קדימה לשחיתות שלטונית (51)  |  

החלטתו האחרונה של גלעד שרון, בנו הצעיר של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, להצטרף למפלגת קדימה שיסד אביו לפני חצי תריסר שנים אחרי פרישתו מהליכוד, גובלת, ללא ספק, בחוצפה מבית מדרשה של המשפחה המושחתת.


שרון ג'וניור היה מעורב, אמנם, מאחורי הקלעים במהלכים פוליטיים שיזם אביו על תקן של אחיתופל ונהג בניגוד לאחיו הבכור עומרי שטבל את עצמו בגלוי בביצה הפוליטית המצחינה, נבחר לכנסת וצבר בקופה שלו הרבה מאוד שרצים חלקם פליליים.
לכאורה עסק גלעד שרון בניהול החווה המשפחתית בדרום, גידל אלפי ראשי צאן ועסק בגידולים חקלאיים אבל בפועל שימשה החווה לאורך השנים עפ"י חשדות שחקרו מכבסה לקבלת תרומות אסורות למטרות פוליטיות של שרון האב ובאר שאיבה לקבלת שוחד בסך מיליוני דולרים מאילי הון זרים שחלקם לא אותרו עדיין.

ביזמה משותפת של האב ובניו הרחיבה החווה את שטחיה והשתלטה ללא היתר ובניגוד לחוק על מאות דונמים של מינהל מקרקעי ישראל מבלי שהשטח הוחזר. למרבה הבושה גם לא ננקטו נגד בני המשפחה צעדים משפטיים מחויבי המציאות חרף פניות חוזרות ונשנות של תנועת אומ"ץ.

גלעד שרון נחשד בעבר כמה פעמים גם בקבלת שוחד בסכומים גדולים עבור עבודות ייעוץ מקצועיות מדומות ומוזרות בידיעת אביו ורק בנס ניצל מהעמדה לדין פלילי בדומה לאחיו עומרי שנכלא מאחורי הסורגים.  
 
קרוב לודאי שהיועץ המשפטי לשעבר מני מזוז מצטער כיום על החלטה שגויה שקיבל בשעתו, בראשית תקופת כהונתו שלא להעמיד לדין את שרון האב ואת בנו גלעד על קבלת שוחד בסכומים ניכרים מהקבלן דודי אפל בפרשה הידועה כ"אי היווני".

(מפרשת שוחד זו נחלץ בעור שיניו גם ראש הממשלה לשעבר המגה מושחת אהוד אולמרט התלמיד שהתחרה ברבו שרון בהתעשרות פלילית במהלך השירות הציבורי).

גלעד שרון הערמומי הידוע בשתקנותו המבוימת בחקירות המשטרה עשה הכול כדי לבלבל את דעתם של חוקריו במשטרה שאספו אחרי עמל ראיות מוצקות לקבלת שוחד ע"י משפחת שרון.

לא כך חשב ראש אגף החקירות והמודיעין של המשטרה דאז ניצב יוחנן דנינו שקבע באורח נחרץ שאין מקום להעמיד לדין פלילי בפרשת ה"אי היווני"  וזו הייתה כנראה אחת הסיבות למעידתו של מזוז בעניין זה.

האם ביקש דנינו לרצות אז את בני המשפחה בשאיפתו המוצהרת לכס המפכ"לות?

כאשר אישרה השבוע ועדת טירקל את מועמדותו של דנינו לתפקיד המפכ"ל הבא היא דילגה מן הסתם על פרשה עלובה זו. אם אמנם יתמנה דנינו כמפכ"ל מוצע לו לא לעשות יותר הנחות לאישים פוליטיים רמי דרג מאחר שצעד מעין זה עלול להיות לו לרועץ.
כך או אחרת בסרט על אריאל שרון, שהוקרן לפני כמה ימים בערוץ 10, אמרתי בראיון שנערך עמי כי להערכתי ההתדרדרות הפתאומית במצב בריאותו הייתה קשורה בחשיפת פרשה נוספת של שוחד בסך 4.5 מיליון דולר שהאב קיבל עפ"י החשד מאיל ההון היהודי אוסטרי מרטין שלאף תמורת יעוץ לקולחוזים בחבר העמים.

שמו של שלאף, המיוצג בארץ ע"י שמעון שבס שהינו בעל רקורד מוסרי שלילי, נקשר עפ"י החשד בעבר לחלוקת טובות הנאה נדיבות ולתרומות לאישים פוליטיים מרכזיים במדינה ביניהם אביגדור ליברמן, אהוד ברק, חיים רמון, אריה דרעי ואחרים.

חקירת המשטרה בפרשת השוחד המוזרה של הקולחוזים נמשכה אחרי האירוע הרפואי הטראגי שאירע לשרון האב כאשר החשוד הבלעדי הוא הבן גלעד. משום מה התנהלה החקירה בעצלתיים. גם הפרקליטות שטפלה בשנה החולפת בתיק החקירה לא מזדרזת  לקבל הכרעה.
האם התנהלותם של גופי אכיפת החוק משופעת מהמניפולציה שגלעד שרון מפריח על כוונתו להוציא את אביו חסר ההכרה המאושפז מזה שנים בבית החולים בניסיון להטיב את מצב בריאותו באווירה המשפחתית?

תנועת אומ"ץ שהתריעה בשמונה שנות פעילותה את מעלליה של משפחת שרון שאת חלקם חשפה והעבירה לטיפולם של גופי אכיפת החוק, לא הייתה יכולה לעמוד מנגד נוכח כוונתו של גלעד שרון להצטרף לחיים הפוליטיים כאשר מעל ראשו תלוי ועומד תיק פלילי.

במכתב שנשלח השבוע אל פרקליט המדינה משה לדור נאמר בין השאר "תנועת אומ"ץ פנתה בשעתו אליך בנושא חקירה שנערכה נגד גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר, בחשד לקבלת 4 וחצי מיליון דולר מגורמים סמויים בתמורה על ייעוץ עבור קולחוזים.
אומ"ץ זיהתה כבר אז את הקשר בין התשלום הנ"ל לבין איל ההון היהודי אוסטרי מרטין שלאף, ונתנה לכך ביטוי בפניותיה לפרקליטות מחוז תל אביב שמטפלת בתיק זה. בתגובה לכך נאמר לנו שהחלטת הפרקליטות בנושא הנדון עדיין לא נתקבלה. תזכורות נוספות נשלחו וזכו לתשובה דומה.

בשבועות האחרונים נחשפה מערכת הקשרים המסועפת של שלאף עם אישי שלטון בעבר ובהווה ובין השאר צוינה פרשת הקולחוזים כאחת הדרכים שבאמצעותן העביר שלאף כספים לכאורה למשפחת שרון. פרסום זה עורר הדים רחבים בציבור והתעוררו שאלות לגבי מידת התמודדותה של מערכת אכיפת החוק  עם בעיית ההון בשלטון שצברה תאוצה מדאיגה ביותר.

בימים האחרונים פורסם בכלי התקשורת כי גלעד שרון מבקש להשתלב במערכת הפוליטית ואף עושה הכנות מעשיות לכך (בין השאר הוא מפרסם מאמרים פובליציסטיים בתקשורת).

אומ"ץ סבורה שהגיע הזמן לקבל החלטה בתיק זה על מנת שלא ייווצר מצב שבו גלעד שרון, הנושא על גבו קופת שרצים בפרשות שחיתות קודמות, ישתלב בחיים הפוליטיים ויטביע בהם את חותמו המוסרי השנוי במחלוקת."

רק תמימים סבורים שגלעד שרון פועל בחלל ריק ומטרתו היא לנסות להשפיע באמצעות פעילות פרלמנטארית ולא להסתפק בכתיבת מאמרים שבועיים ב "ידיעות אחרונות".

מן המוסכמות הוא שעיתון זה מעניק גיבוי אוטומטי לאישים פוליטיים בצמרת מפלגת קדימה שסרחו ביניהם אהוד אולמרט, חיים רמון, דליה איציק ואחרים בניסיון לקעקע את שלטונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולחסל פוליטית את שר הביטחון אהוד ברק.
(אולי זו הסיבה האמיתית לכך שאומ"ץ שניהלה מאבק חסר פשרות נגד מושחתי קדימה מוחרמת ב"ידיעות אחרונות"). 
 
האמת צריכה להיאמר גלעד שרון פועל בשירותם של חברי פורום החווה של שרון האב שנדחקו לקרן זווית בתקופתו של אולמרט והרימו חלקית את ראשם בעידן של ציפי לבני.

עתה הם מבקשים להדיח את נתניהו מכס ראש הממשלה להמליך את לבני כדי שיוכלו לחדש את ימיהם האפלים כקדם ליהנות ממנעמי השלטון, להעצים את האינטרסים הכלכליים האישיים שלהם עטופים באידיאולוגיה מדומה.

בעבר הכחישו מקורביה של מנהיגת קדימה ציפי לבני שהיא מסתייעת בעצותיו של אחד מראשי החווה הפרסומאי ראובן אדלר אך עובדה היא ש"חוואי" אחר אייל ארד הנחשב לאחד משונאיו הגדולים של ביבי, משמש כיועץ בכיר שלה.

היכן עומדת לבני בעלת היושרה האישית המוכחת בסיפור של גלעד שרון ??

אחרי ששרון ג'וניור הודיע על כוונתו להשתלב בחיים הפוליטיים היא לא טרקה בפניו את דלתה של קדימה ולא טרחה להבהיר לו שיצטייד בתעודת יושר של המשטרה אולי משום שמעטים מקרב ראשי מפלגתה זכאים לתעודה זו.

לא זכאים לתעודות יושר כמובן גם שני ראשי קדימה לשעבר שר האוצר אברהם הירשזון שמרצה בימים אלה עונש מאסר ממושך וממתין בקוצר רוח בכלא לחברו הטוב ושותפו לעסקים מפוקפקים ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. 

במוקדם יותר מאשר במאוחר ישתלב גלעד שרון בצמרת הוותיקה של קדימה לצידם של צחי הנגבי בעל הרשעה של  קלון, חיים רמון מורשע פלילי בעבירת מין וחבר חדש נוסף ראש עיריית בת ים שלמה לחייאני שלא מסתיר את רצונו להיות מועמד לראש ממשלה למרות שתלוי ועומד נגדו תיק חקירה בחשד שביצע עבירות פליליות חמורות.

כיצד חשה לבני שעומדת כיום בראש מפלגה שבה חברי כנסת מרכזים מסוגם של דליה איציק, רוני בר און, מאיר שיטרית רוחמה אברהם ואלי אפללו לא נכללים ברשימות ל"ו הצדיקים ומ"ב הצדיקות?
בשעתו, כאשר כיהנה לבני כשרת המשפטים הוענק לה אות המופת של אומ"ץ  בגין הגינות שלטונית. באותו מעמד התחייבה בפומבי להיאבק בשחיתות הציבורית המפלצתית.

בשיחה בארבע עיניים הוסיפה ואמרה לי לבני שלא תהסס להסיק מסקנות אישיות אם המציאות העגומה תחייב זאת.
בפועל היו אלה מילים ריקות מתוכן.

לבני השתלבה היטב במערכת השלטונית ולא השמיעה את קולה נגד השחיתות האישית מרקיעת השחקים של שני ראשי הממשלות שרון ואולמרט.

ערב הקמת הממשלה הנוכחית פנתה אומ"ץ אל כל ראשי המפלגות בבקשה שיקבעו במצע מפלגתם סעיף מיוחד שמתחייב להיאבק בשחיתות השלטונית. מכל ראשי המפלגות השיבו לנו בחיוב רק מנהיגת קדימה לבני ומנהיג מר"ץ חבר הכנסת חיים אורון (ג'ומס).

ככל הידוע לי נותרה במצע של קדימה בסעיף הנוגע לאכיפת החוק רק התחייבות הבאה: "הנהגת רפורמה במשטרת ישראל למיגור הפשע והאלימות, למלחמה בתאונות הדרכים וחיזוק מערכת המשפט".

ההתחייבות של לבני למאבק בשחיתות השלטונית אבדה בדרך לקלפיות ואם לא די בכך מסתבר שגם השחיתות הפנימית בקדימה חוגגת. את מהותה של השחיתות חשף לפני זמן קצר בפומבי חבר הכנסת מאיר שיטרית בהתייחסו למפקד הפנימי במפלגה.

אומ"ץ אימצה את דבריו של שיטרית ופנתה אל מבקר המדינה השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס בבקשה שיבדוק את המתרחש בקדימה.
בפנייה נאמר בין השאר: "תנועת אומ"ץ מבקשת שמשרד מבקר המדינה יבדוק חשד למינהל לא תקין בפנקס החברים של מפלגת קדימה ועל אפשרות של חברות כפולה של חלק מהחברים הן בקדימה והן בליכוד. חשדות אלה עולים ממאמר שפורסם ב"הארץ" בגיליון יום שישי 24/12/10 תחת הכותרת "שכונת הארגזים" מצוטט ח"כ מאיר שטרית, מראשי המפלגה הנמנה עם מייסדי המפלגה, כמי שקובע נחרצות בשמו: "קדימה היא היום המפלגה הכי מושחתת מבין המפלגות הגדולות".

ח"כ שטרית קבל על כי יו"ר מועצת קדימה חיים רמון הכין הצעת החלטה שעל פיה 84 אלף החברים שהתפקדו לקדימה בחמש השנים האחרונות ושילמו עד כה מס חבר רק פעם אחת עם התפקדותם יהיו פטורים מתשלום מס. לעומת זאת חברים חדשים שיתפקדו למפלגה החל מ1 בינואר 2011 ישלמו מס חבר שנתי כמקובל במפלגות האחרות.
בהקשר לכך גילה ח"כ שטרית: "מרבית החברים הרשומים אצלנו הם אנשי ליכוד. כולנו הרי באנו מהליכוד ומשם פקדנו. לומר שיש  לנו למעלה מ 80 אלף חברים זה בלוף ענק. המפלגה רוצה להטעות את הציבור. ברור שאם נחייב את החברים הללו לשלם מיסים רק מעטים יישארו. זה פתח גדול לשחיתות".

ח"כ שיטרית תבע לערוך רביזיה בסדרי התשלומים ולחייב את כל חברי  קדימה לשלם מס שנתי החל מ-1 בינואר 2011".

ללא קשר לבדיקת משרד מבקר המדינה הודיעה השבוע קדימה כי בחודשים האחרונים הצטרפו אלפי חברים חדשים וכיום מסתכם מספרם בלמעלה מ 100 אלף.

לשם השלמת ההנהגה הפלורליסטית המוסרית החדשה של קדימה ובמגמה לשלב במפלגה גם חברים דתיים אני מציע ללבני לפנות אל השר לשעבר אריה דרעי בהצעה שיצטרף לקדימה.

דרעי משלים בימים אלה את תקופת הקלון שלו שאסרה עליו להיבחר לכנסת יוכל לחזק את הצד החברתי של קדימה ולשמש גם יועץ לענייני התנהגות בכלא לכל אחד מפעילי התנועה שיזדקק לכך בעתיד.