אולמרט יועץ לדבר עבירה (82)  |  

 
אהוד אולמרט משמש מזה כמה חודשים כיועץ הסתרים של לפיד ג'וניור שהצטרף השבוע לפוליטיקה. מעניין לדעת אם אולמרט חבר בעניין זה אל מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס - המאמן של לפיד - בעל המטרה הסמויה להביא לקץ שלטונו של בנימין נתניהו

 
במהלך האורגיה התקשורתית שהחלה בעקבות הודעתו של יאיר לפיד על פרישתו מהגשת היומן השבועי בערוץ 2 והצטרפותו לחיים הפוליטיים לא הובלט די הצורך פרט מאלף. ראש הממשלה לשעבר המגה מושחת אהוד אולמרט שהה באותו ערב בביתו של לפיד על תקן של "החבר הכי טוב" של האבא טומי לפיד המנוח וחש עצמו אחד המחותנים.

לאמיתו של דבר אולמרט משמש מזה כמה חודשים כיועץ הסתרים של לפיד ג'וניור עוטף אותו במתק שפתיו, מעניק לו עצות אחיתופל ומנסה לנווט אותו בדרך החתחתים הפוליטית. זו הסיבה שלא הייתי ממליץ לקנות ממנו אפילו מכונית חדשה.

קשה לזהות בשלב זה את כל האינטרסים האפלים של אולמרט. ביסודו של דבר ההתמודדות של לפיד מזיקה למפלגת קדימה שהוא עמד בעבר בראשה.

אולמרט נכנס למעשה לנעליו של חברו הטוב חיים רמון, אדם שנוי במחלוקת ולאו-דווקא בגלל הרשעתו בהטרדה מינית, שמשום מה נדחק לקרן זווית.

בקרב שבין שני השועלים הפוליטיים הוותיקים על חסדיו של לפיד גבר אולמרט על רמון.

הפרשן הקבוע לענייני אולמרט חבר הכנסת רוני בר-און הסביר השבוע בגמגום שאולמרט לא פועל נגד האינטרסים של קדימה במגעיו עם לפיד ורמז שיש אפשרות של חבירתו של לפיד לקדימה. אבל אצל אולמרט הערום הכול ייתכן. הוא שומר את הקלפים קרוב לזנב השועל שלו.

מעניין לדעת אם אולמרט חבר בעניין זה אל המו"ל של ידיעות אחרונות נוני מוזס המאמן של לפיד שיש לו מטרה סמויה להביא לקץ שלטונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שאומץ ע"י העיתון המתחרה "ישראל היום".

באופן עקרוני עמדתה של אומ"ץ הייתה ונשארה שאין לחסום אנשי תקשורת המבקשים להשתלב בחיים הפוליטיים. השבוע פרסמנו הודעה מפורשת בנושא זה: "תנועת אומ"ץ מברכת על כך שהצעת החוק לקביעת תקופת צינון לעיתונאים המבקשים להשתלב בחיים הפוליטיים נתקעה בשלב זה ולא תעלה להצבעה בכנסת.

אומ"ץ סבורה שהטלת איסור על עיתונאים להתמודד לבחירות לכנסת באחת המפלגות הקיימות או במפלגה חדשה הינה אקט אנטי דמוקרטי מה גם שבעבר הצטרפו שורה של עיתונאים לחיים הפוליטיים מבלי שנדרשו לעבור תקופת צינון ויש בכך בבחינת איפה ואיפה.

אומ"ץ פנתה לחברי הכנסת רונית תירוש וכרמל שאמה הכהן למשוך את הצעת החוק שלהם בנושא זה ולא להעלותה מחדש".

העובדה שלפיד ממשיך להיות מחובר לאולמרט מדאיגה

העובדה שיאיר לפיד ממשיך להיות מחובר לאהוד אולמרט מדאיגה ועלולה לעלות לו ביוקר. בתקופה שבה כיהן אולמרט כראש הממשלה הוא כמעט סיבך את לפיד בנושאים אתיים.

בפרפראזה לאמירה הידועה: "מי ששוכב ליד כלב מסתכן בקרציות" ניתן לקבוע שמי שמתחבק עם שועל נגוע במחלת שחיתות מדבקת עלול להביא על עצמו כליה פוליטית.

היהירות שהייתה מנת חלקו של אולמרט מאז ומתמיד ודהתה בתקופת הדיונים המשפטים בעבירות הפליליות שמיוחסות לו חזרה אליו באחרונה. לפיד החזיר את הצבע ללחייו של אולמרט.

הוא מופיע בהרצאות בנושאים אקטואליים בגופים ציבוריים ובמוסדות אקדמיים משל כאילו לא תלוי ועומד נגדו כתב אישום חדש על קבלת שוחד בפרשת הולילנד.

התפקיד הקורץ והמתוגמל הנוכחי של אולמרט יו"ר קבוצת לבנת בעלת מפעל המלט נשר, חברת הענק תעבורה וחברות גדולות אחרות הוענק לו, לטענת ראש המשפחה בונדי לבנת, כאות תודה על כך שמשפחת אולמרט פתחה בפניו את ביתה בבנימינה בעבר הרחוק כאשר היה עדיין דל אמצעים.

משום מה אנחנו לא שוכחים שבתקופת כהונתו של אולמרט כשר התמ"ת הוטלו הגבלות על ייבוא המלט לישראל. כל קשר בין שני הדברים הללו הינו כמובן מקרי בהחלט.

אולמרט לכד את לדור

השבוע הייתה לאולמרט עדנה כאשר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין סירב להעניק לפרקליט המדינה משה לדור חסינות מפני תביעת לשון הרע שהגיש נגדו אולמרט בגין דברים שאמר בראיון בעיתון הארץ על הלוואה שאולמרט לא החזיר, כביכול, לג'ו אלמליח אחד מאילי ההון הרבים שאולמרט חבר אליהם במשך שנות פעילותו הציבורית.

אולמרט לכד את לדור שלא היה כנראה מעודכן שהלוואה זו הוחזרה באיחור רב והחל לחגוג בפומבי משל כאילו זוכה במשפטו הפלילי.
בהקשר לכך כדאי לציין שאומ"ץ "ליוותה" הלוואה זו בדומה להלוואות אחרות שאולמרט נטל על-פי המידע המצוי בידנו שלא הוחזרו עד היום.

לפני כשנה פנינו אל היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והסבנו את תשומת ליבו לקשרים הבעייתיים ששררו בין אולמרט לבין אלמליח.

בפנייה אל וינשטיין נאמר: "תנועת אומ"ץ פנתה בשנים האחרונות כמה פעמים אל משטרת ישראל ומאוחר יותר לפרקליטות המדינה בנושא גביית חוב של הלוואה בסך 75 אלף דולר שהעניק בשעתו איש העסקים ג'ו אלמליח לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בתקופה שבה כיהן אולמרט כראש עירית ירושלים.

בימים האחרונים עלה נושא זה מחדש בעקבות ראיון של פרקליט המדינה משה לדור בעיתון הארץ שהביא להתנצחות בין אולמרט ללדור.

במסגרת זו התגלה כי אלמליח העביר בשעתו לאולמרט סכום נוסף בסך 100 אלף דולר שאולמרט לא דיווח עליו ולא ברור אם זו הלוואה נוספת או תשלום בעל אופי אחר שיש בו חשד לקבלת טובת הנאה.

אומ"ץ מבקשת ממך להורות למשטרת ישראל לחקור בעניין הסכום הנוסף כדי לברר את מהות הענקת תשלום זה ואת מערכת קשריהם של אולמרט ושל אלמליח כדי להסיק האם הייתה ביניהם מערכת קשרים חריגה של איל הון עם איש שלטון על כל המשתמע מכך.

בהקשר לכך אנחנו מבקשים להפנות את תשומת ליבך לכך שאלמליח גילה בשעתו כי רכש כמות של ציורים פרי מכחולה של גב' עליזה אולמרט, דבר המעלה תהיות נוספות".

למרבה הצער דחה היועץ המשפטי לממשלה את בקשתנו והודיע לנו שלא מצא לנכון להורות על חקירה יסודית של מערכת יחסיהם של אולמרט ואלמליח והאמת העובדתית לא נחשפה.

בעיתוי לא מקרי תקף השבוע שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן חברו הקרוב של אולמרט את פרקליט המדינה והאשים אותו באינפלציה של הגשת כתבי אישום נגד אישי ציבור.

זיהיתי היטב את המגמה של שר המשפטים וכתבתי מכתב אל לדור שהסיפא שלו מדברת בעד עצמה: "תנועת אומ"ץ מביעה את הזדעזעותה מדברי הביקורת החריפים שהשמיע אודותיך שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן. שר משפטים לא הסתפק בפגיעה בכבודך המקצועי ומתח גם ביקורת נוקבת על פרקליטים בכירים בפרקליטות המדינה שהנם שותפים להגשת כתבי אשום נגד אישי ציבור ומיוחסים למיניהם.

אומ"ץ דוחה בשאט נפש את דבריו החריפים של שר המשפטים: "לדור מסמן מטרות ומגיש כתבי אשום ללא ראיות מספיקות", דברים אלה אינם יכולים להישאר ללא תגובה.

אומ"ץ רואה בהתבטאותו האומללה של שר המשפטים חוליה נוספת בשרשרת של צעדים שהשר נוקט בחודשים האחרונים שיש בהם פגיעה בשלטון החוק.

איננו יכולים לשכוח את התייצבותו הנחרצת של השר נאמן לימינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במשפט הפלילי שמתנהל נגדו בימים אלה, כפי שנהג בעבר במשפט פלילי קודם שבו הועמד אולמרט לדין כאשר כיהן כראש עיריית ירושלים.

אנחנו רוצים להאמין שאין קשר בין עמדתו העוינת של השר כלפיך וכלפי צוות הפרקליטים הבכירים במשרדך לבין הגשת כתבי אישום נוספים נגד אולמרט". לדור עדיין לא הגיב על מכתבי.

בפגישת אקראי שהייתה לי השבוע עם לדור במשכנות שאננים בירושלים כאשר שנינו הרצינו במכללה לביטחון לאומי גילה זהירות רבה ואמר רק בתשובה לשאלתי: "קיבלתי את המכתב". אני מוכן להמר על כך שהתביעה המשפטית שהגיש אולמרט נגד לדור נועדה להחליש אותו ולהרתיע אותו מפני צעדים משפטיים נוספים כלפיו בהיותו "בעל עניין".

היועץ המשפטי לממשלה מנוע מלעסוק בענייני אולמרט מאחר שייצג אותו בעבר בפרשת שחיתות. בנושאי אולמרט עוסקים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה פרקליטים אחרים.

כך מבקש השועל הפלילי לנטרל ולהחליש את המערכת המשפטית על-מנת שיוכל במועד זה או אחר להשתלב מחדש בחיים הפוליטיים.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • יוסף סגל
  18/01/2012 19:28:40
  אני בכלל לא אלך לבחור בבחירות .
  אין לי אמונה באף מנהיג לצערי הרב.
  לא לזה התכוון המשורר.
 • יואב
  15/01/2012 08:34:26
  עצתו של אולמרט ללפיד היא "עצת דוב", ההודעה מוקדמת מדי, ויש מספיק זמן לביבי לשחק בלפיד, ולשחוק אותו דק דק, הרי הוא לא באמת מתכוון להקדים את הבחירות!!!
 • מאיר
  14/01/2012 14:13:15
  אצל שכנינו טיפוסים כאלה מושכבים על כיפת המנוע ונשלחים לבורא...
 • ל ע בן יוסף
  14/01/2012 11:11:12
  כל הכבוד לתגובות שלך
 • לדוידי
  14/01/2012 07:18:28
  ידיעות אחרונות מריץ את לפיד לכנסת כדי לבלום את ביבי ולנסות להוריד אותו מהשלטון
 • דוידי
  13/01/2012 22:20:15
  מגלים כמה סתירות ,האם אולמרט נטש את קדימה ומעודד את לפיד להקים מפלגה שתטרוף מפלגתו.כמה זמן עוד ימשיך לפיד לכתוב מאמרים אישיים בידיעות בדפי ימי שישי
 • לע. בן-יוסף
  13/01/2012 21:46:13
  תגובה יפה, התוכן והנסוח לדוגמא.
 • ע. בן-יוסף
  13/01/2012 19:24:49
  אלומת האור האבנרית -חותכת כמו לייזר עלטה סמיכה ומתמקדת היטב ביאיר לפיד שרגע לפני הופעתו לראשונה כאיש ציבור - הוא בוחר לעצמו באולמרט כמנטור שלו !!!
 • תגובה לשושי
  13/01/2012 19:11:48
  הייתי בהלם כשראיתי את המקור האחרון על בורובסקי בורובסקי שהיה בשיא תהילתו הפך לאפס בעקבות הכתבה.
 • רונית
  13/01/2012 19:10:29
  דנקנר ואולמרט חבריו של לפיד. נקודה זו חייבת להיות לחובתו
 • תגובתי לאורי
  13/01/2012 19:04:31
  קראתי שעתונאית כתבה פרופיל על אולמרט לפני הבחירות. דנקנר שינה הכל והאדיר חברו אולמרט הוא פגע בחופש הביטוי והאמת. הפרופיל שהוא כתב היה שקרי.
 • דני
  13/01/2012 18:57:11
  לפיד האב לא הוכיח חוכמה בהיותו ראש שינוי .. ועדת טל לא יושמה. המפלגה נמחקה לאפס כמו הגימלאים. טומי לפיד חשב שהוא מבין הכל ונכשל בגדול
 • שושי
  13/01/2012 18:51:14
  צפיתי ב"מקור" על שחיתות בורובסקי ונדהמתי. הוא מכר את עצמו בנזיד עדשים אני אישית מעדיפה כבוד אישי על כסף הנודף ממנו זוהמה.
 • אורי
  13/01/2012 18:42:14
  היועץ המשפטי חלש. הוא נבחר בגלל חולשתו. דנקנר כתב פרופיל שיקרי על אולמרט להאדיר שמו במעריב
 • תגובתי לאיש נבון
  13/01/2012 18:36:14
  כל מילה שלך סלע. במצבו היום של אולמרט לפיד חייב היה להתרחק ממנו. פרשת הולילנד זועקת. פרשת מסר אולמרט מושחתת פרשת ראשון טורס מבישה....
 • גימלאי
  13/01/2012 18:32:09
  אני בוחר בשלי יחימוביץ הפועלת רבות למען האזרח הפשוט. עדיין לא שמעתי אותה ואת פרץ הפועלים למען הגימלאים והנכים. ללפיד תתרחק מאולמרט . המושחת !!!!!!
 • איש נבון
  13/01/2012 18:26:23
  חשבתי שיאיר לפיד יותר חכם, להיפגש עם אולמרט ליעוץ הליכה לבחירות במצבו היום היה מעשה של כסיל
 • תגובותי לפעילי ההמחאה
  13/01/2012 18:26:53
  הגניםו מגיל 3 עד חמש לא ייושמו תוך 4 חודשים. הכל נבולי פה והבטחות רצוי היה לחוקק חוק תשלום מקסימום עבור הגננות הפרטיות. זו הדרך היחידה.
 • לימור
  13/01/2012 18:22:45
  כל עוד לפיד קשור לאולמרט הלכלוך והשחיתות דבוקים בו. "ראה מי חברך ותדע מי אתה"
 • אלמוני
  13/01/2012 18:25:20
  לפיד, אם אולמרט חבר אמת שלך היה צריך להתרחק ממך, ולהציע לך לא להיות איתו בקשר, רק בגלל התיקים הכבדים שלו בבית המישפט, בעיקר עבירות טובת הנאה ושוחד. אתה המנסה להופיע בציבור כזה שדואג לטובתם של אזרחי ישראל, צריך לשאות את עצמך "מאיפה הכסף שיש לאולמרט, ומי נתן לו כל כך הרבה ולמה". הן זו הכותרת שלך, "איפה הכסף" כפוליטקאי שמבקש שיתנו את הכסף שיש למדינה למעמד הביניים...
  ובכן, יאיר לפיד,אולי תשאל את אולמרט חברך הטוב, מאיפה הכסף...

 • ד"ר יעקב ניר
  13/01/2012 17:43:25
  קשה להאמין שהלפיד יאיר את תעלולי-מעללי אולמרט. בסך הכל עוד "אליל" חסר דעה פוליטית אשר יגרוף קופה. חבל על כל קול ללפיד! אל תאמרו שלא אמרנו.
 • דודי
  13/01/2012 17:18:23
  במאמר השבת של לפיד הוא רצה לדעת "איפה הכסף", למה הוא לא מגיע למעמד הביניים.שישאל את אולמרט, שידע למי לתת אישורים כדי שיהיו לטייקונים...שיתחיל אצלו
 • אור
  13/01/2012 17:15:48
  אם אולמרט חבר טוב של לפיד, היה צריך להעלם מסביבתו, כדי שלא ידבק ב"מאמי" משהו מעבירות השוחד וטובות הנאה של אהוד אולמרט.
 • נחום
  13/01/2012 16:14:29
  אמרתי למשפחתי שאני אצביע ללפיד לשם שינוי, מתןך תקווה לחייים טובים יותר. אשתי חברה ב"באומץ" זקעה לפיד חברו של אולמרט. אשתי צדקה. לפיד OUT
 • רוני
  13/01/2012 16:09:32
  סיום המלחמה לבנון השניה, בשבת אולמרט לא התבייש להתיעץ עם פרנקל על מניות בל"ל. במקום להתמקד בקרב בה נהרגו 33 חילים. לפיד חברו של אולמרט פסול.
 • עזרי
  13/01/2012 16:13:38
  אבנרי, המשך להילחם במושחתים. אלה האנשים היושבים בינינו, וחושבים שהם מעל כולם, שמותר להם הכל, לחמוס לעצמם מה שרק ירצו.
 • שושפרי
  13/01/2012 16:09:06
  לפיד התיעץ עם אולמרט מגה מושחת לפני החלטתו להבחר לכנסת. לא אוכל להצביע ללפיד. הוא חברו של מושחת שלא התבייש לשדוד הקופה הצבורית.
 • נדב
  13/01/2012 15:57:08
  אהוד אולמרט ממשיך לנווט, נגד פרקליט המדינה לדור הוא מגיש תביעה ולצעדים של שר המשפטים נאמן הוא ממלא פיו מים. מקומו של אולמרט צ.ל. עם חבריו הירשזון, בניזרי, קצב ושכמותם. הוא מצליח בעורמה למשוך זמן
 • יוכי
  13/01/2012 15:56:07
  יאיר לפיד ממשיך לעסק בתקשורת הוא כותב טור בידיעות אחרונות
 • משקיף
  13/01/2012 15:54:49
  יאיר לפיד הוא חיקוי עלוב של אביו שהיה בעל כושר הנהגה
 • עיתונאי חוקר
  13/01/2012 15:53:07
  דן מרגלית שהיה לאורך שנים גרופי של אולמרט יוכל לספק מידע על ההלוואות של אולמרט
 • חבר ותיק
  13/01/2012 15:34:52
  אריה פרסם את רשימת אילי ההון שהלוו לאולמרט והוא לא החזיר להם את ההלוואה. הם לא מתלונננים מחשש שיואשמו במתן שוחד
 • שושפרי
  13/01/2012 15:47:03
  האימרה הידועה "אידע מי חברך ואידע מי אתה" מתאים ללפיד הצעיר. לפיד לא התבייש להתייעץ עם אולמרט הכרוך בשוד הקופה הצבורית. אישית, לא אוכל להצביע ללפיד
    עיצוב: סטודיו נעמה