מי מפחד מהחקירות? (64)  |  

השר אהרונוביץ' הכריז כי יחידת העילית לחקירות להב 433, העוסקת בעיקר באישי ציבור רמי-דרג, כווצה. הסיבה: הדיקטטור של מפלגת "ישראל ביתנו". הנחה תמוהה לשר לבט"פ מצד היועץ המשפטי וינשטיין בגין אסון השריפה בכרמל. אימת החקירות
 
אין ספק שהשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' האדם האחרון שיכול היה להרשות לעצמו להכריז השבוע במסיבת עיתונאים לרגל כניסתו של המפכ"ל החדש רב-ניצב יוחנן דנינו לתפקידו, כי במסגרת ההיערכות החדשה של המשטרה יש כוונה לכווץ את יחידת העילית לחקירות להב 433 העוסקת בעיקר באישי ציבור רמי-דרג.

סיבה לכך היא פרוזאית: במסגרת הסכם סחיטה קואליציוני הזוי מבחינת שלטון החוק, נטל על עצמו הדיקטטור של מפלגת "ישראל ביתנו", שר החוץ אביגדור ליברמן, אחד הלקוחות הנחקרים הוותיקים ביותר של המשטרה, את הזכות המפוקפקת למנות את השרים המופקדים על אכיפת החוק (משפטים וביטחון פנים) ושורה של תפקידים בעלי מפתח המאפשרים לו מעורבות יתר בתחום התחיקה במדינה.

אהרונוביץ' נכנס לתפקיד השר הממונה על המשטרה בטקס חגיגי שנערך במגרש המסדרים של המטה הארצי, שבו נכח למרבה הבושה ליברמן בעצמו ולא בכבודו. אהרונוביץ' נחשף בעת הופעתו בתוכנית 'פגוש את העיתונות' בערוץ 2 במלוא עליבותו, כאשר גמגם בתשובה לשאלה מדוע נכח ליברמן בטקס חילופי השרים שבו נכחה הקצונה הבכירה של המשטרה, לרבות ראשי אגף החקירות. בעצם מה ציפו ממנו שיאמר.

זמן קצר אחרי שאהרונוביץ' החל לכהן בתפקידו, הוא הטיל מסך עשן לא סמיך, כאשר הכריז שלא יהיה מעורב כלל בענייני החקירות של אישי ציבור בכלל ושל מנהיג מפלגתו ליברמן בפרט. אבל ליברמן לא היה זקוק לשירותיו הישירים של אהרונוביץ' ומינה לתפקיד מנכ"ל המשרד לביטחון פנים את נאמנו חגי פלג על-מנת שישמש כאיש הקשר שלו עם המשטרה. למרבה צערו של הבוס, מעד פלג כאשר הסתבך בגלל קשריו הבעייתיים עם ד"ר אורלי אינס ונאלץ לפרוש מתפקידו בטרם עת. אהרונוביץ' לא עמד בהבטחתו.

לפני כמה חודשים הכריז אהרונוביץ', לא במפתיע, בראיון לתקשורת, כי על-פי הערכתו לא יוגש בסופו של דבר כתב אישום נגד ליברמן. תנועת אומ"ץ מחתה בפני ראש הממשלה על דבריו החמורים של אהרונוביץ' וביקשה אותו לקרוא את השר לביטחון פנים לסדר, אך נתניהו, החושש המתמיד מליברמן, שתק כדרכו כסרדין.

זמן קצר לפני שפרקליטות המדינה הודיעה לליברמן על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום פלילי כפוף לשימוע, מעד אהרונוביץ' פעם נוספת כאשר הכריז ב"שבת תרבות" בבאר שבע, שלא ייפול מהכיסא אם לא יוגש כתב אישום נגד ליברמן.

אהרונוביץ' לא נפל מהכיסא במהלך הוועידה האחרונה של ישראל ביתנו כאשר ליברמן התבשר דווקא באותו יום בעניין כתב האישום נגדו. מאוחר יותר האזין אהרונוביץ' לדבריו של ליברמן בוועידה, כי מעודו לא עבר על החוק ומילה שלו היא מילה. למרבה הבושה, השר הממונה על המשטרה מחא כפיים לליברמן יחד עם להקת השרים המעודדים של המפלגה שישבה בסמוך לו.

על-רקע הודעתו של השר לביטחון פנים על כוונתו לשחוק את מערך החקירות של המשטרה כדי לעבות את שוטרי הסיור והתנועה, בלטה שתיקתו של המפכ"ל החדש ששימש בעבר כראש אח"ם (אגף החקירות והמודיעין) שהסב ליד אהרונוביץ' ונמנע מלהגיב. ניתן היה לצפות מרב-ניצב דנינו שיעביר כבר בראשית כהונתו מסר לאישי הציבור הבכירים, שעידן החקירות יימשך במלוא התנופה והמושחתים לא ינוקו; אבל יש כבר חשש - ההר של החקירות מתחיל להוליד עכברים.

ואולי נרקם "דיל" בין אהרונוביץ' לבין דנינו בנושא טעון זה, ואנחנו לא יודעים על כי דנינו הוא האיש שהיה מופקד במשך תקופה ממושכת על חקירותיו של ליברמן ושתיקתו הלא רועמת מבשרת רעות.

בהקשר לכך כדאי אולי להיזכר בדברים מצמררים שאמר בשעתו ליברמן, בערב הבחירות, בעיצומה של אחת החקירות במשטרה, בראיון למוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות: "יש במשטרה כאלה שרוצים לראות במפלתי ומנסים לתפור לי תיקים. אני יותר נקי ויותר ישר מכל חוקרי יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה שהיא חלק מלהב 433) גם יחד, שמנהלים נגדי מסע של סחיטה באיומים. יש פה יד מכוונת והדלפות זדוניות לתקשורת תוך ניסיון למנוע מהבוחר לומר את דברו. כנראה שיש בקרב חוגי המשטרה הפועלים בשיטות של הנקוד (המשטרה החשאית שפעלה בתקופתו של סטאלין בברית המועצות) שכדי לשבור נחקרים איימו על בני משפחתם. כך נהגו חוקרי המשטרה לגבי בתי. מבחינתי הם יכולים לקפוץ, המשטרה עלתה על עץ גבוה וצריכה לרדת ממנו".

לא פחות ולא יותר.

למרבה התמיהה, הייתה תגובתה של המשטרה לדבריו הבוטים של ליברמן רפה ומאופקת לכל הדעות: "השתלחותו של ליברמן בחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה הינה חמורה. המפכ"ל רב-ניצב דוד כהן וראש אח"ם ניצב יואב סגלוביץ מגבים את פעולתם של החוקרים שנעשית ללא דופי".

אומ"ץ, לעומת זאת, לא הייתה יכולה לעבור לסדר היום על דבריו הקשים של ליברמן כלפי חוקרי המשטרה, ופנתה אל היועץ המשפטי לשעבר מני מזוז, בבקשה לשקול את העמדתו לדין בגין פגיעה בעובדי ציבור. לצערנו, העניק מזוז לליברמן הנחה נוספת במסגרת מבצע ההנחות שהוענק לו לאורכה של כל העונה, בגין עבירות שונות שליברמן ביצע לכאורה במקביל לחקירה המשטרתית הראשית שהתנהלה נגדו בעשור האחרון.

גם אהרונוביץ' קיבל בשעתו הנחה תמוהה מהיועץ המשפטי הנוכחי יהודה וינשטיין בעקבות פרשת השריפה ביערות הכרמל. בפנייה אל היועץ המשפטי נאמר בין השאר: "אומ"ץ פונה אליך בבקשה להורות על חקירה בפרשת אחריותו האישית של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' והמשרד לביטחון פנים בפיקוד על מהלך כיבוי שריפת הענק שפרצה ביערות הכרמל.

"בשריפה זו קיפחו את חייהם 43 צוערי שירות בתי הסוהר, כבאים ואנשי משטרה ויש צורך לבדוק האם ננקטו כל הצעדים הדרושים והאם ניתנו כל ההנחיות שהיו מחוייבות מהמציאות בשטח כדי למנוע את כניסת האוטובוס למלכודת האש.

"אנו מודעים לכך שהמשרד לביטחון פנים מופקד על משטרת ישראל ולעניות דעתנו עלולה להיווצר בעיה אובייקטיבית בחקירה מעין זו, ולכן נראה לנו שאם תיענה בחיוב לבקשתנו, יהיה צורך למנות צוות חוקרים בלתי תלויים של גוף חיצוני, אולי השב"כ.

"תנועת אומ"ץ פנתה מיד לאחר כיבוי הדליקה ביערות הכרמל, שהוגדרה כאסון לאומי, אל ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בבקשה להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת האחראים להתנהלות בעת האסון.

"היינו מודעים לכך שמבקר המדינה אמור לפרסם כעבור כמה ימים דוח על מחדלי וכשלי מערך הכבאות במדינה לאורך השנים וסברנו שיש מקום להפריד בין הביקורת הכללית על מערך הכבאות לבין ההתנהלות בעת הדליקה, החל מחשיפת פריצתה ועד לכיבויה.

"לצערנו לא נענינו ע"י ראש הממשלה ועל-פי מהלך העניינים מתברר גם כי ראש הממשלה פעל מאחורי הקלעים כדי שהוועדה לביקורת המדינה, שרשאית להקים ועדה על-פי החוק, לא תעשה כן.

"המשמעות היא ששיקולים פוליטיים וקואליציוניים ימנעו מהציבור לקבל תמונה מקיפה על הגורמים האחראים לכך, משום כך נראה לנו שיש צורך בחקירה עצמאית במסגרת אחרת, וזאת ללא כל קשר ללקחים שהממשלה מבקשת להפיק מחקירת האסון הלאומי והרפורמות שהיא מתכננת".

כצפוי, החל משרד מבקר המדינה לבדוק מיד את אסון הכרמל כהמשך לבדיקת מחדלים במערך הכבאות והודיע שהבדיקה תימשך כשלושה עד ארבעה חודשים, אך בשלב זה עדיין לא ידוע מתי תסתיים.

אומ"ץ הגישה בראשית השנה עתירה לבג"ץ, באמצעות עו"ד שמואל שנהר, בדרישה לחייב בכל זאת את הממשלה להקים ועדת חקירה ממלכתית שתהיה בעלת סמכויות רחבות, המקנות לה על-פי החוק לחקור עדים תחת אזהרה על-מנת להגיע לחקר האמת. בדיקה מעין זו צריכה גם לברר, בין השאר, את מידת אחריותו של השר אהרונוביץ'.

הדיון בעתירה בבג"ץ התקיים השבוע באיחור תמוה ובסיומו קבעו השופטים דיון נוסף בחודש נובמבר הקרוב. במועד זה יהיה ניתן לברר את מסקנותיו של מבקר המדינה, לבחון את התנהלות הממשלה בנושא זה ולקבוע אם עדיין יש מקום להורות על הקמת ועדת החקירה הממלכתית.

גם בפרשת הפגיעה המכוונת ביחידה החוקרת את השחיתות השלטונית, אין לאומ"ץ כוונה לעמוד מנגד נוכח הכוונה הזדונית של ליברמן ושליחיו, לסרס את מערך החקירות של המשטרה העוסק בשליחי ציבור מושחתים. בסוף השבוע פנתה התנועה אל ראש הממשלה נתניהו וכתבה לו בין השאר: "ערב הקמת הקואליציה הנוכחית פנתה אליך כידוע תנועת אומ"ץ בדרישה לכלול במסגרת ההסכם הקואליציוני סעיף מיוחד שבו תתחייב הממשלה החדשה להיאבק בשחיתות הציבורית והשלטונית שהגיעה בתקופת קודמך בתפקיד לממדים מדאיגים ושלחה את גרורותיה למגזרים שונים במשק ובחברה.

"לצערנו לא נענתה בקשתנו והתוצאה הבלתי נמנעת הייתה התפשטותה של מגיפת השחיתות הציבורית והשלטונית בתקופת כהונתה של הממשלה הנוכחית.

"על-רקע מצב חמור זה קיבלה השבוע תנועת אומ"ץ בתדהמה, את הודעתו של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', על כוונתו לקצץ את מספר התקנים של יחידת הדגל המשטרתית למאבק בשחיתות הציבורית להב 433 וזאת בנימוק שבכוונתו להגדיל את מספר התקנים החסרים ביחידות משטרתיות אחרות.

"יחידת להב 433 זקפה לזכותה בשנים האחרונות הישגים מקצועיים מרשימים. בין השאר היא אחראית להרשעתם של ראשי המדינה משה קצב ושר האוצר אברהם הירשזון, להעמדתו לדין של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, להמליץ להגיש כתבי אישום בכפוף לשימוע נגד שר החוץ אביגדור ליברמן, ראש עיריית רמת גן צבי בר ואישים אחרים וכל קיצוץ בתקניה עלול לחבל בהמשך עבודתה.

"לא יעלה על הדעת שבמקום להיאבק בשחיתות השלטונית הגואה תצומצם יכולתם של גופי אכיפת החוק, במקום להרחיב את יכולת ביצועם.

"אומ"ץ פונה אליך בבקשה להורות לשר האוצר ד"ר יובל שטייניץ לגייס תקציבים מתאימים למשטרה להשלמת התקנים החסרים וזאת לא על חשבון פגיעה בעבודתה של יחידת להב 433".

למען האמת, אין לנו כל אשליה שנתניהו יגיב על פנייתנו ויתערב בנושא זה, מחשש שייכנס לעימות חדש עם ליברמן על-רקע חדירה, כביכול, לטריטוריה שלו.

נתניהו הוא גם לא טלית שכולה תכלת. בתקופת כהונתו הקודמת הוא נחקר במשטרה בחשד לפגיעה בטוהר המידות ואין לו כל כוונה לשבת גם בקדנציה הנוכחית מול חוקרי המשטרה. למזלו של נתניהו, בודק מבקר המדינה בימים אלה את מסעי התענוגות שלו ושל רעייתו לחו"ל, שנחשפו באחרונה ואינם מוגדרים על גבול הפלילי.

במוקדם או במאוחר יוכלו שרים, ראשי ערים, חברי-כנסת ומנכ"לים של חברות ממשלתיות לחדש את תהליך התעשרותם, במהלך שירותם הציבורי, תוך ביצוע עבירות פליליות. למערך החקירות של המשטרה לא יהיה כוח אדם מספיק ומיומן כדי להתמודד איתם ולחשוף את מעלליהם ומעשי העבריינות שלהם. או אז, כבר לא יישמעו הקריאות "מדינת משטרה" אלא "מדינת משטר רע" וגם משטר מושחת.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • יואב
  15/05/2011 18:17:09
  ישנה מגמה של קברניטיה המושחתים של המדינה, ליצור לחץ ציבורי כנגד רודפי הצדק, ובעד המושחתים, אתה אריה ואנו חברי אומץ יחד איתך מואשמים בטרחנות יתר, ובהפרעה לצמרת השלטון לבצע תפקידה, והעם ברובו "קונה" את ההאשמה, אנו חייבים להסביר עצמנו, לחשוף גם את הפוליטיקאים הישרים, וליצור לובי תודעתי נגד המושחתים, חייבים להסביר לעם את הסכנות שעלולות להתרחש בעקבות שלטון מושחת ומסועב, מפני שלעם ישראל ממש לא איכפת שהמנהיגים קצת גונבים, וטיפה "מעגלים פינות", ההפך זה מעיד על יכולתם להיות "קומבינאטורים", והלא קומבינטוריקה הנה תכונה מנהיגותית חיונית.
 • קלמן שחם
  10/05/2011 20:14:49
  קיבלתי מהורי מדינה במצב סביר,אני מעביר לילדי מדינה במצב של עליבות מנהיגותית ןשחיטות שילטונית.אריה אבנרי, המשך בדרכך,ואולי נרפא וניוושע.
 • יהודה ששי
  10/05/2011 12:39:05
  ממשלה מושחתת רוצה משטרה חלשה .
 • אמיר של אילנה
  08/05/2011 17:02:34
  כולנו אשמים.
  אם היינו שפויים הרי מר נתניהו לא היה מגיע למקום שהגיע. אם הוא לא היה שם הרי גם שרים אחרים שמקום אחר מתאים להם ביותר היו מופנים למקום ההוא
 • חיים
  08/05/2011 10:10:50
  פני הדור כבפני הכלב התוהה ובוהה . פניהם של מנהיגנו כפני השעלים המחבלים בכרמים של הקופה הציבורית
 • אבינועם
  07/05/2011 22:54:41
  איזו בקיאות לאריה אבנרי בכל התחומים. אפשר הרבה ללמוד ממך. אין גבול לשחיתות ובקרוב ישראל תדורג במקום הראשון בסולם
 • נאוי שאול
  07/05/2011 18:47:54
  לאן זה יוביל עם השר דנינו האם נפול מהכסא
 • רוני
  07/05/2011 18:45:11
  הצחקתם אותי המשטרה מתפקדת כמו חסר אונים שכפאו שד (זה בעדינות) להב 433 ואח"מ צפון מחזיקים בידיהם תלונות נגד ראש עיריית חדרה שאין מה לחקור רק לעצור
 • מרים בנימין
  07/05/2011 18:10:05
  הכתבה מרתקת. מעניינת ושווה שיפרסמו אותה בכל אמצעי התקשורת. אם לא היית היו חיבים להמציא אותך. אריה אבנרי אתה אחד ויחיד עד מאה ועשרים.
 • צילה כהן
  07/05/2011 18:06:11
  מה היינו עושים ללא אריה אבנרי. איזה איש, איזה תעצומות נפש, איזה יכולות, רק אתה יכול בצורה כל כך עניינית וממצה להציג את הדברים לאשורם.
 • חדוה יחזקאלי
  07/05/2011 17:57:50
  אוי לנו כי נפלנו. אם אכן התברר כי ישנו קשר לכאורה בין המפכ"ל החדש לבין אהרונוביץ, ליברמן ושאר חבריהם, הרי
  שהלכנו מן הפח אל הפחת.
 • קוראות
  07/05/2011 11:09:52
  ראה וקרא את הדוח החמור שהוציא המבקר בחודש אפריל שנה זו על המשטרה. על ההתנהלות. על הרמה. על הנהלים. קרא את חמשת העמודים שהמבקר כתב לשר למפכל וליהודה ויינשטיין - שטרם קראת. שם כתוב הכל. ולמרות הדוח החמור כולם מקבלים דרגות ניצב. דרגות תת ניצב. הלו - תתעוררו. ועוד. קרא מה כותב בהארץ ואומר וצועק תת ניצב מאיר בוקובזה. אמר - וכולם שותקים. מבקר המדינה כתב - וכולם שותקים. תתעוררו מהר. המשטרה מושחתת. רקובה. ראה את מזכר דני סנובסקי אם שכחת. ראה את השחיתות בהגת כתבי אישום על ידי משטרה - הפרדת רשויות???.. ראה דוחות תנועה פיקטיביים על ידי שוטרים. הלו - תתעורר. המשטרה שלך מושחתת מן היסוד. רק איש אחד בארץ מעז לכתוב הכל. הוא איש אמיץ. לוחם. לא עושה חשבון לאף אחד.
 • יואב 43
  07/05/2011 10:51:20
  הם כולם שקרנים להב 433? עוד דעווין של בוגרי כיתה טיפולית? סבבי הפרקליטות מסלפת עובדות ולא משנה באיזה תיק לדוגמא: אני עד למתן עדות שקר של שוטר לשופט מעצרים, אני עד לכך שחוקר נוער ציין שקטין הודח למתן עדות שקר והנושא הוסתר, אני עד לתלונתנ של אישה שטענה שהוטרדה מינית ולי אישית אמרה שלא היה ולא ניברא אני לא מחפד מחקירות לאחרונה אף פניתי ליועץ המשפטי בעניין והלה המליץ להגיש תביעהה הן נגד הפרקליטות והן נגד המשטרה , מדוע? כי מתוך תוכן התלונות עולה כי המתלוננות רקמו יד אחד ואין בקנה אחד בעדותן, אני עד למעבר לזה לכן כולם טמבלים ואני עומד לפתוח בהליכים בליווי עיתונות+סיוע מישפטי+ליווי של היועץ אז עכשיו לכו טטחנו מים רק בגלל שהוא מעדות המזרח הנשאי קצב , עובדתית? למה המשטרה קפצה ופירסמה רק עדיות של א' ולאחר מכן ניטען שרק שמעה או סיפרו לה איך ציינה כי לא ידוע לה על הטרדה בנכחותה והיא עצמה לא הוטרדה אז תעשו טובה לעצמכם ותפסיקו להתגאות רק בדיוט קופץ בראש וזה מה שאתם
 • שוטר
  07/05/2011 10:49:27
  אהרונוביץ ויתר מפלגת המאפיונרים לא מתכוונים להרוס רק את אגף החקירות. על הכוונת כל המשטרה כדי שגם המאפיונרים הזוטרים יוכלו לבצע עבירות ללא הפרעה. לשם כך מונו ניצבים שהמעט שאפשר להגיד עליהם הוא שרובם טיפשים וחלקם לא מקצועים. נוסף לכך מחלקת תכנון ותקצוב של המשטרה עוברת מאג"ת למשרד המשטרה וכך גם מחלקת שכר במשטרה. ודנינו התגלה כסמרטוט רצפה ולא מדבר. אם המזימה תצליח בעוד שנה לא תהיה בישראל משטרה בכלל אלא אוסף אנשים במדים שאינם יכולים לעשות את העבודה שמשטרה צריכה לעשות.
 • שועלי
  07/05/2011 08:54:41
  אריה אין לי ספק שאתה מכיר את כל עברייני הצמרת הגלויים והנסתרים שחמקו עד כה מחקירות המשטרה. אנא הכן רשימה שחורה של אישים מושחתים ונפיץ אותה ברבים
 • שושפ
  06/05/2011 23:50:57
  אהרנוביץ מקצץ יחידות החקירה 433 שיפגעו בחקירות השחיתויות. נטל ההוכחה רובץ על אהרונוביץ שאינו משרת את ליברמן.
 • אבי
  06/05/2011 19:22:21
  אחת הפרשיות המושחתות של אולמרט היא פרשת הולילנד. סמל השחיתות והרקבון הצבורי. עד מתי יידחו את החקירה ומתי ייערך המשפט ?????
 • ליאור
  06/05/2011 18:49:19
  שר לבטחון הפנים חייב את מינויו לשר החוץ ליברמן לכן, לא יכול לפעול נגדו. הכל מתבסס על אינטרסים אישיים. השחיתות הצבורית זועקת והצבור חסר אונים.
 • אורי
  06/05/2011 18:45:40
  וינשטיין היועץ המשפטי אינו מתפקד נכשל בתפקידו ,בגדול. קולו לא נשמע .אדיש ולא אכפתי לשלטון החוק.
 • משקיף
  06/05/2011 18:39:06
  יש לנו סר לבטחון פנים שכפוף לשר לחוסר בטחון חוץ
 • אלי
  06/05/2011 18:36:39
  שר התיירות העביר מליון שקל מהקופה הצבורית לחברתו לקיום הופעה באילת, במדינה מתוקנת, היה מודח מכהונתו כשר.
 • שי
  06/05/2011 18:19:57
  השר לבטחון פנים דואג לאינטרסים של אדונו ליברמן ואדיש לשלטון החוק. עם מינוי דנינו, השחיתות הצבורית תמשך.
 • לגדעון
  06/05/2011 18:09:01
  אני בז לכל שחיתות באשר היא ואין זה משנה מהי האג'נדה הפוליטית. השחיתות גרידא היא ההורסת וכן ביבי אינו נקי משחיתות.
 • לפיני
  06/05/2011 17:34:50
  דנינו לא יאריך ימים בתפקיד. ראה ערך קארדי ורפי פלד
 • אור
  06/05/2011 17:12:45
  סופו של הצדק להראות. אומ"ץ תמיד עוזר להרים את המסך.
 • גדעון לרובי
  06/05/2011 17:02:22
  מתוכן דבריך ניתן להבין אתה מדביק לביבי שחיתות? אפשר להבין שאתה תומך של קדימה המפלגה הנקיה והצחורה במדינה.
 • פ י נ י
  06/05/2011 17:06:06
  הדיל למינוי ניצב יוחנן דנינו - הכושל - המעורב עד צוואר בפרשיות אישיות - לתפקיד מפכ"ל - באישור ובברכת ליברמן היה משהו מסריח ופלילי שעוד יתגלה.
 • רובי
  06/05/2011 16:45:42
  כל ממשלה והעומד בראשה מושחתת יותר מקודמתה. ביבי עשה הכל כדי להנהיג והשחיתות משגשגת
 • מטרה אחת
  06/05/2011 16:45:15
  אל חשש אלה לא ידיות באוויר ולא כדורי סרק. הכל מכוון ומקוון למטרה אחת בלבד שחיתות שלטונית
 • ליודע דברי
  06/05/2011 16:39:08
  שלום שמחון וסטס מיסז'ניקוב מצויים בחקירת משטרה כמו כן ארבעה חברי כנסת ושבעה ראשי ערים
 • יודע דבר
  06/05/2011 15:15:42
  חובה לחשוף פרשה נוספת שקשורה בדנינו וטויחה ע"י מבקר המדינה כפי שנהג לגבי דליה איציק
 • שוש
  06/05/2011 14:47:41
  דנינו לא ילחם למען מנהל תקין ומיגור השחיתות כי הוא חייב את מינויו לנתניהו, לנתניהו חשובה רק ההשרדות של כהונתו. תרבות השקר ושוד הקופה הצבורית יימשך.
 • רונית
  06/05/2011 14:30:54
  תרבות השקר שאייפנה את נתניהו בקדנציה הקודמת ,ממשיכה בקדנציה הנוכחית. נתניהו מינה את מקורבו תפוחי לראש הבונדס, בהיותו נוח יותר לקומבינות.
 • עובר ושב
  06/05/2011 14:19:17
  נא לפרסם את שמות שני השרים החשודים בפלילים
 • יוכבד
  06/05/2011 13:42:33
  חזק וממצה. מי יתן והצדק יעשה ויראה.
    עיצוב: סטודיו נעמה