השרצים של שרון ג'וניור (25)  |  

בכל פעם שאני נתקל מחדש במאמריו של גלעד שרון המתפרסמים בקביעות בידיעות אחרונות, איני יכול שלא להיזכר במאמרים שפרסם מדי פעם בעיתון זה, במחצית השנייה של שנות התשעים, אביו - ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.


שרון טען בהזדמנויות שונות כי איש פוליטי חייב להישאר על הגלגל, גם אם הוא נדחק לקרן זווית, בתקווה שיום אחד הגלגל יתהפך ויזניק אותו מחדש לצמרת המדינה. מן הסתם, לא שיער שיגיע לראש הפירמידה ויהפוך לקודקוד.
גלעד, בנו הצעיר של שרון, הקפיד לאורך השנים לשמור על פרופיל נמוך בתחום הפוליטי ושידר שתחום זה אינו מעסיק אותו, ורק חוות השקמים המשפחתית עומדת בראש מעייניו.
אחיו הבכור עומרי, לעומת זאת, טבל עמוק בביצה הפוליטית, פעל על תקן של איש המבצעים של אביו לביצוע תרגילים מסריחים ומעשים מלוכלכים - עד שהסתבך בפלילים, ריצה עונש מאסר ובשלב זה, לפחות, עושה רושם שהוא ירד מהגלגל.
 
המטיף בשער
  
בחודשים האחרונים יצא במפתיע גלעד שרון מן הכפור של החווה לאור זרקורי התקשורת על תקן של מטיף בשער, יורה דעה וממשיך דרכו של האב המאושפז מזה שלוש שנים במצב רפואי חסר תקווה ותוחלת, מבלי שגורם רפואי מוסמך יתריס על כך.
(הלשונות הרעות טוענות בעקשנות, כי מצב זה נוח לשני בניו הנהנים מכספי שתי פנסיות נדיבות ביותר ומהקצבה ממשלתית נדיבה ותמוהה, שפרטיה נבדקים בימים אלה על-ידי מבקר המדינה.)
מאמרו האחרון של שרון ג'וניור, שפורסם לפני כמה ימים, הוכתר בכותרת: "חיזורים וחזירות". הוא משתלח בחבר הכנסת שאול מופז, ומזהיר אותו מפני פרישה ממפלגת קדימה שייסד אביו, וקובע כי פרישה צפויה שלו והצטרפות לקואליציה בראשות בנימין נתניהו - מהווה גניבת דעת של ציבור בוחרי קדימה, חוסר נאמנות וחזירות לשמה.

לא שכחנו את אשר עשה 
 
מסע ההטפה המתוקשר של גלעד שרון מהווה, לפי כל הסימנים, הצהרת כוונות על כוונתו להשתלב במוקדם, יותר מאשר במאוחר, בחיים הפוליטיים בקדימה, שנחשבת בעיניו משום רשומה בטאבו על-שם משפחת שרון.
לדידו של יורש העצר במשפחת שרון, החיים הפוליטיים היו מאז ומתמיד קרדום חפירה ומנוף גבוה לקידום עסקים.
שרון ג'וניור סומך כנראה, יתר על המידה, על הזיכרון הציבורי הקצר, אבל מה לעשות - הזיכרון שלנו עדיין לא קהה.
רק לפני זמן קצר, בעקבות פרישתו של היועץ המשפטי לשעבר מני מזוז מתפקידו, צפה מחדש פרשת השחיתות של האי היווני מיסודו של איש העסקים הפוליטי דודי אפל, שבה כיכבה משפחת שרון כמי שנחשדה בקבלת שוחד בסכום של מיליוני דולרים.
החשוד העיקרי בפרשה מצחינה זו, שלא הולידה למרבה הבושה כתב-אישום חמור בשל פחדיו של מזוז, היה לא אחר מאשר גלעד שרון, שהוצג על-ידי אביו כברוך-כישרונות וכישורים.
שרון הבן קיבל ישירות תשלומים נדיבים ביותר מאפל כתגמול על ביצוע עבודה פיקטיבית של איתור כתובות של לקוחות פוטנציאליים, כתמורה לשירותים ממלכתיים שעשה עבורו האב בדרכים שונות, במסגרת תפקידיו הממלכתיים, תוך ניסיון לטשטש עקבות.
זו הייתה טובת הונאה לכל הדעות של משפטנים בכירים מוערכים, אך לא לדעתו הלא-מלומדה של מזוז חסר-הרקע של פרקליט פלילי.

הקשר עם מרטין שלאף 
 
גלעד שרון הנחבא אל הכלים הסמויים, היה זה שרקח לאורך השנים סביב החווה המשפחתית עסקות כספיות בינלאומיות עמוסות שרצים, שלח תרומות שנויות במחלוקת, הלוואות שנשארו עומדות ומתנות פיננסיות תמוהות.
ואם לא די בכך, לפני זמן קצר נודע כי שרון ג'וניור קיבל סכום של מיליוני דולרים באמצעות איל ההון היהודי-אוסטרי, מרטין שלאף, ששמו נקשר לשרון בהזרמות כספיות אחרות שנחקרו על-ידי המשטרה, ובגינן מקפיד שלאף שלא להגיע ארצה. התשלום נומק בכך שהוא מהווה תמורה לעבודות ייעוץ שגלעד שרון העניק לקולחוזים במדינות בחבר העמים.
באמת מעניין אלו עצות ייחודיות יכול שרון הצעיר להעניק לקולחוזים ותיקים ברוסיה, שמומחים מקומיים לא יכולים להעניק להם, ושהן מצדיקות שכר טירחה נדיב כל-כך.
בכלל, מעניין מי הם בעלי הקולחוזים הללו, כיצד שמעו על המומחיות של גלעד שרון והאם הם מתגוררים בחבר העמים.
 
עצה-חינם לגלעד שרון 
 
אני מתנדב לתת לשרון ג'וניור עצת חינם: אל תזדרז להשתלב בחיים הפוליטיים.
מוטב שתמשיך להטיף מוסר בתקשורת ותמתין בסבלנות להכרעתה של פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) בפרשת הקולחוזים, שאמורה להתקבל בחודשים הקרובים בממצאים שהועברו אליה באחרונה בתום חקירה מסועפת של המשטרה.