מצעד האיוולת (2) (188)  |  

הולכים ומתרבים הסימנים שהפעם לא יעלה בידו של הטפלון אהוד אולמרט לצאת יבש מהבוץ הפלילי המצחין שהוא שקוע בו עד צוואר. שוב: התנהלות בעייתית של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין  וכיצד נכשל פרקליט המדינה שי ניצן במבחן המשפטי המשמעותי שלו

 ▪ ▪ ▪

 1. אהוד אולמרט 
ההתפתחות הדרמטית של הימים האחרונים בפרשת מערכת יחסיהם המורכבת של אהוד אולמרט ושולה זקן עלולה להסיר מאולמרט את דמות הטפלון הלא-פגיע ולהפוך אותו במוקדם או במאוחר לאסיר מן המניין כנראה בכלא מעשיהו.

גם אם זקן תהיה כלואה בכלא הנשים נווה תרצה הסמוך, היא תעשה הכל כדי שלא ליצור קשר עם אולמרט ותבקש למחוק אותו מחייה.

בראשית השבוע הבא יכריע שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן את גורלם של שורה של אישי ציבור ואנשי עסקים שהיו מעורבים בפרשת הולילנד - אחת מפרשות השחיתות החמורות בתולדות המדינה.

בראש רשימת הנאשמים עומד ראש הממשלה לשעבר המגה מושחת אהוד אולמרט שעשה לאורך המשפט ובעיקר בערב הכרעת הדין מאמצים בלתי נלאים להטיל את אשמת קבלת השוחד על אחרים, ובדרכו הנלוזה מכר את אחיו יוסי המתגורר בארה"ב והפקיר את מנהלת לשכתו שולה זקן שעומדת איתו לדין. בינתיים הולכים ומתרבים הסימנים שהפעם לא יעלה בידו של הטפלון אולמרט לצאת יבש מהבוץ הפלילי המצחין שהוא שקוע בו עד צוואר והוא ישלם באיחור רב את המחיר שהיה ראוי לו מזמן.

אולמרט הוכיח בימים האחרונים פעם נוספת את רמתו המוסרית הירודה בהתנהגותו הפראית שלוחת הרסן כלפי שולה זקן, שהייתה נאמנה לו ללא גבול ושכבה על גדרות תיל כדי לחלצו פעם אחר פעם מהסתבכות פלילית נוספת.

החלטתה של זקן לפני זמן קצר לספק למשטרה ולבית המשפט מידע מאלף על התנהלותו העבריינית לאורך השנים של אולמרט, באה רק אחרי שחשה שהוא הופך אותה לשק חבטות שקיבלה באורח בלעדי שוחד, מכנה אותה שקרנית ומנסה למנף רומן מדומה שהיא ניהלה, כביכול, עם עד המדינה שנפטר בעיצומו של המשפט.

במהלך החקירה המשטרתית החוזרת חשפה זקן טפחים מרשיעים בשתי הפרשות שבהן זוכה אולמרט (ראשונטורס וטלנסקי) וסיפקה נתונים נוספים על פרשות נוספות.

כאשר התברר שאין נטייה להיעתר לבקשתה של זקן להעלות אותה מחדש על דוכן העדים במשפט הולילנד, פנתה אלינו זקן באורח פומבי בבקשה שנסייע לה שדבריה יישמעו בבית המשפט.

אומ"ץ שקלה להגיש עתירה, אך היועץ המשפטי הבכיר של התנועה, עו"ד בועז ארד, התנגד וקבע שאין כל סיכוי לקבלת העתירה, מה גם שאנחנו עלולים להסתכן בתשלום הוצאות כספיות כבדות.

הקולגה שלנו, התנועה לאיכות השלטון, החליטה בכל זאת לקפוץ לבריכה והזדרזה להגיש עתירה שתחייב להעיד את זקן. העתירה נדחתה השבוע בליווי הערה לא מחמיאה: "העתירה שלפנינו, לא תואר לה ולא הדר, בשים לב לכך שהיא נעדרת תשתית עובדתית. העתירה מעידה על עצמה כמתבססת על השערות, הערכות, ספקולציות ופרסומים שונים אשר מקורם בכלי התקשורת. העותרת אינה מתיימרת לדעת את תוכן הודעתה מיום 5.3.2014 של גב' זקן במשטרה, וממילא לא הסבירה בעתירתה ובדיון שבפנינו כיצד אותה הודעה משתבצת במארג הראייתי שהוצג בבית המשפט המחוזי".

עם זאת החלה השבוע בדיקה חשאית של המשטרה בחשד שאולמרט שיבש את ההליכים המשפטיים נגדו במשפט הולילנד, כאשר הפעיל לכאורה לחצים על זקן שלא לחתום על הסדר טיעון שהוצע לה על-ידי הפרקליטות במהלך המשפט.

המשטרה בודקת במקביל האם אולמרט עבר לכאורה עבירה בכך שדאג שאיל ההון דניאל אברהמס (מי שקנה מאולמרט במחיר מופקע את ביתו ברחוב כ"ט בנובמבר בירושלים) יממן את הגנתה של זקן הן במשפט שהתנהל בבית המשפט המחוזי בירושלים בפרשות ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות, והן במשפטה בבית משפט השלום בירושלים בפרשת רשות המיסים.

אגב, אברהמס היה אחד משני אילי ההון שאולמרט ניסה למכור להם בדרך לא חוקית את מניותיה של הממשלה בבנק לאומי. בנסיבות מוזרות לא הוגש נגדו כתב אישום. עובדה זו מדברת בעד עצמה.

כאן גם מתעוררת שאלה לוגית: אם אולמרט סבר שהוא צדיק הדור וזקן מושחתת שקרנית - מדוע הוא פעל למימון הגנתה? ואולי בכך רכש את שתיקתה?

אומ"ץ פתחה השבוע ערוץ נוסף נגד אולמרט; חברת הצוות המשפטי, עו"ד נעמה עמרני, פנתה אל משה אשר, מנהל רשות המיסים, בדרישה שתפתח חקירה נגד אולמרט בחשד להעלמות מס. בפנייה נאמר בין השאר:

"1. מזה כ-7 שנים מתנהלות חקירות כנגד אולמרט. חקירות אלו, הולידו שני כתבי אישום חמורים כנגדו וכנגד מי שהייתה יד ימינו והאדם המקורב אליו ביותר משך עשרות שנים, שולה זקן ששימשה מנהלת לשכותיו.

2. זקן, שניהלה את כל ענייניו של אולמרט, הן האישיים/פרטיים והן המקצועיים, סירבה לאורך כל הדרך לומר את אשר על ליבה ואף המשיכה לעשות כן, במהלך שני ההליכים המשפטיים הפליליים שהתנהלו.

3. כתב האישום הראשון, שהוגש כנגד אולמרט, כלל 4 אישומים חמורים של עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, השמטת הכנסות מדיווחים לרשויות מס.

4. אולמרט זוכה מכל העבירות, למעט מעבירה אחת של מרמה והפרת אמונים.

5. חשוב לציין, כי במסגרת ההליך המשפטי הראשון שהתנהל, עלתה השאלה האם הכספים שהועברו לאולמרט היו כספים לצרכי תרומות או כאלו, שהועבר אל כיסו הפרטי ובמצב כזה הרי שמדובר בהכנסות שלא דווחו לרשויות המס.

6. כתב האישום השני, שהוגש ועודנו תלוי ועומד, מייחס לאולמרט עבירות חמורות של שוחד וקבלת טובות הנאה כספיות כנגד קידום תוכניות בנייה של יזמים.

7. לאחרונה, בשלהי ההליך המשפטי שתלוי ועומד כנגד השניים, התערערו יחסיהם ובאורח פלא, החליטה זקן לחזור בה ולספר את הסודות הכמוסים והאפלים הידועים לה אודות התנהלותו העבריינית של מי אשר היה ראש ממשלת מדינת ישראל.
8. מפרסומים בתקשורת עולה, כי זקן בעדותה המפתיעה, שפכה אור על התנהלותו של אולמרט, בין היתר בנוגע להעברות מאות אלפי שקלים לכיסיו הפרטיים וללא כל דיווחים לרשויות המס.

9. ככל הידוע למרשי, עד כה ועל אף, עדותה המרשיעה של זקן, רשות המיסים טרם פתחה בחקירה בהיבטים הללו וזאת על-אף החשיבות הציבורית והפגיעה באמון הציבור.

10. הגורמים האמונים על שלטון החוק ראוי, שיפעלו ויחתרו לחשיפת האמת בנוגע לחשדות כה חמורים ובפרט כאשר אלו נוגעים לשלטון החוק ומהווים פגיעה של ממש בציבור אזרחי מדינת ישראל. החוק תקף לכולם; הן כלפי האזרח הקטן ובטח שכנגד אנשי ציבור.

11. נורמות של העלמות מיסים מצד נבחרי ציבור, הפכו למכת מדינה ובתוך כך הפכו למעין גידול סרטני אשר מחרסם בשלטון החוק ופוגע פגיעה אנושה בדמוקרטיה.

12. אומ"ץ מאמינה, כי חוסנה הכלכלי, החברתי והמוסרי של מדינה נמדד, בין היתר, על-פי יכולת המדינה לקיים מערכות ממשל תקינות, לאכוף חוק וסדר, לשפר את איכות החיים הציבורית ולפעול לרווחת תושביה ואזרחיה. על כן יש לפעול לחיזוקן ולחוסנן המוסרי-ערכי של מערכות השלטון והחברה בישראל, לשוויון ערך האדם בפני החוק, לשמירה מוחלטת על זכויות האדם ולחרות הפרט בכל תחומי החיים.

מוסדותיה של מדינת ישראל ראוי שיהיו מושתתים על עקרונות של צדק ועליונות החוק, יושר, הגינות ומנהל תקין וכן מחויבים לאכיפת חוקי המדינה, ללא מורא וללא משוא פנים.

13. אל לרשויות החוק להימנע משמיעת עדותה של זקן, נהפוך הוא, מחובתם לעשות כן ולפעול לחשיפת האמת ובאם לא יעשו כן, הרי שהם מסייעים לפגיעה באמון הציבור ובשלטון החוק. דברים אלה אמורים גם לגבי רשות המיסים.

14. לאור כל האמור לעיל, אומ"ץ מבקשת, כי תפתח בחקירת החשדות הנוספים כנגד אולמרט כפי שעלו מעדותה החדשה של שולה זקן".

2. יהודה וינשטיין 
מעצרם המתוקשר לפני כמה ימים של דובר צה"ל לשעבר תת-אלוף (במיל.) אבי בניהו ושל עוזר הרמטכ"ל לשעבר אל"ם (במיל.) ארז וינר כחשודים בביצוע שורה של עבירות פליליות בפרשת הרפז, העלתה פעם נוספת על סדר היום הציבורי את התנהלותו הבעייתית של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

לפני כשנתיים הגישה תנועת אומ"ץ באמצעות עו"ד אבינועם מגן עתירה נגד היועץ המשפטי לממשלה, בדרישה שיורה למשטרה לחקור את פרשת הרפז שעוררה סערה בקרב אזרחי המדינה, לאור העובדה שקיים חשד שהדרג הצבאי בניצוחו של הרמטכ"ל לשעבר, רב אלוף (במיל.) גבי אשכנזי פעל נגד הדרג המדיני בתקופה שאהוד ברק שימש כשר הביטחון.

וינשטיין טען בתגובה, 'העתירה מוקדמת', חרף העובדה שהצוות הביטחוני של משרד מבקר המדינה בראשותו של אלוף (במיל.) יעקב אור השלים הכנת דוח חריף. על יסוד דוח זה ביקש מבקר המדינה לשעבר, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, מהיועץ המשפטי לפתוח בחקירה פלילית. העתירה נדחתה במפתיע על-ידי הרכב שופטים בראשותו של הנשיא אשר גרוניס והוטל עלינו לשלם תשלום הוצאות בסך 15 אלף שקלים - סכום גבוה לעמותת מתנדבים שהפעילות השוטפת שלה ממומנת מכספי תרומות. וראה זה פלא: כעבור כמה חודשים חזר בו וינשטיין מהחלטתו והורה על חקירת משטרה שהולידה השבוע את מעצרם של בניהו ווינר.

אחרי שיחה בעל-פה עם פרקליט המדינה לשעבר משה לדור, פנתה אליו אומ"ץ בבקשה שיפעל להחזר ההוצאה המיותרת שהונחתה על אומ"ץ. בפנייה נאמר בין השאר:

"בשנים האחרונות עסקה תנועת אומ"ץ בפרשת הרפז על כל היבטיה. במסגרת זו פנינו בעבר אל היועץ המשפטי עו"ד יהודה וינשטיין בבקשה להורות על חקירת משטרה מקיפה אך נעניינו בתשובה שאינה לגופו של עניין. גם פניות נוספות של אומ"ץ בנושא זה לא קיבלו מענה ראוי.

בעקבות זאת הגישה תנועת אומ"ץ עתירה לבג"ץ נגד היועץ המשפטי, משטרת ישראל והמעורבים בפרשה, דרשה לקבל תשובה לשאלה מדוע לא נפתחה חקירת משטרה שהתבקשה מאליה.

למרבה הצער העתירה נדחתה ונפסקו נגדנו הוצאות בסך 15,000 שקל. נוכח העובדה שבסופו של דבר קיבל היועץ המשפטי לממשלה את בקשת אומ"ץ כפי שהוצגה בעתירה לבג"ץ, אנו פונים אליך בבקשה שפרקליטות המדינה תבחן אפשרות לסייע לתנועת אומ"ץ לקבל בחזרה את ההוצאות שנפסקו".

לדור לא טרח להשיב לפנייתנו ונראה לי שנצטרך להכניס את ההוצאה לסעיף: "חובות אבודים".

בעקבות ההתפתחות האחרונה בפרשת הרפז, הודענו שאנו מברכים על החלטת המשטרה להרחיב את החקירה בפרשת הרפז שנעשתה אומנם באיחור, ומצפים שחקירה זו תקיף לא רק את מה שהתרחש בלשכת הרמטכ"ל, אלא גם בלשכת שר הביטחון, על-רקע של פרסומים על השמדת קלטות וחשדות לשיבוש הליכי חקירה.

בהודעה לעיתונות שהפיצה אומ"ץ הודענו במפורש: "אומ"ץ לא הרפתה והמשיכה במערכה המשפטית והציבורית במישורים שונים. אומ"ץ מאמינה שבסופו של דבר עשויה החקירה לקבוע מה התרחש בדיוק בשתי הלשכות הרמטכ"ל והביטחון ע"מ שילמדו כל הלקחים הנדרשים ויקבעו הנורמות מחויבות המציאות".

נותרה עוד שאלה פתוחה: בראשיתה של הפרשה התחייב היועץ המשפטי לממשלה בפני מבקר המדינה לשעבר שתוך זמן קצר יגיש כתב אישום נגד בועז הרפז, שהודה בזיוף מסמך שקשור היה במינוי הרמטכ"ל המיועד, אלוף (במיל.) יואב גלנט. עד כה לא מולאה ההתחייבות.

השבוע אמר לי לינדנשטראוס: "כבר אז היו לי ספקות בעניין זה והם התממשו לצערי".

3. שי ניצן 
חידה: מי יצא לחופשת סקי בשווייץ בתקופה הקריטית של הדיונים בפרקליטות המדינה אם להעמיד לדין את הרב נוכל יאשיהו פינטו?

תשובה: "קשה להאמין", אבל הגולש על הקרח היה פרקליט המדינה החדש שי ניצן, שניסה לחקות את שר המשפטים לשעבר, פרופ' יעקב נאמן, שגם הוא לא עשה חשבון לבעיות משפטיות קשות ונצמד למגלשיים במקום לשלטון החוק במדינה.

אחרי שניצן חזר ארצה, הוא היה רגוע ומפויס עם עצמו. הייתה ציפייה שהוא יתמודד עם התיק בכוחות מחודשים, אבל הרי שווייץ הולידו עכבר משפטי.

ניצן הסכים למחוק סעיפי אישום חמורים מכתב האישום שיוגש נגד הרב שבגד בחסידיו השוטים והסגיר אותם לשלטונות, ובכך עבר על הברכה הכלולה בתפילה: "ולמלשינים אל תהי תקווה".

בכך הוכיח ניצן שהוא הולך בדרך הרפיסות שסלל ראש המערכת המשפטית, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, וככל הנראה אבדה התקווה שיבוא פרקליט מדינה שיחזיר את העטרה המשפטית ליושנה.

חולשתם של גופי אכיפת החוק במדינה מוכתבת במידה רבה מהעומדים בראש המערכת, שרובם מגלים מורא לקבל החלטות אמיצות בעניין העמדתם לדין של נבחרי ציבור המדורגים בצמרת השלטון. שורש הרעה נעוץ בעובדה שבראש המערכת עומד "רועץ" משפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אדם חלש ונרפה שזכה באחרונה לביזוי אישי, כאשר הותקף מילולית בפומבי על-ידי אזרח שהטיח בפניו את המחיר שאנו משלמים אחרי שהפך את החוק לצחוק.

התקווה הייתה שיבוא פרקליט מדינה חזק שייכנס לנעליו של משה לדור, האיש שלא חשש להעמיד לדין את ראש הממשלה לשעבר המגה מושחת אהוד אולמרט. לדור שילם מחיר יקר על זקיפות קומתו, ובין השאר נדרש בשעתו על-ידי העיתונאי המנוח אמנון דנקנר, חסידו השוטה של אולמרט, לשלוח יד בנפשו בעקבות זיכויו ההזוי של אולמרט משני כתבי אישום בפרשות טלנסקי וראשונטורס.

לפני שלדור פרש, הוא הספיק להגיש לבית המשפט העליון ערעור על הזיכוי, שמשום מה מתעכב בבית המשפט העליון יתר על המידה. תנועת אומ"ץ פנתה כמה פעמים למזכירות בית המשפט העליון, ונענתה לאקונית שמועד ההכרעה בערעור עדיין לא נקבע.

רק אם שולה זקן, אשת אמונו של אולמרט, תפצה את פיה, בין השאר, גם בשתי פרשות השחיתות, יהיה צידוק רטרואקטיבי לסחבת בבית המשפט העליון.

וינשטיין היה למעשה הרוח החיה בבחירתו של שי ניצן לפרקליט המדינה, חרף התנגדותם של חוגי הימין, שטענו שהוא רדף את המתנחלים בתפקידו הקודם בפרקליטות.

למעשה, וינשטיין היה אמור להכריע בין הגשת כתב אישום נגד הרב פינטו לבין הפיכתו לעד מדינה נגד ראש להב 433 לשעבר, ניצב מנשה ארביב. וינשטיין החליט להעביר את ההכרעה לניצן והוא כנראה ידע למה.

אומ"ץ פנתה אל פרקליט המדינה ניצן לפני נסיעתו לחופשת הסקי בדרישה שלא להעניק הנחות לרב פינטו. בפנייה נאמר בין השאר:

"מפרסומים שונים בכלי התקשורת ניתן להסיק שיש כוונה לחתום על הסדר עם הרב יאשיהו פינטו במסגרתו ימחלו לרב פינטו על פשעים שביצע, כביכול, ביניהן עבירות שוחד, הלבנת הון סחיטה באיומים וכיוצא באלו ובמקום להגיש נגדו כתב אישום חמור ביותר, יש כוונה להעמידו לדין רק על עבירות קלות ביותר - כל זאת בתמורה ל'מידע' שהרב פינטו יספק נגד קצינים בכירים במשטרת ישראל.

ככל הידוע לאומ"ץ, מצוי בידיכם סרטון וידאו ובו הרב פינטו מודה מפורשות ששיחד קצין משטרה בכיר בדרגת תנ"צ, וזה כשלעצמו מהווה – בצירוף לעדותו של הקצין הבכיר– עבירה מסוג פשע שעליה הרב פינטו חייב להישפט.

יתרה מכך: הרב פינטו אף אינו רואה פסול במעשיו, שעה שהוא מצהיר, בריש גלי, כי נתן שוחד כביכול לכמה קציני משטרה בכירים. הסדר או עסקת טיעון שכזו, ככל שתיחתם עם הרב פינטו, בתמורה להאשמות נגד קצינים בכירים במשטרת ישראל, שחלקם אף לא קשור לפרשות שבהן הוא מואשם, נגועה בחוסר סבירות קיצוני, תוך פגיעה באינטרס הציבור ובתקנות הציבור, והדבר אף עלול להוביל לתקדים חמור ביותר ולניהול מגעים פסולים עם עבריינים חשודים ונאשמים, וגורם לפגיעה בתחושת הצדק של הציבור הרחב מכך שהצדק ניתן למיקוח.

אשר על כן אתה מתבקש, בכל תוקף, שמערכת המשפט בכלל, ומערכת אכיפת החוק בפרט, ימצו את ההליכים נגד הרב פינטו ולא ייחתם עמו כל הסדר הממיר את כתב האישום נגדו בכתב אישום מדולל ומרוכך, וזאת לכל הפחות עד אשר יתברר, כי הסדר זה ראוי ועומד בסטנדרטים שנקבעו על-ידי בית המשפט העליון, משרד המשפטים ותקנת הציבור – כך שהרב פינטו יעמוד לדין פלילי ההולם את הפשעים שביצע, כביכול, ובית המשפט יאמר את דברו בעניין, על-מנת שלא יצא החוטא נשכר".

למרות שבינתיים הביא ארביב מסמכים שהעידו שהרב פינטו העליל עליו עלילות לגבי חלק מהפרשות, פרקליט המדינה החליט, כאמור, שלגבי הרב לא ייקוב הדין את ההר.

ניצן מכהן בתפקידו זמן קצר בלבד ובתקופה זו הספיק רק לפרסם כמה הנחיות ולבדוק תיקים שגרתיים. המבחן המשפטי המשמעותי שלו היה תיק פינטו ובכך הוא נכשל כישלון עצל.


 


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • שמיל
  22/04/2014 09:14:19
  רעיון טוב. באמת אצטרף לתנועה לאיכות השלטון שלפחות שם גם יש תוצאות ולא נוכלות ערמומית כמו שיצא לי להכיר במקומות אחרים.
  מוזמנים גם אתם:
  http://www.mqg.org.il/%D7%AA%D7%9E%D7%99%D7%9B%D7%94%D7%91%D7%AA%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%94/%D7%92%D7%99%D7%9C%D7%95
 • תגובתי לשמיל שוש
  30/03/2014 19:45:44
  אני כבר 20 שנה בתנועת "\"אמיתי" ואומץ"
  אני השתתפתי בטכס של הנשיא ויצמן
  שמסר לאריה "אות הנשיא 'על תרומתו למיגור השחיתות הציבורית עם תקציב זעום ובהתנדבות . לשמיל , אנשים כמוך אינם ראויים לאתר תצטרף לאיכות השלטון . שם מקומך
 • אמיר
  30/03/2014 17:55:50
  שמיל
  תתפלא שאומ"ץ עם תקציב זעום וחצי עובד בשכר, "מייצרת" לפחות כמות של פעילות כמו התמועה לאיכות השלטון.
  כל הכבוד לאריה אבנרי ולחברי התנועה ..
 • החיפאים
  29/03/2014 23:45:09
  מר שמיל, לא ברור לנו על מה בדיוק אתה מתרגש ומה באמת אתה מרגיש ,באיזה עשייה איכות השלטון בדיוק לדעתך הם עסוקים? פרט לכך שהם דואגים לאינטרסים שלהם כדי לקדם את האגו שלהם ואת ענייניהם,לעומת זאת תנועת אומץ עושה באומץ לב את אשר צריך לעשות בעת הזו
 • שמיל
  29/03/2014 23:21:31
  איך אתה לא מרגיש מובך לקרוא לתנועה לאיכות השלטון קולגה.
  הם עסוקים בעשיה ותוצאות (כגון זקן והרפז)
  ואתה בהכפשות.
  לא נעים..
 • שוש פרי
  29/03/2014 17:55:22
  צפיתי בתוכנית "המטה" בה נלחם ירון זליכה כארי
  ובאומץ לב נגד העברין אולמרט
  ללא ספק שולה תחשוף את הבכירים שתמכו באולמרט ועזרו לו בשחיתות
  עו"ד מסר שותף מלא לשחיתות הציבורית.
  חייב לעמוד לדין .
 • החיפאים
  29/03/2014 17:20:36
  שי ניצן , תתחיל להבין שוינשטין לא שה תמים.
  אתה חייב להיות פחות ותרן ויותר לוחמן,
  קבלת אחריות למגר גם את המושחתים רחמנא לצילן.
  אז קדימה, אל תהיה פחדן.
 • חריש מיסוד המעלה
  29/03/2014 15:05:08
  תמשיכו ותצליחו בדרככם ,כל הכבוד לכם , יתכן שאתם הכתובת לשתק סוף סוף את בכירי המושחתים.
 • יונה לוי
  29/03/2014 14:14:06
  לאולמרט יש זרועות תמנון. מעניין עם לא חדרו לפרקליטות וזו הסיבה להתנהלות התמוהה שלה
 • גליה
  29/03/2014 14:13:30
  מעולה ואמיץ, כרגיל!!!!׳
 • רונית תושבת הצפון
  29/03/2014 12:59:54
  אין לנו ספק שהרשימה מתוך בנק המושחתים עדיין ארוכה וכואבת ,אנחנו שמחים מאוד שלפחות ישנו גוף כמו עמותת אומץ שעושים עבודה נפלאה לצמצום השחיתות ,אנחנו כאן בצפון אוהבים אותכם מאוד ,תמשיכו במשימתכם הקשה.
 • שושפרי
  29/03/2014 08:25:53
  שי ניצן אל תלך בעקבות התנהלותו הרופסת של לוינשטיין. אנו נמשיך להלחם נגד מושחתי הציבור
  כולל נגדך ,פרקליט רופס מתחילת דרכך .
 • לעו"ד שמחה ניר
  29/03/2014 05:13:30
  אומ"ץ מטפלת בנושא זה. עידכונים יועברו אליך ישירות
 • צופית מראש פינה
  29/03/2014 00:10:00
  אני מצטרפת ליובל מקרית חיים ומחזיקה לכם אצבעות, אתם צריכים להיות אלה המובילים את המאבק בכל החזיתות נגד השחיתות
 • יובל מקרית חיים.
  29/03/2014 00:06:39
  כל הכבוד לך אריה אבינרי ולכל הצוות שלך ,אתם כוחות האור נגד כוחות השחור, תמשיכו בזו הדרך
 • שמחה ניר, עו"ד
  28/03/2014 21:53:07
  השחיתות בהוצאה לפועל מגלגלת מדי שנה כמה-וכמה הולילנדים, ולאף אחד זה לא אכפת.
 • יודע דבר
  28/03/2014 20:55:58
  היועץ המשפטי לממשלה החלש בחר בכוונה פרקליט מדינה שיהיה חלש יותר ממנו
 • איפכא מסתברא
  28/03/2014 20:54:47
  מצער שאלה פניה של המדינה
 • ד"ר מאיר מונסליזה
  28/03/2014 18:16:40
  שי ניצן שאף למעלה
  שי ניצן השיג לעצמו את שרצה
  שי ניצן כנראה כמו כולם.
 • עוזי
  28/03/2014 14:56:23
  אבי אבות הטומאה המשפטית הוא אביגדור ליברמן שמינה את ראשי מערכת המשפט ואלה גוננו7 עליו והוציאו אותו נקי
 • חבר ותיק
  28/03/2014 14:55:28
  אפשר להאריך את הרשימה עד אין קץ
    עיצוב: סטודיו נעמה