עלילות רונאל הנוכל  |  

כתבה ראשונה בסדרה אשר תחשוף את דמותו האמיתית של עורך-הדין רונאל פישר שהינו אדם פיקח וערמומי וגם מסוכן לציבור

                                                                 ▪  ▪  ▪
אני מבקש לפתוח סידרת כתבות זו בהערה אישית: במרוצת עשרים השנים האחרונות אני מנהל באורח אישי ובאמצעות תנועת אומ"ץ מערכה רצופה ובלתי נלאית בכוונה לחשוף את דמותו האמיתית של עורך הדין רונאל פישר שהינו אדם פיקח וערמומי וגם מסוכן לציבור.

עד היום אני מכה על חטא שלא חטאתי בכך שלצערי לא הצלחתי לבלום את רונאל לאורך השנים על מעלליו ומעשי העבריינות שביצע בעיקר בגלל ערמתו, תחכומו ויכולתו לעבוד על אנשים ולתמרן אותם כרצונו. נחשים קטנים מסוגו של רונאל היה צריך להרוג כשהם קטנים ומאחר שדבר זה הוחמץ גדל נחש ממבה ארסי מסוכן שהכיש מדי פעם.

בדרך זו הזרים לכיסו מיליוני דולרים על חשבון לקוחות עשוקים ומסובכים מצד אחד ומאלה שסייע להם בדרכים לא חוקיות לחמוק משלטון החוק מן הצד השני. פישר נתגלה לי פעמים רבות כאדם חסר מעצורים, עבריין סידרתי, סחטן מקצועי, מתחזה בעל רמה גבוהה ומתחסד תקשורתי שהצליח להתעשר בדרכי ערמה ולאחז את עיניהם של רבים וטובים במשחקים דרמטיים תוך ניצול מום של גמגום.

מסכנות מבוימת
הדבר לא עלה בידי בעיקר משום שפישר הצליח לחמוק מלתת את הדין על מעלליו אחרי שהצליח לסחוט רחמים והשתתפות בצער כשהציג את עצמו כאדם חולה ומסכן. כך נהג השבוע פישר בבית המשפט בירושלים בעת דיון בהארכת מעצרו כאשר הציג עצמו כאדם חולה כביכול שזקוק לטפול רפואי. גם מומו האישי כמגמגם הפך בידיו של רונאל בעת הצורך כמקור לאיסוף רחמים מכאלה שביקשו למצות אתו את הדין.

מעניין לציין שכאשר ביקש כספים בסכומים ניכרים מלקוחות שנפלו בפח ומלקוחות פוטנציאליים שהוא ביקש לגייס ההקלטות מלמדות שהוא לא גמגם. הייתי עם רונאל בסרט הזה לפני למעלה משנה כאשר קובלנה שהגשתי נגדו ללשכת עורכי הדין בשם אומ"ץ בגין פגיעה חמורה בכבודו של שופט תל אביבי. בעת הדיון בקובלנה שהתקיים בבית הדין למשמעת של לשכת עורכי הדין הוא ישב בפינה מול שלושת שופטיו הפרקליטים לא מגולח תוהה ובוהה שתק והפגין מסכנות לאורך כל הדיון.

גם כאשר נערך באיחור רב הדיון המשפטי בעקבות לחץ בלתי פוסק של אומ"ץ, נקט פישר בתחבולות שונות כדי לזרות חול בעיני השופטים שנעו בין רחמים לבין חששות מידו הארוכה. פרקליטתו רות דוד בלום שהייתה בעבר פרקליטת מחוז תל אביב, אודותיה נרחב את הדיבור בהמשך הסדרה ניסתה, לנתב את הדיון לליבם של השופטים.
הפרקליטה הבכירה לא היססה להתעמת אתי כמי שרודף, כביכול, את לקוחה האומלל בגלל פשעי העבר שלו. גם בעת הדיון השבוע בבית משפט השלום בירושלים דיברה הפרקליטה על מצבו הנפשי החמור והציעה שבמקום שיבלה בחדר המעצר יעשה זאת בביתו.

המסכנות המבוימת מול אנשי חוק בכלל ושופטים בפרט והצורך להזדקק כביכול לעזרתם של חולי גוף ונפש היה מאז ומתמיד לחם חוקו של רונאל פישר. התנהגותו המתנשאת של רונאל בימים אלה כלפי חוקרי מח"ש שכללה התנשאות ויחס של בוז כלפיהם ובמקביל הגשת תלונות סרק נגדם לא הייתה זרה לי.

כך נהג פישר הנבל כאשר התלונן נגד חברי ועדת האתיקה הארצית אחרי שסירבו לקבל את דרישתו הנמרצת לדחות את הקובלנה על הסף ומאז לא חדל מלהשתלח בהם. למרבה האירוניה היה אמור השבוע פישר להשתתף ביום עיון של הפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין בפאנל בנושא: "העמדה לדין פלילי של עורכי דין במסגרת מילוי תפקידם האם הרחקנו לכת"?

הגילויים בסדרה זו שחלק פורסמו במקוטע בעבר אינם, חלילה, ריקוד על הדם, אלא שירות חיוני לציבור בכללו ולאנשי החוק בפרט למען ישמעו ויראו ויחסמו את דרכו של עו"ד רונאל פישר להמשיך במעלליו.

המטרה המקצועית מקדשת את כל האמצעים
רונאל החל את הקריירה שלו דווקא כעיתונאי חוקר בעיתוני "חדשות" והתגלה כעיתונאי ערמומי, נעדר אתיקה וחסר מעצורים, שהמניע העיקרי בחייו הוא צבירת כסף ותהילה בכל מחיר.

כבר בראשית דרכו העיתונאית בעט פישר בכללי האתיקה המקצועית והמטרות המקצועיות שלו קידשו את כל האמצעים הלא כשרים.כך, למשל, נהג פישר באופן סדרתי להפר את אמונם של אנשים שהסכימו לשוחח אתו שיחות שלא לפרסום ושלא לייחוס ומסרו לו מידע, סיכנו את עצמם ואת פרנסתם ולא העלו על דעתם שהוא מוליך אותם שולל.

אחד מהם היה קצין המשטרה המנוח ניצב משנה משה פרידמן, שהייתה לו בטן מלאה על המשטרה בכלל ועל מפכ"ל המשטרה דאז רב-ניצב בדימוס אסף חפץ בפרט והוא רוקן אותה בשעתו לתוך מכשיר ההקלטה הסמוי של פישר מבלי שהעלה על דעתו שהעיתונאי הצעיר הוא בעצם נבל.

כמה ימים אחרי שהראיון עם פרידמן פורסם בעיתון ללא הסכמתו נפטר פרידמן מדום לב בצל הידיעה המכאיבה כי בשל הנזק שגרם לו פישר, אין לו מה לחפש יותר במשטרה והוא פוטר מעבודתו.

מי שסבר לתומו שפישר יתאבל על מותו הטראגי של קצין המשטרה ויביע חרטה בפומבי על מעשהו הנלוז אינו מכיר את האיש הנקלה הזה. לא חלף זמן רב ופישר מצא קרבן חדש בדמותו של מפקד גלי צה"ל לשעבר תא"ל (במיל.) עמוס גלבוע, קצין מודיעין בכיר לשעבר.

פישר קבע איתו פגישה, הערים עליו, משך אותו בלשונו והפך שיחה פרטית לראיון פומבי שהביא להדחתו מתפקיד מפקד גלי צה"ל. מאוחר יותר טען גלבוע שפישר דאג שישתה יתר על המידה כדי שחרצובות לשונו יפתחו.

הקורבן הבא בתור
אני הייתי אמור להיות הקורבן הבא בתור. באחד הימים צלצל אלי רונאל שלא היה מוכר לי עד אז, וביקש לראיין אותי על פעילותה של עמותת "אמיתי" למאבק בשחיתות הציבורית שהיה לי הכבוד להימנות על מייסדיה ולשמש כיו"ר המזכירות שלה.

אמרתי לו שלצערי איני יכול להתראיין מאחר שאנחנו עובדים בעיתונים מתחרים ואני מכהן גם כיו"ר אגוד עיתונאי ישראל והפניתי אותו אל חברי מזכירות אחרים של "אמיתי".
פישר שוחח, אמנם, עם כמה מהם אבל לחץ במקביל לקיים שיחת רקע אתי מבלי לפרסם שם המקור.

השיחה התקיימה בביתי ולא עלה על דעתי שפישר בא אלי מראש עם כוונת זדון כשבכיסו מכשיר הקלטה. במהלך השיחה החופשית שאל אותי פישר, בין השאר, מדוע אני כותב ספרים בנושא שחיתות וציין את שלושת ספרי: "הגביר", "התבוסה", "שלטון הכסף".

השבתי לו שאני נוטל סיכון אישי של תביעות לשון הרע בפרסום עצמאי של ספרים שכוללים כתבת תחקיר וחומרים אחרים שלי שנפסלו לפרסום בעיתון בנימוקים שונים ומשונים משיקולי הון שלטון ועיתון. היה מוסכם עלינו שזו שיחה פרטית לחלוטין. למחרת התברר לי למגינת ליבי שרונאל מעל באמוני ברגל גסה.

לרוחבו של אחד מעמודי עיתון "חדשות" נמרחה כותרת: "יו"ר איגוד העיתונאים אריה אבנרי מאשים את ידיעות אחרונות בסתימת פיות". רונאל פישר התכוון אולי לחסל אותי מקצועית אבל הדבר לא עלה בידו והוא לא הבין אז שלא אניח לו עד שאחשוף את קלונו ברבים.

למרות שלא ידעתי שדברי הוקלטו לא הכחשתי שאמרתי אותם אבל לא לפרסום. בעקבות זאת הושעיתי מעבודתי בעיתון לכמה ימים ע"י העורך משה ורדי שפעל בעצה אחת עם הבוס נוני מוזס. אבל הגלגל המשיך להתגלגל. כעבור כמה חודשים הושעה ורדי מעבודתו כעורך העיתון בלחצה של מועצת העיתונות אחרי שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום פלילי בנושא האזנות סתר.

או אז הוא פנה אלי בבקשה שאגודת העיתונאים תסייע לו שיקבל שיפוי מידיעות אחרונות למימון ההגנה המשפטית מאחר שאחד מבעלי המניות בעיתון דב יודקובסקי שהיה אחד המאזינים בהאזנות הסתר התנגד לכך נמרצות. משום מה, לא טרחה מועצת העיתונות שנדרשה לנושא זה לקרוא את פישר לסדר ולהעניש אותו על עבירות האתיקה החמורות שעבר.

אבל אני סימנתי את פישר כנוכל תקשורתי שיש לפקוח עליו עין ולחשוף את דמותו האמיתית.

במהלך איסוף מידע על פישר באותה עת הגיע לידי קטע עיתון מעריב מ-.30.1.8 תחת הכותרת: "עונשי מאסר לחיילים מהר גילה שעישנו סמים" מאת גיל יודלביץ בכתבה הופיעה עובדה חמורה שהייתה קשורה לשירותו הצבאי של רונאל פישר ומצביעה על אופיו: " חיילים שעישנו סמים במדרשה לחינוך בהר גילה בירושלים ניסו להעביר את האשמה על מפקדיהם, אולם שופטי בית הדין הצבאי מטכ"ל לא קיבלו את טענותיהם של החיילים וגזרו עונשי מאסר משמעותיים על ארבעת הנאשמים. בין היתר גזרו עשרה חודשי מאסר על החייל שסיפק את הסמים לחבריו ליחידה. החייל רב טוראי רונאל פישר, צלם צבאי, בן לניצולי שואה, שלמרות קשיים שונים נסה להיקלט ביחידה קרבית, טען כי הצבתו ביחידת החינוך שבה מה שנדרש היה ללחוץ על כפתור הפעלת מכשיר וידאו גרמה לו לרגשי שעמום ותסכול והוא ניסה להסתייע בקב"ן כדי שיסייע לו תפקיד טוב יותר, אולם לשווא. הוא נדון, כאמור, לעשרה חודשי מאסר מהם ארבעה וחצי חודשם בפועל והורדה לדרגת טוראי"...

מעשי סחיטה עיתונאית
התחנה התקשורתית הבאה של פישר היה תפקיד של כתב חוקר במעריב.
אי-אפשר היה לקחת ממנו כמה חשיפות בעל משקל שהוכיחו שהוא עיתונאי מיומן ומוכשר.

במהלך עבודתו במעריב, הפך פישר לאיש סודו של בעל העיתון דאז, עפר נמרודי שזיהה אצלו נטיות עבריינות זהות. הזרזיר הלך אצל העורב. השניים רקמו ביחד שורה של קומבינות במטרה להגדיל את שטחי הפרסום במעריב במסגרת התחרות החריפה עם ידיעות אחרונות ולמטרה זו לא בחלו גם בשימוש לכאורה באמצעי סחיטה מגוונים, שימוש בשירותיו של חוקר פרטי שהסתבך בעבר בפלילים. רונאל פישר היה פונה לאנשי עסקים ידועים, בעלי חברות ומפעלים גדולים ודרש מהם במפגיע לפרסם מודעות במעריב ותוך כדי כך רומז להם שאי הענות לבקשתו תביא לפרסום כתבת תחקיר שעלולה לגרום להם נזקים כלכליים ולעתים גם אישיים.

משום מה המשטרה לא טרחה אז לחקור את נמרודי ואת פישר כחשודים במעשי סחיטה העיתונאית. בירנית גורן פרסמה בשעתו במקומון הירושלמי "כל העיר" תחקיר על מעלליו של פישר בתחום זה,ו גילתה שהעבודה על התחקיר שלה החלה בעקבות חשיפת רשימה ארוכה של אישים, ובהם אנשי עסקים, מפרסמים ואנשי תקשורת, שהיו מושאי האזנות סתר של חוקרים פרטיים.

"בשלב ההוא", סיפרה גורן, "עוד לא היה ידוע מי האזין להם. התחלתי לחקור את זה כדי לראות מי עומד מאחורי זה. זה מה שהוביל אותי לגלות, וזה מה שנכתב בכתבה, שב'מעריב' התקיים איסוף מידע על אישי ציבור, מפורסמים או מתחרים עסקיים, ונעשה שימוש במידע הזה, למשל כדי להעביר תקציבי פרסום ל'מעריב".

במקביל ניסו אנשיו של נמרודי לסחוט כספים ממפרסמים ו/או ממשרדי פרסום. מעשיהם החלו להתברר במסגרת תביעה אזרחית בבית משפט בירושלים. המשטרה והפרקליטות נמנעו, בזמנו, מלהיכנס לעובי הקורה ולמצות עימם את הדין בסוגיה זו.

בעקבות פרסום הכתבה הגיש נמרודי תביעת דיבה נגד " כל העיר" . במהלך בירור התביעה עלה לדיון קטע בכתבה ב"כל העיר" שהתייחס לפישר עצמו. הוא צוטט בכתבה כמי שאמר לעיתונאי בכיר ב'מעריב': "אני מרוויח יותר כסף מכתבות שאני לא מפרסם מאשר מכתבות שאני כן מפרסם".

במהלך המשפט עלתה על דוכן העדים מי שהייתה בעבר עורכת מוסף "סופשבוע", אילנה שובל-שקד ז"ל, והעידה כי היא הייתה המקור לפרט זה וכי הדברים אכן נאמרו לה במהלך ויכוח שלה עם פישר. "אנשים פשוט דיברו איתי", מספרת גורן, "והשם רונאל פישר עלה כל הזמן, זה היה מטורף. אמרו לי, 'תבדקי מה הוא עושה בשביל עפר נמרודי'. את מכירה עיתונאי שעושה תחקירים ולא מפרסם אותם?".

התביעה הסתיימה אומנם בפשרה של העננה מעל לראשו של רונאל פישר שהתפרנס היטב מכתבות שכתב ולא פרסם וגם מכאלה שלא כתב בכלל.

כסף תמורת כתבות פרופיל חיוביות
השלב הבא בקריירה העיתונאית של פישר הצביע על המשך תהליך ההסתאבות שלו שהביא חרפה לענף העיתונות החוקרת שחייבת להיות נקייה מכל רבב. פישר לא התבייש לפנות אל אנשי עסקים ולתבוע מהם סכומי כסף עבור פרסום כתבות פרופיל חיוביות שעמדו בסתירה לכתבות התחקיר השליליות.

אחד מאנשי העסקים הללו סיפר לי בשעתו זמן קצר לפני שנפלה הכרעה במכרז גדול שבו השתתפה חברתו פנה אליו פישר דרש ממנו סכום כסף משמעותי תמורת כתבה חיובית אודותיו.

האיש סירב לבקשתו של פישר ומאז היה חסר הגנה תקשורתית. אגב, מעניין לציין שכאשר היה מדובר על כתבות תחקיר על ממעלליו של פישר אחרי שחצה את הקווים והפך לפרקליט נכלולי הוא נקט בכל האמצעים והתחבולות כדי למנוע את הפרסומים הללו.

רונאל פישר ראה את עצמו מאז ומתמיד כמי שעומד מעל שלטון החוק, אונס את החוק וגם מבקש הגנה מחשיפה מטעמים הומניטריים מזויפים ורחמים עצמיים מבוימים. על כך נעמוד בהרחבה בכתבות הבאות.

מאגר של לקוחות פוטנציאליים
טועה מי שחושב שפישר הוא פראייר. לשבחו יאמר שהוא החל ללמד משפטיים במהלך עבודתו העיתונאית. לגנותו ניתן לקבוע שבשלהי עבודתו העיתונאית הוא הפך אותה כקרדום לחפור בה, והכין תיקי מידע מחשידים לפגיעה בטוהר המידות על שורה של גופים ציבוריים, ראשי ערים ואילי הון והפך אותם ללקוחות פוטנציאליים לקראת המעבר מענף העיתונות לעולם המשפט.

החומרים שנאספו בתוקף תפקידו כעיתונאי לא פורסמו בעיתון ונשמרו לעת מצוא, אבל הנוגעים בדבר קיבלו איתותים שהיוו גם רמזים. אין להתפלא על כך שחלק מהם הפכו ללקוחותיו מיד אחרי שהפך לפרקליט. לרוב שולם שכר הטרחה לפישר מהקופה הציבורית. פישר לא הבדיל מעולם בין כסף ציבורי לכסף פרטי. חלק מה"לקוחות" הפוטנציאליים של פישר העיתונאי קיבלו איתותים מוקדמים הבינו את הרמז והפכו ללקוחותיו של פישר הפרקליט.

אפילו תקנון האתיקה של מועצת העיתונות שהיה לי הכבוד להימנות על מנסחיו לא זיהה עבירה אתית מסוג זו שיצר בית המדרש הפלילי של רונאל פישר.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • רונן ב מפתח תקווה
  26/11/2014 20:24:15
  הכרתי את רונאל ביסודי ובתיכון בפתח תיקווה. הוא היה מאוד מקובל בחברה אך מניפולטיבי ומרושע שנהג לנצל את הפופולריות שלו להתעלל נפשית בילדים או נערים שלא היו מקובלים ולהשפיל אותם ברבים. כל מי שהיה בסביבתו נפגע בסופו של דבר ממנו עמוקות, הן בנים והן בנות.
 • רינת .ג -מעפולה בירת העמקים
  15/07/2014 00:34:02
  אני חושבת שאנשים בעלי השפעה חברתית ומשפטית בדומה לעו"ד רואנל יש בכך סכנה לחברה ולציבור בעיקר לאלה הנזקקים לעזרה וסיוע מבעלי תפקידים ציבוריים ובעיקר מעורכי דין כאשר נמצאים במצוקת חייהם.
  אם החשוד הזה ימצא אשם בבית סוהר מקומו.....
 • אברי קרית חים
  14/07/2014 23:29:57
  צריך להיכנס בכל המושחתים עם כל הכלים האפשריים ,את האיש הזה שמתיימר להיות עורך דין במדינת ישראל (מרררררר פישר)צריך להעיף מכל המדרגות, בושה למדינה שיש לה משפטנים כאלה.
 • ירון גליל מערבי
  14/07/2014 21:57:12
  אנו כאן בגליל לא כל כך מודעים לשחיתות המטורפת הכובשת כל חלקה טובה במדינה.
  מה זה הדבר הזה ששמו עו"ד פיש ר האם זה מה שמלמדים בבית הספר למשפטים, נוכלות לשמה.?.? מה קרה לנו במדינה??
  אני מצדיע לכם האנשים האלמונים באומ"צ ולאדון אבנרי שלא מפחד כלל.

 • ישורון מצפת
  14/07/2014 21:55:16
  אריה אבינרי היקר כל הכבוד לך ולכל אלה העומדים על המשמר בעמותת אומץ.
  תבורכו.
 • ישורון מצפת
  14/07/2014 21:51:04
  אריה אבינרי היקר אנו בצפון הרחוק מחזקים את ידך ויחד אתך את העמותה הנהדרת שלכם שעושה עבודה נקייה.
  יש כח לכם.
 • בצלאל אייל
  14/07/2014 12:53:14
  קראתי בעיון את מעלליו של עו"ד פישר
  אריה ישר כח על עבודת הקודש שאתה
  ממשיך לעשות באומץ רב.
 • רונית חיפה
  14/07/2014 08:59:59
  עו"ד פישר , אני הייתי מציעה לו להיות שחקן קולנוע, עד היום הציבור הישראלי ראה את מרב הסרטים שלו בטלוויזיה, צריך היום לשלוח אחד מסרטיו להוליווד לתחרות הסרט הטוב של ישראל.
 • ש.י עכו
  14/07/2014 08:54:22
  מדינה של נוכלים ,אתה כבר לא ידוע מהיכן תבוא הרעה.
 • YARA113
  12/07/2014 22:21:47
  צריך מיכל ענק של אקונומיקה לנקות את הלכלוך שדבק במושחתים
  ישר כוח
 • ד"ר מאיר מונסליזה
  12/07/2014 19:07:45
  מי ימציא את מכונת הכביסה שתנקה את חברתנו מליכלוך דביק זה?
 • בקי
  12/07/2014 13:42:39
  קראתי. מדהים
 • ש ב
  12/07/2014 09:51:28
  אולי עכשיו פישר יפסיק להיות פישר
 • לאריה אבנרי
  12/07/2014 07:18:43
  הכתבה מעמיקה עם ידע רב בכל נושא על מושחתי הציבור. יישר כוח פישר נפל בבור שחסן הטמין לו. 2 מושחתים שהכח הביא לנפילתם
 • לימור
  12/07/2014 07:09:56
  שלמה מעוז טוען שתמונתו הופיעה ללא רשותו מדוע לא הכחיש ? אני מאשימה אותו בנפילה של הקרן בו 150 מליון נמוגו ואנשים תמימים שבטחו בו נשארו חסרי כל כשלב ראשון תוכנית המיזם תפטר את מעוז. די לפושעים ..........
 • לאריה אבנרי רון
  12/07/2014 07:01:03
  כתבה מעולה ומעמיקה . כל גנב לאורך זמן ייתפס. פישר היה בטוח בעצמו הפך לסלב כמו מושחתים אחרים דוגמת ראש עירית בת ים שהפך לסלב. עו"ד יוסי כהן שחטאיו רבים מופיע ב"מטה" ערוץ 10 ובתוכניות נוספות . ערוצי התקשורת תתביישו
 • שושפרי
  12/07/2014 06:50:46
  בתןכנית המיזם בערוץ 2 הודח פישר אך עדיין נשאר בתפקידו שלמה מעוז שהיה קשור לקרן השקעות בו נפלו אנשים ב 150מליון שקל . הצבור האומלל בטח במעוז שתמונתו הופיעה בהודעה בעתון "הארץ" אריה תפעל למען הצדק שהוא יודח .
 • דני
  12/07/2014 05:17:21
  הלך החבל אחר הדלי. ברגע שהפישר חבר לרב נוכל אלון חסן מנמל אשדוד, אין תמה שמדובר ב"אותה סחורה". חבל רק שבינתיים הוא מבייש את העוסקים בשני משלחי היד כאחד: את העיתונאים ואת עורכי הדין.
  יישר כוח לך אריה איש יקר
 • מאיר פלבסקי
  11/07/2014 22:15:15
  "בין היתר גזרו עשרה חודשי מאסר על החייל שסיפק את הסמים לחבריו ליחידה. החייל רב טוראי רונאל פישר"....זה לבד לא מספיק?
 • מישל חדאד עו"ד
  11/07/2014 21:59:00
  לדעתי לאור התנהגותו העבריינית פלילית, והפגיעה האתית בשני התחומים בהם עסק כעו"ד וכעיתונאי הוא סרח וסרחונו הגיע לרחוק מאד ואני מקווה שהפעם יתן את הדין.
 • ד"ר יעקב ניר
  11/07/2014 21:39:33
  רונאל 'אינו אשם' - אשמה המערכת אשר נכנעה לו, אשמים הגופים שלא היה להם האומץ לא לפחוד ממנו, ואשמים כמו כן גם איגודי העתונאים שאינם מקיאים חלאה כזו.
 • שמחה ניר, עו"ד
  11/07/2014 19:59:48
  אריה, מה קרה לך, ומה אתה רוצה מפישר? הוא לא ביקר את השופטים, לא בסגנון בוטה ומשתלח, ולא בכלל. רק גנב, סחט, תיווך לשוחד וכו'. נו, באמת ...
 • גילה
  11/07/2014 19:34:36
  הערת את עינינו! כל כלב בא יומו. מקווה שהכלב הזה ירקב בכלא.
 • עמליה - נינה
  11/07/2014 18:54:58
  מאמר מרתק על איש בתחפושת. טוב שהתחלת להסיר ממנו את המסכה כדי שנחזה באומללות בהתגלמותה ונבין איך מגיעים לצמרת יחד עם הגמגום.בכוח הזרוע ובתושייה זדונית.
 • צבי
  11/07/2014 18:15:12
  מרתק כתמיד
 • יעקב
  11/07/2014 18:14:25
  זה מבוא מדהים לסדרה. כתוב מעולה ויכול לשמש חומר לסרט דוקומנטרי.... אני יודע מזה שנים, גם ממך, האיש נוכל ומסוכן. אני מניח שתמשיך שתספר על אותם תלונות שנגנזו נגדו כולל זו הנוגעת להטרדה מינית במסגרת פעילות כלשהי בלשכת עורכי הדין....אתה ודאי תזכור את הפרטים. גם ההתנהלות שלו בפרשת יעקב העליון ועוד כהנה וכהנה מעללים שעוד ודאי תחשוף!
 • אבי
  11/07/2014 18:13:40
  אחד הגדולים
 • עדי
  11/07/2014 18:12:39
  אתה תותח
 • אילנה
  11/07/2014 18:11:43
  יפה מאד כל מילה בול
 • אלי
  11/07/2014 18:11:17
  קראתי. קיבלתי את הרושם שזה חלק ראשון בסדרה
 • ק.ש
  11/07/2014 17:27:31
  אריה יקר . מחזקים את ידך, אין אתך אף רגע דל, לצערנו עוד יארך זמן רב, עד שתעקר השחיתות מקרבנו.
 • YARA113
  11/07/2014 16:48:44
  כמות הנוכלים יכולה להוות ספר שלם רק מהשמות שלהם:) כבוד להשקעה בתקווה לרגיעה מהירה וללא קורבנות.
 • לני אורן
  11/07/2014 14:24:57
  כתבה מרתקת....עם עובדות לא מתווכחים.. ההגדרה נוכל היא מחמאה. כבר 20 שנה שזרעי הפורענות שתולים בדמו של המגמגם הלאומי
 • יצחק לוינסון
  11/07/2014 14:22:46
  אריה, תמשיך - כרגיל אתה עושה עבודה מצוינת
 • מגידו
  11/07/2014 14:15:50
  חזק ואמץ , המשך בדרכך המבורכת!

 • אמיר חרמוני
  11/07/2014 12:37:35
  אריה הגדול, אין שם שאפשר לזרוק באוויר, ושלא יתניע אצלך סיפורים מהחיים. חבל שהאוצר הזה, פותח לנו תיבות פנדורה של שחיתות וסיאוב, אבל חשוב לשמוע ולדעת. עצימת העיניים, לא תזיק למושחתים. כל מי שקורא, וטרם נרשם לאומץ, מוזמן להצטרף, כ: חבר, תורם ו / או
 • עברי
  11/07/2014 11:48:09
  פרק א' בתולדותיו שלח סופר-נוכל, שכמו כל נוכל נחשף בסופו של דבר במלוא כיעורו. רשימה שההמשכים שיבואו בהעקבותיה יוצרים עלילה מרתקת לסדרה טלוויזיונית, על עוצמת השחיתות בארץ.
    עיצוב: סטודיו נעמה