שובו של העבריין (116)  |  

בעוד זמן קצר יחזור אריה דרעי הכריזמטי, המניפולטיבי והערמומי להיות מנהיגה של מפלגת שס ושלטון החוק יספוג מכה אנושה. על כגון זה ניתן לומר: גם לא כשר, גם מסריח וגם מבייש
 
סטירות הלחי הסיטונאיות שקיבל השבוע השר לשעבר אריה דרעי לאות חיבה מהמרן הרב עובדיה יוסף, הרועה הרוחני של שס, היו הקדמה מבטיחה לקראת שילובו של העבריין הפוליטי הבכיר בהנהגת התנועה שניסתה בשנים האחרונות להשתחרר מהסטיגמה של "עיר מקלט" לפוליטיקאים מושחתים. זו שאלה של זמן בלבד עד שדרעי חסר המעצורים והעכבות המוסריים יצליח להשתלט על שס ולהשחית אותה מחדש בדמותו ובצלמו. המוכרים.

במציאות הפוליטית העגומה שנוצרה למרבה הצער במדינה, נפתחו אופציות לאנשים פוליטיים שסרחו להתברג מחדש בצמרת המדינה. ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שהורשע בהפרת אמונים ונדון למאסר על תנאי ועומד לדין בימים אלה על קבלת שוחד בפרשת הולילנד, מחוזר ומבוקש כמושיע שנדרש על-ידי יצרן המפצים הפוליטיים כמו חיים רמון להתמודד מול ראש הממשלה בנימין נתניהו.

למרבה הפלצות הוא מקבל גם הכשר רטרואקטיבי משני אישים פוליטיים המסווגים עד להודעה חדשה כנקיי כפיים - ציפי לבני ושאול מופז. על-פי הערכה, בסופו של דבר אולמרט לא ישתתף במערכת הבחירות הקרובה, אבל עצם העובדה שמחנה פוליטי גדול מוכן לקלוט אותו כמנהיג, בלי להתחשב בעובדה שהוא נגוע סופני בפלילים, מבאסת. לא פחות מדאיגים ממצאי סקר בחירות שמצביע על כך שיש לו תמיכה רבה בקרב אוכלוסיה אטומה למעלליו, רק בגלל השנאה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

ח"כים מתערבים בעבודת הפרקליטות
לאולמרט העבריין הסדרתי לא מפריעה העובדה שהשבוע קיבל הודעה מצערת לטעמו, שעל פיה הפרקליטות החליטה לערער על זיכויו בסעיף אחד לפחות מסעיפי האישום שבהם זוכה. קבוצת חברי כנסת מקדימה הפגינה השבוע חוצפה בלתי נסלחת כאשר פנתה אל שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן וביקשה ממנו למנוע מפרקליט המדינה משה לדור לעסוק בערעור. בתגובה לכך שלחה אומ"ץ את המכתב הבא אל שר המשפטים:
"תנועת אומ"ץ פונה אליך בבקשה לדחות על הסף את פנייתם אליך של כמה חברי כנסת ממפלגת קדימה למנוע מפרקליט המדינה משה לדור שלא להיות מעורב בהליך הערעור של הפרקליטות על זיכויו השנוי במחלוקת של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ע"י בית המשפט המחוזי בירושלים.

לא יעלה על הדעת שמתוך שיקולים פוליטיים שקופים בתקופה של ערב בחירות ינסו חברי כנסת להתערב בעבודתה המקצועית הבלתי תלויה של פרקליטות המדינה שמבקשת לבצע את מלאכתה נאמנה.

צעד חריג זה מעורר שאט נפש, מהווה פגיעה חמורה בהפרדת הרשויות במדינה דמוקרטית ועלול להוות תקדים מסוכן למקרים דומים בעתיד.

אומ"ץ רואה בכך נדבך נוסף בהשתלחות חסרת הרסן של אולמרט ושליחיו בפרקליטות המדינה שרודפת את אולמרט כביכול. מתעורר חשד שחברי הכנסת הנמנים על תומכיו הפוליטיים גויסו על ידו למטרה נואלת זו.

זאת ועוד: אומ"ץ סבורה שאתה מנוע מלטפל בעניין זה הן משום שהעדת כעד הגנה במשפטו של אולמרט שעליו נדון הערעור והן משום שבעבר היית פרקליטו של אולמרט ואתה נחשב כחברו הקרוב".
העתק הפנייה הועבר לראש הממשלה, למבקר המדינה, ליועץ המשפטי לממשלה וללדור עצמו.
אולמרט עדיין לא הודיע שהוא לא מועמד ודבר זה מהווה פתח לספקולציות.

בחישות פוליטיות מאחורי הקלעים 
אין כמובן מניעה שדרעי, חברו הטוב של אולמרט שהורשע בעבר בקבלת שוחד, יעמוד מחדש בראש מפלגה וגם יטפל בנושאים כספיים שקרובים לליבו. אין גם כל סיבה מדוע ששר החוץ אביגדור ליברמן, חברם המשותף של אולמרט ודרעי, יתמודד פעם נוספת בראש מפלגתו למרות שכתב אישום שהוכן נגדו תקוע משום מה בפרקליטות. אם אומנם מחזה קפקאי זה יתרחש בבחירות הקרובות, הדבר הראשון שהם יעשו יהיה להשתלט סופית על שלטון החוק ולכוון את מערכת האכיפה כראות עיניהם.

ליברמן החשוד הסדרתי החל במלאכה בזויה זו בעת חתימת הסכם הקואליציה הנוכחי, ושני העבריינים אולמרט ודרעי ימשיכו וידאגו שלא רק שלא יהיה בירושלים יועץ משפטי לממשלה רציני ואמיץ, אלא שבבית המשפט העליון בירושלים לא יהיו שופטים בלתי תלויים.

דרעי חוזר לחיים הפוליטיים בתום שבע שנות פסילה, אחרי שהוטבע במצחו אות קלון בעקבות הרשעתו בדין. לפני כמה שנים ניסה דרעי לעשות לעצמו קיצור שליש קלון תמורת התנהגות טובה, כאשר התעקש להתמודד על ראשות עיריית ירושלים בעידודם הגלוי של שני חבריו הקרובים, אהוד אולמרט וחיים רמון. תנועת אומ"ץ לא עמדה מן הצד והבהירה כי אם יחליט בית המשפט להתיר לדרעי להתמודד על ראשות עיריית ירושלים, בכוונתנו לעתור על כך לבג"ץ. אבל בית המשפט פסק שדרעי לא יוכל להתמודד בתקופת הקלון ולא קיבל את טענותיהם של פרקליטיו בעניין המועד של סיום תקופת הקלון. תנועת אומ"ץ לא עמדה מנגד ופנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיפסול את מועמדותו כפי שאמנם נעשה בפועל.

לאורך כל תקופת הקלון המשיך דרעי בבחישות פוליטיות מאחורי הקלעים בסיועו של חברו הקרוב חיים רמון, אף הוא בעל עבר פלילי של הרשעה בהטרדה מינית. רמון ודרעי נחשבים לתחמנים מניפולטורים וקומבינטורים פוליטיים מיומנים ברמה גבוהה. לא תמיד מצליח להם.

בעבר הרחוק הם ניסו לבשל "תרגיל מסריח" להדחתו של ראש הממשלה דאז יצחק שמיר ולהחלפתו בממלא-מקומו שמעון פרס, שהעניק להם את ברכת הדרך העקלקלה ורצה להפר את הסכם הרוטציה הכתוב בין הליכוד לעבודה. התרגיל לא צלח והעבודה נאלצה לפרוש מן הממשלה. יצחק רבין שכיהן כשר הביטחון בממשלתו של שמיר ולא ידע על כך דבר, רתח מזעם. לא בכדי העניק רבין לפרס את התואר המפוקפק "חתרן בלתי נלאה". למרבה האירוניה הפוליטית, בבחירות עלול לחזור מצב שבו ייפגשו פעם נוספת עם פרס, הפעם בתפקיד של נשיא המדינה.

חסיד שיטת הידיים המלוכלכות
דרעי ורמון הם חובבים ותיקים של אילי הון ועל שמם רשומות מניות בפרויקט שעסק במרוצת השנים בחיבור השלטון להון. לא במקרה מחוברים דרעי ורמון לאיל ההון היהודי-אוסטרי מרטין שלאף ומצויים בחברה מושחתת טובה שהוא טיפח ושימן. שלאף תרם את חלקו להשחתת שורה של אישים פוליטיים במדינה, ביניהם אריאל שרון, אהוד אולמרט, אביגדור ליברמן, אהוד ברק, אלי לנדאו ושמעון שבס.

דרעי הוא גם חסיד השיטה של 'יד מלוכלכת רוחצת יד מלוכלכת'. כך למשל בשעתו הביא דרעי לרמון, בעת שהלה כיהן כעורך דין, לקוחות כבדים מהמגזר החרדי. כאשר רמון נבחר כיושב-ראש ההסתדרות החדשה הוא גמל לו ופתח את הדלת להצטרפותה של שס כסיעה בהסתדרות, ובדרך זרמו אליה סכומי עתק מכספיהם של הפועלים.

דרעי הוא עסקן משופשף מאוד, בעל כושר הנהגה, כריזמטי, מתוחכם, ערמומי, מניפולטיבי ומומחה לתרגילים מסריחים, ורק אישים פוליטיים מועטים מהמפלגות השונות משתייכים לליגת העל שלו. הרוב הלא דומם של המנהיגים שלנו שייכים בתחומים הללו לליגה הנמוכה. היכולת הביצועית שלהם מוגבלת, שקופה ועלובה.

שורת מלכודות לאלי ישי
דרעי לא שכח לאורך שנות הקלון לפקוד את ביתו של המרן לא רק כדי לקבל ממנו סטירות לחי לשם חיזוק, אלא כדי לזכות בברכתו בדרכו לכיבושה מחדש של שס. דרעי בעל החושים הפוליטיים המחודדים יודע היטב שמנהיגה הנוכחי של שס, שר הפנים אלי ישי, יעשה הכל כדי לחסום את דרכו חזרה בצמרת של שס.

בתגובה לכך הוא טמן באחרונה שורה של מלכודות לישי, ולא אתפלא אם היו לו ידיים בפרסומים העוינים על אחריותו באסון הכרמל ובגירוש העובדים הזרים. דרעי הממולח הצליח למשוך לצידו בחודשים האחרונים כמה מתומכיו של אלי ישי, ביניהם כמה מבני משפחתו של המרן שלא תמכו בו עד כה - שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, שנמנה עד כה על אנשיו של ישי.

אטיאס, שנחשב לכוכב עולה בחסות המרן, הוזנק לצמרת שס לפני למעלה מחצי תריסר שנים ונחשב לאלטרנטיבה לישי. הוא הספיק כבר לכהן כשר התקשורת והפגין עמדות עצמאיות שלא תמיד ערבו לחיכו של ישי. עד כה לא נקט אטיאס בצעד כלשהו שממנו ניתן היה להבין שהוא יוצא, כביכול, נגד שובו של דרעי, אבל אין לדעת מה ילד לילה. כל המזימות בעולם החרדי נרקמות בלילות הארוכים. אני משוכנע שדרעי נוהג כלפיו לפי הכלל הבדוק - 'חשדהו ואל תכבדהו'.

אבל החיים הפוליטיים משמשים מאז ומתמיד חממה לגידול מושחתים, גנבים, צבועים, שקרנים, כפויי טובה ובוגדים למיניהם. כל נבחר-ציבור יכול לבחור לעצמו את המגמה המתאימה לו. אפשר לבחור כמובן בכמה מגמות. ככל הידוע, אטיאס לא השתלם עד כה באף אחת מן המגמות הללו, אבל אל חשש, הוא עוד צעיר ויש לו זמן ללמוד.
 
עבריינים במשכן הכנסת
כאשר רקד העבריין דרעי בשעתו בחתונת בתו של השר לשעבר העבריין שלמה בניזרי, שקיבל למטרה זו חופשה מהכלא, היה זה מחזה פסטורלי לחזות בשניים מפזזים ומכרכרים ביחד. מי שהחמיץ את הריקוד של שני העבריינים מקבלי השוחד היה אלי ישי, ששהה אותה שעה בחופשה פרטית בפריס בעיתוי כנראה לא מקרי. אבל צמרת שס שהגיעה לחתונה גם כדי לעודד את בניזרי הבינה היטב לאן עלולות לנשוב הרוחות ומי נושף בעורפם.

חסרונו של ישי כמעט שלא הורגש באותו מעמד חגיגי, אבל אין לי ספק שישי ינסה להוכיח שהוא אינו קוטל קנים, אך בשס נקבע הכל לפי הנחיות המרן הישיש. השבוע נפגשו ישי ודרעי בברית המילה של נינו של המרן, והיפנו את הגב זה לזה, אבל בפוליטיקה הכל זמני והכל הפיך.

הילולה המונית נוספת ל"זכאי"
בעוד זמן קצר יחזור דרעי להיות מנהיגה של שס ושלטון החוק יספוג מכה אנושה. על כגון זה ניתן לומר: גם לא כשר, גם מסריח וגם מבייש. בשלב זה לא ברור כמה מערכות יהיו בסרט על שובו של דרעי לחיים הפוליטיים שתסריטו כבר הושלם ומונח במוחו הפורה.

קרוב לוודאי שבשלב הראשון תיערך לכבוד האריה השואג הילולה המונית של חברי ותומכי שס מסוג אלה שנערכו לכבודו בעבר. אין לי כל ספק שיושמעו מחדש הקריאות "הוא זכאי", "הוא זכאי". ואולי ישירו הפעם גם את השיר "אני חוזר הביתה".

"אין קלון שנמחק או מסתיים"
מתי גולן, הפרשן של היומון הכלכלי "גלובס", התייחס בשעתו לעניין שובו של דרעי וכתב על כך בין היתר: "השורה התחתונה היא שאריה דרעי חוזר ולפי כל הסימנים יש פוליטיקאים שיאפשרו לו זאת, אולי אפילו יקבלו אותו בזרועות פתוחות. אם זה יקרה יהיה דרעי הפוליטיקאי היחיד שלאחר הרשעתו חזר לחיים הציבוריים, שלא לדבר על שיבה לממשלה ולכנסת. פוליטיקאים מורשעים אחרים, גם מתוך ש"ס, בחרו להיעלם מהשטח. בחיים הציבוריים אין קלון שנמחק או מסתיים. הקלון הקבוע בחוק הוא משפטי. הוא לא שייך לפוליטיקה ולשירות לציבור".

דברים אלה איבדו במציאות הנוכחית את האקטואליות שלהם נוכח שובו הוודאי של דרעי, שמתקבל באורח טבעי במערכת הפוליטית עם הסתייגות מועטה של דעת הקהל. שיבה זו עלולה להוות לצערי תקדים מסוכן ותסמן את הדרך חזרה לאישים פוליטיים מושחתים שסרחו, הועמדו לדין פלילי והורשעו ונדונו לתקופות מאסר מסוגם של אברהם הירשזון ושלמה בניזרי. אני לא מדבר על אישים פוליטיים שהורשעו בעבירות קלות יותר ולא נדונו למאסר מסוגם של אהוד אולמרט, חיים רמון וצחי הנגבי שרוקחים עתה בקדירות הפוליטיות.

בתפילת כל נדרי בערב יום הכיפורים מדגיש החזן שהוא מתפלל בחברתם של עבריינים. לא ירחק היום שבו יושב-ראש הכנסת יכריז בפתח ישיבות הכנסת: "כנסת נכבדה, עבריינים יקרים"; וראש ממשלה עבריין יבקש סליחה שהוא מנהל ישיבת ממשלה בחברת שרים ישרים...


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • יואב
  21/10/2012 17:12:55
  להל"ן השווי האלקטורלי של מועמד לכנסת במדינת ישראל ביחס להשגי העבר שלו:
  • הטרדה מינית = 2 מנדטים
  • ישיבה בכלא עד 3 שנים = 5 מנדטים
  • ישיבה בכלא מעל 3 שנים = 7 מנדטים
  • קלון + יכולת קומבינה ותחמון = 15 מנדטים
  • יושר + מוסר + דרך ארץ = 0 מנדטים (נסה מזלך במדינה אחרת)
 • סאלי
  20/10/2012 15:34:37
  מדינה טרגי-קומית. תארו לעצמכם מה היה יכול שייקספיר לעשות עם סיפור בחירות ישראלי 2013. המלט? המלך ליר? ריצ'רד השלישי? צחוק ילדים!
 • צבי
  20/10/2012 09:15:22
  אריה ידידי, מילים בסלע

 • אוריאל
  20/10/2012 08:03:14
  מצביעי ש"ס המסורתיים ותמימים יצביעו. אבל אלה שמעיזים לחשוב כמו אמסלם.יתביישו ולא יצביעו לש"ס. הם יתביישו במקום המרן.
 • לוני
  19/10/2012 21:31:02
  לא לגלגל עיניים לשנות את החוק זה לא שובו של עבריין אלה שובו של פושע ערום נכלולי ומסוכן, ובל יגלגלו עיניים כי אם זה באמת מפריע לכל מגלגלי הלשון והעיניים אז שישנו את החוק.

 • בן דוגית
  19/10/2012 21:21:07
  מציע להפסיק להשתמש כלפי אריה דרעי ודומיו במושג "עבריין", המנסה להגדיר עבירות שכל אחד עלול להיתפס להן - ולא כך הדבר. אריה דרעי הוא קרימינל אמיתי, הוא פושע על כל המשתמע מכך. פושע שביצע פשעים חמורים ביותר פעם אחרי פעם במשך שנים רבות - ראש וראשונה למען עצמו ובני משפחתו. הוא םושע המבצע מה שמוכר בקרימינולוגיה כ"פשע מתמשך". את החזיר הזה מנסים לתחוב שוב לגרוננו !
 • אביטל ניצן
  19/10/2012 21:20:36
  למרות שאבנרי צודק, אני חוששת שש"ס עלולה לצמוח בבחירות. דרעי אכן כריזמטי וממולח ועם סיסמא "נעזור למי שאין לו" הוא כבר ניצח. נדמה לי, שאפילו יונית, נפלה בקסמו בראיון בערוץ 2. שאלוהים ישמור. (מי זה? איפה הוא?) הבעיה העיקרית של אנשי השמאל-מרכז השפויים - שהם כבר מזמן לא רוב במדינה
 • ערן
  19/10/2012 18:28:28
  אשר לדרעי, צריך לחזור להכרעת בית המשפט בערעורו: "אין מדובר בכישלון בודד של אדם צעיר שזה עתה נחשף למנעמי השלטון, אלא במי שהתמיד באורח חיים המיוסד על אדני שוחד. דרעי לקח שוחד בהזדמנויות רבות ובדרכים שונות, במשך תקופה בת כחמש שנים, בהן מילא תפקידים ציבוריים שונים. כספי השוחד ניטלו שלא כדין מקופת הציבור ונמסרו לדרעי, אשר שילשלם לכיסו והשתמש בהם למימון צרכיו ורווחתו האישיים" (ע"פ 3575/99 אריה דרעי נ' מדינת ישראל). אופי לא משתנה - וודאי וודאי כאשר לא הביע חרטה מעולם
 • אלמוני
  19/10/2012 18:10:15
  לקרוא לילד בשמו נוני מוזס מוביל את כול המהלך אובססיה של ידיעות אחרונות סוחפת גם כלי התקשורת האחרים...
 • דוד
  19/10/2012 18:00:35
  מסקנה, כל מי שמגיע לכנסת לשילטון, נדבק במחלת השחיתות, תזכרו את אולמרט בצעירותו , נלחם והפגין נגד שחיתות, כשהגיע כבר לעירית ירושלים נדבק בו החיידק.
 • מיכל
  19/10/2012 18:07:52
  מסתבר שהעם הזה רוצה עבריינים מכל הסוגים אז כנראה זה מה שמגיע לעם כזה. ושלא יבואו בטענות למה שיקרה להם ולבניהם בעתיד.


 • עברי בן-יוסף
  19/10/2012 17:26:29
  לקרוא ולהרגיש את הקבס המטפס בגרון להקיא. הגיעו ימים אפלים שלא ידענו כמותם מאז הקמת המדינה. הרשימה הגזענית, המרבה שנאה בישראל בשם "קיפוח"
  היא גם רשימה שלא חדלה מלייצר פושעים בין חבריה-שליחיה לכנסת.

  הגדול שבהם הוא אריה דרעי, שהשחית גם חלק ניכר מהסביבה הפוליטית שלו ונזקיו היו מעל ומעבר – וכל זה בברכת רבו, ישיש רשע, סתום ומטומטם.

  גם בין המגיבים כאן נשמעת נימה של אנחת "מה עוד ניתן לעשות", כמעט הסכמה מחוסר אונים לשובם של אפלים כאולמרט ודרעי ודומיהם. אם ניתן היה לראות ברפיון רוח זה סימן גם לרבים אחרים – כי אז הגענו לפרשת המים של להיות או לא להיות.

  אני לא רוצה לחיות במדינה כזאת בה ייגזר גורל חיינו בידי אנשים כאלה.

  ואריה אבנרי: מהיכן אתה עדיין שואב כוחות-נפש לנסות לעמוד בינינו לבין עם מתאבד ברוב כסילותו?


 • אורי
  19/10/2012 16:26:21
  שובו של אריה דרעי לפוליטיקה לא נורא, בהתחשב בכך ששר החוץ עיוות ליברמן מתפקד באין מפריע כשהוא תחת חקירה משטרתית ונחשד בעבירות כספים בינלאומיות
 • אורי בן יהודה
  19/10/2012 15:27:24
  השר אטיאס הוא ערמומי למדיי. הוא לא יפול על לקיחת שוחד וכדומה. אבל התנהלותו ויוזמתו כדי לחבר את העבריין דרעי לש"ס, מראה בדיוק מאיפה משתין הדג הש"סי
 • ערן אלמגור
  19/10/2012 15:25:56
  בכלל לא בטוח שאטיאס ילך בדרכו הקלוקלת של דרעי - ישי אינו כזה. אין הרבה עבריינים מסוגו של דרעי - גם לא בפוליטיקה האיטלקית. כלל וכלל לא בטוח שדרכו של דרעי לצמרת ש"ס סלולה - וכלל לא בטוח שש"ס מרוויחה מן החיבור הזה. ימים יגידו. מה שברור: הכתם שדבק עתה ברועה הרוחני של ש"ס לא יימחה עוד - הקלון דבק גם בו
 • צבי
  19/10/2012 15:25:27
  דרעי כמו אחרים במפלגתו לא נפסלים בשל עבריינות .להיפך זהו נזר בעטרה
 • דוידי דוד
  19/10/2012 13:05:50
  עומד לפנינו תיאטרון ש''''"ס - אנשי ש"ס טוענים מה אתם נטפלים על דרעי המסכן הוא זכאי מבחינתינו כל המשפט היה מבוים -דרעי יחליף בעתיד את עובדיה יוסף
 • אריאב
  19/10/2012 12:28:39
  מקומם של אנשים ישרים והגונים לא בפוליטיקה כך למדו אותנו אולמרט, קצב, דרעי, הירשזון, בניזרי, רמון, צחי הנגבי ועוד רבים אחרים גם כאלה שעכשיו בבדיקה משפטית.
 • בר דרור דוד
  19/10/2012 12:27:35
  מכובדי הכל נכון ומה הדרך לדעתך

 • חבר
  19/10/2012 11:16:02
  אני אורז את המזוודות.את הטורןת חכבו האחרים
 • יודעי דבר
  19/10/2012 11:04:38
  דרעי חבר אישי של ליברמן שני קרימינלים

 • טויטו
  19/10/2012 11:03:24
  לא אתפלא אם גם הירשזון ירצה לשוב לחיים הפוליטיים לאחר שישוחרר . כל העבריינים רואים שבפוליטיקה יש כסף קל . חיים כמו מלכים על חשבון הציבור , חשבון הוצאות כמו של נסיכים , הוצאות על "קשר לציבור" ללא הגבלה ובסוף , אפילו אם נתפסת , שוכרים עברייני צמרת [עם רשיון] שיגנו עליהם בבית המשפט , יוצאים זכאים [אבל מטונפים] וחוזרים לבחוש בפוליטיקה כי כמו שאמרתי , שם הכסף הקל . אפילו ראש ממשלה אהוד אולמרט גנב יוצא זכאי עם צואה מסריחה על הראש ורוצה לשוב למכרה הזהב [הפוליטיקה] !
 • אבקסיס
  19/10/2012 11:00:35
  חתרן בלתי נלאה ועבריין מורשע . הוא כבר יראה לאלי ישי את הדרך החוצה לאחר הבחירות . עד הבחירות תהיה כאילו " אהבה ואחווה " לאחר מכן הסכינים יישלפו. לישי אין כל סיכוי נגד דרעי . מה שנותר להעניש את ש"ס במנדטים בבחירות . אולם "העדר" ימשיך להצביע בעד המפלגה הזו מפני שעובדיה יורה להם אחרת אין למפלגה זו זכות קיום .
 • עובר אורח
  19/10/2012 10:51:34
  מאמר יסודי ומקיף לקרוא את הדברים הקשים והתחזית שקשורה באריה דרעי ולהתפלץ. שובו של דרעי הוא יום שחור למדינה
    עיצוב: סטודיו נעמה