הזוג המלכותי נהנתניהו (147)  |  

הצפצוף הממושך על דעת הקהל מצד בני הזוג נתניהו נמשך בהזמנת מטוסים לטיסות יקרות לחו"ל, בהתקנת חדרי מיטות במטוסים, באירוח בסוויטות יקרות ובהוצאות מוגזמות של הפמליה המלכותית בעת שהותה בחו"ל ע"ח הקופה הציבורית המדולדלת. במוקדם יותר מאשר במאוחר יסווג נתניהו כראש ממשלה מושחת הלכה למעשה ועלול הוא לסכן את כיסאו
                                                           ▪  ▪  ▪
כתפאורה למעללי הנהנתנות של ראש הממשלה ורעייתו אני מבקש לציין שני נתונים מדאיגים שפורסמו השבוע:

1. שיעור העניים בישראל הוא הגבוה ביותר מבין המדינות המפותחות ועומד כיום על 22 אחוז. הגזירות הכלכליות החדשות רק יעמיקו את היקף העוני.

2. הוצאות האחזקה של שלושת בתי ראש הממשלה - המעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים, הדירה הפרטית ברחוב עזה והווילה בקיסריה על חשבון משלם המיסים - גבוהות יותר מכל ראשי הממשלה שקדמו לו. ההוצאות השוטפות של מעון ראש הממשלה זינקו בארבע השנים ב-73 אחוז. הוצאות הניקיון בלבד בשנה החולפת הסתכמו ב-1.2 מיליון שקלים (100 אלף ש"ח לחודש). מזון ואירוח כחצי מיליון שקלים (סכום זה כולל למזלנו את עשרת אלפי השקלים שהוצאו לצרכי רכישת גלידת פיסטוק ללא סוכר בגלידרייה ירושלמית יוקרתית). תחזוקה - 284 שקלים. ייצוג, הלבשה ואיפור - 64 אלף שקלים.

המשכיל בעת הזו לא ידום יותר.

האימרה הבדוקה שכל שלטון ממושך משחית, הוכיחה את עצמה למרבה הצער לגבי שורה של אישי ציבור במישור הממלכתי והמוניציפלי. ראש הממשלה בנימין נתניהו אולי אינו מושחת ברמות גבוהות בדומה לראשי הממשלה שקדמו לו, אריאל שרון, אהוד ברק ואהוד אולמרט; אבל נתניהו נמצא בתהליך מתמשך של הסתאבות אישית ומשפחתית, שבמוקדם יותר מאשר במאוחר הוא יסווג כראש ממשלה מושחת הלכה למעשה ועלול לסכן את כיסאו.

מי שעלול לבשל את הדחתו של ביבי יהיה לא אחר מיו"ר שס, העבריין הסדרתי הערום, חבר הכנסת אריה דרעי, שיש לו בטן מלאה על נתניהו מאז שהתאכזבה תקוותו להיות שר בממשלה הנוכחית.

מנהיג יש עתיד שר האוצר יאיר לפיד ושר הכלכלה נפתלי בנט לא יוכלו לעמוד מן הצד הרבה זמן ולא להגיב על התנהלותה של משפחת נתניהו.

1. ניצני המעידות של נתניהו 
ואמנם, יש סימנים מדאיגים גוברים והולכים על התנהלותו הלא ראויה של נתניהו שנמשכת לאורך שנים וצוברת תאוצה: במקרים מסוימים בעט תחילה נתניהו בכללי המנהל התקין וטוהר המידות. אחר כך החל להתעלם מסעיפים כתובים של עבירות על שלטון החוק.

עוד לפני שנתניהו נבחר לראש הממשלה ב-1996, היה ידוע בירושלים שבני הזוג נתניהו נוהגים לבקש הנחות מכל הבא ליד, בעיקר במסעדות יוקרה. בשנת 1994 פרסם העיתונאי יואב קווה בשבועון "כל העיר" תחקיר מקיף - "חגיגת ההנחות של נתניהו" - שהבהיר כי מדובר בשיטה, וכי בני הזוג נהגו לקבל ארוחות במסעדות רבות בבירה, כמו גם שלל שירותים אחרים, במחירי מבצע ולפעמים גם בלי לשלם. אבל אז לא היה מדובר עדיין בכסף ציבורי.

תהליך התרחקותו של נתניהו משלטון החוק החל כבר בתקופת כהונתו הראשונה כראש ממשלה. היה זה כאשר נתן את ידו למהלך מושחת שנרקח על-ידי שר המשפטים דאז, חבר הכנסת צחי הנגבי, השר אריה דרעי ומנכ"ל משרד ראש הממשלה דאז אביגדור ליברמן, בתמיכה סמויה של אהוד אולמרט, שכיהן אז כראש עיריית ירושלים, למנות את חבר הכנסת לשעבר עו"ד רוני בר-און לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה.

המטרה הזדונית הייתה להציב בראש התביעה הכללית במדינה פרקליט מקורב להם, שיסגור תיקים פליליים של אישים בכירים מושחתים מסוגם של דרעי, אולמרט וליברמן. בר-און כיהן בתפקיד זה יממה אחת בלבד ונאלץ לפרוש בבושת פנים.

נתניהו ניצל בנס חרף המלצת המשטרה להעמידו לדין, רק בגלל רוחב ליבו של היועץ המשפטי החדש אליקים רובינשטיין (כיום שופט בית המשפט העליון) שהסתפק בפרסום דוח ציבורי חריף נגד כל המעורבים בניסיון להשתלט על שלטון החוק.

2. מכסף פרטי לכסף ציבורי 
המעידה השנייה הייתה כבר בשיתוף פעולה עם רעייתו שרה, שיש בה שילוב הרסני של נהנתנית אובססיבית, שתלטנית חסרת רסן, קמצנית מדופלמת, נקמנית סדרתית וחולת ניקיון. התברר שראש הממשלה נתניהו ורעייתו נטלו בתום תקופה מסוימת לכהונתו עשרות מתנות שקיבלו בתוקף תפקידם הממלכתי וניסו להסב את ההובלות הפרטיות על חשבון משרד ראש הממשלה.

אגב, זו לא הייתה הפעם הראשונה שבה ביקשה שרה נתניהו, כאשר כיהנה כאשת ראש הממשלה, להסב כסף פרטי לכסף ציבורי. באחת ההזדמנויות, בעת שהותם של בני הזוג בניו-יורק, פנה מנכ"ל משרד ראש הממשלה דאז אביגדור ליברמן אל מנהל הלשכה עו"ד פנחס (פיני) פישלר, בבקשה שירשום מתנות פרטיות שרכשה שרה בניו-יורק על חשבון הוצאות הלשכה. פישלר סירב ובעקבות זאת החל ליברמן להתנכל לו ודאג לפרישתו מתפקידו אחרי שהעליל עליו עלילה. החשבון ביניהם נותר עדיין פתוח.

פרט מאלף: במהלך חקירת המשטרה בפרשת הובלות לא חוקיות של המתנות הפגינו בני הזוג תחושות לחץ וזעם: נתניהו האשים את החוקרים שגרמו למותה של אמו, ואילו שרה צעקה עליהם צעקות היסטריות.
 
3. טיסות יקרות, סוויטות ומסעדות יוקרה 
ביבי נחלץ פעם נוספת מהעמדה לדין פלילי ועדיין לא למד לקח והחל במסעות תענוגות לחו"ל בתקופה שבה כיהן כשר האוצר בממשלתו של אריאל שרון, ומאוחר יותר כיו"ר האופוזיציה בעת שאהוד אולמרט כיהן כראש הממשלה.

פעמים רבות שאלתי את עצמי מדוע היה נתניהו יו"ר אופוזיציה אנמי כל-כך שנמנע מלתקוף את ראש הממשלה המגה-מושחת אהוד אולמרט, בעקבות חשיפת מעלליו העברייניים, לרבות נסיעותיו הראוותניות. ביבי לא תבע את התפטרותו של אולמרט וחטא לתפקידו הפרלמנטארי כאשר הותיר את מלאכת ההדחה לברק. מן הסתם הייתה לביבי סיבה סמויה ואולי הוא חשש שלאולמרט המסוכן וחסר המעצורים יש תיק נגדו.

את התשובה לכך נתן כעבור שנים העיתונאי החוקר רביב דרוקר שחשף בערוץ 10: בתקופה שבה כיהן נתניהו כראש ממשלה בקדנציה שנייה, בשורה של מסעות תענוגות של משפחת נתניהו לחו"ל במימון של אילי הון וארגונים ציבוריים. בחלק מנסיעות שחיתות אלה "נתפרו" הרצאות, אבל המשותף להן היו טיסות יקרות, סוויטות פאר, אירוח במסעדות יוקרה וטיולים מרשימים. נושא המתנות נותר עלום.

על המשמעות הציבורית, כתב בשעתו גידי וייץ, ראש ענף התחקירים של עיתון הארץ: "העניין המדאיג באמת הוא לא התרדמת של דעת הקהל, אלא העדר שיפוט המציאות של נתניהו. הפרשות שנקשרות בשמו זה שני עשורים חושפות פגם חמור בשיקול דעתו של ראש הממשלה וחוסר יכולת להבחין, בגיל מתקדם, בין אסור למותר. הן גם רומזות על דפוס התנהגות בלתי נשלט, פרי של יחס פתולוגי לכסף. ספק אם אפשר לסמוך על שיקול דעתו של אדם כזה ולהפקיד בידיו החלטות קצת יותר משמעותיות מתשלום מלא על ארוחה איטלקית: מה, למשל, לעשות כשהגראד הבא ינחת באשדוד".

מבקר המדינה לשעבר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, החל לטפל בשעתו בפרשת הנסיעות הללו שזכתה לכינוי "ביביטורס", אך לבקשת נתניהו הורחבה הבדיקה לאישי ציבור נוספים אף כי היקף נסיעותיהם ואופיין היה שונה בתכלית.

4. הבזבוז נמשך, והצפצוף ארוך 
נמר לא מחליף את חברבורותיו ומשפחת נתניהו לא החליפה את דפוסי ההתנהלות שלה גם בקדנציה השלישית של נתניהו כראש הממשלה, שבאה לידי ביטוי בבזבוזי כספים בארץ כמו פרשת הגלידה היומית על חשבוננו. הצפצוף הממושך על דעת הקהל נמשך בהזמנת מטוסים לטיסות יקרות של ראש הממשלה ורעייתו לחו"ל, בהזמנת חדרי מיטות במטוסים, באירוח בסוויטות יקרות ובהוצאות מוגזמות של הפמליה המלכותית בעת שהותה בחו"ל על חשבון הקופה הציבורית המדולדלת.

לשיא הציניות הגיעה משפחת נתניהו כאשר צירפה לטיסתה הממלכתית האחרונה לסין שנועדה להדק את הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות שתי עובדות של הלשכה, כדי לשרת את הגברת המלכותית, הנהג הפרטי שראוי לצ'ופר ואת שני הבנים אבנר ויאיר (משפחת נתניהו טוענת אומנם שהבנים טסו על חשבונה. נושא זה אינו מובן מאליו וטעון בדיקה).

לעומת זאת, לא צורף שר הכלכלה נפתלי בנט בגלל הווטו שהטילה שרה לצירופו למשלחת, וביבי כידוע לא מסוגל לסרב לה. שרה כועסת עד היום על בנט על שסירב להחזיר לגברת בשעתו כספים שקיבל מביבי ללא ידיעתה מחשבון הבנק הפרטי של המשפחה כתמורה לעבודתו כאשר שימש כמשנה לשכתו בהיותו באופוזיציה בעת התמודדותו על תפקיד ראש הממשלה.

אומ"ץ מטפלת מזה שנתיים בפרשת ביביטורס ולא תניח לפרשה זו עד שמבקר המדינה הנוכחי, השופט בדימוס יוסף שפירא, יפרסם את ממצאיה ויהיו התוצאות אשר יהיו. בתשובה לפנייתי האחרונה למבקר לפני כמה ימים, נמסר לי שהדוח מתעכב רק משום שלא הגיעו שתי תשובות אחרונות לשאלות שהוצגו לנתניהו.
 
5. מטשטש קשרים ומצטייר כחסכן 
לפני זמן קצר פרסמתי מכתב פומבי ארוך אל ביבי, שבו כתבתי בין השאר:
"עצמאותה היתרה של שרה ויכולת שליטתה מבית ומחוץ היו לך לרועץ. למרבה הצער, אתה עדיין שקוע בבוץ וכולנו משלמים את המחיר, תרתי משמע. שרה הייתה שותפה פעילה בפרשת 'ביביטורס' שנחקרה בשנים האחרונות על-ידי משרד מבקר המדינה ועלולה להגיע לחקירת משטרה. מתברר שלאורך התקופה שבה כיהנת בשנות התשעים כיו"ר האופוזיציה וכשר האוצר, נסעת עם רעייתך שרה עשרות פעמים לטיולי נהנתנות יקרים בחו"ל על חשבונם של אילי הון זרים הנמנים על החוג הקרוב של חבריך. שמותיהם מפארים את פנקס הכתובות האישי שלך שפורסם ברבים.

להגנת שמך, שחדל להיות טוב, טענת שמרבית הנסיעות הללו היו לצורך מתן הרצאות בהתנדבות למען האינטרסים של המדינה - הסבר ששכנע את חסידיך השוטים, והם לא מעטים. אחרי שהחלה בדיקת מבקר המדינה, הפעלת לחצים כדי שהבדיקה תתרחב ותתמקד בשרים ובחברי כנסת אחרים, כדי שהפרשה שלך תהיה בטלה בארבעים או בפחות מכך. מקורבייך ניסו למשוך זמן עד לסיום כהונתו של מבקר המדינה לשעבר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, בתקווה שהמבקר החדש, השופט בדימוס יוסף שפירא, שקיבל את ברכתך המוקדמת, ישכח מהעניין האישי הבעייתי שלך.

יש לי חדשות רעות בשבילך: המבקר החדש הוא אדם עצמאי, בלתי תלוי ואמיץ, ואינו חייב לך דבר.

נראה לי שהבעיה העיקרית שלך היא שאתה המשכת ביתר שאת את תהליך החיבור ההרסני בין ההון לשלטון, שבו החלו קודמיך אריאל שרון ואהוד אולמרט, ודאגת לאינטרסים הכלכליים של אילי ההון ולהעשרתם האישית. ההבדל היחיד אולי נעוץ בכך ששרון ואולמרט עשו זאת בראש חוצות, תוגמלו בניגוד לחוק וכיסיהם תפחו, ואילו אתה נוהג לטשטש את הקשרים ומצטייר במגעייך עם אנשים כאדם חסכן שהפרוטה אינה מצויה בכיסו". 
6. הון, שלטון ותעשיות מלח 
מבקר המדינה הנוכחי התבקש על-ידי אומ"ץ לבדוק פרשה נוספת שקשורה בקשרי ההון ושלטון שבה היית מעורב. בהקשר לכך כתבתי למבקר:
"ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם בתקופה שכיהן כשר האוצר בשנת 2003 על החלטה של מינהל מקרקעי ישראל המאשרת העברת קרקעות מדינה לרשות משפחת דנקנר בעלת חברת תעשיות המלח.

מתברר כי במהלך דיונים משפטיים בבג"ץ סביב עסקות הקרקעות של תעשיות המלח, נטען שעסקת בהעברת הקרקעות הללו שנראית על פניה כמפוקפקת, נעשתה ללא אישור שר האוצר דאז בנימין נתניהו ומשום כך אין תוקף להסכם הנחתם בין המדינה לבין החברה.

עיתון 'כלכליסט' טוען עתה כי לידיו הגיע מסמך שעליו חתם שר האוצר דאז בנימין נתניהו על החלטת המינהל שמאשרת את העסקה.

עלי לציין, כי מבקר המדינה לשעבר אליעזר גולדברג מתח בשעתו ביקורת על ההסכם וקבע בין השאר: 'בביקורת נמצא שכל הנושא של שווי הקרקעות לא נעשה בצורה תקינה... בביקורת הועלה שהמינהל לא התבסס במשא-ומתן עם חברות המלח לפני החתימה על ההסדר על תשתית מקצועית ראויה, הנחוצה לצורך הערכה מושכלת של עמדות המיקוח במשא-ומתן כזה'".
אנו ממתינים עתה לתשובת המבקר.

7. "מדובר במחלה בלתי נשלטת" 
עוד כתבתי לנתניהו במכתב הפומבי אליו:

"האם אף פעם לא שאלת את עצמך מדוע אתה שנוא כל-כך על חוגים רחבים בציבור? יחס עוין זה כלפיך בא לידי ביטוי מוחשי בתוצאות הבחירות האחרונות לכנסת. התשובה לכך היא חוסר רגישותך הבסיסית לבזבוז כספי ציבור חרף המחאה החברתית ההמונית שהייתה לפני שנה ברחבי המדינה ולמרות המצב הכלכלי הקשה. אתה נדיב מאוד בכל הנוגע לרווחתה של משפחתך על חשבוננו, בשעה שאת משכורתך הנדיבה ומשכורתה של רעייתך אתם מפקידים בחשבון הבנק שלכם. הביקורת הציבורית בתחום זה לא מרתיעה אותך בדרך כלל".

כמה חבל.

מאחר שמאז שפורסם המכתב הפומבי המשיכה משפחת נתניהו לזלזל בדעת הקהל וליהנות בתקופה שבה נפער בור תקציבי ענק של 40 מיליארד שקל בקופת המדינה, אין לי אלא להזדהות עם מאמר שכתב השבוע העיתונאי מתי גולן בגלובס תחת הכותרת: "שרה וביבי זקוקים לגמילה".

קטע הפתיחה של המאמר זועק בעד עצמו: "כאשר אדם עושה מעשה תמוה או בלתי ראוי פעם אחת אומרים מעידה. פעם שנייה עוד מעידה. אבל כאשר הדבר חוזר על עצמו כמה פעמים האבחנה היא בדרך כלל שמדובר במחלה בלתי נשלטת. אנשים שסופגים ביקורת וממשיכים בשלהם לא יכולים להיות מה שנקרא נורמטיביים. אין שום דבר נורמאלי בהתנהגות כזו כשלעצמה ובוודאי כאשר היא חוזרת על עצמה לגבי התנהגות של מלכים אטומים ומגוחכים. כל מה שכותבים על בני הזוג נתניהו הוא נכון אבל חסר תוחלת. את המילים האלה כתבו עליהם כבר כמה פעמים בעבר ואנחנו כבר יודעים שזה לא עוזר. הגיע הזמן שנבין שלחבוט בהם זה כבר כמו להכות כי הם חולים וצריכים לקבל טיפול דחוף כדי להבין את המשמעות ולהבין שהדברים שהם עושים דוחים ומקוממים שלא לדבר מושחתים".
 
8. אפילוג 
לפני זמן קצר קראתי באחד העיתונים שבקדנציה הקודמת של נתניהו נפגש עמו באחד הימים ראש המוסד לשעבר מאיר דגן לישיבה סודית כדי לדווח לו על מבצע עלום שעומד להתבצע על-ידי אנשי המוסד. לפתע נכנסה לחדר שרה, דגן השתתק ונתניהו אמר לו: "אתה יכול להמשיך, אין לי סודות מפניה".

דגן שתק ושרה יצאה מהחדר זעופת פנים. מאז לא הוזמן יותר ראש המוסד לביתו של ראש הממשלה.

כל מילה נוספת מיותרת.      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • מנחם
  20/07/2013 08:45:30
  ביבי רודה בעם בישראל - ואלוהים גמל לו - ונתן לו את שרה . "יש אלוהים"
 • אבי ש.
  12/07/2013 14:21:31
  ביביייהו, עדר החסידים השוטים שלך, ימשיך להצביע לך, גם אם תכריז עליהם שהם עוכרי ישראל ואפילו אנטישמים
 • נעמי
  10/07/2013 22:20:52
  הזוג הנ"ל ובמיוחד החלק הנשי, הם מתכון בטוח לדיאטה לא בריאה, כל פעם כשמגיע סיפור חדש עליהם, בא לנו להקיא.
 • אייבי
  04/06/2013 17:43:47
  העם מטומטם. חד וחלק. ביבי חזק בין האוכלוסיה הלא משכילה ולכן בוחריו הם העם שאינו רואה מטר קדימה. ואם העם מטומטם אז זה מה שאנחנו מקבלים .
 • דב
  04/06/2013 09:07:32
  אני מוריד את הכובע! צריכים אומץ נחישות וחתירה למטרה להמשיך כך, למרות הביקורת הציבורית. רוח המפקד בסיירת מטכ"ל! הכלבים (הציבור) נובחים והשיירת עוברת.
 • דידי יזרעאלי
  04/06/2013 07:58:49
  אישפוז בכפייה. זה מה שהזוג הזה זקוק לו. זה מה שאנחנו זקוקים לו. רק אישפוזם של השניים בכפייה.
 • צבי
  31/05/2013 16:06:30
  ולמה אינכם חוקרים שחיתיות של האופזיציה , למשל המבנה הבלתי חוקי של ח"כ רוזנטל מיכאל עפ"י תחקירו של העיתונאי קלמן ליבסקינד ממעריב האם ראוי עבריין שיכהן
 • נורית
  28/05/2013 03:27:45
  שאלה: מדוע אין במדינת ישראל חוקים המגבילים את ה שימוש של ראש ממשלה בכספי הציבור לצרכיו הפרטיים?
  מדוע תנועת אומץ לא פונה לחברי הכנסת בדרישה לחוקק חוקי
 • משה.
  25/05/2013 19:19:06
  לא יתכן כי משלמים 4000 שח ליום עבור נקיון.
  מציע כי תפתח חקירה של מבקר המדינה בנושא.
  השערה שלי היא כי תחת השם נקיון משולמים כל מיני תשלומים
  ליועצים
 • יובל
  25/05/2013 18:31:21
  מאחר כולם יודעים ובכל זאת מצביעים נתניהו,
  זה מגיע לנו!!!
 • בנימין חרוש
  25/05/2013 12:43:00
  כלנו מחכים לבדיקותיו והחלטותיו של מבקר המדינה .ואני מברך את כל אלה ( העיתונאים וכל אשר אכפת לו ) שלא מרפים וממשיכים להעלות את כל מעלליו של ראש הממש
 • סמי סו
  25/05/2013 08:39:06
  קראתי ולמעשה אין חדש תחת השמש כולם ידעו כולם שתקו וגם התקשורת שתפקידה להעלות למודעות הציבור את עלילות ב.ש.ן. =ביבי שרה נתניהו =פרות הבשן לכל הדעות,
 • אופירובנה
  22/05/2013 19:59:48
  מאה אלף שקל לחודש לקניון זה בטח נקיון המצפון או משהו כזה . לא יתכן שלמישהו יש משהו שעולה סכום כזה לנקות אותו. ולמה המדינה מחזיקה שלושה בתים?
 • שלמה שרגאי
  22/05/2013 05:07:55
  יישר כוח וכל הכבוד לך..הנך אמיץ ואיש ישר. בברכה
 • אלי מירון
  21/05/2013 08:29:59
  יוצא מהכלל !!
 • ריבה
  20/05/2013 19:34:17
  כולנו שפנים
 • מעוצבן
  19/05/2013 20:50:53
  נראה לי כי טיפול לשחרור מנצלנות ונהנתנות יכול להיות זול יותר מההוצאה הנוכחית..
 • גאולה
  19/05/2013 19:00:07
  נמאס לי מהפרצוף המכוער של שרה מילא אם כל התמרוקים והאיפורים היו עוזרים לה !אבל גם לבזבז וגם לקבל תוצאות כאלה זה כבר מוגזם!
 • סאלי
  19/05/2013 17:48:49
  אריה, אם תמשיך לנצח על המקהלה שהחלה לשיר שירי מחאה נגד הזוג הדוחה אולי ישראל תינצל מהצרה ששמה נתניהו וזוגתו. הזמן דוחק.
 • פאולה פרי
  19/05/2013 17:30:19
  מתי העם יעלה על בריקדות???
  אפילו שביבי לוקח הכל חוקי.....
  הוא צריך לדעת "נאה דורש נאה מקיים""
  בבקשה תפסיק להחזיק 3 בתים על חשבוננו.
  תתבישו
 • רוחלה
  19/05/2013 12:03:30
  הכל דיבורים, הכלבים ... והשיירה עוברת. בואו נוריד אותו מהשלטון ! נצא לרחובות ונפגין נגד הממשל הנוכחי, לא כמה ערות סביב לבית כזה או אחר. כולנו
 • ליואב
  19/05/2013 08:48:14
  ענק יואב, ישר כוח!
 • יואב
  19/05/2013 06:48:44
  מה קרה לנו שמנהיגים צנועים וישרים כמו בן גוריון, ספיר, בגין וגם אם חלק לא מסכימים רבין, לא ישובו עוד? ועל שרה אין לי מילים פרט לתחושת בחילה.
 • ספרדי כפול
  18/05/2013 22:22:58
  משפחת נהנתניהו מחזיקה טוקבקסטים בשכר (ע"ח משלם המסים - אל דאגה) שכל היום כותבים על הוצאות בית הנשיא.
 • דבורה
  18/05/2013 20:42:40
  אסור להסיר את השחיתויות שלהם מסדר היום הציבורי. צריך לאזכר ולהזכיר כדי להפיל את הזוג המקולקל הזה. כל יזומה שתהגה ותפעיל – תבורך
 • יהושע
  18/05/2013 19:55:29
  לאחר אירוע הקלטת הלוהטת של דוד לוי וההופעה המבוהלת בטלויזיה נאלץ ביבי לחתום על הסכם דרקוני עם "מיס פיגי" ואלה הם תוצאותיו...
 • יעל
  18/05/2013 17:38:31
  איך היה מסוגל לגזול 200 שקלים מקצבת הקשישים, לעמן טייקוניו...?? ואף אחד לא צייץ !!! היום זה נקרא תספורת...
  זה פשוט בלתי נסלח !!!!
 • דני................
  18/05/2013 11:26:34
  משוכנע שהלכוד גומר את דרכו בבחירות הבאות. ביבי ואשתו פוגי הרסו כל חלקה טובה בנהנתנות ההבלתי נשלטת .
  לדעתם "המדינה זו אני" תבושו . נמאסתם מושחתים
 • חסיד ביקורת הוגנת
  18/05/2013 10:54:02
  מר נתניהו אינו אשם. כמו בכל מחזה "חפש את האשה" המבזבזת את הקופה הציבורית במקום הפרטית. שווה לכולנו לשלוח אותה לטיפולי גמילה. הניקיון הפיזי יקר יותר
 • לא.ל .
  17/05/2013 19:56:17
  הנושא של פרס בטיפול נמרץ ע"י אומ"ץ
 • שושפרי
  17/05/2013 19:47:30
  מאמינה שבבחירות הבאות הלכוד יקרוס לשנים רבות .העם מאס בלכוד והכל בגלל הזוג נתניהו .
  החושבים ש"המדינה זה אני " הכל מותר לי"אנו מעל החוק "
 • דויד
  17/05/2013 19:19:38
  סבא שלי לימד אותי שלכל עם מגיעה ההנהגה אשר נבחרה, הוא כמובן התכוון לעליית הנאצים לשלטון אשר גרמו לו לעזוב את גרמניה.
  מעניין לאן היה עוזב אילו היה חי?
 • א.ל. רמת-גן
  17/05/2013 19:11:06
  נו אבנרי , אתה נהנה מהטפיחות על השכם ? מציע לך לבדוק איך תקציב בית הנשיא קפץ מ-24 מליון ש"ח לשנה בזמן קצב, ל-63 מליון ש"ח בזמן פרס...זה גדול מהמיטה ..
 • זרגיהו
  17/05/2013 18:40:24
  הזוג צ'אושסקו
  פסיכופתים
 • אמיר חרמוני
  17/05/2013 17:51:45
  הי אריה, כרגיל כתבה מרשימה ומעצבנת. אוי לעם שנמצא במצבו הכלכלי, כשבראשו עומד ראש ממשלה מנותק מעם וללא רגישות כלל, עם אשה שה שה שה ...
 • רונית
  17/05/2013 15:30:31
  הצבור שופך את זעמו על לפיד , כשלמעשה שטינץ וביבי
  אחראים לגרעון העצום, .ביבי הוכיח חוסר שקול דעת , וחוסר אחריות בהתנהלות כשר אוצר על
 • ע. בן יוסף
  17/05/2013 13:35:25
  אריה אבנרי נאמן לדרכו מבלי לסטות ממנה. הוא בין אנשי המקצוע הבודדים בעיתונות של היום שיש בו מכוח העיתונאי החוקר והפרשן המדויק של מפת חיינו. המאמר הקשה הזה הוא פרי הבנת דמות מעוותת שהצבור בחר כראש ממשלה. דמות שמתחלקת בין נתניהו לרעיתו - והם כתאומים סייאמיים מעוררי סלידה שאין להם מקום בחיינו. הרשימה הנוקבת הזאת היא שוב אחת מקריאות האזהרה הצורבות של אבנרי.
 • ירמיהו
  17/05/2013 12:50:41
  כמה עצוב שראש ממשלה חכם ונחוש לכוד בידי ברקודה99
 • מונסי
  17/05/2013 12:18:23
  הטיפול הטוב ביותר הוא לשלוח אותם למדבר הפוליטי
 • מזכיר המדינה
  17/05/2013 11:22:41
  מר חזיריהו היקר (מאוד) ורעייתו הנכבדה מיס פיגי לא מלקקים דבש. סה"כ הם מלקקים טונות גלידה על חשבון מיליון הילדים העניים שייצרו.
 • פסיכיאטר מומחה
  17/05/2013 11:20:31
  האשה הזאת חולת נפש זקוקה לאישפוז וטיפול מיידי. היום אני מאמין לכל סיפורי העוזרות והמנקות.
 • יהודה אברמובסקי
  17/05/2013 11:18:07
  יישר כחך.....
 • יצחק לוינסון
  17/05/2013 11:17:14
  אין כל סיבה שהמדינה תממן אחזקת דירות פרטיות של ראש הממשלה. מממנים את המעון הרשמי בלבד. את הנכסים הפרטיים שיממנו על חשבונם. זה לא ענייננו.
 • ציפי גבריאל
  17/05/2013 11:15:47
  תעודת עניות למדינת ישראל שזה ראש ממשלתה בושה וחרפה!!!
 • כרמלה קירשנר
  17/05/2013 11:14:48
  למה משפחת נתניהו לא משלמת ממקורותיה את ההוצאות האישיות שלה - ניחא על אירוח אנחנו נשלם אבל האוכל שלהם? הבית הפרטי שלהם? ההוצאות של הבנים שלהם? כמו כל אחד - כולל הנשיא אובמה שמשלם עבור ההוצאות שלו ושל משפחתו! למה אתה לא נלחם על זה?
 • אבי הלפרט
  17/05/2013 11:13:58
  בשנים 1929-1931 החלה המהפכה הבולשביקית להסתאב . = הידַרדְרוּת מוּסרית, שׁחיתות מוסרית, התקלקלוּת, אוֹבדן טוהר המידות. (בדר"כ בהקשר לכּח שלטוני או שיפּוּטי וכד'). אולמרט-נתניהו מסממני הסתאבותה של המהפכה הציונית . ייתכן שזה טבע האדם .
 • מנחם רהט
  17/05/2013 11:13:10
  למה אתה חושב ששרה מחרימה את בנט? מאותה סיבה שדגן הפך אצל המלכה ושתי לאישיות בלתי רצויה.
 • רות בנטוויץ
  17/05/2013 11:11:44
  אכן,כל מילה שקולה. וכיצד אתה מצפה מביבי לעשות החלטות נכונות כשאתה רואה במי בחר לאישה? הלך הזרזיר אצל העורב.
 • אילן פורז
  17/05/2013 11:10:39
  עד מתי רשעים יעלוזו ?
 • אלונה
  17/05/2013 11:08:43
  ברור שהעם אשם.....בחרו ולא ידעו במי????.....חלמאות לשמה...אולי אין אלטרנטיבה....גם השמאל אינו צנוע....עברו חלפו להם ימי הצניעות.....
 • מעקב רפואי בבית
  17/05/2013 11:07:27
  כל מילה על הזוג נתניהו מיותרת, המצביעים שלהם בבחירות הם העוול הגדול ביותר של העם הזה!
 • עדנה דור-און
  17/05/2013 11:06:28
  אריה, מה שלא ברור לי הוא איך זה שחוקי המדינה מאפשרים לזוג הזה לנצל ולהוציא כל כך הרבה כסף על בתיהם הפרטיים, על נסיעה עם מיטה וכו'. צריך לבדוק את החוקים והתקנות כדי לסתום פרצות וחורים שקוראים לגנב, גם בבית הנשיא (שהוא נהנתן לא קטן אך יודע להתנהל יותר בשכל
 • בן דוגית
  17/05/2013 11:00:22
  פרט לפרט צירף אבנרי ביכולת ובידע ופרש מגילה קשה ומכוערת של בני הזוג נתניהו. זאת שחיתות קלאסית. היא נקראת מידות מושחתות.
  לאיש כזה אין מקום בחיינו.
 • איל דיין
  17/05/2013 11:01:08
  כאחד שתומך בנתניהו מרגע הגעתו לפוליטיקה. אני בוש לנוכח התנהגותו שלו ושל רעייתו אינני מבין לצערי (ואף גדול מבינתי) שהאיש שכל כך הערצתי נוהג בחזירות ובזבזנות כזו תמיד היה נדמה לי שכל הפרסומים הללו הם רדיפה של התקשורת השמאלנית הידועה בקנאתה אליו אבל מרגע לרגע אני נחשף להתנהגות מבזה שלו. ולנוכח הגזרות שאן מנוס מליישמם. שלו עצמו יש חלק בקיומו של המצב כל הקרדיט שהייתה כגאון כלכלה נמחקה כשהתגלתה האמת שאולי הכלכלה יציבה אבל אנשים ומשפחות מתרסקות. צר לי עליך ביבי שאתה הוא הדבר המסוכן ביותר עבור עצמך כנהנתן חסר מעצורים שלא בוחל בשום דרך כדי שחלילה תנאך לשיטתך אינם נאותים או חסרי נוחות עם הכל יכולתי לחיות, אבל טיסה של 5 שעות עם מיטה בחצי מליון מה קורה לך כדי שדבר זה יוכל להישכח הינך מתבקש לממן את הנסיעה הזאת על חשבונך ובכך יהיה ניתן להמשיך הלאה ולראות בך לפחות עד סוף הקדנציה הנוכחית כמי שלוקח אחריות גם עם טעה או לא ידע .צר לי אבל התנהגותך אני אומר כליכודניק מלידה גרמה לי לחשוב שוב אם זה האיש שארצה לראותו כראש ממשלה שוב מה שלי היה ברור עד עניין המיטה המעופפת ששברה אצלי את הערצתי אליך ואני מאוכזב ממך ודרך התנהלותך הלא ראויה...
 • יערי יובל
  17/05/2013 11:00:26
  יישר כח - למושחתים אין לתת מנוח. פעל באומץ למינהל תקין צדק חברתי וכלכלי
 • דן רווה
  17/05/2013 11:00:06
  אריה. כולם יודעים וכולם מעבירים לסדר היום ופוליטיקאים מתחילים מקווים להגיע למעמד כזה שגם הם יוכלו לחגוג. אנחנו אשמים שאנו לא באים בחשבון בזמן הבחירות בטענה שאין תחליף לנתניהו ולא חושבים כי כל ראש ממשלה התחיל ללא נסיון.
 • אפי
  17/05/2013 10:46:47
  כל מילה בסלע! נתניהו אל תחמיץ מאמר זה, קרא אותו! ישר כוח לאריה אבנרי!
    עיצוב: סטודיו נעמה