תנועת אומ"ץ

 

מדינה לחוצה - דברי יושב-ראש הנהלת תנועת אומ"ץ אריה אבנרי באירוע חלוקת אות אומ"ץ 2011
01/09/2011בתערוכה "מושחתים נתפסתם" מציגה תנועת אומ"ץ 6 שנות מאבק בשחיתות השלטונית.
להלן פאנל אחד מתוך 18 פאנלים המוצגים בתערוכה: "שוחה מול כרישים"
"מושחתים נמאסתם ונתפסתם"
דברים שנשא אריה אבנרי בפתיחת התערוכה 6 שנות מאבק בשחיתות השלטונית 21/11/2009

אומ"ץ הינה התנועה היחידה בארץ המשלבת פעילות למען מנהל תקין וטוהר מידות בעת ובעונה אחת עם סיוע לגופים חברתיים, אוכלוסיות חלשות וארגוני נכים ונפגעים למיניהם.
שילוב ייחודי זה מתאפשר ע"י פעילות בשני מסלולים מקבילים כאשר נקודת המוצא שלנו הינה, שכספי הציבור לא יזרמו לכיסיהם של אלי הון פרטיים, נבחרי ציבור מושחתים, ועובדי ציבור תאווי בצע. במקום זאת יועברו הכספים הללו ליעדים חברתיים, סוציאליים ולתקון עוולות.

הפעילות הכפולה של אומ"ץ הינה גם בתחום המשפטי: במקביל אנו פועלים למען שוויון בפני החוק ובלימת התופעה של צדק מועדף למיוחסים וצדק מסוג אחר להמוני העם.
אומ"ץ שמה דגשים על נושא הרפואה ובריאות הציבור. בתחום זה אנו פועלים לפתרון מצוקת האשפוז, עיבוי סל התרופות ומעל הכול לרפואה שוויונית על מנת למנוע "רפואה לעשירים" ורפואה אחרת להמוני העם.

אומ"ץ חרטה על דגלה את השמירה על גופי אכיפת החוק.
אנו מצפים לכך שהם יבצעו את מלאכתם נאמנה ולמטרה זו אנו מגישים להם את כל הסיוע הנדרש ומשמשים חיץ בינם לבין אלה המנסים לפגוע בהם ולסכל את פעילותם.

אומ"ץ פועלת ללא מורא, ללא משוא פנים וללא תלות פוליטית.

אומ"ץ הוקמה בחודש יוני 2003 ביוזמתו של אריה אבנרי שכינס קבוצת אזרחים מכל גווני החברה והקשת הפוליטית. המייסדים החליטו להתנדב למען מטרות משותפות ומוסכמות, במטרה לשנות ולשפר את פניה של החברה הישראלית בכלל ואת אורחות חייהם של נבחרי הציבור בפרט. "הגרעין הקשה" של המייסדים כולל כמה חברים ותיקים שנמנו על עמותת "אמיתי" למנהל תקין וטוהר המידות שהוקמה בשנת 1990 והפסיקה את פעילותה כעבור עשור.

תנועת אומ"ץ כוללת כיום כ-200 חברים ברחבי הארץ, כולם מתנדבים (התנועה מעסיקה שתי עובדות בשכר). הסניף המרכזי של התנועה ממוקם בתל אביב וחולש על המרכז, הדרום ואזור ירושלים.
הסניף השני של התנועה ממוקם בחיפה וחולש על אזור המשתרע מחדרה ועד רמת הגולן.

קישור לאתר תנועת אומ"ץ
קישור לתנועת אומ"ץ באתר ויקיפדיה

    עיצוב: סטודיו נעמה