תעודת היושר של איציק (26)  |  

"מבקר המדינה ניקה את יו"ר הכנסת לשעבר, חברת הכנסת דליה איציק, מכל אשמה בפרשת שיפוץ דירתה בירושלים ונמנע מלהטיל עליה אחריות אישית בפרשה זו ובפרשות נוספות שבהן הייתה מעורבת" (מן העיתונות)
 
תהליך ההיטהרות המופתי של נשיאת המדינה בפועל לשעבר למשך שלושה חודשים, חברת הכנסת דליה איציק, מכל עלילה, הכפשה, חשד, אשמה, חטא, עבירה, עוון ופשע החל למעשה לפני חצי תריסר שנים.

כנס שדרות, בראשותו של הפוליטיקאי הנודד אלוף (במיל.) עוזי דיין, פרסם באותה סקר שבו דורגה איציק במקום הראשון ברשימת חברי הכנסת הישרים.

במרוצת השנים הסתובבה בארץ מפה לאוזן ומפה ל-פה הבדיחה על איציק הישרה בנשים שעוררה גלי צחוק. בימים האחרונים הפכה הבדיחה לחידה, שמזילה דמעות גיל של תנינה מעיניה של איציק וסותמת את פיהם של כל המלעיזים.

לאחר התלבטות אישית ממושכת, שהייתה מלווה בתסכול, בייסורים ובחיבוטי נפש, החלטתי לקבל עלי את הדין, לקחת אחריות אישית ולהעניק לאיציק מטעמי תעודת יושר בלתי-חוזרת המיועדת למוטב בלבד לגורמים הבאים: לכל מאן-דבעי, צאן-דהוא, מי-ומי, עובר ושב, יודע לשאול וסרח עודף.

להלן נוסח תעודת היושר של איציק:

"אני מודיע בזאת בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי בעלת תעודה זו חברת הכנסת דליה איציק הינה אישה ישרה, תמימת דרך, צנועה, חסודה ובת ישראל כשרה למהדרין.

העובדה שאיציק התחמקה בצעירותה מלשרת בצה"ל בנימוק שהינה דתית מדברת לשבחה ומוכיחה שהיא אשת עקרונות.

כאשר התעורר בשעתו חשד שאיציק המורה הגישה דוחות כוזבים למשרד החינוך, קשה היה לקבל זאת, למרות שהיו מסמכים מרשיעים לכאורה בכתב ידה. העובדה שלא ננקטו נגדה צעדים מוכיחה את חפותה של איציק ללא כחל וסרק.

לפני חמש שנים טסה איציק למונקו והתארחה על חשבונו של איל הון מושחת. בטיסה זו היו שלושה אישי ציבור בעלי כפיים נקיות מרוב רחצה: שמעון פרס, פואד בן-אליעזר וחיים רמון. איציק לא טרחה להיענות להחלטת ועדת האתיקה של הכנסת כפי שענשו שלושת חבריה מקבלי טובת ההונאה. הנימוק שנתנה לסירובה היה: שהיא באה יחד עם פרס.

כשאיציק כיהנה כשרת התקשורת היא שימשה, במקביל, גם כחברת מטה הבחירות של פרס בהתמודדות פנימית במפלגת העבודה מול עמי פרץ. באותה תקופה קיבל פרס למעלה מ-300 אלף דולר מאילי הון, ביניהם אחד שנזקק בעסקיו למשרד התקשורת. אין ספק בכלל שדבר זה נעשה בתום ליבה הרחום ללא כוונת זדון ולא כוונת רווח אישי.

בתפקידה כיו"ר הכנסת הוסיפה איציק הוד והדר למשכן כאשר אסרה לבוא בלבוש לא הולם. הבזבוזים הרבים בכנסת שכללו חלוקת משכורות נדיבות, קידום חריג של בני משפחה, רכישת פריטים יקרים למשכן, ופתיחתו למופעי ראווה לשועי הארץ היו כורח של המציאות ואין להלין על איציק.

איציק נהגה כראוי כאשר לא דרשה מהמדינה דירת שרד זמנית המתחייבת מתוקף תפקידה, והחליטה במקום זאת להפוך את דירתה הפרטית לדירה שרד לדוגמא. אומנם הוצאו מכספי המדינה למטרות שיפוצים החלפת ריהוט וכיו"ב רבבות שקלים. למרות שאיציק החזירה רק 25 אלף שקלים, מגיעה לה על כך תודה והוקרה.
שכירת עשרות חדרי מלון במרכז הארץ לצרכי ישיבות, אכסון בבתי מלון מפוארים בחו"ל, אירוח יקר והוצאות אישיות מפליגות על חשבון הקופה הציבורית, כל אלה היו במסגרת תפקידה הממלכתי רם הדרג של איציק והיא נקייה לחלוטין.

יש לדחות בשאט נפש את הרכילות המרושעת שחשפה, כי כאשר כיהנה איציק כיו"ר הכנסת נהגה לנסוע מדי פעם במכונית השרד שלה עם נהגה למספרה התל אביבית. ההופעה החיצונית של איציק חשובה לכולנו.

בדקתי ומצאתי שתעודת היושר האישית שהענקתי לאיציק תזכה להכרה על-ידי בג"צ (בית הדין הגבוה לצדק), הבד"ץ (בית הדין הגבוה ההלכתי), הבז"ץ (בית הדין הגבוה של הזכאים), הבח"ץ (בית הדין הגבוה של החכמים) הבת"ץ' (בית הדין הגבוה של התמימים) והמוסד לביקורת של ההסתדרות".

אני מודיע בזאת שאני חותם על התעודה בהכרה מלאה ומעניק בזאת לאיציק הכשר מלא להיבחר כנשיאת המדינה. יש לה את כל הנתונים הנדרשים להיות אזרח מס' 1 במדינה.

עד כאן נוסח תעודת היושר שתוענק לאיציק בטקס חגיגי שיערך בקרוב במשכן הכנסת בנוכחות קרוביה ובני משפחתה שבילו יחד אתה שנים מרצח היופי של איציק.

אבל תעודה וקוץ בה: למגינת ליבה של איציק היא תאלץ להמתין 11 שנים עד שהנשיא הנוכחי, שמעון פרס, יסיים את תקופת כהונתו השנייה ויפנה לה את מקומו בגיל 98.

עד אז תוכל איציק להמשיך במעלליה הגלויים והסמויים ללא חשש. תעודת היושר שהינה לתקופה בלתי-מוגבלת תגן עליה.


      
 

הוספת תגובה חדשה
שם

עד 250 תווים
תגובה
קוד
תגובות
 • Simone
  27/12/2014 17:29:21
  בבקשה להעיר אותי כשתעלה כאן כתבה בעלת אופי דומה על ״נסיכת המוסד״ הגב׳ ליבני-שפיץר.
  יותר ויותר יש תחושה בציבור שהגיע העת לכזו כתבה, גם אם יש בה הרבה דמיון....
 • ציפי
  15/06/2014 13:48:03
  גם שכחנו להזכיר שאיציק, שרוממות התפקיד כהילה מעל לראשה וטובת העם והדורות הבאים נר היא לרגליה - היא זו שביטלה את מוסד "נציבות הדורות הבאים" בכנסת ישראל.
  למה? בטח בגלל רדיפתה אחר טוהר המידות והרצון" לחיסכון בקופה הציבורית.
  תלוי למה כבר אמרנו?...
 • יעקוב לוי
  10/06/2014 14:47:26
  דליה איציק מושחתת חבל על הזמן - אם היתה נבחרת היתה משחררת את אולמרט מהכלא- מאיפוא יש לה כול כך הרבה כסף שווה בדירה
 • דפנה
  10/06/2014 14:20:17
  ברוך ה'' שלא נראה אותה נשיאת המדינה- חמדללה. מושחתת שמחוברת לאייקונים
 • דורית
  10/06/2014 14:14:04
  דליה איציק מושחתת נמאסת
 • דורית
  10/06/2014 14:14:04
  דליה איציק מושחתת נמאסת
 • י. קראוס
  10/06/2014 11:09:19
  איפה איפה מנהיגים אמתיים כמו בגין? צנוע עניו אמתי! אני מקווה שריבלין קרוב לכך והוא הראוי האמתי. שלא יקלקלו לנו את המדינה בהצבעה אחרת, חברי כנסת שאינם ראויים.
 • עוזי רביב
  10/06/2014 00:58:05
  כידוע [מהתלמוד] "אין מעמידין פרנס על הציבור אלא אם קופה של שרצים תלויה לו מאחוריו" וכאשר מדובר בפרנסית עם קופה כל כך גדולה - על אחת כמה וכמה היא ראויה לשרת כנשיאה. בדרך לבנין היא תחלוף על פסליהם של עזר וייצמן ומשה קצב.
 • יואל
  09/06/2014 18:31:40
  כל חברי הכנסת מנותקים מהעם ודליה איציק יותר מרובם. פוליטקאית מהסוג הגרוע!!!!
 • שאולי
  19/05/2010 13:09:20
  לאיזה עליבות הגענו . מבקר המדינה מתקפל בפני איציק
 • יודע דבר
  18/05/2010 19:21:36
  דליה איציק מסתירה כמה פרשות שחיתות על אשיזם שוןנים שתשלוף אותן כדשיתיאים לה .היטא חתמנית ברמה גבוהה
 • בן לולו
  18/05/2010 17:50:02
  אני מכיר את דליה איציק היטב. צריך לעצור אותה בדרך למעלה
 • ירמיהו
  18/05/2010 08:32:33
  מדליה איציק לא הייתי קונה מכונית חדשה
 • יותם
  18/05/2010 05:53:41
  מי שקורא היטב בין השוורת את תעודות היושר המדומה הנזו מבין שהמדובר הוא בכתב אישום חמור נגד דליה איציק
 • ben digit
  17/05/2010 22:58:35
  מה עוד נותר באשפת החצים של הלוחמים המובהקים בשחיתות, לאחר שדליה איציק גוהצה וחודשה לעלילותיה בעתיד בידי מבקר המדינה? המגהץ הלוהט שלו התגלה לפתע כמושיע לו ציפתה איציק לחלצה מכל מבקריה החריפים, למרות שעלילותיה בעבר רשומות בעמודי ההדר של כנסת ישראל. מוזר שיועץ מיוחד של המבקר, בעל ידע מסויים בחקירות משטרה, החליט להתפטר על רקע רכותו הפתאומית והבלתי-מובנת של הגדול בין מבקרי המדינה שהתגלה כסבא חמוד רך ואוהב. הניגוד החד והצורב הזה בין גברת שמנעוריה מעוררת תהיות קשות בהתנהלויותיה ומילוי חובותיה למדינה לבין מבקר חריף ומסור לתפקידו שלא היה כמותו - איננה מובנת בודאי לא מאליה. שכן החטאים הם חטאים ואפילו המבקר מציין זאת בדרכו. אבל אלה, כך מסתבר, חטאים יתומים שאין להם אב ובודאי לא אמא רבת-תושיה. לצערי, ואולי גם לצערו של מבקר המדינה, לפעמים גם כתם אחד קטן נתפש כחשרת עננים כבדים המכסים שמיים מקצה לקצה, מחניקים כל קרן אור. אולי לדליה איציק נדמה שזכתה בתעודת כשרות. העתיד יוכיח. אך צר עד מאד שהיה זה המבקר עצמו שגרע מכבודו בו ראו רבים את נחלת כולנו להתפאר, עד שנולדו תמיהות בעקבות סיכום פרשת דליה איציק. חבל.
 • איפכא מסתברא
  17/05/2010 22:45:53
  דליה איציק היא גם נוככלת פוליטית
 • שועלי
  17/05/2010 21:49:08
  כיאה לטבח מומחה אבנרי אפה, לש, טיגן בישל ואפה את דליה איציק אבל היא עדיין לחא על השיפוד
 • חבר ותיק
  17/05/2010 07:49:36
  השיירה של איצק תמשיך לנסוע אבל לא תגיע למשכן הנשיא. יש כלבים שנובחים ויש כלבים שנושכים והמבין יבין
 • שלומי
  16/05/2010 23:46:18
  כתבה מבריקה הגבתי כבר בחדשות מחלקה ראשונה. חבל שהכתבה לא הופםיע כאן לראונה כמקובל בעבר
    עיצוב: סטודיו נעמה