בר הטייקון הרמת גני (63)  |  

הודעתה של הפרקליטות השבוע על כוונתה להגיש כתב אישום פלילי חמור נגד ראש עיריית רמת גן צבי בר סגרה למעשה מעגל בן למעלה מ-20 שנה שבהן הוא היה מדי פעם על תקן של חשוד בעבירות של פגיעה בטוהר המידות

לאורך תקופה זו הצליח בר באמצעות צעדי ערמה, תחכום, ניצול קשרים אישיים בצמרת המשטרה לחמוק מזרועות החוק ולטשטש את העקבות של דרכי התעשרותו הרבה במהלך שירותו הציבורי.

גיליון האישום המייחס לבר, בין השאר, עבירות של קבלת שוחד שבגינן הוחלט לחלט חלק מרכושו הגלוי ולעקל את חשבונות הבנק שלו מתבסס רק על ראיות מוצקות שנאספו בכמה ארצות אבל רחוק מלהקיף את מלוא הפעילות העבריינית שלו המוכרת לי היטב.

צבי בר בן ה 76 היה אמור להיות מלח הארץ

בר נולד בכפר יונה ליעקב ברזני, פעיל ציבור מיוצאי כורדיסטן, שהיה ממקימי יסוד המעלה ובמסגרת ההגנה עסק בהתיישבות, רכישת קרקעות ופעילות ביטחונית תוך שקידה על טיפוח יחסי-שכנים טובים עם האוכלוסייה הערבית.

הוא התגייס לצנחנים ומילא בצה"ל שורה של תפקידים. במלחמת ששת הימים, הוא היה מפקד גדוד 202 של הצנחנים שנלחם בקרבות על כיבוש העיר עזה. בהמשך, היה סגן מפקד חטיבת הצנחנים אחר כך מפקד בית הספר לקצינים ומפקד החטיבה המרחבית ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים.  בר הוא בוגר המכללה לפיקוד ולמטה (פו"ם), ובית הספר הגבוה ללוחמה בצרפת. בשנת 1976 סיים לימודים לתואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן.

בסיום לימודיו, עבר בר למשטרת ישראל, וב-1977 מונה למפקד משמר הגבול, בדרגת ניצב. ב-1983 מונה לראש אג"ם במשטרה תפקיד שאותו מילא שלוש שנים.  
 
אחרי שחרורו מהמשטרה שקל בר ללכת במסלול החינוכי שהיה מאז ומתמיד בבת עיניו ודבר זה נזקף לזכותו אבל בסופו של דבר נדבק בחיידק הציבורי והתמודד ב 1989 על ראשות עיריית רמת גן.
גילוי נאות: באותה תקופה הכרתי אותו לראשונה והתרשמתי מאישיותו ומהחזון החינוכי שפרש בפני. במסגרת עבודתי העיתונאית ב"ידיעות אחרונות"  סייעתי לבר להיבחר לראשות העיר באמצעות כתבת ענק תחת הכותרת "בראזני" שפורסמה במוסף "7 ימים".

אחרי בחירתו של בר לתפקיד ראש עירית רמת גן ערכתי לכבודו סעודה בביתי שבה נכחו, בין השאר, הבעלים של העיתון נוני מוזס, העורך לשעבר משה ורדי ויוסי גינוסר המנוח. מאחר שלא התגוררתי ברמת גן לא ראיתי בכך צעד שיש בו לכאורה ניגוד אינטרסים אלא מחווה של ידידות.

כעבור למעלה משנה התברר לי שלא בדקתי היטב את שיניו של ה"סוס" לפני שהתיידדתי אתו אולי משום שנתתי לו אשראי מוגזם בגלל שירותו במטה הארצי של המשטרה בתפקיד רם דרג.

נקודת המוצא של חברי העיתונאים ושלי הייתה שקציני המשטרה הבכירים הינם ישרים וזו הייתה הטעות שלנו. צבי בר היה אחת הדוגמאות השליליות לכך ולא נותר לי אלא להכות על חטא.

האמונה בקצונה הבכירה במשטרה חדלה להיות עיוורת. קשרי האישיים אתו נותקו ולא הייתה לי כל מחויבות כלפיו. באותה עת הקמתי יחד עם קבוצת חברים את עמותת "אמיתי" (גלגולה הקודם של אומ"ץ) שפעלה נגד השחיתות הציבורית הגואה. למרבה האירוניה היה בר אחד ה"לקוחות" הראשונים שלנו בפרשת שחיתות ראשונה שבה נחשד במעורבות אישית.

אחרי מלחמת המפרץ הראשונה שבה שיגר סאדם חוסין, בשלהי 1991, מטר של עשרות טילים לעבר ישראל שרובם נחתו ברמת גן וגרמו להרס מבנים  פנתה אל "אמיתי" קבוצת תושבי העיר והתלוננה שחלק מכספי תרומות לצרכי שיקום שהגיעו מחו"ל נעלמו אי שם במשרדי העירייה.

העמותה פתחה בחקירה של הפרשה שבמהלכה התעורר חשד שגורמים מסוימים בעירייה היו מעורבים באותה תקופה בהשקעה כספית במפעל זר.

בר לא אהב את הטיפול וחיפש דרך לבלום אותנו. הפרקליט שטיפל מטעמנו בפרשה זו בהתנדבות קיבל באופן מפתיע הצעה לבצע עבודה עבור העירייה בתשלום וזו כנראה הייתה שיטה שלפעמים הוכיחה את עצמה.

בהמשך הועברה הפרשה לחקירת המשטרה שנסתיימה בלא כלום בדומה לחקירות משטרתיות נוספות שאליהן נקשר שמו של בר.

העובדה שבעבר הלא רחוק היה בר, כאמור, קצין בכיר במשטרה העניקה לו כנראה פוליסת ביטוח לתקופה בלתי מוגבלת ואנחנו ביקשנו לתחום אותה.

אין ספק שהאיש שהשחית את בר ולימד אותו כיצד ניתן להתעשר במהלך השירות הציבורי מקבלת טובות הנאה היה ראש עיריית הרצלייה לשעבר אלי לנדאו עבריין סידרתי אדם אלים, גס רוח, ערמומי ומתוחכם ברמה של אהוד אולמרט שהיה מורו ורבו של בר בתורת השחיתות הציבורית.

בר נתגלה כתלמיד מצטיין אבל עדיין לא עלה על רבו שפעל גם מחוץ לתחום המוניציפאלי.

לנדאו הוא בעליה של קופת שרצים שהלכה ותפחה במזומנים במהלך שירותו הציבורי הנוסף כעוזרו של אריאל שרון בתקופה שכיהן כשר החקלאות, יו"ר דירקטוריון שק"ם ויו"ר דירקטוריון חברת החשמל.

במהלך השנים נחקר לנדאו כמה פעמים בחשד של קבלת שוחד מאילי הון שונים בהם מוטי זיסר ויולי עופר ואחרים. בעקבות חשיפת פרשת המרינה בהרצלייה על ידי ב"ידיעות אחרונות" הועמד לנדאו לדין פלילי וזוכה מחמת הספק.

בפרשה אחרת שבה הכה לנדאו שוטרת במחסום משטרתי הורשע לנדאו בפלילים. הרשעתו נמחקה בחשאי ע"י הנשיא המנוח עזר ויצמן. מאוחר יותר התברר שבנו של ויצמן, שאול, הועסק בסיועו של  לנדאו במרינה של הרצלייה. יד רחצה יד והמבין הבין היטב.
(השבוע פנתה אומ"ץ ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיחקור את לנדאו גם בפרשת עסקת הגז עם מצרים שנחתמה בתקופת כהונתו כיו"ר דירקטוריון חברת החשמל. לנדאו הפעיל לחצים כבדים על חברי הדירקטוריון בסיועו של ראש הממשלה דאז שרון כדי שיאשרו את העסקה ויעדיפו אותה על פני הצעה אחרת).  
    
לנדאו ובר הכירו בעת פעילותם בתנועה "חוקה לישראל" הפכו לחברים טובים והתעשרו במקביל. לימים התחברו שני בניהם של לנדאו ובר שהתגוררו בצוותא בלונדון. המשטרה חקרה חשדות ששני הבנים סייעו להלבין את כספי אבותיהם. החקירה נגד בר בנושא זה הולידה סעיף אישום על הלבנת הון. לגבי לנדאו נערכת בדיקה מודיעינית.

על מנת להגן על עצמו מול רשויות החוק מינה בשעתו בר אנשים שמילאו תפקידי מפתח ברשויות אלה כדי שיסייעו לו בעת מצוקה:
 • אברהם צרפתי מי שכיהן כמשנה לנציב מס ההכנסה לשעבר וכממונה על חקירות המס נתמנה כמנהל החברה הכלכלית של רמת-גן.
 • ראש אגף החקירות במטה הארצי לשעבר ניצב בדימוס יוסי סטבון נתמנה כיו"ר מכללת רמת-גן.
אבל אלה לא סייעו לו. בהדרגה חדל בר להיות טפלון וזן מוגן. לתנועת אומ"ץ היה חלק בלתי מבוטל בכך והכל מתועד וממוסמך.
המעידה הפלילית הראשונה של בר שבעקבותיה הועמד לדין באשמה של הפרת אמונים הייתה הסכמתו להעסיק, דרך תאגידים של העירייה, חברי מועצה שהצטרפו לקואליציה בראשותו.

בר טען שלא ידע שמעשה זה אינו חוקי, ובסופו של דבר גובשה עסקת טיעון על פיה נמחקה האשמה בהפרת אמונים ובר הורשע בעבירה אחרת שלא היה בה קלון.

חקירה משטרתית שנייה נערכה בחשד שבר קיבל שוחד ממלך החניונים המנוח ראובן גרוס. בר ניצל בעור שיניו רק משום שגרוס נפטר לפני שהוגש נגדו כתב אישום.

אבל העבירות החמורות ביותר שביצע בר במהלך 21 שנות כהונתו כראש העיר שחלקן מפורטות בכתב האישום היו קשורת בהקמת שורה של מגדלים בעיר ובאישור תכניות בינוי רבות נפח הרבה מעבר למותר ובהפשרת קרקעות.

בר ניצל את תפקידו כיו"ר ועדת בנין הערים המקומית ואת אופיו הדורסני כדי לכפות את דעתו על חברי ועדת התכנון המקומית, לכופף את חברי מועצת העיר מהקואליציה ולעיתים עלה בידו אפילו להשתלט על ועדת התכנון המחוזית.

תנועת אומ"ץ חשפה כבר לפני חצי תריסר שנים את החשד להפעלת שיטת קבלת טובות הנאה אך משום מה נראה היה לנו שהמשטרה פועלת באיטיות כל אימת שמודבר במידע מודיעיני שהעברנו או בתלונה שהגשנו למשטרה.  
  
כך היה, למשל, בשעתו בשלהי פרשת הירשזון כאשר קבלנו על כך שמידע שהועבר למשטרה ע"י אומ"ץ לגבי עסקת מקרקעין רמת גנית לא נחקר כנדרש.

בפניה אל היועץ המשפטי לממשלה לשעבר מני מזוז בעניין זה נאמר בין השאר: "בעקבות הרשעתו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון בשורה של עבירות פליליות חמורות, אנו פונים אליכם בבקשה להורות למשטרה להשלים שורה של חקירות שקשורות במערכות הקשרים העסקיים שהיו קיימים לאורך השנים בין ראש הממשלה לשעבר אולמרט לבין שר האוצר לשעבר הירשזון, שחלקן נחשף ע"י תנועת אומ"ץ. אחת הפרשות הללו היא עסקת נדל"ן שבה היו מעורבים אולמרט והירשזון בשיתוף עם ראש עיריית רמת גן צבי בר. המדובר הוא בקידום הפשרת קרקעות בפרויקט נדל"ן גדול באזור המשולש הגדול הגובל עם כפר אז"ר וקריית קריניצי. אולמרט עסק בקידום הפרויקט, להירשזון הייתה בעלות על חלק מהקרקע ובר גרם לשינוי התכנית מבניה נמוכה חד קומתית לרוויה ורבת קומות". 
  
למרות שאומ"ץ צירפה מסמכים רלבנטיים החקירה עלתה משום מה על שרטון. אבל לא הרמנו ידיים והמשכנו לרכז חומרים מרשיעים נגד בר שהצביעו על שיטת עבודה מקורית.

באופן לא מפתיע החלו חברות זרות בבעלות לא מזוהה שנרשמו לעיתים בשרשור בפנמה, איי הבתולה, ואדוז ומקומות אחרים בזו אחר זו לרכוש פרויקטים שונים ברמת גן, להקים מגדלי מסחר ומגורים ולבצע השקעות שונות.

במקביל התברר שבר מוקף בעבריינים ואנשי העולם התחתון מקומיים וארציים וקשה היה לדעת אם תפקידם לסוכך עליו ולפגוע בדורשי רעתו או שיש להם אינטרסים עסקיים.
    
היה לנו יסוד להניח שבר הינו שותף סמוי לכאורה בכמה מהחברות הללו. מידע מפורט על החברות הזרות הועבר למשטרה, רשות המסים והרשות למניעת הלבנת הון.

משום מה נראה היה לנו שהרשויות מקרטעות לא מזדרזות לפעול ובינתיים נקבעו עובדות אורבאניות נוספות והרבה כיסים, בהם כיסיו של בר, הלכו ותפחו. 

באיסוף החומרים היו לנו שותפים נאמנים ובראשם אילת פישבין כתבת News 1 שחשפה פרשות שחיתות שונות ברמת גן ויו"ר האופוזיציה ישראל זינגר שזכה לעיטור אומ"ץ בזכות פעילותו המבורכת.

גם עו"ד כרמל שאמה כהן, כיום חבר כנסת ויו"ר ועדת הכלכלה הפרלמנטארית סייע לנו באיסוף והעברת חומרים לגורמים שונים.
בכל אותה עת ניסה דובר עירית רמת גן לשעבר ממי פאר שפעל על תקן הפודל הנבחן של בר במטרה לנגח אותנו ולנסות לטהר את בר.

המפנה חל לפני כארבע שנים כאשר אחד הקבלנים הרמת גני שבתאי לגזיאל הופיע במשרדי אומ"ץ והציג בפנינו עובדות  חותכות על כך שהוא ואחיו שיחדו את בר לכאורה בכמה פרויקטים שהקימו בעיר תמורת הטבות בניה מפליגות שהעניק.

הפעם היו בידינו ראיות חותכות ולא הייתה לנו כל כוונה לוותר. בשלב ראשון קישרנו את לגזיאל עם עורך הדין הפלילי ד"ר חיים משגב אחרי שהוא התלונן על שמנסים לאיים על חייו. 

בשלב שני הגיש לגזיאל בראשית 2008 תלונה במשטרה בחשד שהעניק שוחד לבר, אומ"ץ הגישה תלונה מקבילה על פרשות אחרות של חשד לקבלת שוחד.
   
בחודש דצמבר 2008 נחקר בר במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) במקביל לחקירה פשטו חוקרי יאח"ה על משרדים בעיריית רמת גן, ואספו מסמכים שונים.

בעקבות זאת פרסמנו את ההודעה הבאה: "תנועת אומ"ץ הגישה לפני כשנה ליאח"ה תלונה נגד ראש עיריית רמת-גן, צבי בר, בחשד לקבלת שוחד והפרת אמונים. בחודשים האחרונים הועברו למשטרה על ידי התנועה מסמכים שונים המאששים לכאורה ראיות נגד בר. בעקבות בדיקה סמויה של המשטרה, הוחלט אתמול על פתיחת חקירה גלויה. אומ"ץ הגישה בשעתו תלונה נוספת לרשות להלבנת הון, בה ביקשה לברר מי עומד מאחורי חברות זרות אנונימיות בעלות נכסים ברמת-גן, קיים חשד לכאורה שראש העירייה קשור אליהן".

חקירת המשטרה הסתיימה בשנת 2009 ותיק החקירה הועבר בצירוף המלצה להגיש כתב אישום נגד בר להכרעת פרקליטות מחוז תל אביב.
בשנתיים האחרונות נראה היה לאומ"ץ שנוצר צוואר בקבוק נוסף בפרקליטות ומשום כך פנינו אל פרקליט המדינה משה לדור בבקשה שיתערב. צעדים דומים עשה במקביל ח"כ שאמה כהן.

לפני שנה הגיש חבר מועצת עיריית רמת גן ד"ר אבי ליליאן עתירה לבג"ץ בדרישה שבר יפרוש לאלתר מתפקידו כיו"ר ועדת התכנון והבניה העירונית. שופטי בג"ץ קבעו כי אם יוחלט להגיש כתב אישום נגד בר הוא יהיה חייב לפרוש מתפקידו.

בסוף השבוע פנה ד"ר ליליאן בתמיכת אומ"ץ, אל בר בבקשה שיפרוש לאלתר מראשות הועדה. אומ"ץ תפתח החל בשבוע הבא במערכה ציבורית בדרישה שבר יפרוש גם מתפקיד ראש העירייה עוד לפני שיערך השימוע. 

אפילוג

לפני למעלה משנה הופעתי בפני ועדה ציבורית מיוחדת שהקים מבקר המדינה לבחינת התופעה הפסולה של הון ושלטון. במהלך עדותי שטחתי  בפני חברי הועדה בהרחבה ממצאים מדאיגים על מה שמתרחש בשלטון המקומי וציינתי את רמת גן כעיר שבה חוגגים יזמים ומשקיעים מקומיים וזרים ורמזתי שהמגדלים הרבים שהוקמו בעיר לא נעשו לשם שמים ויש מאן דהוא בשלטון העירוני שנהנה באורח אישי מההון.

בתוך העדות ניגש אלי חבר הוועדה ניצב בדימוס יוסי סיטבון ואמר לי: "אין לי כל מידע מה קורה בעיריית רמת גן אני עוסק רק בענייני המכללה". הסתבר, שגם פרויקט זה נגוע ונעשו סביבו בעבר כמה דברים לכאורה בניגוד לחוק ללא ידיעתו של החוקר המשטרתי הוותיק.  


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • קלמן שחם
  02/05/2011 08:49:54
  ערב יום עצמאותנו, נזכור כולם, כי מדינתנו הוקמה בדם בנינו.הסיאוב השלטוני הוא בלתי נסלח,קשר השתיקה הוא,כמעשים הנפשעים, יצירת נורמות ראויות,יצדיקו קיומנ
 • לירדן כהן
  01/05/2011 19:49:58
  אל חשש השועל הותיק תה עד מהרה על קנקנו של של ראש העיר הנוכל ובשקדנות רבה תפר לו את כתב האישום הנוכחי. לא הכל אתה יודע ולא הכל אתה מבין
 • יואב
  01/05/2011 19:27:57
  פשוט עצוב לקרוא איך התדרדרו כל הנורמות במדינה, יש מעט אור בכל החושך? כיצד ניתן להדביר את המגיפה? למי ניתן להאמין? כיצד ניתן להבדיל בין אור לחושך?
 • לכרמל כנען
  01/05/2011 19:33:35
  אתה מתבלבל .אני אמ רתי לו שהוא שקרן חשפתי את קלונו ברבים וסעייתי להשעיתו מידיעות אחרונות במצעות מועצת העתונות
 • כרמל כנען
  01/05/2011 19:19:25
  לאריה.
  למה את מתגאה בעובדה שמשה ורדי העורך לשעבר התארח בביתך. ורדי אמר לך במערכת "אתה שקרן" ! ומאז לא דיברתם שנים . האם יש אמת בכינוי המביש שנתן לך?
 • ירדן כהן
  01/05/2011 19:08:39
  לאריה אבנרי-
  קשה להבין ו/או להאמין איך שועל חקירות ועתונאי כלכלי ותיק - נופל ברשתו של מר צבי בראזני ועושה למענו כל כך הרבה. כמו כתבת ענק חיובית.
 • החוקר
  30/04/2011 22:30:23
  ראש עיריית בת ים שלמה לחיאני בתור
 • לרוני
  30/04/2011 21:48:38
  כשגברת נתניהו התראיינה בערוץ השני
  תרצה את ההתנהלות והנהנתנות , "כולם עושים"
  היא לא ראתה בהתנהלות כחריגה ושחיתות
  צבורית
 • ,רוני
  30/04/2011 21:39:12
  התשלום של הבונדס לנסיעותיו הראוותניות
  של הזוג נתניהו ואי התשלום במסעדות
  ובתי מלון היא שחיתות צבורית .
  הצבור רואה בהתנהלות ,כנורמה . הכל מותר .
 • לשי
  30/04/2011 21:39:13
  צבי בר ברו בחוצפתו טוען שרדפו אותו והתנכלו לו. יש עוד פרשות שחיתות חדשות בצנרת
 • שי
  30/04/2011 21:06:41
  הצבור רואה בשחיתות הצבורית
  נורמה , ולא דורש את הדחת המושחתים .
  שרון נבחר למרות שהצבור ידע על שחיתותו.
  אולמרט,המושחת , לא נפגע , וכבודו לא נהרס..
 • שושפרי
  30/04/2011 20:48:22
  קראתי באתר "אומץ, " על דרישת התנועה
  להדחת בר מתפקידו כראש עירית
  רמת גן .,בלי כל שימוע .
  התושבים ומערכת אכיפת החוק חייבים לפעול
  להדחתו המידית .
 • ליאור
  30/04/2011 19:29:32
  הלואי, שהחקירה המצרית תחקור את פרשת שדות הגז שנמסרו על ידי ברק לפליסטנאים בלי אשור רשמי.
  ב"זעקי ארץ מושחתת" נכתב על הפרשה שתחשף במלואה.
 • אילן
  30/04/2011 18:30:48
  קראתי בכתבה המעמיקה של אריה, על השותפות והמעורבות של בר, אולמרט והירשזון בפרשת נדלן בכפר אז"ר. אותי מרתיח שמושחתי הצבור יוצאים מהפרשה בלי פגע. מערכת החוק בזמנו סלחה לפושעי הציבור.
 • תגובתי לראבקה שושפ
  30/04/2011 18:25:15
  כתבת שחכמה לזהות חברים שסרחו ולהתנתק. לצערי, כשאולמרט לפני חודש הגיע לארוע ב"קדימה" הוא התקבל כגבור. בושתי ונכלמתי.
 • רונית
  30/04/2011 18:24:52
  מקווה,שהחקירה המצרית תחשוף את מערבותו של לנדאו בפרשת הגז המצרית. בהיותי ב"אמיתי" אריה נלחם נגד לנדאו בשחיתות המרינה בהרצליה.
 • לרבקה
  30/04/2011 12:34:28
  החכמה בחיים היא לזהות חברים שסרחו ולהתנתק מהם והמבינה תבין
 • עמך ישראל
  30/04/2011 11:48:34
  לא תייקון אלא כנראה מושחת. לא להתבלבל, הוא יודע מה שהוא עושה ובעיקר לביתו וזה מה שחשוב לו, רח' ביאליק ונוחיות תושביו נוגעות לו לאחוריים.
 • רובקה
  30/04/2011 11:47:00
  עם חברים כאלה אלה התוצאות. תגיד לי מי חבריך ואגיד לך מי אתה
 • הפיתוי להתעשר מהר
  30/04/2011 11:46:24
  האם אנשים עוד לא למדו שמה שמגיע בקלות נעלם מהר מאוד.
  איך צבי בר מסתכל על עצמו בראי, אחרי שהיה איש חוק. בושה וחרפה
 • אילנה עמרמי ירימי
  30/04/2011 11:40:49
  ספור מהחיים , שנכתב באומנות גדולה וביריעה פרושה על פני זמן היכרותכם,שהתחיל בחברות ובאמונה באדם שהשחיתות סינוורה את עיניו והביאה אותו לאן שהגיע. בתחילת דרכו הפוליטית נצלבו דרכיו גם עם איש הקלון פורר ומשם רק נפילה...לשניהם . נהניתי לקרוא ומנגד צר לי על אדם שסטה ממסלול היושר ובחר את השלמונים על פני חיים שנראו כמחייכים לו.
 • לאלי ר
  30/04/2011 11:12:09
  חבל שהחבר שלך הגן על בר כל הזמן התעלם ממעלליו הפליליים והעדיף את הכסא של ממלא מקום ראש העיר על פני החוק
 • רחובות
  30/04/2011 10:23:15
  ב1989 , מסר שוקי פורר חשבוניות פיקטיביות לבר כדי לקדם בניית מגדלים ע"י חברת "ישרס.פורר נשפט והורשע,והיום בתיק אחר - קלון וסילוק מראשות העיר
 • אלי ר.
  30/04/2011 09:45:55
  את נבואת הזעם הזו שמעתי באותה ארוחה משותפת, צדקת כרגיל בנבואת הזעם שלך.
  יישר כח, אלי
 • מ.שלום
  30/04/2011 09:12:45
  יש דרך טובה יותר להלחם בשחיתות. רוב הציבור חרד לבטחונו/בטיחותו האישי מהפשע ההולך ומשתלם למבצעיו, ובטוח שהוא יתן ביטוי לכך ע"י הצבעתו בבחירות למען מפלגה שתתחייב להלחם בפשע ובשחיתות.
  אני מציע ליואב יצחק ודומיו להקים מפלגה בשם "די לפשע" המורכבת מיישרי כפיים ולוחמי שחיתות עם קבלות, שתתחייב לציבור לפעול נמרצות למיגור/צימצום הפשע והשחיתות, באמצעות העברת חוקים ופעולות שתפורטנה בפני הציבור טרום הבחירות.
  ככל שהתגייסו יותר איכותיים ונקיים נטולי אגו למפלגה זו כך יגדל הסיכוי להצלחתה.
 • רמת גני
  30/04/2011 09:12:18
  ברוך שפטרנו מקווה מי שמאפשר בניית רבי קומות באמצע רחוב ביאליק (שהוא אחד הרחובות הפקוקים ביותר )הוא לא יודע מה שהוא עושה או שהוא כן...
 • מגלה הסוד
  30/04/2011 08:17:38
  במציאות השחיתות המסועפת במדינה הכל יתכן
 • למגלה הסוד
  29/04/2011 23:04:51
  אם כך הדבר גם בנימין נתניהו בפנים, הרי מאנה חבר טוב של שרה הבוסית של ראש ממשלתנו, האם זה נכון?
 • יודע סוד
  29/04/2011 22:21:12
  בדוק את קשריו הסמויים של צבי בר עם שמעון שבס ורוני מאנה שני שליחיו לדבר עבירה
 • ליועצמך
  29/04/2011 21:48:29
  מסור פרטים נוספים לאתר של אומ"ץ בדרך אנונימית
 • יועצמך
  29/04/2011 21:32:50
  אבנרי תבדקו הקשר של הפרשה מהשבוע שנעצרו עדי ליבוביץ וטובי פרץ ביחידה הכלכלית הם מחוברים חזק במשטרה לבכירים מאד לשעבר שמנסים להשפיע על בעלי תפקידים היו
 • דפנה
  29/04/2011 21:26:29
  מעניין איך המושחתים מוצאים אחד את השני. אריה אל תכה על חטא שלא זיהת את השחיתות. למושחתים יש יכולת הסוואה מקצועית והם מצליחים להטעות
 • אמיר חרמוני
  29/04/2011 20:56:10
  כל הכבוד לאומץ, ולמי שעומד בראשה - אריה אבנרי.
  חזק ואמץ !!!
 • עובר ושב
  29/04/2011 18:47:50
  ואני חשבתי שרק אהוד אולמרט מגה מושחת. אני רואה שיש לו שותפים לליגה אלי לנדאו וצבי בר
 • תושב רמת גן
  29/04/2011 17:59:16
  בושה וחרפה שזה ראש העיר שלנ ו
 • גיורא
  29/04/2011 14:48:23
  האם עוד לא הבינו כאן במדינה שמתן שוחד יכול רק להפיל. אנחנו מדינה קטנה וכולם מכירים את כולם.
 • אור
  29/04/2011 14:41:36
  כסף מעוור עיני צדיקים. חבל שאדם שהלך בנתיב מכובד, פנה לסימטאות אפלוליות בחסות תפקיד ציבורי.
 • חבר ותיק
  29/04/2011 14:14:50
  מידע מגוון על פעילות רבת היקף נגד ראש העיר המושחת
 • רלי
  29/04/2011 11:41:31
  עדות חותכת ומרשיעה. עמדות מפתח מאוישות ע"י מושחתים. יש לאריה אבנרי ותנועת אומ"ץ עבודה רבה.
    עיצוב: סטודיו נעמה