שהיה חשוב למיקי רוזנטל להשתתף בטלויזיה עם רונאל פישר, רוזנטל איש ישר ואמין וחברו איש מושחת עם עברות פלליות, השתוף לא התחבר לי.
 • דרור5
  19/03/2011 10:42:29
  תאוות הבצע היא הכוח הנמניע היום את גלגלי המדינה, מן הסתם אל דרך שסופה תהום. רק אנשים אמיצים, לוחמי צדק ורוח חסרי פשרות כמו אבנרי ואחרים יכולים להציל. המשיכו ללא רתע. אין ספק שנדרש אומץ והחלטיות שקולה בפרסום הדברים הכלולים בכתבה המובאים באופן שאף אמצעי תקשורת מחובר הון שלטון לא היה מעז לפרסם.
  רונאל פישר ומרידור, שתי דוגמאות לרדיפת בצע חסרת מעצורים באצטלה של קדושה, בפרט מרידור - שהיה כזכור הבחירה של מנחם בגין התמים ליורש.
 • למאיר
  19/03/2011 09:00:12
  תנועת אומ"ץ מתנהלת בהגינות ובשקיפות
 • מאיר
  19/03/2011 08:46:08
  אני מקווה שתנועת אומץ בביתה
  יודעת להתנהל ביושר.
  האם היא מצליחה בזאת תמיד??
 • יודע דבר
  19/03/2011 08:24:36
  העתונאי אמיר זוהר שפרש מעתון הארץ אחרי שהחלק הראשון של תחקירו על רונאל פישר לא פורסם מכין חלק שני . צריך לעודד אותו
 • עורכי הדין צריכים פיקוח,מיד
  19/03/2011 07:40:25
  אי אפשר שהחתול ישמור על השמנת,זה פשוט לא עובד ככה,אדם שסרח צריך ללהיענש למען יראו ויראו,אי אפשר שקליקה אחת תהרוס את המדינה בגלל כוח וטיפשות הציבור
 • שמשון
  19/03/2011 07:13:56
  כל הכבוד על אומץ הלב תרתי משמע להתמודד עם כל הנבלים, הצבועים והמטייחים
 • שושפרי20893272
  19/03/2011 04:08:52
  מפישר רונאל אין צפיות . עו"ד לא ישר ואמין,
  אך התנהלותו של מרידור שדרש 5 מליון מגדיאמק מביש.אינו ראוי להיות ח"כ .
  חייב לעמוד לדין .
 • דפנה
  19/03/2011 00:46:10
  חנן אפרתי, איש יפה נפש ואציל. מכירה אותו עוד מהשירות הצבאי. אדם יקר למדינת ישראל. משפטן אמיתי ונוח לבריות. כן ירבו
 • בן צינה
  18/03/2011 23:07:23
  נמצאים עיתונאים אחדים שנלחמים כמעט מתוך חירוף-נפש כנגד שחיתות במחוזות השייכים לציבור. בין בודדים אלה הראויים להכרת תודה פעם אחר-פעם, בולט אריה אבנרי בייחודו: המלחמה בשחיתות היא מבחינתו יהרג ולא יעבור, שכן השחיתות מאתגרת את עצם קיומנו כחברה היכולה לעמוד על נפשה בעיתות סכנה. אבנרי חוזר מעת לעת וחושף את עקב אכילס של בני משפחת הפרקליטים, ביניהם גם טובים והגונים, אך גם כאלה המאובחנים לעתים קרובות מדי כתפוחים רקובים. אחדים מהם הצליחו ליצור לעצמם "שם" ואחרים אפילו הגיעו לעמדות הנשפעה פוליטיות ומשפטיות מצמררות. הפרשה של הנחש הקטן שכמעט והפך לנחש גדול, או כמוגדר בחריפות בפיו של אבנרי "טובל ושרצים בידו" - רונאל פישר - נחשפת רובד אחרי רובד ברשימה שלפנינו ומשכנעת בכוחו של אבנרי להעמיד לפנינו איש רע מיסודו לכולנו, כשהוא מציג אותו ערום ועריה. גם הרמז המושחז של אבנרי כי אלה הממונים על טוהר מידות חבריהם בלשכה לא ששו לבחון כראוי את טיב התנהלותו של חברם, בהחלט תורמת למחשבה כי אולי ביום מהימים יניח לפנינו אבנרי ספר חדש בשם "הפרקליטים", שיעורר שאלות עקרוניות סביב המקצוע הזה שכמעט ואין משפחה בישראל שלא מוצאת עצמה נזקקת לשירותיו. מי שמכיר את כתיבתו של אבנרי יודע כי המידע שרכש גם מנסיונו האישי והנועז - יכול לפרנס כמה וכמה ספרים מחיי פרקליטים ודרכיהם העקלקלות שיעבירו בנו צמרמורת.
 • גידי
  18/03/2011 22:58:48
  בארצנו קיימת עלייה במספר אנשים וירידה משמעותית באיכותם. לאן זה מוביל אותנו? בכל התחומים, לא רק בעריכת דין קיימת זילות
 • נפתלי
  18/03/2011 22:56:13
  שרץ אמיתי, שילך לגמגם במקום שמתאים לו ולא כעורך דין, עיתונאי או כל פעילות ציבורית אחרת. בושה
 • משקיף
  18/03/2011 19:32:19
  עורך הדין פישר גרם להזניית המקצוע ולאבדן שארית האימון של הלקוחות
 • אליהו
  18/03/2011 18:45:41
  צריך להחליף אתץ כל המוסדות השיפוטיים של לשכת עורכי הדין
 • עובר ושב
  18/03/2011 18:22:01
  לרונאל פישר אין אלוהים למרות שהוא גילגל עיניו לשמים בתכנית הטלויזיה שלו "עשרת הדיברות".
    עיצוב: סטודיו נעמה