לאן נעלמה בלילא? (15)  |  

משהו לא ברור קרה לחברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא מקדימה. הרבה לפני שהכנסת יצאה לפגרת הקיץ הארוכה שלה נעלמו עקבותיה של רוחמה וכמה מחבריה שקלו לפנות למדור לחיפוש קרובים של הסוכנות בניסיון לאתר אותה.

בפעם האחרונה נראתה בלילא בחנות מוצרי נוי בראשון לציון כשהיא מגהצת את כרטיס האשראי שלה בקצב מהיר כאילו זה עתה יצא ממכונת כביסה מקופל ומקומט. אחר כך הופיע קטע במדור רכילות כלשהו שדיווח על כך שיש לה חבר חדש והיא מרחפת בעננים ולא נראתה כנראה בגלל האובך. משנה בן זוג משנה מזל.

פסיכולוגים חובבים יאמרו שמאז שבלילא החליפה את צבע הבלונד הלא טבעי של שיער ראשה בצבע דבש דבורים היא החלה לעבור בהדרגה משבר זהות קשה שהחמיר אחרי שחדלה להיות שרה בממשלה והפכה חברת כנסת לא מן המנין.
כל החיפושים של בלילא אחרי עצמה עלו עד כה בתוהו. אולי יהיה צורך להגיש לה בשלב כלשהו סיוע נפשי מחשש שמצבה לא יחמיר חלילה.

בלילא החלה את הקריירה הפוליטית שלה כמזכירה בסניף הליכוד בראשון לציון וניצלה היטב את הופעתה החיצונית המצודדת כדי לצוד את ליבם של כמה פעילים מרכזיים.
העסקנית הבלונדינית הגיעה עד מהרה ל"מצודת זאב" מעוז הליכוד בתל אביב וחברה אל בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן שפעלו באותם ימים כדי להשתלט על הליכוד ולסלול את דרכו של ביבי לראשות הממשלה.
אחרי שתסריט זה התממש מצאה את עצמה בלילא בתפקיד מנהלת לשכתו של ביבי. ליברמן כיהן אז כמנכ"ל משרד ראש הממשלה והשנים פעלו ביניהן בתיאום כדי לשרת את האינטרסים של עצמם יותר מאשר את אלה של ה"בוס".

בלילא החלה לחצות בהדרגה את קוויי המינהל התקין וטוהר המידות וניכר היה שהיא לא משננת היטב את ספר החוקים של המדינה.

אחת מטובות ההונאה הראשונות של אברהם היה סידור עבודה לבעלה לשעבר שחרף העדר כישורים מתאימים נתקבל לעבודה בחברה הממשלתית "לורם". החברה פעלה בתחומי לוד ורמלה שבהן היה לאיל ההון דודיק אפל, עסקן ותיק בליכוד, עניין רב.
כבר אז הגיעה בלילא השאפתנית למסקנה שבעלה קטן עליה והיא זנחה אותו לאנחות. בראיון שהעניק הבעל כעבור שנים למקומון הוא אמר, בין השאר, שאם היה פותח את פיו האקס שלו הייתה יושבת בכלא אבל הוא העדיף שלא להתעמת עם אישים פוליטיים במדינה שבלילא חסתה בצילם והייתה השמש הבלונדינית שלהם.

שרה נתניהו לא אהבה נשים יפות שעובדות בקרבתו של בעלה. בלילא נאלצה לעזוב אחרי ששרה הקטנה יירטה אותה. גם ליברמן לא האריך ימים והחל לבנות לעצמו עתיד פוליטי עצמאי משולב בעסקים עלומים.
באותה עת פרשתי ביזמתי מעבודתי ב"ידיעות אחרונות" והקמתי עם חבר את חברת "אי. בי. אר" שהחלה לעסוק בבעיות תקשורתית בכמה תחומים.

באחד הימים ביקש דודיק אפל להיפגש אתו במשרדו המפואר ברמת גן. כשהגעתי למקום המתינו כבר לפגישה אתו ליברמן ובלילא.
אפל הציע לי להשתלב בפרויקט של האי היווני הדמיוני ששאב אליו אישים פוליטיים ששמותיהם פרנסו את כותרות העמודים הפליליים של העיתונות. הבולטים בהם היו בני משפחת שרון.
דחיתי את הצעתו המפתה של אפל וע"י כך מנעתי מעצמי רווח כספי של רבבות דולרים ואני לא מצר על כך וכעבור זמן קצר הצטרפתי ל"מעריב" וחזרתי למקצוע העיתונות שהיה מאז ומעולם חוט השדרה שלי.

המשכתי לעקוב אחר זינוקה הפוליטי של בלילא שחברה אל שרון ופעלה ללא כל בעיות מצפוניות נגד נתניהו, נכנסה בחסותו לכנסת והפכה ליו"ר ועדת הכנסת היוקרתית ואחר מכן שרה בממשלה.
פעילותה הפוליטית הייתה רצופה במעללים וטובת הונאה שבגין אחת מהן נחקרה במשטרה ולא היה חסר הרבה שתעמוד לדין פלילי.

אילו הייתה ציפי לבני נבחרת כראש הממשלה אולי הייתה ממנה בכורח הנסיבות את בלילא בעל השיער הכהה כשרה בממשלתה.
אבל נתניהו שנוא נפשה חזר לשלטון ובלילא החלה להתאדות. קולה אינו נשמע בכנסת ובועדותיה ודמותה אינה מופיעה בתקשורת.
אבל אל חשש בלילא עוד תחזור אלינו ביום מן הימים אולי עם שיער אדמוני על ראשה הבלונדיני לשעבר.
אני לא סופר את הימים.