קרקס אולמרט-זקן (165)  |  

זכות השתיקה סייעה לשולה זקן במשפטים הקודמים שבהם עמדה לדין פלילי, עד שבא משפט הולילנד שאילץ אותה לפתוח את פיה הגדול ולהפעיל את הקרקס ביחד עם אולמרט. כל הסימנים מעידים על כך שדווקא במשפט זה הקרקס של השניים יקרוס על בעליו 
                                                           ▪  ▪  ▪
הלוליינות הראשונה בקרקס המשפטי בכיכובם של ראש הממשלה לשעבר המגה-מושחת אהוד אולמרט, ומנהלת לשכתו לשעבר העבריינית הסדרתית שולה זקן, שעומדים למשפט פלילי בימים אלה באשמת קבלת שוחד בפרשת הולילנד, קשורה להגנה המשפטית שמקבלת זקן.

במהלך הדיונים המשפטיים שהיו באחרונה נחשף איל ההון היהודי-אמריקני דניאל אברהמס, ידידו הקרוב של אולמרט, כמי שתרם סכומי כסף בהיקף לא ידוע למימון הגנתה של זקן במשפטיה הפליליים. אולמרט לא הכחיש כי טיפל בעניין זה כדי לא להפקיר את שולה, הזנב הצמוד שלו, שהגדירה אותו כ"מפעל חייה".

למי ששכח, אברהמס, פעיל שמאל בינלאומי, נהג לתרום בעבר לישראל רק לצרכי קידום השלום עם הפלשתינים, וזו הסיבה מדוע תרם בעבר לאולמרט כשזה התמודד על ראשות עיריית ירושלים אחרי שחצה את הקווים הפוליטיים והתקרב לעמדות השמאל.

מדי פעם היה מנסה אברהמס לרצות את אולמרט גם במישור הכספי האישי. כך נהג, למשל, כאשר רכש בשעתו את ביתה של משפחת אולמרט ברחוב כ"ט בנובמבר בירושלים תמורת מחיר גבוה ממחיר השוק, והשכיר את הבית לאולמרט לתקופה מסוימת אחרי שהבית עבר לבעלותו במחיר נמוך.

אולי אין זה מקרי שבתקופה שבה כיהן אולמרט בעבר כשר האוצר, הוא ניסה לצרף את אברהמס לרשימת הקונים הזרים של מניות הממשלה בבנק לאומי באמצעות מכרז תפור, אך המהלך לא צלח. אומ"ץ הגישה עתירה נגד היועץ המשפטי לשעבר בגין החלטתו שלא להעמיד לדין פלילי את אולמרט בפרשה זו בעבירה של מרמה והפרת אמונים.

מי שהייתה מעורבת עד צוואר במגעיו של אברהמס עם אולמרט הייתה, איך לא, שולה זקן, מנהלת לשכותיו, שדאגה בו-זמנית לאינטרסים שלו ושל הבוס המסואב שלה. נותרה, אפוא, שאלה שלא ניתן לה עד כה מענה: האם קבלת הסיוע הכספי מאברהמס אינה מהווה עבירה פלילית נוספת של אולמרט וזקן?

אומ"ץ ויתרה על הגשת תלונה בנדון. עשרות תלונות שהגשנו בעבר על מעלליהם המשותפים של אולמרט יחד עם זקן ואחרים לא נחקרו על-ידי המשטרה, שהתעייפה מזמן, למרבה הצער, ממעשי השחיתות שלהם. אנחנו איבדנו את התקווה שהיועץ המשפטי לממשלה הנוכחי, שהפגין עד כה אימפוטנציה בקבלת החלטות, יתעשת ויוכיח גבריות משפטית.

"מצב כלכלי סביר בהחלט" 
בקרקס המשפטי אולמרט-זקן יש גם מעשי ליצנות משולבים בקומבינות שהשניים טוו אותם במשותף כדרכם בחול. צעד מגוחך מעין זה קשור לסניגוריה הציבורית. לפני כשנתיים, בעיצומם של המשפטים הפליליים נגד זקן, היא פנתה אל בית המשפט וביקשה להעמיד לרשותה סניגור ציבורי, מאחר שלטענתה אין ביכולתה לממן מכיסה את הגנתה. פנייה זו נראתה לנו תמוהה, לאור העובדה שזקן חיה אז בראוותנות שכללה, בין השאר, טיסות תכופות לחו"ל במחלקות עסקים, מסעדות יוקרה, תכשיטים יקרים שענדה על עצמה (חלקם חשודים כמתנת שוחד בפרשת הולילנד שהוענקו לה על-ידי עד המדינה המנוח שמואל דכנר) ועוד.

אומ"ץ לא הייתה יכולה לעמוד מנגד. פנינו אז אל ד"ר יואב ספיר, סניגור ארצי משפטי, בנוסח הבא: "תנועת אומ"ץ מטפלת בשנים האחרונות בהתנהלותה העבריינית של מנהלת לשכת ראש הממשלה לשעבר שולה זקן.

"המידע שנצבר באומ"ץ הועבר לרשויות אכיפת החוק וחלקו שימש בסיס להגשת כתבי אישום נגדה.

"במקביל עקבנו אחר רמת חייה הגבוהה של זקן והתרשמנו שהמצב הכלכלי של משפחתה סביר בהחלט.

"באחרונה פורסם שזקן שחררה את פרקליטה בנימוק שאין ביכולתה להמשיך לממן את שכר טירחתו ובדעתה לפנות לקבלת סיוע מהסנגוריה הציבורית.

"הודעה זו עוררה אצלנו הרמת גבות נוכח המידע הנ"ל.

"הפתעתנו גברה כאשר התברר שבמקביל לפנייתה לסנגוריה הציבורית היא ערכה מסיבת פאר משפחתית יקרה בהשתתפות כאלף אורחים דבר המעיד על כך שהיא אינה בחזקת נזקקת.

"לאור האמור לעיל אנו מבקשים לדעת האם עונה זקן על הקריטריונים של האזרחים הזכאים לסיוע משפטי של הסנגוריה הציבורית".

בתשובה לכך כתב לנו הסניגור הציבורי הראשי, בין היתר: "הסנגוריה הציבורית לא מינתה לזקן סנגור מיד ובמשך כמה שבועות הייתה בקשר עם גב' זקן על-מנת לאפשר לה למצות את ניסיונותיה להעסיק סנגור באופן פרטי. רק לאחר שכל ניסיונותיה לשכור עורך דין פרטי לא צלחו הודיעה הסנגוריה הציבורית לבית המשפט ובית המשפט קבע שיש למנות לה סנגור לאלתר".

רומן דמיוני עם דכנר 
פרט מאלף נוסף המאפיין את זקן: בשעתו היא פנתה אל המוסד לביטוח לאומי בדרישה להעניק לה אחוזי נכות קבועים, מאחר שלטענתה היא נפלה ונחבלה, וזו תאונת עבודה לכל דבר. אחרי שאומ"ץ פנתה אל המוסד לביטוח לאומי בבקשה לבדוק את נסיבות המקרה, משכה זקן במפתיע את תביעתה, אולי מחשש שהבדיקה תחשוף קומבינה נוספת שלה. דומה שכל מילה נוספת מיותרת.

מותו של עד המדינה שמואל דכנר בעיצומו של משפט הולילנד המתוקשר, איפשר לצמד המסואב לשלוף מדי פעם שפנים חדשים בקרקס שלהם מגזע מעורב של שקר ודמיון. כך נולד נושא הרומן שהתנהל בשעתו, כביכול, בין דכנר לבין זקן, וזאת במטרה להכשיר ולהלבין את כספי השוחד שהיא קיבלה ממנו ולנסות להרחיק את אולמרט שנהנה מהם במישרין ובעקיפין.

דכנר המנוח לא היה טלית שכולה תכלת. טליתו של דכנר הייתה מוכתמת בכתמים שונים שנוצרו על-ידי עבירות פליליות ובשל תכונות שליליות מגוונות, בהן אי-אמירת אמת. אבל משום-מה נטיתי בשעתו להאמין לעדותו של דכנר בשלבים המוקדמים של משפט הולילנד, שבמהלכה הכחיש מכל וכל את הסיפור כאילו היו לו קשרים אינטימיים עם זקן. דכנר טען שהייתה לו היכרות בלבד עם זקן, שנולדה במהלך מגעיו הפליליים עם אולמרט. זקן עצמה אמרה בעדותה במשטרה, שיחסיה עם דכנר שהיה מבוגר ממנה בעשרים שנה היו של אבא ובת. זה לא המקרה של "גילוי עריות".

במהלך המשפט, אחרי שנדחקה אל הקיר, טענה שהיו ביניהם יחסים אינטימיים מוגבלים של לטיפות בעיקר. הערה זו הקפיצה את השופט דוד רוזן, שמגלה פעילות רבה במשפט ומודע היטב לתרגילים המסריחים של אולמרט וזקן, והביע תמיהה על כך שדכנר היה מוכן להעניק לה כספים בהיקף גדול, תכשיטים יקרים ומתנות תמורת "ליטופים".

לא היה זה מקרי שלמחרת לא הגיעה זקן להמשך החקירה בבית המשפט והגיעה לבית החולים הדסה לבדיקות אחרי שחשה ברע לטענתה. ספק אם הסניגור הציבורי של זקן, אחד הצופים המופתעים בקרקס, האמין שיש לה בעיות בריאות. גם הוא התחיל להבין שמה שזקן מסכמת איתו מראש במשרדו אינו בהכרח מה שהיא תגיד בבית המשפט.

ערב קודם נאלצה כנראה זקן להסביר לבעלה ולילדיה מדוע עליה להמציא "רומן" שלא היה ולא נברא בניסיון לחלץ את עצמה ואת אולמרט מהכלא באשמת קבלת שוחד. בני משפחתה של זקן מבולבלים ללא ספק אחרי שכבוד משפחתם נרמס בפומבי.

אגב, לא שכחנו שזמן קצר לפני פטירתו של דכנר, זקן עמדה לחתום על עסקת טיעון לגבי כתב האישום שהוגש נגדה בפרשת הולילנד והייתה מודה בקבלת שוחד ומסגירה את אולמרט. היא חזרה בה, ברגע האחרון, בגלל לחץ שהפעיל עליה אולמרט ששלט בה כבר שנים רבות מאז שהחלה לעבוד בגיל 16 במשרד הפרקליטים שלו בירושלים ופיתחה כלפיו הערצה עיוורת ונאמנות ללא סייג.

אחרי שדכנר נפטר החליטו שולה זקן ויקיריה לטפח מחדש את נושא ה"רומן" הדמיוני. ספק אם הסניגור הציבורי שלה מאמין שאמנם כך היו פני הדברים הרומנטיים.

פרשת רשות המיסים 
מסתבר שעד כה שיחק המזל לזקן והיא נחלצה בזול יחסית מכתבי האישום שהוגשו נגדה, בפרשות טלנסקי, ראשונטורס, האזנות סתר ורשות המיסים. עכשיו היא מצפה שהמזל יחזור אליה גם בכתב האישום של הולילנד. כדי לסייע למזל, נולד ה"רומן".

כדי ללמוד על דרכי התנהלותה של העבריינית הסדרתית זקן, כדאי להרחיב את הדיבור על פרשת רשות המיסים שאירעה בתקופה שבה היה אולמרט שר האוצר וביצע עבירות פליליות למכביר. בין השאר, ניסה אולמרט למכור את מניותיה של הממשלה בבנק לאומי לשני אילי הון זרים, ועשה זאת לא לשם שמיים אלא למען הכיס.

פרשת השחיתות במערכת המיסים אירעה בתקופה שבה כיהן אולמרט כשר האוצר והיה מופקד על הצינור הראשי של ההון החודר לשלטון, שהוא היה אחד מאדריכליו הראשיים.

מנהל רשות המיסים לשעבר, ג'קי מצא, שהסתבך בפלילים אחרי שנשבה בידי "כנופייה" בת שלושה אנשים ששלטה במערכת המיסים - שולה זקן, אחיה יורם קארשי ורו"ח קובי בן-גור - אמר לי בשעתו שידה של זקן הייתה בכל, הרבה מעבר למה שיוחס לה. בין השאר עלה בידה של זקן להביא לסגירת תיקים של עברייני מס וייתכן שלא תמיד עשתה זאת לשם שמיים, אלא כדי להקל בשיעורי המס של נישומים שונים ולדחוף למינויים של אנשי שלומה ולמינויים של מקורבים פוליטיים לבוס שלה אולמרט.

קשה לי להאמין שזקן עשתה פעולות לא חוקיות נוספות במשרד האוצר על תקן של אספנית מצוות. אני נוטה יותר להתייחס אליה כאל אספנית ממון, למרות שהיא נהגה מאז ומתמיד להציג עצמה כבעלת אמצעים כספיים מוגבלים.

לעומת זאת הצליח אולמרט לחמוק מכתב אישום נוסף בפרשת רשות המיסים, שהייתה בשורה התחתונה ניסיון נואל של אולמרט להשתלט על רשות המיסים בעזרתם של שולה זקן, אחיה יורם קארשי ואיש העסקים קובי בן-גור, שניצלו את תמימותו של הממונה על הרשות לשעבר ג'קי מצא, שהסתבך בגללם, נדון למאסר וקטע קריירה מזהירה.

רק שופט שלא היה מעודכן כנראה בחלקה המשמעותי הפלילי של זקן בפרשה המסואבת של מערכת המיסים, יכול היה לקבוע שזקן הייתה, כביכול, "רק מזכירה", ולכן גזר עליה רק עבודות שירות.

זקן שאבה חוצפה מגזר הדין המגוחך והכריזה קבל עם ותקשורת: "אם זה הפרצוף של המדינה, אני מתביישת בה". למען האמת, לא הבנתי לאיזה פרצוף בדיוק התכוונה זקן, שהייתה שותפה פעילה למעלליו הפליליים של הבוס האישי שלה, אהוד אולמרט, שהשחית את מרבית החלקות הטובות במדינה.

העונש שלו הייתה ראויה זקן בגין מעשי העבריינות הבלתי נלאים שלה במערכת המיסים, בסעיפים של מרמה והפרת אמונים, היה חייב להיות, לעניות הדעה ולעשירות המידע, מאסר של כמה שנים.

מושחתת בזכות עצמה 
כאשר התמנה אולמרט כראש הממשלה, הוא התעקש, לא במקרה, למנות את אברהם הירשזון, שותפו לדברי עבירות במשך שנים, לתפקיד שר האוצר. זקן הייתה מעבירה מסרים סמויים בין השניים ודאגה שהירשזון יבצע לא רק את המדיניות הכלכלית שאולמרט הכתיב אלא גם את השירותים המלוכלכים שלו.

ידה של זקן הייתה בכל והיא משכה בכל החוטים, הגלויים והסמויים. זקן ידעה היטב כיצד עובד הראש הקרימינלי של אולמרט וכיצד יש לסייע לו בעיגול פינות, בהסתרת קבלת כספי שוחד ובעיקר בטשטוש עקבות. זקן קבעה מי יפגוש את שר האוצר ויתוגמל על ידו אחרי שיסדיר את ענייני המתן בסתר לעשירים ומי יישאר בלי תאוותו בידו. כך היא נהגה גם בלשכות האחרות שבהן התנהלו מערכות סמויות של אולמרט עם אילי הון מקומיים וזרים שאיפשרו לו להתעשר במהלך שירותו הציבורי.

זקן צברה ניסיון וקשרים במסגרת תפקידיה כמנהלת לשכותיו של אולמרט כחבר כנסת, ראש עיריית ירושלים, שר בכמה משרדים, ובתפקידו האחרון כראש הממשלה.

התייחסותה המתמשכת כלפי אולמרט הייתה שילוב קטלני מבחינת שלטון החוק, של הערכה, הערצה, אהבה וסגידה. זקן פיתחה באולמרט תלות מוחלטת. אולמרט המניפולטור, הקומבינטור, הערמומי והתחמן, ידע היטב כיצד לשלוט בזקן בנוכחות קרובה ובשלט רחוק. זו הייתה למעשה הסיבה העיקרית לכך שהיא מעולם לא הסגירה אותו ולא הייתה מוכנה להעיד נגדו, גם כאשר הפסיקה לנהל את לשכתו בפעילות העסקית הנוכחית שלו, שבמסגרתה הוא מנצל היטב את הקשרים שרקם במהלך שירותו הציבורי.

זקן ידעה את סודותיו הכמוסים ביותר של אולמרט, לרבות חשבונות הבנק האישיים שלו. היא הכירה את הדרכים הנפתלות שבאמצעותן התעשר באורח בלתי חוקי הן מהקופה הציבורית והן מכיסיהם של אילי הון, והייתה מעורה בתמורות שהוא העניק. זקן החזיקה ברשותה רשימה מעודכנת של אילי הון שהעניקו הלוואות כספיות נדיבות לאולמרט, והוא לא טרח להחזיר אותן לעולם.

זקן השתלבה היטב בפרשות השחיתות של אולמרט, שלא כולן נחשפו עד היום, והפכה למושחתת בזכות עצמה. בכמה תחומים התלמידה עלתה על המורה שלה. זקן חיקתה את אורחות-חייו של אולמרט והפכה לנהנתנית בזכות עצמה. לא פעם טסה במחלקה ראשונה. היא הרבתה להתחכך עם חבריו המיליונרים של אולמרט ויצאה נשכרת מכך. בהדרגה הפכה זקן ידוענית בזכות עצמה והקיפה עצמה ברבים ורעים מקהילת המי ומי ומדוע ולמה ובעיקר איך הם צברו את כספם.

החוק לא היה מעולם נר לרגליה של זקן ואילו ידיה בחשו בכל פרשה פלילית שבה היה מעורב אולמרט. למעשה החזיקה זקן לאורך השנים את אולמרט במקום רגיש ביותר, ונראה היה שאולמרט חשש שהפה הגדול שלה עלול להמיט עליו שואה פלילית. ביטוי מוחשי לכך ניתן כאשר המשטרה חשפה שזקן קיימה האזנות סתר קבועות לשיחות שניהל אולמרט כאשר כיהן כראש הממשלה. על כך תעמוד זקן לדין במשפט אחר. כאשר נודע לאולמרט על ההאזנות הלא-חוקיות הללו, שנעשו מסיבות שידועות למתי-מספר, היה מופתע ביותר. מאוחר יותר חזר בו אולמרט וטען שהן נעשו, כביכול, בידיעתו. אני מוכן לשים את נפשי בכפי ולהעלות חשד שזקן ביצעה לאולמרט האזנות ומעקבים שונים גם בחלק מתפקידיו הציבוריים האחרים. אם אולמרט ידע, הוא שתק.
 
הקרקס עומד לקרוס 
כאשר נחקרו אולמרט וזקן בפרשות טלנסקי וראשונטורס, נאסר עליהם להיפגש על-מנת שלא יתאמו חלילה עדויות ביניהם, אבל הם מצאו דרכי תקשורת לצרכי תיאומים. אז נולד גם הקרקס המשפטי אולמרט-זקן שפועל עתה במלוא עוצמתו.

במרוצת השנים שבהן היה לי הכבוד המפוקפק לעסוק בפרשות השחיתות של אהוד אולמרט, נשאלתי לא אחת, מדוע התייצבה זקן באורח טוטאלי לימינו של אולמרט, הייתה מוכנה להסתכן בתשלום מחיר אישי כבד, וסירבה לכל הצעה לשמש עדת מדינה נגדו ולחלץ את עצמה מהבוץ הטובעני?

יש לכך כמה סיבות שלא את כולן ניתן לגלות במסגרת זו. סיבה אחת בכל זאת ניתן לחשוף: זמן קצר לפני שנפטר אביה של זקן, בא אליו אולמרט בשעה ששכב על ערש דווי וביקש את ברכתו בנוכחות בתו. האב השביע באותו מעמד את בתו שלעולם לא תזיק לאולמרט ולא תעיד נגדו גם לא אם יפגע בה כפי שעשה במשפט הולילנד. זקן מילאה את מצוות אביה עד כה, שלא היה מודע לכך כנראה שבתו מעורבת בפלילים. ברגע של משבר עמדה להעיד נגדו ונבלמה ברגע האחרון.

זכות השתיקה סייעה לזקן במשפטים הקודמים שבהם עמדה לדין פלילי עד כה, עד שבא משפט הולילנד שאילץ אותה לפתוח את פיה הגדול ולהפעיל את הקרקס ביחד עם אולמרט. כל הסימנים מעידים על כך שדווקא במשפט זה הקרקס של אולמרט וזקן יקרוס על בעליו - ובא לציון ההולילנד ללא מרכאות גועל-נפש.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • רונית
  22/10/2013 18:48:24
  אני בוטחת בשופט רוזן,ההיפך מ 3 השופטים שזיכו את אולמרט בראשון טורס
  הם חייביםבעיטה החוצה . לא ראוויים להיות שופטים
  יוסי אולמרט קיבל חצי מליון זו התשובה.
  זקן הולכת להשבר ובצדק4. תפסיק לחשוב על אולמרט ותחשוב על ילדיהו ומשפחתה. יבוא יום ולא יסלחו לה
 • מאיר פלבסקי
  22/10/2013 18:14:41
  לאריה, יישר כח! יצא לי לצפות מקרוב בשופט רוזן, הוא ממש לא פרייאר והסיכוי שיקנה את הלוקשים של הזוג שואף לאפס. אולי הפעם הצדק ינצח....
 • שושפרי
  19/10/2013 16:59:55
  במדינה מתוקנת אריה אבנרי היה מקבל "פרס ישראל" על מלחמתו ונחישותו במיגור השחיתות הצבורית. בישראל רואים בו אויב העם. אני גאה להיות חברה ב"באומץ" ובזמנו "אמיתי" לאריה יישר כוח ............
 • פרס ישראל
  19/10/2013 16:58:09
  אריה היקר, האם לא הגיע הזמן שמול הזוכים בפרס ישראל לשחיתות, תזכה אתה בפרס ישראל במאבק במושחתים? רחל
 • יפית מנגל
  19/10/2013 14:40:58
  "העיניים להם ולא ראו? האוזניים להם ולא שמעו ??" קראתי את הספר של אריה אבנרי "זעקי ארץ מושחתת" -העובדות בספר זועקות שחיתות!! - די לתמימות !! אין מצב שעורכי הדין של אולמרט היו מוותרים ולא עטים על אבנרי בתביעות דיבה במיליוני שקלים על כל "שקר" שכתב, מדובר בספר בן מאות עמודים, מישהו באמת מאמין שוויתרו סתם כך לאבנרי ? מה עוד צריך להציג כדי שהעיוורים יפקחו את עיניהם?
 • שמעון אמסלם
  19/10/2013 14:27:21
  כולנו תקווה שמגיני מושחתים ייעלמו מהנוף במדינה, השחיתות המאפיונרית הממסדית של כנופיית אולמרט גרמה ועדיין גורמת לנזק עצום בכל מערך השרות הציבורי בישראל.
 • יעקב צור
  19/10/2013 14:11:26
  אתה אביר הצדק והיושר, האישי והציבורי. תחזקנה ידך בעשיה הקדושה.
 • אחד שנשבר
  19/10/2013 12:17:10
  הכתבות הללו מאד מתסכלות כי עברייני הצווארון הלבן ממשיכים לחגוג חרף זאת שכל הפרטים המתוארים בה נכונים.
 • אמיר חרמוני
  19/10/2013 12:10:36
  לאריה, יישר כח. נקווה שמערכת האכיפה חסרת השיניים והנשמה, הפעם (שלא כהרגלה), תבצע מהפך. לכל הקוראים והמגיבים שטרם הצטרפו לאומ"ץ, ממליץ להצטרף ולהיות חלק מתנועה נפלאה ופעילה.
 • דן רווה
  19/10/2013 11:33:04
  מדהים בכל פעם איך אנשים מוכנים להתבזות על מנת לעזור לעצמם. אולי יעבדו על השופט אבל הבושה על ההצגה המזעזעת הזו תלווה אותם כל חייהם. דבר אחד בטוח לכל המצחיקנים ברשתות השידור יש המון חומר לסטירה.
 • אלון
  19/10/2013 11:47:40
  ליועץ המשפטי, אפשרת לליברמן, לצאת זכאי מכל החטאים. בבוא היום, שמך יהיה לדראון עולם. פגעת באכיפת החוק. ואפשרת למושחת להיות זכאי......
 • רוני
  19/10/2013 11:37:22
  זקן מעדיפה לא להיות "עד המדינה" היכן משפחתה? היכן עורכי הדין שלה ??? יבוא יום ותתחרט, כי אולמרט יזרוק אותה לאשפתות. לשופט רוזן יישר כוח. התנהלותך במשפט מעוררת כבוד.
 • שי
  19/10/2013 11:30:54
  זקן ואולמרט שדדדו קופת המדינה חשבו שהכל מותר להם. אין דין ואין דיין. מסר היה באותה דיעה. יועץ המשפטי אינו ראוי להיות בתפקידו. אינו מתפקד. עד מתי יאפשרו לשרון להיות חי מת ????? כשהבנים מקבלים 90 אלף חודשית
 • שושפרי
  19/10/2013 11:18:00
  לצערי, אכיפת החוק לא מתפקדת. מבקר המדינה כתב כתבה אתמול על הטיקונים והצבור והתקשורת שכחו מיד .. חשובה החקיקה נגד המושחתים. שירתיעו את מפירי החוק. לאריה יישר כוח על האומץ והאכפתיות
 • בן סמון רבקה!
  19/10/2013 10:39:44
  זקן היא השטן בהתגלמותו שרק לא יבטלו את אסור היציאה מהארץ כפי שהובטח לה עי"השופט בבית הדין העליון! לקרקע אותה עד צא83758413ת נשמתה!
 • פעילה נגד שחיתות
  19/10/2013 10:25:13
  אכן קרקס של מושחתים מתנהל כאן כבר שנים רבות, שחקן ראשי אולמרט ששיתף את צמודתו שולה זקן למעשי מרמה ושחיתות, כמו גם איווט ליברמן שעושה צחוק מהחוק והשופטים בישראל אימפוטנטים? אינם יכולים להם? 99% מהציבור מבין ורק בית המשפט לא? אריה דרעי שהורשע וישב בכלא חזר לשרות הציבורי? האם אנחנו מדינת העולם השלישי? מה קורה לנו??? זה שנים רבות שאריה אבנרי ללא פחד, בגבורה וראש מורם נלחם ופועל למדר את המושחתים, היכן אתם האנשים הממונים על החוק ועל הדמוקרטיה, הגיע זמן שתפעלו ותעקרו תופעה פסולה זו מן השורש.
 • ציפי הרמן
  19/10/2013 10:24:49
  אולי באמת הגיע זמן הפרעון לאיש שהשחית מערכות ציבור שלימות! היא גשר אליו, נקווה שלא תשרוף את הגשר הזה.
 • אילנה אילת
  19/10/2013 10:20:44
  לא מבינה מדוע מאמינים לסיפור שלה על שנשבעה לאביה על ערש דווי. זה בהחלט נשמע כמו עוד קטע של הקרקס.
 • א.ל. רמת-גן
  19/10/2013 00:17:43
  אולי הקוראים של אבנרי לא שמו לב לקומבינה שרקח הזוג זקן-אולמרט: אולמרט ,בעזרת חברו המליונר אברמס, מימן את הגנת זקן ! פלא שהיא שוכבת על הגדר לטובתו ? זה שיא הקרקס !
 • אריק
  18/10/2013 23:09:50
  עורך דין מסר החליט להיו עד המדינה, פעל נכונה. זקן תתעוררי למען משפחתך וכבודך
 • ללימור
  18/10/2013 22:53:34
  כל מילה שלך אמת. אתמול פעל שפירא נגד הטיקונים. אף אחד לא התיחס.
 • לימור
  18/10/2013 22:45:50
  ח"ר רוזנטל פועל רבות למען מנהל תקין וטוהר מידות. חשוב שלמבקר המדינה יהיההכוח להעמיד לדין
  את המושחתים . אחרת כל עבודתו תהיה לשוא
  אתמול דיבר מבקר המדינה על חקירותיו והצבור והתקשורת כבר שכחו את המסקנות
 • ירמיהו
  18/10/2013 19:13:33
  אנחנו מצפים לגילוים חדשים בפרשת עורך הדין מסר שותפו לדבר עבירה של אולמרט
 • שושפרי
  18/10/2013 18:25:24
  היועץ המשפטי חלש, אינו ראוי למשרתו. באותה הזדמנות חשוב שחברי הכנסת החדשים יישמו את עבודות המבקר. שתהיה הרתעה אמיתית. לא בלוף. יום אחרי עבודת המבקר הכל נשכח. האם לא חבל על העבודה המושקעת.?????
 • ליענקלה ניר
  18/10/2013 18:37:22
  מסכימה עם כל מילה שלך ונקווה לסיום צודק, עד עכשיו הצליח אולמרט לשרוד בשקרים ותחמונים שזועקים לשמיים.
 • רונית
  18/10/2013 18:19:25
  לאריה אבנרי תודה על הכתבות על שחיתות ציבורית. איני מחמיצה. חושבני שאולמרט וזקן הולכים להשבר. שום עורך דין מוצלח לא יעזור להם. מגיע להם להשפט ולהיות בבית הסוהר.
 • תגובתי לד"ר יעקב ניר
  18/10/2013 17:59:13
  אם הפעם יזוכה זקן ואולמרט, סוף הדמוקרטיה, מקווה שהפעם הזוג המושחת ישלם את מחיר השחיתות. אין לי סליחה ל 3 השופטים שלא ראו ולא שמעו וזיכו את אולמרט וזקן בפרשת המעטפות וראשון טורס. לא ראויים לשיפוט
 • ד"ר יעקב ניר
  18/10/2013 16:49:08
  הבעיה, כפי שאני מציין בקביעות הינה קלות הדעת בה נוהגים השופטים שעה שהשחיתות פורחת ובראשה "הזקן ואולמרט". למעשה השופטים מבזים את הצדק ואת החוק. בכל מדינה נורמלית גם הזוג וגם השופטים היו כבר מזמן מסיימים את הקריירה. אבל אנחנו רחמנים בני רחמנים - תולדה של מאות שנות גלות, בהן יהודים הגנו על אחיהם ולו גם השתייכו לקבוצות נוכלים ורמאים. אם הפעם יזוכה הזוג זקן-אולמרט יהא זה סופם של הדמוקרטיה והצדק המשפטי - אם בכלל קיימים במקומותינו.
 • יעקב בן צבי
  18/10/2013 16:34:46
  ההשערה שהיתה "מזקירה" ולא מזכירה כנראה נכונה.
 • בוקיסריסקי
  18/10/2013 15:26:07
  השחיתות הזו מנהלת אותנו פלא שהדור הצעיר רוצה לברוח מפה? ההתנהלות הנחשפת היא של מאפיה. ערסים ופושעים מגיעים למשרות הנהגה ואין מגן מהם.
 • שי
  18/10/2013 13:27:01
  יבוא יום וזקן תתחרט שלא הייתה עד המדינה כפי שהיה מסר . .
  מאמינה שאולמרט יהיה בבית הסוהר ישלם את מחיר השחיתות בפרשת הולילנד אריה אבנרי, שנים נלחמת נגד אולמרט. מאמינה שניצחת. יישר כוח על הנחישות .
 • ע.א.
  18/10/2013 12:59:51
  עולה אפשרות שזקן שימשה גם כפילגשם של סביר ואולמרט. בכל מצב ברור לעין כל ושופט שמדובר בכנופיית נוכלים - פושעים נקלים לכל דבר וענין.
 • שושפרי
  18/10/2013 12:40:25
  אולמרט וזקן לכלא. אולמרט לתאו של קצב. שם הם מתאימים. ל 3 השופטים שזיכו את אולמרט במעטפות טלנסקי וראשונטורס חייבים הדחה. לא ראויים לאמון .. פגעו בצדק וביושר.
 • אלמונית
  18/10/2013 12:28:55
  מי מאמין לשולה זקן? אחרי עשרות שנים של עבודה, למדה מ"פרוייקט חייה" איך מרמים, גונבים ומשקרים את כולם...והיא הולכת עם ספר תהילים ביד...
 • ראומה
  18/10/2013 12:13:20
  מאמר ענק, כתוב נהדר. אלמלא שולה זקן לא הייתה מושחתת בזכות עצמה לא הייתה יכולה לעבוד כל השנים בצמוד לאולמרט. ישר כוח לאריה אבנרי!
    עיצוב: סטודיו נעמה