אין שופטים בירושלים (105)  |  

שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים החזירו השבוע את מחוגי השעון אחורנית ודירדרו את המדינה מחדש לזרועותיהם של בני החושך - אהוד אולמרט ומרעיו. שופטים בירושלים - אין. תנועת אומ"ץ תפעל ככל יכולתה לחסום דרכו חזרה לראשות הממשלה ע"מ שלא ימשיך להשחית את המדינה כבעבר
 
"יש שופטים בירושלים", הכריז ראש הממשלה לשעבר המגה-מושחת אהוד אולמרט בעליצות רבה בתום הקראת פסק הדין של שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים - מוסיה ארד, יעקב צבן ומשה סובול, שזיכו אותו משלושה כתבי אישום והרשיעו אותו בכתב אישום אחד בעבירה של הפרת אמונים.

חובה להבהיר מראש, שאת מטבע הלשון הזו ("יש שופטים בירושלים") טבע בשעתו ראש הממשלה המנוח מנחם בגין, שהתכוון בפירוש לשופטי בית המשפט העליון בירושלים, שהיו מבחינתו אמיצים, חד-משמעיים ונטולי-פניות.

הקוזק שגזל את הקופה הציבורית לאורך שנים, עטה על עצמו הילה של אדם נרדף על-ידי שלטונות החוק, טען שבמעשיו לא דבקה שחיתות אישית, וביקש לזכותו בתמיכה ציבורית רחבה בעוולה שנגרמה כביכול לשמו הרע על-ידי מערכת אכיפת החוק, המשטרה והפרקליטות.

מלאי בלתי-נדלה של עבירות
צריך לזכור שאולמרט, שמבקש ברוב חוצפתו את אהדתם של אזרחי המדינה בדרכו לקאמבק פוליטי, הוא נבחר הציבור הנחקר ביותר במדינה כחשוד בעבירות פליליות חמורות. לאורך השנים נחקר אולמרט לא פחות מ-18 פעמים על-ידי המשטרה ומחלקת החקירות של מס הכנסה ורשויות אחרות, בגין שורה ארוכה של מעללים. אולמרט לא נחקר כחשוד בביצוע עבירות נוספות בגלל התיישנותן ובגלל רפיסות של כמה יועצים משפטיים לממשלה שהעניקו לו חנינה.

בארסנל של תנועת אומ"ץ יש מלאי בלתי-נדלה של העבירות הללו, שהועברו בשעתו לרשויות החוק ולא נחקרו. אולמרט משלה את עצמו אם הוא סבור שהזיכרון שלנו קצר וידינו אינן נטויות יותר.

אולמרט מנסה גם להדחיק מהציבור את העובדה שעדיין צפוי לו עונש על עבירה חמורה של הפרת אמונים, שדינה עד שלוש שנות מאסר. במקביל, הוא עומד בימים אלה לדין בפרשת הולילנד בגין קבלת שוחד - עבירה שמחייבת את בית המשפט להטיל עונש מאסר במקרה של הרשעה.

משום מה, לא מפריעה לו העובדה שזיכויו השנוי-במחלוקת נעשה הרבה בזכותה של שותפתו לדבר עבירה, מנהלת לשכתו שולה זקן, ששכבה למענו על הגדר וסגרה את פיה בניסיון לחלצו מעונש מאסר שהיה בלתי נמנע. זאת ועוד: אולמרט דאג שאביה המנוח של זקן ישביע אותה בשעה ששכב על ערש דווי שלעולם לא תעיד נגדו והוא יצא נשכר מכך.

החבר הקרוב והצבוע יעקב נאמן 
"יש שופטים בירושלים" החרו-החזיקו אחריו בכלי התקשורת כמו תוכים צייתנים ארבעת חבריו הקרובים - חיים רמון, ח"כ דליה איציק, אברהם בורג וח"כ רוני בר-און, המסווגים כבעלי רמה מוסרית ירודה שבבעלותם קופות-שרצים עמוסות.

אחד ששתק דווקא, ולא שיבח את השופטים בפומבי, היה שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן, שניסה כביכול לשמור על ממלכתיות ולא לפגוע בפרקליטות המדינה שכפופה אליו פורמאלית. נאמן צריך להתאמץ כדי לקבל תעודת יושר. זו הייתה אולי הסיבה מדוע הוא החליט חרף תפקידו הרגיש להעיד למען אולמרט בפרשת מעטפות המזומנים שקיבל מטלנסקי, כדי לשוות לכספי שוחד מעטפת של תרומה פוליטית כביכול.

מאז שפרופ' נאמן התמנה לשר משפטים, כמינוי של שר החוץ אביגדור ליברמן שהיה לקוחו בעבר, הייתה ציפייה שהוא יחזיר את העטרה המשפטית ליושרה, לתקופה שבה כיהנו שרי משפטים בעלי רמה ושם, בהם יעקב שמשון שפירא, חיים צדוק, שמואל תמיר ודוד ליבאי.

נאמן כיהן בעבר כשר משפטים בתקופת כהונתו הראשונה של בנימין נתניהו כראש הממשלה, אך נאלץ לפרוש אחרי תקופה קצרה לאחר שהוגש נגדו כתב אישום באשמת הגשת תצהיר כוזב לבית המשפט. נאמן זוכה במשפט הפלילי ומאז נטר לאנשי הפרקליטות איבה ולא נגמל מהתחושה שרדפו אותו על לא עוול בכפו.

המציאות העגומה בעידן השנים של נאמן טפחה על פניהם של אזרחי המדינה והעניקה להם סטירות לחי לעיתים קרובות. כגודל הציפייה מפרופ' נאמן, כך גודל האכזבה מצעדים שונים שנקט בהם, שהוכיחו חוסר רגישות בסיסית לאתיקה של נבחרי הציבור.

קשה לדעת אם הצביעות היא תכונה מולדת אצל פרופ' נאמן, או שהוא רכש אותה במהלך פעילותו המקצועית ואולי במסגרת שירותו הציבורי. תכונה זו באה לידי ביטוי מוחשי, בין היתר, בניסיונותיו הבלתי נלאים של פרופ' נאמן לחלץ מביצות עברייניות את אהוד אולמרט חברו הקרוב, לקוחו לשעבר ומי שהתגורר בשכנות לביתו של נאמן, בבית ברחוב כ"ט בנובמבר בירושלים.

(בית זה, שהיה בבעלותו של אולמרט, היווה מוקד לבדיקת אנשי משרד מבקר המדינה בחשד שעסקות הקנייה והמכירה שלו לקו בעבירות חמורות של טוהר המידות. רק בגלל רוחב הלב המוגזם של אנשי משרד מבקר המדינה, לא הועברה הפרשה לחקירת המשטרה.)

לראשונה פעל פרופ' נאמן למען אולמרט בשנת 1997, כאשר אולמרט הועמד לדין פלילי בגין חלקו בזיוף חשבוניות מס ובדיווח כוזב לרשויות המס, כאשר כיהן כגזבר הליכוד במטה הבחירות של הליכוד. היה לי אז את הכבוד המפוקפק ליזום הגשת עתירה נגד היועץ המשפטי לממשלה דאז יוסף חריש ופרקליטת המדינה באותה עת דורית ביניש, שהתחמקו מלהגיש כתב אישום נגד אולמרט מסיבות שפירטתי בהרחבה בספרי "זעקי ארץ מושחתת". את כתב האישום נגד אולמרט הגיש בסופו של דבר עו"ד מיכאל בן יאיר, יורשו של חריש בתפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

פרופ' נאמן פעל למען אולמרט לפני ומאחורי הקלעים. בין השאר הוא התקשר טלפונית לניו-יורק אל הגזבר השני של הליכוד, מנחם עצמון, שהורשע קודם לכן באותן עבירות, משך אותו בלשונו כדי לסבך אותו בכוונה ולהפכו לנאשם בלעדי.

לאחר מכן שימש נאמן עד הגנה במשפט של אולמרט שזוכה בנסיבות מוזרות אחרי שהשופט עודד מודריק קבע שלא היה לו "יסוד נפשי" לביצוע מעשים פליליים. עד היום אני מצטער שנעניתי להצעתו של עו"ד פרופ' דוד ליבאי, ולא פעלנו להגשת ערעור על הכרעת הדין. אם כך היינו נוהגים, אולי היינו תורמים בכך להגנה המוסרית של המדינה.

אומ"ץ לא יושבת בחיבוק ידיים 
ערב הקמת הממשלה הנוכחית פנתה תנועת אומ"ץ אל פרופ' נאמן בדרישה שלא יעסוק בענייניהם של לקוחותיו לשעבר, ובראשם אולמרט. פרופ' נאמן נתן לנו התחייבות ברוח זו בכתב באמצעות מנהל לשכתו. בפועל, נהג פרופ' נאמן אחרת, והדבר בא לידי ביטוי, בין השאר, במעורבותו התמימה כביכול במשפטו של אולמרט.

גם במשפט הנוכחי שבו עומד לדין אולמרט, נתן פרופ' נאמן עדות שנועדה להכשיר תרומות לא חוקיות לכאורה שקיבל אולמרט. העובדה שהוא מכהן כשר משפטים לא הפריעה לו, אבל הפריעה מאוד לנו.

למרבה האירוניה, גם בכתבי האישום שמהם זוכה אולמרט לא שוכנעו שלושת השופטים מעבר לכל ספק סביר שהייתה לו מודעות לקיומם של מעשים פליליים. גם הפעם לא היה לעבריין הסדרתי אולמרט, כביכול, יסוד נפשי ובכך הם החזירו את מחוגי השעון אחורנית ודירדרו את המדינה מחדש לזרועותיהם של בני החושך אולמרט ומרעיו, המבקשים לשלוט בה מחדש.|

אומ"ץ לא נפלה בפח שביקשו לטמון אולמרט וקהל חסידיו השוטים לאזרחי המדינה, והחלה לנקוט בכמה פעולות במטרה למנוע את הסחף:

בהודעה שפרסמנו שעה קלה אחרי מתן פסק הדין נאמר:
"תנועת אומ"ץ מכבדת את שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים שדנו במשפט של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אך עם כל הכבוד סבורה שההכרעה של בית המשפט הייתה בעייתית ושגויה לאור חומר הראיות שהיה בפני השופטים.

אומ"ץ פונה לפרקליטות בבקשה לערער על החלטת פסק הדין ולהביא את הפרשה להכרעתו של בית המשפט העליון.

לדעת אומ"ץ לא ניתן להסכים עם תפיסה של קו ההגנה שעל פיה איש ציבור נחלץ לתת את הדין על ביצוע עבירות שביצע לכאורה בנימוק של אי-סדר בלשכתו וטעויות של הכפופים אליו.

קו ההגנה הזה של אהוד אולמרט אינו חדש והוא כבר ניצל בשעתו מהרשעה בפרשת החשבוניות של הליכוד שבה הועמד לדין.

יש להצטער על כך שבית המשפט נקלע שוב לטעות בנושא זה.

מן התבונה הוא להביא את ההכרעה לבית המשפט העליון שיקבע אם הנורמה המשפטית הזו צריכה לחול במקרים כגון אלה".

במקביל פנתה אומ"ץ אל פרקליט המדינה משה לדור שהפך למוקצה מחמת מיאוס אצל האולמרטים:
"בעקבות מתן פסק הדין בארבעת כתבי האישום שהוגשו נגד רה"מ לשעבר אהוד אולמרט פונה אליך תנועת אומ"ץ בבקשה לזרז את קבלת ההכרעה בעניין הגשת כתב אישום נוסף נגד אולמרט בפרשת המינויים הפוליטיים באופן הנוגד את החוק.

בשעתו החליטה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד אולמרט ונגד מזכיר הממשלה לשעבר עובד יחזקאל בעבירות של מרמה והפרת אמונים כפוף לשימוע שיערך להם.

יצויין שהפרקליטות מסרה הודעה כי כאשר כיהן אולמרט כשר התמ"ת, ממלא-מקום ראש הממשלה, שר התקשורת ושר האוצר ועובד יחזקאל שימש יועצו ועוזרו, ניצלו השניים את מעמדם וסמכויותיהם במשרדים השונים ופעלו, תוך ניגוד עניינים באורח מאורגן, שיטתי ונרחב לקידום ענייניהם של חברי מרכז הליכוד, פעילי הליכוד ומקורביהם. כל זאת בכוונה להיטיב עם חברי המרכז כדי לרצותם באמצעות סיוע בתעסוקה ובהיענות לבקשותיהם בעניינים שונים מול גורמים בשירות הציבורי והכל כדי לחזק את מעמדו הפוליטי של אולמרט.

החשדות נוגעים לעשרות רבות של מקרים בגופים שונים שהיו כפופים לשר אולמרט ובהם בזק, רשות הדואר, שירות התעסוקה, הרשות לעסקים קטנים ומינהל מקרקעי ישראל. כן נוגעים החשדות למינויים פסולים של פעילי ליכוד ומקורביהם לנציגי ציבור בבתי הדין לעבודה.

אנו סמוכים ובטוחים שהפרקליטות תמשיך למלא את תפקידה בזקיפות קומה הן לגבי ההכרעה בכתב אישום הנדון והן בשאלת הגשת ערעור על זיכויו של אולמרט בשלושה כתבי אישום".
צעד שלישי של אומ"ץ הייתה פנייה אל מנהל רשות המיסים דורון ארבלי, בנושא חשד להעלמות מס על-ידי אולמרט בפרשת טלנסקי:

"במהלך בירור משפטו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט התברר כי בשעתו הוא קיבל סכומי כסף גדולים במטבע זר במזומן במעטפות ובדרכים אחרות מאיש העסקים משה טלנסקי.

במקביל התברר כי בכספת של פרקליטו ושותפו לשעבר עו"ד אוריאל מסר נמצא סכום של 350,000 דולר במזומן.

סנגוריו של אולמרט טענו כי הכספים הללו ניתנו כתרומות למטה הבחירות שלו לראשות עיריית ירושלים וכנראה גם למטרות פוליטיות אחרות, אך הייתה גם גרסה אחרת שעל פיה הכספים נועדו למטרותיו הפרטיות של אולמרט.

תנועת אומ"ץ פונה אליך בבקשה שתורה למחלקת החקירות של מס הכנסה לערוך חקירה יסודית על כל תנועת הכספים שקיבל אולמרט מטלנסקי ומגורמים אחרים כפי שנחשף במשפט".

עו"ד מסר והקופה הסודית 
פרק בפני עצמו הייתה פרשת עו"ד אורי מסר, שנגדו לא הוגש בנסיבות תמוהות כתב אישום והוא גם לא שימש כתמורה כעד מדינה כפי שניתן היה לצפות. בהקשר לכך רק תמימים יכולים להתעלם מהעובדה שרעייתו של מסר, עו"ד דוידה לחמן-מסר, שימשה בשעתו כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה וידה הייתה בכל. למרבה הצער דחה היועץ המשפטי לשעבר מני מזוז את בקשת אומ"ץ במהלך העברת ממצאי חקירת המשטרה ללשכתו, לפעול למידורה של לחמן-מסר וקבל על כך שאנחנו חושדים בכשרות. נדמה לי שהמציאות טפחה על פניו של מזוז.

אומ"ץ החליטה לא לעבור לסדר היום ולהעמיד את נושא סגירת תיקו של עו"ד מסר, על-מנת שייקבע אם ההחלטה הייתה סבירה ובלתי-נמנעת. בעתירה נגד פרקליט המדינה עו"ד משה לדור ופרקליט מחוז ירושלים ונגד עו"ד מסר עצמו, שהוגשה באמצעות עורכי הדין גד מינא וחן גבירץ ממשרד גד מינא ושות', נטען, בין השאר, כי החלטת הפרקליטות שלא להעמיד לדין את עו"ד מסר הייתה בלתי-סבירה באופן קיצוני ומהותי, וכי על בית המשפט העליון להתערב ולהפוך החלטה זו. עוד נטען, כי קביעות הפרקליטות בהחלטה סותרות את טענות הפרקליטות בכתב האישום שהוגש נגד אולמרט. כך, בכתב האישום מייחסת הפרקליטות לעו"ד מסר מעשים פסולים, ומודעות לאותם מעשים, בעוד בהחלטה נקבע, באופן לא ברור, אחרת.

העתירה ציטטה את כתב האישום, שבו נאמר במפורש, כי עו"ד מסר ניהל במשרדו עבור אולמרט קופה סודית של מזומנים, שהצטברו בה מאות אלפי דולרים שמקורם, בעיקר, מאיש העסקים היהודי-אמריקני משה טלנסקי. הכספים הועברו לעו"ד מסר, בדרך-כלל, על-ידי ראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן, ומדי פעם העביר עו"ד מסר לאולמרט סכומי כסף מהקופה הסודית ואף פרט אותם עבורו בחנות לחלפנות כספים.

העתירה ציטטה את כתב האישום, שקבע כי אחרי שאולמרט מונה לשר התמ"ת, החל עו"ד מסר לייצג לקוחות בעניינים שנזקקו לרשויות הכפופות לאולמרט, ואף פנה לאותם לקוחות ביוזמתו והציע את שירותיו. אולמרט, שעמד בניגוד עניינים חריף לאור מחויבותו לעו"ד מסר, התערב באופן אישי לטובת לקוחותיו של מסר ואף שינה את החלטות הדרג המקצועי.

במקביל פנתה אומ"ץ למשטרה ולפרקליטות בבקשה להתעדכן בשורה של תלונות שהגישה בעבר נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ונגד עו"ד אוריאל מסר, שטרם נחקרו על-ידי המשטרה. בפנייה שלנו נחשפה שורה של פרשות שחיתות שהיו תלויות ועומדות זועקות לשמיים;
"במרוצת השנים האחרונות הגישה תנועת אומ"ץ ליועץ המשפטי לממשלה ולמשרד מבקר המדינה ולמשטרה שורה של תלונות נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ונגד עו"ד אוריאל מסר, שותפו לשעבר של אולמרט במשרד פרקליטים, בחשד לקשרים מסחריים סמויים לכאורה בין השניים.

בתלונות אלו טענו כי לאורך הקריירה הציבורית של אולמרט בתפקידיו השונים, במישור הממלכתי והמוניציפאלי, חזר והופיע שמו של עו"ד מסר כפרקליטם של אילי הון וגופים כלכליים שנזקקו לשירותי המשרדים שעליהם חלש אולמרט".
לצערנו לא נפתחו חקירות ואולמרט יכול להרשות לעצמו להתחזות לאדם ישר שלא דבקה בו שחיתות.

אולמרט הכריז השבוע בכלי התקשורת: "אני יודע את האמת ולכן אני ישן טוב בלילה". רציתי לומר לו כי אנחנו יודעים את האמת לאמיתה ומסיבה זו איננו ישנים טוב בלילה. אומ"ץ תעשה ככל יכולתה לחשוף פרשות שחיתות עלומות שבהן מעורב אולמרט ותפעל לחסום את דרכו חזרה לראשות הממשלה על-מנת שלא ימשיך להשחית את המדינה כפי שעשה בעבר.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • סהר שוקר
  29/04/2014 15:33:23
  מר אבני מתנועץ אומ"ץ ( ?) אתה בעצמך מעלים עין משחיתות בבית המשפט . שלחתי לך "ימבה" חומר כולל על צבן. מה עשית? צעקת? כל המידע עדיין באתר MSP-INTL.COM
 • יש שופטים בירושלים... הם אפילו מקבלים
  27/08/2012 00:07:31
  משכורת על חשבון הציבור האומלל
 • כותב המאמר
  15/07/2012 11:09:06
  תנועת אומ"ץ אינה משתלחת בשופטים אלא מתייחסת לקביעתם המוטעית למרות שמעלליו של הנאשם הוכחה. ההשלכה על תיקים תלוים ועומדים נגד אישי ציבור שסרחו הרסנית
 • זאב
  15/07/2012 10:52:11
  לאריה ידידי שפתיים ישק.
 • קורא בלתי מוטה
  15/07/2012 08:42:33
  תמוהה השתלחות אומ"ץ בבית המשפט. איני מתומכי אולמרט ולדעתי הציבור צריך להוקיע אותו על חוסר ניקיון כפיים ציבורי. עם זאת ע"פ המשפט הפלילי לא הוכחה אשמתו.
 • שושפרי
  14/07/2012 22:30:42
  לדור חייב להגיש ערעור בעליון כרטיס אדום לשופטים הפוסקים

 • תגובה למשקיף בלתי תלוי
  14/07/2012 22:27:45
  מדאיג מאוד שאולמרט ידע כבר על פסק הדין. ללא ספק היה שתוף פעולה הדוק בין השופטים לבין עורכי הדין של אולמרט הפרשה חייבת להבדק. אסור לשתוק
 • גילה
  14/07/2012 22:15:43
  גנבת ולא נתפסת... לא גנבת....עצוב ועלוב. אריה אל תרפו!
 • לא.ל
  14/07/2012 21:46:16
  תגיש עתירה. זו התחייבות
 • א.ל. רמת-גן
  14/07/2012 18:15:43
  שאלה לאבנרי: אם פחד אולמרט וחבורתו נופל על הפרקליטות, ולא יגישו ערעור, האם אומ"צ תשקול הגשת בג"ץ ?
 • חדוה יחזקאלי
  14/07/2012 17:19:47
  ראו ניוז 1 על קשרים במערכת המשפט לבין אולמרט. יש לחקור מייד ולא להניח למושחתים לפגוע בשלטון החוק.
 • חדוה יחזקאלי
  14/07/2012 17:15:54
  אכן עבודה יפה עשתה תנועת אומ"ץ בתגובותיה ובפעולותיה מייד עם היוודע דבר זיכויו של אלומרט. יישר כוח אריה.
  אין שופטים בישראל ואוי לנו כי אבדנו.
 • משקיף בלתי תלוי
  14/07/2012 14:45:56
  משפח במקום משפט. העיתונאי יוסי וחרטר כותב היום בהארץ שאולמרט ידע מראש כמה ימים לפני מתן פסק הדין באלה סעיפים יזוכה ובאיזה סעיף יורשע.זו שערוריה שאי אפשדר לעבור עליה לסדר היום
 • יש שופטים בסדום
  14/07/2012 14:43:07
  צריך להגיד ביושר, השופטים הללו בפסקי דינם, שותפים לפשעי אולמרט. משפט מכור ומאותרג לאור היום.

 • יהושע קוצינסקי
  14/07/2012 14:36:56
  אמן ואמן, משפט מוטה! מי נקנה מי חבר של מי מי חייב למי? חייבים לערער!!!!
 • חיי
  14/07/2012 12:20:32
  בכתבה במעריב חלוץ אומר שהאמין שאולמרט יצא זכאי. הרבה גורמים יצטרכו לכרוע ברך, בפני אולמרט ולהתנצל בפניו על שעוללו לו. דיברי הבל של מנהיג כושל
 • לכל המגיבים
  14/07/2012 10:55:24
  בעקבות פירוסמים ורמזים בכלי התקשורת על קשרים גלויים וסמויים שהיו בין שלושת השופטים לבין אולמרט או מקרוביו יש צורך דחוף לערוך חקירה בפרשה מסואבת זו
 • יעקב
  14/07/2012 10:34:29
  לצערנו אומרים בית המשפט ולא בית צדק כמו בתנך מהסיבה הפשוטה שיש משפט אבל לא צדק
 • אורי
  14/07/2012 10:05:07
  מקווה השופטים שהכריעו בפרשת אולמרט לא יקודמו בתפקידם. אינם ראויים לאמון. החלטתם ההזויה נתנה הייתר לקבלת שלמונים והטבות לנבחרי צבור תמורת שרותם
 • אורן
  14/07/2012 10:01:59
  אריה יקר יישר כוח !!! גם על איזכור יתר הנפשות הפועלות במגרש השחיתות. אגב, גם הרשעה אחת אמורה להיות הרבה יותר מידי עבור איש ציבור. וממש לא מתיישבת עם התיאור "זיכוי".

 • עזריאל
  14/07/2012 10:01:26
  לאריה שלום, אתה טועה, יש שופטים בירושלים, אבל כנראה שהדרישה המקצועית משופטים אינה דורשת שהם יהיו חכמים
 • לעברי בן יוסף
  14/07/2012 09:02:57
  כל הכבוד לך על דבריך החדים כתער
 • אבי
  14/07/2012 08:53:50
  לדעתי לדור גילה נחישות ואומץ לב בהגשת תיק פלילי נגד אולמרט. בטכס של אומ"ץ שייערך בספטמבר במוזיאוון, לדור יהיה אורח הכבוד. מגיע לו בזכות
 • משה
  14/07/2012 08:46:53
  לדעתי לדור אינו אשם בכשלון התיק. חולשת השופטים. גולן מ"מגלובס" כתב שלדור חייב להגיש ערעור, כדי שנבחר צבור יבין שבקבלת כספים והטבות יש מימד פלילי
 • שוש
  14/07/2012 08:40:02
  שמעתי זעקתו של דן מרגלית נגד הכרעת השופטים לזכוי אולמרט. הוא צודק. לא יכול להיות שאולמרט קיבל מעטפות כסף בבית מלון ויוצא זכאי. חייב להיות ערעור
 • לדויד
  14/07/2012 07:45:59
  אתה טועה. האשמה לא בלדור שעושה מלאכת קודש מול חברת האולמרטים המושחתים והמתוחכמים
 • דויד
  14/07/2012 07:00:24
  לדור חייב ללכת הביתה כי שיא אוזלת ידו זה תיק אולמרט, מה עם כל עסקות הטיעון המפוקפקות בהן אנשים קיפחו את חייהם?
 • סאלי
  14/07/2012 06:35:09
  עם אריות כאבנרי למדינה יש סיכוי למרות האולמרטים והליברמנים למיניהם ונאמניהם.
 • יואב
  14/07/2012 00:43:32
  הרכב נאיבי של שופטים אכל את כל השטיקים של אולמרט ופרקליטיו. אם היה זה אחד האדם שעל שולחנו התגלגלו כל כך הרבה מעטפות, ברור שכל זרועות החקירה היו חוגגים
 • ירדן
  14/07/2012 00:33:55
  אבנרי צודק - ועל כולנו להמתין לסוף הדרך. ברור לכל, כי על סמך אותה מסכת עובדות היו רוב הרכבי בתי המשפט המחוזיים בישראל מרשיעים את אולמרט.
 • שי
  14/07/2012 00:08:49
  קראתי שהירשזון פחד מאולמרט ושתק. עתה הוא כלוא בבית הסוהר. לבטח שולה זקן תכלא בנוה תרצה ותבין שהוא ימשיך בחיו הנהנתניים והיא תרקב בכלא. מגיע לה.
 • ארנון
  14/07/2012 00:01:33
  אנשים שחיפשו קיצורי דרך לגופים ממלכתיים ,
  קיבלו את שרותיו של אולמרט תמורת כסף רב.
  כעבריין סידרתי תמיד הצליח להמלט משלטון החוק . מקווה שהצדק יינצח .
 • רונית
  13/07/2012 23:44:39
  ההיפך מעו"ד מסר שפתח את פיו במשטרה להציל את עורו שולה זקן שתקה וחיפתה על אולמרט .
  ללא ספק תשב בבית הסוהר ותבין שנאמנות היא לא הדדית . אולמרט זנח אותה
 • עמיקם הר-ציון
  13/07/2012 23:25:21
  אומ"צ -אתם שומרי הסף. אומ"צ הם שומרי המידות הראויות של מדינת ישראל. כל הכבוד לכם. רוצה לתרום לכם. תנו פרטים.
 • תגובה לדפנה
  13/07/2012 22:47:51
  קבלן ירושלמי היה צריך עזרה מאולמרט, הקבלן נאלץ לקנות תמונה של עליזה. הקבלן, בהגיעו למכוניתו זרק את התמונה לרצפת הרחוב. ספור אמיתי על מעללי אומרט
 • אבי
  13/07/2012 22:39:52
  בושה לתנועה איכות השלטון שלא הדיחה את שרגא שניצל את מעמדו כיו"ר התנועה למען עושרו האישי. לפי הכתבות במעריב הוא מושחת, ושקרן
 • לישראלי נגד מינהל לא תקין
  13/07/2012 21:57:53
  מזעזע אותי שמוסדות התנועה לאיכת השלטון לא הגיבו על המאמרים שהתפרסמו על שרגא במעריב ולא הדיחו אותו
 • ישראלי נגד מנהל לא תקין (3)
  13/07/2012 21:25:27
  לזכריה: עו"ד אליעד שרגא הוא יו"ר התנועה למען איכות השלטון בישראל ואין להתפלא שאין איכות שלטון בישראל. שרגא הוא מושחת ושקרן והוא יאלץ לשלם מחיר על כך.
 • דינור
  13/07/2012 21:21:20
  אני מאשים את השופטים בהחלטה לא סבירה העשויה להשפיע על שלטון החוק ולאפשר לנבחרי צבור לקבל שוחד וכספים. ולטעון שזו לא עבירה פלילית.
 • ישראלי נגד מנהל לא תקין (2)
  13/07/2012 21:15:58
  כמו כן, יש עדיין את תיק הולילנד, למרות העד המרכזי המפוקפק. לדור חייב ללכת הביתה, גם בשל התיקים הרבים נגד ראשי ערים ורשויות ובכירים אחרים, התקועים אצלו!
 • ישראלי נגד מנהל לא תקין
  13/07/2012 21:11:19
  יש שופטים בירושלים וזה יוכח בהחלטה אם להטיל קלון בגין ההרשעה בתיק מרכז ההשקעות ובדיון שיהיה בעליון, אם יוגש ערעור, בתיקים בהם היה זיכוי, בינתיים.
 • דויד
  13/07/2012 20:29:43
  לעניות דעתי ומהיכרות בתחום אחר ראשית יש לבדוק ולבחון את התנהלות הפרקליטות ככל שיוקדם גוף מבקר לפרקליטות יטב לתושבי ישראל
 • שמחה ניר, עו
  13/07/2012 20:06:22
  לכל המגיבים: האם קראתם את כמעט 800 עמודי פסה"ד? האם אתם מכירים את הטענות והראיות שבתיק, או שאתם שופטים את השופטים לפי התוצאה, אם היא לטעמכם או לא?
 • זכריה
  13/07/2012 20:00:56
  עו"ד אליעד שרגא מהתנועה לאיכות השלטון הזמין בשעתו את אולמרט לעמוד בראש כנס של התנועה בנושא טוהר המידות. אולי יזמין אותו מחדש שניהם בעלי מוסר ירוד
 • נימרוד
  13/07/2012 19:38:39
  חייבים לבדוק כיצד הפך אודי לאוטיסט כדיברי מיקי רוזנטל שלא יודע ולא זוכר שלא זוכר ולא ידע, בנפשנו הדבר,
 • שוש
  13/07/2012 19:13:32
  חייב להיות ערעור על פסק הדין בושה לשופטים שהקלו ראש על פסק הדין מבלי להבין שהם נתנו לגיטימציה לנבחר צבור
  לקבל שוחד. זו עבירה פלילית
 • נחום
  13/07/2012 19:05:27
  במדינה שלנו איש צבור יכול להתפס בשקר וגניבה ולא לשלם מחיר צבורי. כולם ידעו ששרון מושחת, אך בחרו בו שוב להנהיג את המדינה. הצבור אשם באדישות
 • לימור, עו"ד
  13/07/2012 18:55:59
  עמדת השופטים מסוכנת. ברור בהחלט כשאולמרט קיבל כסף מטלנסקי לצורך דמי כיס ולנסיעות לחו"ל הוא מעשה פלילי. ולא התנהגות פסולה. החלטה פסולה ומבישה
 • YARA113
  13/07/2012 18:57:22
  עו"ד סבידור הצטיינה אתמול בדבריה. צירה תמונה מושלמת בדמרקר ובטלויזיה. אות קלון למשפט. מה זה לא ידע?? היטבת לתאר מקווה שהצדק יצא לאור
 • שמחה ניר, עו"ד
  13/07/2012 18:42:41
  אריה היקר, גם לשופטים מותר לטעות, ובניגוד למה שחושבים עלי אני אלחם למען זכותם לטעות, בתנאי שיתייחסו לכל הטענות והראיות. אם מצאת התעלמויות - גלה לנו.
 • דפנה
  13/07/2012 18:41:53
  צריך לבדוק את מספר התמונות שצוירו על ידי עליזה ושנרכשו על ידי קבלנים ירושלמיים. כנראה שיש הרבה תמונות כאלה.
 • דני
  13/07/2012 18:51:58
  השופטים בפסק הדין ביישו את מקצוע השפוט. החלטתם תמוהה ולא הגיונית. פסק הדין נתן הכשר לנבחרי צבור לקבל
  כסף מזומן חייב להיות ערעור בעליון.
 • שושפרי
  13/07/2012 18:49:46
  השופטים נתנו לגיטימציה לנבחרי צבור לקבל כסף מזומן מבעלי הון ותורמים בית המשפט קבע קבע כי התנהגות אולמרט אסורה ולא פלילית. יום שחור למערכת המשפט
 • איפכא מסתברא
  13/07/2012 18:48:28
  יום שחור למערכת המשפט
 • חנה
  13/07/2012 18:26:11
  כ"כ הרבה אנשים יודעים ומעורבים בשחיתות, מפחיד, פשוט מפחיד אותי לראות שהציאו אותו "נקי",
  מישהו יכול להסביר איך זה קורה????????????
 • הכשר
  13/07/2012 16:03:20
  צדק מאוד אריה אבנרי שבפסק הדין הזה חזרנו הרבה שנים אחורנית. מושחתים קיבלתם לגיטימציה מבית המשפטי המחוזי, המשיכו לגנוב את הציבור
 • אילנה עמרמי ירימי
  13/07/2012 15:43:37
  ..אריה, למה להעליל שאין שופטים?... אתה יודע כמה שופטי כדורגל יש בירושלים, שגם הם לפעמים "מפקששים" ולא רואים את הכדור שנכנס לשער כי השוער "קנוי"? שבת של שלום ושל צדק.
 • איש משפט
  13/07/2012 15:41:46
  חשוף את כל מעלליו של אולמרט, מקריאת המאמר אני מתרשם אתה יודע הרבה יותר ממה שכתבת על מעלליו של אולמרט. אל תרפה מהמושחת הבכיר הזה
 • עו"ד ירושלמי
  13/07/2012 15:37:51
  אולמרט לא זכאי - כל הכבוד לך על אומץ ליבך. צריך להמשיך במערכה נגד הפללתו האבסולוטית של אולמרט ועל חשיפת מעלליו הסמויים
 • רונית
  13/07/2012 15:08:02
  הפרקליטות חייבת להגיש ערעור לבית המשפט העליון. האמת חייבת לצאת לאור. לשופטים שחרצו את דינו של אולמרט והוציאו אותו זכאי, אינכם ראויים לאמון הצבור
 • שי.............
  13/07/2012 14:57:07
  הפסק דין הזכיר לי משטר אפל אני מתבייש מרמת השופטים שהתעלמו מהראיות ומהעובדות, כדי לזכות את העבריין הסידרתי אולמרט העליון חייב להכריע את הדין
 • כהן גדעון
  13/07/2012 14:54:53
  השאלה הכואבת האם תוצאה של הכרעת הדין קרתה בגלל "הוא משלנו" מובנה ראו דיניץ ושבס או כשל עמוק בהבנה ותמימות בלתי נסלחת. באותו מצב לערך היו אנשי ש"ס וכולם הורשעו כנראה בצדק ע"י שופטי אולמרט, האבסורד, דווקא הפעם עשתה הפרקליטות עבודה נאמנה ואמיצה בניגוד לפעמים הקודמות כלפי נתניהו רפול וקהלני שהזכיר לי משטרים אפלים של תקינות מחשבתית. בכל מקרה קצת צניעות ופחות יוהרה תעזור במיוחד ללדור, מפחד ממה שנגלה, העוצמה שיש לאנשים מושחתים בתקשורת מה המסקנה
 • חיים
  13/07/2012 14:37:43
  אריה . רק אתה יודע את כל האמת על אולמרט. אל תניח לו לתעתע בכולנו
 • עברי בן-יוסף
  13/07/2012 14:15:02
  אריה אבנרי קנה לעצמו מעמד מיוחד בזכות עקשנותו ומאמציו הכבירים לטהר את החברה הישראלית משרצים מזהמים ומסוכנים לה באלף ואחת דרכים. העיתונאי והסופר הזה הבין כבר לפני שנים רבות מיהו בעצם אהוד אולמרט – כיצד הוא מתחמק מכל כף-יד המנסה ללפות אותו ולהשליכו הלאה אל מחוץ למחוזנו. עד היום לא הפרקליטות היא שהכשילה את המאמץ הזה למקד תשומת-לב מיוחדת באולמרט וחבר מרעיו שהם סיפור לעצמו.
  הפרקליטות נהגה נכון מול ממצאי החוקרים. במשך שנים נזהרה הפרקליטות לשלוח ידה לעבר אולמרט, איש פיקח ויש אומרים חמקמק כצלופח. אך לבסוף, לאחר אין-ספור חקירות, אי-אפשר היה לנהוג אחרת, אלא להביא את המסקנות והראיות לבחינה בית המשפט. כמו בעבר גם הפעם השופטים הם שכשלו בפסיקה חדה שהיתה קרוב לודאי עוברת כחלף מושחז על גרונו של חשוד רגיל, אזרח מהשורה מול ראיות דומות.
  אין דרך ליישב את הסתירה הנוקבת שבאותו תיק בו זוכה אולמרט מחמת הספק, הורשעה מזכירתו. זו שבאחד המשפטים שכתבו השופטים קשה היה להבדיל בינה לבין הממונה עליה. והדוגמאות נוקבות ורבות, מגבירות תהיה שמא צודק גם צודק הפעם אבנרי כשהוא שואל אם יש שופטים בירושלים? ואם ישנם כאלה, מה טיבם. אין טעם להסבירכל אלה בהתפלפלות משפטית מערימה. נמאס ודי.
  ואת הפרקליטות יש לחזק ואת נאמן יש להוקיע, כל מלה נוספת עליו ועל "החברים וצאצאיהם" אולי בסופו של דבר תסייע לטהר במשהו את האוירה המאפיינת תמיד כל סביבה מזוהמת.
  נקווה כי תיפול בפרקליטות החלטה לערער לעליון, שמא בכל זאת ולמרות הכול יש עדיין שופטים בירושלים שיראו בדיוק את שרואה כל ילד.
 • יאיר צולר
  13/07/2012 14:10:36
  גם אני ניגעל מפסק הדין הזה אבל חושב שיש שופטים בירושלים ורק שהתביעה הפעם עשתה עבודה גרועה...וזה לא נורא. מעדיף אולמרט אשם שיצא לחופשי מאשר אולמרט זכאי שישב בכלא...
 • איש משפט
  13/07/2012 14:13:28
  כל הכבוד לך על אומץ הלב
 • ת
  13/07/2012 14:06:59
  כנראה שהשופטים החליטו לא להכניס ראש ממשלה לכלא. כפי שמזוז ניסה לא להכניס נשיא לכלא. אם כל הפרקליטות היתה משוכנעת שאולמרט אשם וכל השופטים חושבים אחרת אין ספק שהפרקליטות צריכה לערער לעליון! לי אין ספק שהאג'נדה של השופטים היתה לא להכניס ראש ממשלה לכלא. אלא שכשהשופטים במקום לשפוט אמת עוסקים בחכמולוגיה אלה התוצאות. פוליטיקה של שופטים, פוליטיקה של היועץ לשעבר מזוז. השאלה מה יישאר ממערכת המשפט.
 • אלי
  13/07/2012 14:05:17
  הפרקליטות חייבת להגיש ערעור
  בבית משפט העליון ,.
  אסור לקבל את הזכוי כשהעובדות והראיות כל כך ברורות .
  בפסיקת הדין , הוכחנו שאנו שייכים לעולם
  השלישי
 • כוח לפרקליטות
  13/07/2012 14:03:10
  התקוה שהפרקליטות לא תרתע מהגשת ערעור אחרי שקוראים את העובדה החד משמעית שאולמרט קיבל!!! מעטפות כסף. חובה לברר את הנושא הזה שוב. פסק הדין מביך ומעורר חלחלה. האם אישי ציבור מוגנים כי יש להם מליוני דולרים להציב לצידם צוות של עשרו עורכי דין?
 • אלון
  13/07/2012 13:57:43
  מקווה מאוד שהצדק ייעשה ואולמרט ייענש ויישלח לבית הסוהר. הוכח שיוסי אולמרט קיבל חצי מליון שקל דמי שוחד על מעורבתו של אולמרט בפרשית הולילנד.
 • נחום שחף
  13/07/2012 14:00:39
  ממליץ על "זעקי ארץ מושחתת" ומי שרוצה לדעת ממקור ראשון מומלץ לו שידבר עם עובדי עירית ירושלים בתקופה בה אולמרט שימש ראש עיר על הנוהג לזכות תמורת שוחד קל ערך בסיוע הולם. נ.ב. אפשר ללמוד מעט על אולמרט כראש עיר משיחה עם מומחי נדל"ן ותיקים שפעלו בירושלים.
 • לימור
  13/07/2012 13:53:52
  השופטים ביישו את מערכת המשפט התעלמו מהראיות וזיכו את אולמרט. פסק הדין מוכיח שאין צדק אנו שייכים לעולם השלישי. בושה וחרפה
 • רון
  13/07/2012 13:49:31
  בכתבה, חשתי זעקתו של אריה על חוסר הצדק של 3 השופטים כשהתעלמו מהעובדות וזיכו את העבריין הסידרתי אולמרט משוד הקופה הצבורית. מקווה שהפרקליטות תגיש ערעור
 • דידי
  13/07/2012 13:34:57
  לא כצעקתה?... כצעקתה!!!
  ואני לתומי חשבתי שהשופטים עושים מלאכתם נאמנה, ללא מורא וללא משוא פנים.
 • מנחם
  13/07/2012 13:39:47
  אני מחזק את הפרקליט לדור. הוכחת בתיק זה אומץ לב ונחישות להעמיד לדין ראש ממשלה מושחת. עבריין סידרתי שחשב שהכל מגיע לו הוא מעל החוק
 • שוש
  13/07/2012 13:21:37
  שולה זקן אינה קולטת שבבוא היום כשהיא תהיה בבית הסוהר, אולמרט יצפצף עליה, ישכח אותה וימשיך בדרכו הנכלולית לראשות הממשלה
 • רוחמה
  13/07/2012 13:06:20
  מאמר מצוין, "אשמה הפרקליטות, ורק אולמרט נקי מכל שחיתות" מה קורה לנו? גם בית משפט מסונוור? חובה להמשיך להוכיח שאולמרט לא זכאי. ישר כוח לאריה אבנרי
 • דגני
  13/07/2012 13:14:09
  רוני בראון חברו היהיר וגס הרוח של אולמרט, אמר במפורש שהוא מכיר את השופטים! שימו לב, למילים שלו, אותה החבורה,ואלה לא היתה להם בושה להיות על כס המשפט
 • אוריאל
  13/07/2012 13:12:15
  השופטים הם מאותו מיליה של אולמרט, וזו אחת הסיבות שהתקשו לראות את העובדות כמו שהן.וזו התוצאה המעוותת.
    עיצוב: סטודיו נעמה