שובו של הקוזק הישר (169)  |  

פרשת ליברמן הגיעה, לכאורה, לסיומה, והקוזק העשוק קיבל הכשר משפטי מפוקפק. והציבור? הציבור משתאה לנוכח המחזה האבסורדי הנשקף מולו, כאשר הקוזק הצטרף לחבורת ל"ו הצדיקים על תקן של צדיק-הדור 
תחושה של מיאוס הייתה לי בראשית השבוע כאשר צפיתי בטלוויזיה בחבורת השרים וחברי הכנסת שעמדו בתור באולם המליאה כדי ללחוץ את ידו של שר החוץ החדש-ישן אביגדור ליברמן, הקוזק שנגזלו ממנו 17 שנות רוגע ונחת וצבירת נכסים נוספים בגלל חקירות כושלות של המשטרה וטיפול מסורבל של הפרקליטות.

ליברמן זקוף-הקומה ניצב מולם מחייך מהפה עד האוזניים כולל העיניים, השיניים והזקן, משל כאילו הוא צח כשלג ובר-לבב, והודה להם על קבלת תעודת יושר קולקטיבית שתעניק לו חסינות מפני חקירות נוספות לכל חייו.

כמה ימים קודם לכן, אחרי זיכוי שנוי במחלוקת של ליברמן מעבירות של מרמה והפרת אמונים שנכללו בכתב אישום שהוגש נגדו בתום חקירה רשלנית, נגול סלע מליבו של צדיק-הדור כאשר חיבק את אבני הכותל ואמר תודה לבורא העולם על שחילץ אותו בשלום מפרשות השחיתות הכבדות שבהן היה מעורב.

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, דחה פנייה של הרגע האחרון למנוע את שובו של ליברמן לממשלה, מאחר שבית המשפט מתח ביקורת קשה על פעולותיו וציין כי אינן הולמות ובלתי אתיות. היועץ המשפטי הבהיר בעניין זה, שהציבור יוכל לשפוט את ליברמן על מעשיו, וכי זיכויו עמד בדרישות המשפטיות המינימאליות כדי שיוכל לשוב לכהן כשר. אבל בשלב זה הציבור משתאה למחזה האבסורדי שנשקף מולו כאשר הקוזק הגוזל הצטרף לחבורת ל"ו הצדיקים על תקן של צדיק-הדור.

שינויים קוסמטיים זמניים
מי שעקב אחר ליברמן בימים האחרונים התרשם שהישר-באדם מנסה להכניס פוליטיקה חדשה ונקייה מרבב לממשלה הנוכחית. צעדו הראשון של שר החוץ ליברמן היה לפנות אל ראש הממשלה נתניהו בבקשה שירסן את העימות עם ארה"ב בנושא האירני. בניגוד לתחזיתם של פרשני לשכת ראש הממשלה, שהעריכו כי ליברמן יתחיל לאגוף את נתניהו מימין, הוא העדיף דווקא להדביק לעצמו נוצות של יונת שלום צחורה בניסיון לזכות באהדת הקהל שנטש אותו.

האיש - שנהג בעבר כפירומן, הצית להבות חדשים לבקרים וללילות וגם וסיבך את ישראל בהצהרות מלחמה מתלהמות והיה אורח לא רצוי בוושינגטון - נהג במתינות, באורך רוח ובנחמדות כלפי הסובבים אותו, נחמדות שהפילה מכיסאם את ותיקי משרד החוץ.

אין ספק שליברמן נקי-הכפיים שרוי עדיין בטראומת הזיכוי שהוא לא ציפה לו וכל העת התפלל בסתר ליבו שלא יקבל עונש קלון שעלול היה לחסל את הקריירה הפוליטית שלו ולקטוע את חלומו הגדול לרשת את נתניהו בתפקיד ראש הממשלה.

אין לי ספק שהשינויים שחלו בליברמן הם קוסמטיים וזמניים. אני לא הייתי נותן להם אחריות ליותר משבוע. ואמנם, לקראת סוף השבוע ליברמן התעשת, חזר בהדרגה אל עצמו ותבע מנתניהו להחזיר לטיפולו כמה נתחים שנלקחו ממשרדו בתקופת היעדרו על-ידי שרת המשפטים ציפי לבני (המו"מ עם הרשות הפלשתינית), השר לעניינים אסטרטגיים ד"ר יובל שטייניץ (יחסים בינלאומיים) ושר האוצר יאיר לפיד (נושאים כלכליים בינלאומיים).

קוזק אמיתי לא אוהב שהופכים את היוצרות וגוזלים ממנו.

ליברמן ודרעי לנצח 
בהדרגה יחזור לסורו השור המועד ליברמן, שנחשב זמנית לישר, ויחבור מחדש אל חברו הטוב, העבריין הוותיק, חבר הכנסת אריה דרעי, כדי לשדר על אותו הגל העכור. שניהם יעשו תרגילים פוליטיים מסריחים כדרכם בחול, בניסיון לצרף לממשלה מחדש את דרעי כדי לחזק את ליברמן ולסלק ממנה אישים השנואים עליהם - השרים יאיר לפיד ונפתלי בנט.

לא מן הנמנע שליברמן ודרעי יחפשו דרכים כדי לפצות את רואה החשבון משה ליאון, שליחם לדבר עבירה בבחירות לראשות עיריית ירושלים. בכלי התקשורת פורסם שליאון עשוי להתמנות כשר בממשלה במקומו של אחד השרים המכהנים מסיעת ישראל ביתנו. נראה שכשלב ביניים ינסה ליברמן לשגר את ליאון כשגריר בחו"ל על-מנת להעניק לו הכשר לתפקיד פוליטי בעתיד.

מי שמתמצא בהליכים ובאירועים שמתרחשים מאחורי הקלעים יודע שליברמן שם מזמן עין טובה על ליאון וסימן אותן כ"יס-מן" טיפוסי שיכול לבצע עבורו שירותים גלויים וסמויים ולספק לו "סחורות" כשרות ומוברחות. בימים אלה הייתה אומנם לליאון מעידה בנתב"ג כאשר עוכב על-ידי אנשי המכס בחשד שהביא לארץ כמות בגדים מעל למותר. לא מן הנמנע שהייתה זו מעידה חד-פעמית של מי שחפץ להשתלב בחיים הפוליטיים תחת חסותו של ליברמן שלא אוהב עבירות קלות כאלה.

"רומן" אומ"ץ וליברמן 
למען האמת העובדתית, עלינו להדגיש כי תנועת אומ"ץ עוסקת בפרשות ליברמן מאז הקמתה לפני למעלה מעשור. היינו שותפים פעילים לבדיקות שנעשו על-ידי מבקר המדינה וליווינו את החקירות של המשטרה, רשות המיסים והרשות למניעת הלבנת הון. בשלב מסוים העברנו למשטרה מסמכים שכללו חומרים מאלפים שהיו קשורים לחשבונות של ליברמן בבנקים זרים שהגיעו אלינו ממקורות שונים.

כמו-כן העברנו לרשויות החוק חומרים נוספים שהועברו אלינו על-ידי דוד אידלמן, ששימש בעבר בתפקיד יועץ פוליטי של אחד מחברי הכנסת של ישראל ביתנו, וגילה לתדהמתו תיק מסמכים מרשיעים לכאורה שליברמן שכח בחדרו של אותו חבר-כנסת. (בגין האזרחות הטובה הוענק לאידלמן בשנת 2009 אות אומ"ץ במשבצת של חושף מעשי שחיתות שלטונית.)

אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה החליט לפני כשנה בנסיבות טראגיות לסגור את תיק החקירה הגדול נגד ליברמן, לא יכולנו לעמוד מנגד, בעיקר משום שהכרנו מקרוב חלק מהחומרים בתיק העמוס במאות המסמכים של חקירה רבת-שנים שנערכה בישראל ובארצות נוספות.

עו"ד גלעד ברנע הגיש עתירה לבג"ץ בשם אומ"ץ וחבר הכנסת מיקי רוזנטל, בבקשה להוציא צו ביניים נגד היועץ המשפטי והמשטרה, בשל החלטתם לסגור את תיק החקירה. עו"ד ברנע טען בפנייתו, בין השאר, שהחקירה המשטרתית לא מוצתה עד תום ולא נחקרו כמה מעורבים. כתוצאה מכך נפתח, לכאורה, פתח לסגירת התיק.

העתירה נדחתה כצפוי בשל נוהגם של שופטי בג"ץ שלא להתערב בהחלטות של היועץ המשפטי לממשלה, מה גם שלפניהם לא מונחים כל תיקי החקירה שמשמשים בסיס להכרעותיו של היועץ המשפטי.

בכל זאת בקעה קרן אור קלושה מכיוונו של נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, אשר העניק סטירת לחי לא מצלצלת על לחיו של וינשטיין: "ייתכן שיועץ משפטי אחר היה מקבל החלטה שונה". אבל לוינשטיין יש עור של פיל והוא ממשיך להתנהל ברפיסות אישית ובאפסיות מקצועית.

ליברמן-אהרונוביץ'-דנינו
את אומ"ץ מלווה לאורך השנים תחושה שליברמן גדול על מערכת אכיפת החוק בכלל ומשטרת ישראל בפרט, בזכות תחכומו וערמומיותו. זו עובדה מזעזעת שבמסגרת ההסכם הקואליציוני הוענקה לליברמן בקדנציה הקודמת יכולת מעשית לשלוט במערכת אכיפת החוק ולהיות מעורב ישירות בתקופה הקריטית של החקירה במינויים של שר המשפטים לשעבר יעקב נאמן שהיה פעם פרקליטו האישי, השר לביטחון פנים בעבר ובהווה יצחק אהרונוביץ', היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ויו"ר ועדת חוקה ומשפט לשעבר חבר הכנסת דוד רותם.

האם היה זה מקרי שהשר לביטחון פנים אהרונוביץ', חבר מפלגתו של ליברמן שהתחייב בעבר שלא לעסוק בנושאי החקירות של ליברמן, הביע בעבר את בטחונו שהבוס הקוזק יזוכה ואחרי הזיכוי הוא הזדרז לברך על המוגמר?

זאת ועוד: בשעתו נשבה לעברו של ליברמן רוח חמה ואוהדת מכיוונו של מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, שהביע בפומבי את הערכתו שלא יוגש כתב אישום פלילי נגד ליברמן. מי יודע, אולי דנינו ציפה שליברמן יגמול לו על כך ויורה לאהרונוביץ' להאריך את תקופת כהונתו שנה נוספת?

למי ששכח, כדאי להזכיר שדנינו כיהן בעבר כראש אגף החקירות של המשטרה וטיפל באורח אישי בתיק עב-הכרס של פרשות ליברמן, שהיה מונח על שולחנו והוא מכיר היטב את מעלליו.

כאשר נתן ליברמן בשעתו את ידו למינויו של דנינו כמפכ"ל, היו רבים שהרימו את גבותיהם. הם לא העלו על דעתם שהנחקר ימנה את החוקר שלו לתפקיד שבו יוכל להמשיך לתלות אותו. אחרי ההכרזה האחרונה של דנינו, יכולים הם להוריד את הגבות שלהם מקודקודן לחצי התורן.

אומ"ץ לא הייתה יכולה לעבור בשתיקה על צעד חמור מעין זה, והגישה תלונה נגד דנינו ליועץ המשפטי לממשלה. בתלונה נאמר בין השאר: "מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו פעל לדעתנו שלא כראוי כאשר רמז בפומבי על עמדתו בעניין עיכוב ההכרעה בתיקו של שר החוץ אביגדור ליברמן.

"לא ייתכן שעבירה שנעשתה לפני עשור נעמיד עליה לדין היום. זה פוגע באפקטיביות של מערכת האכיפה, במיוחד בנוגע לשחיתות ציבורית.

"דבריו של המפכ"ל נאמרו ימים ספורים לפני שהיועץ המשפטי היה צריך לקבל את החלטתו הסופית ולהודיע לבג"ץ האם יוגש כתב אישום נגד שר החוץ ליברמן.

"עיתוי השמעת דבריו של המפכ"ל הינו בעייתי ביותר, מה גם שפורסמו בפומבי בהרחבה רבה".

וינשטיין התחמק כמובן מלנקוט צעדים נגד המפכ"ל. בכל מקרה שניהם ניצבים מצדו האחד של המתרס.


פרשיות עלומות נוספות
כך או אחרת, עובדה שהמשטרה לא חקרה שורה של פרשות עלומות נוספות שבהן כיכב ליברמן בדרך סמויה ומתוחכמת כאשר כיהן בעבר כשר האנרגיה וכשר התחבורה. המשטרה לא שיתפה פעולה בחקירה כנדרש את מערכת המיסים למרות שליברמן נחשד בעבירות מס בהיקף גדול.

עד כה לא ניתנו תשובות לכמה דברים תמוהים בלשון המעטה שאירעו בתיק, כמו התאבדותו של אחד העדים החשובים על קבר אמו באוקראינה והיעלמותו של עד אחר. לא ברור גם מדוע עורך דין שווייצרי שהגיע ארצה למתן עדות מרשיעה נגד ליברמן בנושא עסקת סוכר ענקית שביצעה אחת מחברותיו הזרות של ליברמן תמורת סכומי עתק, שינה באורח מפתיע את עדותו. האם קיבל הפרקליט השווייצרי איום בעת שהותו בישראל, שהשפיע עליו לשנות את עדותו? משום מה הוא העדיף למלא את פיו מים במהלך הביקור בארץ.

לא נחקרה לעומק גם מהות מערכת קשריו הסבוכה של ליברמן עם שורה של אילי הון שנויים במחלקות, מסוגו של האוליגרך מיכאל צ'רנוי, שנמנה על התורמים הכבדים של "ישראל ביתנו", שנהג להשתתף מדי פעם באירועים פנימיים של התנועה.

בהקשר לכך כדאי לציין דברים שחשפה באחרונה בראיון בתקשורת עו"ד אביה אלף, לשעבר ראש המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שליוותה את חקירת המשטרה בפרשות השחיתות של ליברמן ומעורה היטב בתיק. הפרקליטה הוותיקה והמוערכת מתחה ביקורת חריפה על היועץ המשפטי לממשלה ששימש ה"קברן" של תיק ליברמן ואף הניח עליו מצבה לדיראון העולם המשפטי.

עוד גילתה הפרקליטה: "הייתה תקופה שבאמת חששנו מהאזנות. הייתה תקופה שהייתי בטוחה שעוקבים אחריי ויש לי גם סימוכין לזה. בשלב מסוים הלכתי למשטרה ואמרתי להם שלדעתי יש להם חפרפרת. הייתה פה מסכת של איומים והטרדות".
 
סוף דבר 
פרשת ליברמן הגיעה, לכאורה, לסיומה, והקוזק העשוק קיבל הכשר משפטי מפוקפק. בחשבונות בנק משפחתיים בחו"ל נותרו סכומי כסף בלתי מבוטלים גם אחרי התשלום הנכבד לפרקליטים היקרים. אבל האספקט הציבורי והמוסרי נותר פתוח למרבה הצער והבושה.

ליברמן יהיה מעורב מאחורי הקלעים בבחירת הנשיא הבא, פרקליט המדינה החדש, המפכ"ל החדש, ואולי גם בבחירתם של השופטים בבתי המשפט וגם נשיא בית המשפט העליון, ולא יהיה כבר מי שיפצה את פיו ויצפצף.

ואנחנו ניוותר עם שאלה קשה ללא מענה: מדוע לא הצלחנו להיפטר מעונשו של האיש המושחת הזה?       
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • תושב עכו
  18/11/2013 02:34:30
  מאמר חשוב צריך לדאוג שגם ליברמן וחבריו יקראו אותו
 • רונית ,תושבת קרית חיים
  17/11/2013 08:32:07
  אסור לתת לאיש הזה להרגיש שהוא ניצח את החוק והדמוקרטיה ,ברור לכל בר דעת שהזיכוי שלו יגביר את הביטחון העצמי שלו לכבוש את ראשות הממשלה.
  ראו הוזהרתם.
 • חיים
  17/11/2013 07:16:38
  מאמר מעניין
 • דוידי דוד
  16/11/2013 22:55:26
  צוחק מי שצוחק אחרון, בתי המשפט פסקו כפי שפסקו , והשאלה מדוע הציבור אדיש לחזרתו למשרה הרמה ,
  ליברמן בונה את עצמו מחדש, האם הציבור לא יתקומם כשיתמודד על רשות הממשלה !!
 • יריב תושב עפולה
  16/11/2013 22:56:55
  ליברמן לא קוזק הוא קוז׳ק אנחנו בעפולה מוכנים לתת לתנועת אומץ כל תמיכה שנתבקש
 • אנחנו אנשי הצפון
  16/11/2013 22:49:19
  מחזיקים אצבעות לעמותת אומצ במלחמתה נגד המושחתים במדינת ישראל
  ישר כח והרבה הצלחה .
 • אגי פרידמן
  16/11/2013 18:30:10
  חד כתער ומדויק כתמיד.
 • גילה
  16/11/2013 17:36:04
  כל הכלבים יומם יגיע, בזכות אומ"ץ אינשאללה!
 • מנחם
  16/11/2013 12:50:23
  גולן ופרץ ממשיכים לשפוט כשלא משלמים את המיסים המוטלים עליהם. התלבשו נגד אריק סיני איש אביון ולקחו ממנו את המעט שנשאר לו אנו עולם השלישי במידה ובמסיבות היו סמים ישנה עבירה פלילית
 • אני
  16/11/2013 11:09:13
  ״פרשת משפחה מאוחדת״ השבוע 14.11.13 נפתח המשפט (בבית המשפט מחוזי בלוד) הייתכן שהשתיקו את העניין. אף אחד לא סיקר פרשת שחיתות של אנשי ציבור שבמשך זמן ממושך מתוקשרת בכלי התקשורת. הרי מדובר בהעלמת מיליונים מכספי ציבור ובקופת חולים שנותנת שירות לקהל רב.
 • הראלה
  16/11/2013 10:43:40
  החיוך הזה על פניו של שר המשטרה עם ה זיכוי של ליברמן.........וההתרפסות של חלק מהח"כים. גועל אמיתי.
 • הראלה
  16/11/2013 10:37:33
  לשוש, חמותו של דרעי, לא חמתו.
 • לידיעתכם
  16/11/2013 07:54:20
  לאומ"ץ הגיע מידע על פרשת שחיתות חדשה שבה מעורבים כמה אישים בעבר ובהווה וליברמן ביניהם. הפרשה נבדקת
 • אורה וליערה
  16/11/2013 07:28:34
  התגובות שלכן גזעניות. בושה וחרפה. אורה, את מצפה לראותו ניכשל שוב? כל כך ברור לך שהוא אשם? רב המגיבים כאן נטועים עמוק בתוך החשיכה למרות שהם מנסים להראות שהם יודעים ומבינים יותר טוב מבית המשפט.
 • שי
  15/11/2013 22:46:25
  לאריה כתבה מעולה, נחישות ואומץ לב חזק ואמץ. בזכותך יש קרן אור במיגור השחיתות הציבורית. יש להאשים בעיקר את וינשטיין, איש נרפה
  חסר כישורים לנהל את מערכת אכיפת החוק.
 • ד"ר מאיר מונסליזה
  15/11/2013 22:41:38
  כל מלה בסלע
 • YARA113
  15/11/2013 22:18:46
  כל מילה פנינה. ואין בושה. אהבתי את ה-"קוזאק", חסר לו רק הכובע:) עצוב מאוד שכך,הם מפחדיםםםםםםםםםםםם
 • עדנה
  15/11/2013 21:56:54
  כתוב מעולה וגם מבאס באופן מעולה
 • מנחם הדר
  15/11/2013 21:48:50
  בואו נעזוב גופו של אדם ונעסוק בגופו של עניין . איך קרה ש-17 שנה המשטרה והתביעה מתברברות !!! מה זה אומר עליהם ?האם יש לנו אימון הבם ? האם יש לנו אימון בבתי המשפט במשפט בישראל ?
  לי אין אמון בהם !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • פרל
  15/11/2013 21:55:58
  הוא צדיק וגם דרעי
 • גילה
  15/11/2013 21:55:27
  עצוב וכואב , זו מדינתנו ???
 • אורה
  15/11/2013 20:44:46
  מענין, מרתק ובעיקר כואב שכך קרה לנו. נקווה שעוד ידרוך על כמה קליפות בננה
 • תגובה ללאופיר
  15/11/2013 19:51:03
  ללפיד לא הייתה ברירה אלא לברך את זכוי ליברמן ברוגז לא יישרת את 2 הצדדים קראתי בכעס שברנע כתב שנתניהו השקיע מיליארדים במלחמתו באירן כשהצבור מופקר. מצפה שלפיד יפעל בנדון. בנט לא עושה מאומה למען הציבור
 • שושפרי
  15/11/2013 19:41:19
  גם חמתו של דרעי נדרסה בעת משפטו, וכך נעלמו העדים של ליברמן. בושה וחרפה לזיכוי המפוקפק של ליברמן. אני מאשימה את היועץ המשפטי. אפסי, שאינו מתפקד. המדינה מדרדרת אין דין ואין דיין.
 • אופיר
  15/11/2013 19:37:26
  חותם על כול מילה ומוסיף מדוע כול התקשורת והפוליטיקאים (למעט יחימוביץ) הזדרזו לברך ולהתחכך (במיוחד לפיד) גועל נפש
 • שמחה ניר, עו"ד
  15/11/2013 19:11:24
  הנושא הזה נחלק לכמה נושאי-משנה: 1. ליברמן עצמו: תמשיך, אריה, לפרסם עליו את כל מה שנראה לך, ואתגר אותו לפתוח בהליכי לשון-הרע נגדך (אל דאגה, הוא לא יעז). אני רק רוצה להעיר לך שכל הערות-האגב של בתי המשפט שוות לתחת (גם זוסמן אמר את זה, אבל במלים אחרות). בכל הנוגע להערות-האגב בית המשפט לא יותר חכם מאשר אריה אבנרי. 2. המשטרה - זה נושא נפרד: מה עשתה ואיך עשתה כל ש-17 שנה לא הניבו דבר: או שהיא בזבזה לריק משאבים מיותרים בחקירות נגד אנשים ישרי-דרך, או שהיא ניהלה 17 שנים של חקירות כושלות נגד אנשים מושחתים. 3. היועץ המשפטי לממשלה - כמי שאחראי לכל הברדק הזה.
  4. בתי המשפט: אם יש לך טענות כנגד הבג"ץ על שדחה את עתירתכם, או כנגד בימ"ש השלום שזיכה אותו - זהעניין נפרד, המצריך ביקורת נפרדת. 5. החזרתו של ליברמן לממשלה: כאן השאלה היא ציבורית בלבד, משום שחלוקית אין שום דבר שניתן לעשותו. תעשה כל מה שאפשר, רק אל תשתמש בהערות-אגב של השופטים, כי זה רק מעודד אותם לבזבז זמן שיפוטי (ןולהתבכיין על העומס), ולנצל לרעה את הבמה, המעמד והחסינות שלהם.
 • יעקב בן צבי
  15/11/2013 18:48:25
  דורה. הביקורת על בתי המשפט אינה אומרת שאומ"ץ פוסלת אותם. אין כל דרך אחרת למלחמה בטרור הכלכלי ובשחיתות אלא באמצעות בתי המשפט. מצד שני אומ"ץ פועלת ללא משוא פנים, ואינה "מתביישת" לתקוף כאשר הדבר חיוני, וזו אחת ממטרותיה - אחרת עד אנא נגיע?
 • לידיעת המבקרים
  15/11/2013 18:47:55
  המילה קוזאק' אינה מילת גנאי. במילון כתוב שמקור המילה בתורכית ומשמעותה אדם בן חורין ושוחר הרפתקאות. ליברמן אמנם כזה
 • ד"ר יעקב ניר
  15/11/2013 18:44:24
  לאוריאל - אין כאן עניין של הצלחה או כשלון של אומ"ץ. אין ספק שמערכת השלטונית-משפטית קרוסה. אם רצונך להבין זאת ביתר פרוט, חפש באינטרנט את ספרו של יורת שדה "התחתונים". ספר המייצג את דלות מערכת המשפט, וזאת בלשון המעטה.
 • ד
  15/11/2013 18:44:08
  לשאלתי עולה מבריה"מ אודות השיטות לקיום כלכלי ענה לי קרובי במילה אחת:"גונבים". זגג ירושלמי מוילנה הסובייטית הסביר לי כיצד דיווח שהרכיב "100 חלונות" ביום ולמעשה הרכיב בקושי 12. זוהי תרבות שליברמן לא נגמל ממנה, ובעדוד עקיף של מערכות החוק
 • מאמר מדויק
  15/11/2013 16:32:59
  יופי אבנרי . אלא שהשחיתות כבר כה מושרשת שלא נראה לי שיש מה שיעצור אותה . על אף שלדעתי מדובר בהובלה של רק אולי כמה עשרות אנשים . אלא שהבוחרים של העם הנבחר כנראה מטומטמים לא קטנים .תודה לך אבנרי המשך אולי תצליח ולו רק במקצת
 • לאיציק
  15/11/2013 15:34:07
  ליברמן טען כל השנים שהוא קורבן של המערכת המשפטית שהוא תעתעת בה ושיבש את החקירות שלה
 • איציק
  15/11/2013 15:03:33
  אריה, האם בכותרת קוזאק יש קונוטציה לכך שיש פה גם קצת גזענות כי הוא הרי רוסי ו"לא משלנו". וזאת לפני שנחווה דעה על בתי המשפט שלנו
 • לכל המעירים
  15/11/2013 14:48:20
  אני מאמין בסיסית במערכת המשפט.יש לי ביקורת על החלטות השופטים בכמה זיכויים מוזרים כמו זה של אולמרט. הביקורת כאן היא על היועץ המשפטי והפרקליטות שהעניקו לליברמן מתנה שלא ציפה לה.
 • דורה
  15/11/2013 14:16:00
  אריה אבנרי. אתה מאמין בבית המישפט או לא. אם בית המשפט לא הוגן, אז למה אתה מגיש בגצ"ים? למה אתה פונה למערכת? יש לך בית מישפט שלך, אמות מידה שהן רק שלך? ואז כל השאר לא קיים?
 • אוריאל
  15/11/2013 14:13:12
  אומ"ץ? כשהמערכת המישפטית מביאה תוצאות לשביעות רצונה אז היא מהללת ומשבחת אבל אם המערכת המישפטית לא עונה לציפיות שקבעה לעצמה אומץ מראש, אז המערכת מקולקלת והיועץ רופס.
 • חבר ותיק
  15/11/2013 13:41:14
  אני מתחיל לארוז
 • אמיר חרמוני
  15/11/2013 12:41:51
  אוי לנו שכל מה שנכתב נכון ומשקף את מערכת אכיפת החוק בישראל. אני אומר לכל חברי שהחלטתי להצטרף לפעילות אומ"ץ, למען נכדיי. מי ייתן וסופם של תיקי אולמרט, לא יהיו תואמי ליברמן
 • ע. בן-יוסף
  15/11/2013 12:35:27
  רשימת מפץ בסדר גודל ענק. כל מלה נופלת כפטיש אדיר. תיאור מוחץ של הנפשות הפועלות, ורק שלא יקרה להטוט של הגורל וזה האיש אשר ישיג את יעדיו... לאריה אבנרי - תמשיך תמשיך ותמשיך.
 • עוקבת
  15/11/2013 12:36:37
  לבירמן שולט בכל מערכת האכיפה, הוא קיבל זאת במתנה מראש הממשלה בנימין נתניהו שנתן לחתול לשמור על השמנת. כתבה מצויינת ממצה ונכונה.
 • חשיפה
  15/11/2013 12:21:28
  ליברמן מינה בסתר את דנינו כמפכ"ל. העסק הזה עוד יתפוצץ יום אחד......
    עיצוב: סטודיו נעמה