א.ח.א. - אזרחים חוסמי אולמרט (115)  |  

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הוזכר השבוע כמועמד היחיד לראשות הממשלה שיוכל להביס את בנימין נתניהו. אסור לשכוח שהאיש הוא עבריין סדרתי שנחקר בגין עבירות פליליות חמורות. קבוצת אזרחים פנתה לאומ"ץ בהצעה להקים במשותף גוף בלתי תלוי, שיכלול אלפי אזרחים שיירתמו למאבק כדי לחסום בדרך ציבורית את שובו של אולמרט לכס ראש הממשלה

 
הקדמת הבחירות לכנסת לראשית השנה הבאה גרמה השבוע טלטלה רבה במערכת הפוליטית, ובאורח צפוי צפה מועמדותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט כאדם היחיד שיכול להתמודד בהצלחה מול ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו ולגבור עליו.

רק עבריין סדרתי בעל ותק מסוגו של אולמרט שביצע לאורך חייו הציבוריים שורה ארוכה של עבירות פליליות והוקע מהחיים הפוליטיים, מסוגל להיות מצויד במידה רבה של חוצפה ולנסות לחזור לכס ראש הממשלה ש"נגזל" ממנו לדעת חבריו הקרובים. שום דבר לא יעזור להם: שמו הרע והתנהלותו המצחינה לא קיבלו מעולם טיהור ואות הקין של אדם מגה-מושחת יהיה טבוע עמוק במצחו של אולמרט כל חייו.
 
מתגייסים לבלום את חזרת אולמרט 
השבוע בקעה קרן אור באפלה כאשר קבוצת אזרחים פנתה אל תנועת אומ"ץ בהצעה להקים במשותף גוף בלתי תלוי, שיכלול אלפי אזרחים שיירתמו למאבק כדי לחסום בדרך ציבורית את שובו של אולמרט לכס ראש הממשלה. על-פי התוכנית ייעשו כמה צעדי בלימה, ביניהם החתמה המונית על עצומה וארגון מסע הסברה רחב לחשיפת דמותו הפלילית האמיתית של אולמרט.

אזרחי המדינה חייבים להפנים את העובדה שאולמרט לא קיבל את העונש הראוי לו על העבירות החמורות שהוא ביצע, ומקומו הוא לא בלשכת ראש הממשלה אלא מאחורי סורג ובריח. לגוף זה גם הוצע שם - א. ח. א. ראשי תיבות של אזרחים חוסמי אולמרט.

הגוף אמור להתחיל לפעול אם וכאשר יכריז אולמרט רשמית על כוונתו לחזור לחיים הפוליטיים ולא במהלך שליחת בלוני הניסוי מטעמו.

הבהרנו לאזרחים טובים אלה, שאומ"ץ תתמוך בנפש חפצה בהתארגנות זו ותפעל ככל יכולתה בדרך משפטית וציבורית במטרה לחסום דרכו חזרה לראשות הממשלה על-מנת שלא ימשיך להשחית את המדינה כבעבר.
 
טווס עם תעודת יושר מזויפת 
מאז זיכויו המפוקפק של אולמרט בבית המשפט המחוזי בירושלים משתי עבירות חמורות של קבלת מאות אלפי דולרים במזומן מאיש העסקים היהודי-אמריקני מוריס טלנסקי, ומנסיעות כפולות במחלקה הראשונה על חשבונם של ארגונים נתמכים, מסתובב אולמרט כטווס בעל תעודת יושר מזויפת.

"יש שופטים בירושלים", הכריז אולמרט בעליצות רבה בתום הקראת פסק הדין של שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים - מוסיה ארד, יעקב צבן ומשה סובל, שזיכו אותו משלושה כתבי אישום והרשיעו אותו בכתב אישום אחד בעבירה של הפרת אמונים. חובה להבהיר מראש, שאת מטבע הלשון הזו ("יש שופטים בירושלים") טבע בשעתו ראש הממשלה המנוח מנחם בגין, שהתכוון בפירוש לשופטי בית המשפט העליון בירושלים, שהיו מבחינתו אמיצים, חד-משמעיים ונטולי-פניות.

אולמרט, הקוזק שגזל את הקופה הציבורית לאורך שנים, עטה על עצמו הילה של אדם נרדף על-ידי שלטונות החוק, טען שבמעשיו לא דבקה שחיתות אישית, וביקש לזכותו בתמיכה ציבורית רחבה בעוולה שנגרמה כביכול לשמו הרע על-ידי מערכת אכיפת החוק, המשטרה והפרקליטות.

שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים החזירו את מחוגי השעון אחורנית ודירדרו את המדינה מחדש לזרועותיהם של בני החושך - אהוד אולמרט וחבר מרעיו.

תזכורת למזומנים מטלנסקי 
אולמרט הצליח להונות את שופטיו כאשר הוא הכריז בפומבי אחרי פסק הדין, שמעולם הוא לא קיבל, כביכול, מעטפות כסף במזומן מטלנסקי, ונתן להם להבין כי פרש מהחיים הפוליטיים וזה עונש כבד עבורו.

כדי לחדד את זכרונו של אולמרט, פנתה השבוע אומ"ץ מחדש אל רשות המיסים בדרישה לבדוק את פרשת המזומנים שקיבל אולמרט מטלנסקי והוסתרו בכספת של חברו הטוב ושותפו לדבר עבירה, עורך הדין אוריאל מסר. בהודעה לעיתונות נאמר בין השאר: "תנועת אומ"ץ פנתה הבוקר פעם נוספת אל מנהל רשות המיסים דורון ארבלי בבקשה לחקור את כספי המזומנים שקיבל אהוד אולמרט ממוריס טלנסקי כפי שהוכח במשפטו של אולמרט".

בפנייה המקורית אל ארבלי נאמר כי "במהלך בירור משפטו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט התברר כי בשעתו הוא קיבל סכומי כסף גדולים במטבע זר במזומן במעטפות ובדרכים אחרות מאיש העסקים משה טלנסקי. במקביל התברר כי בכספת של פרקליטו ושותפו לשעבר עו"ד אוריאל מסר נמצא סכום של 350,000 דולר במזומן. סנגוריו של אולמרט טענו כי הכספים הללו ניתנו כתרומות למטה הבחירות שלו לראשות עיריית ירושלים וכנראה גם למטרות פוליטיות אחרות, אך הייתה גם גרסה אחרת שעל פיה הכספים נועדו למטרותיו הפרטיות של אולמרט.

"תנועת אומ"ץ פונה אליך בבקשה שתורה למחלקת החקירות של מס הכנסה לערוך חקירה יסודית על כל תנועת הכספים שקיבל אולמרט מטלנסקי ומגורמים אחרים כפי שנחשף במשפט".

לצערנו, רשות המיסים התחמקה עד כה מלהגיב על פנייתנו בנושא זה ומשום כך פנינו בנדון אל מבקר המדינה החדש, השופט בדימוס יוסף שפירא.
 
תרגיל שקוף למנוע הטלת קלון 
וזה עוד לא הכל עדיין: פרקליטיו קוננו באוזני השופטים על גזילת תפקיד ראש הממשלה ממנו למרות שלא חטא, ובעת ובעונה אחת הודיעו שהוא מוותר על הזכויות המגיעות לו כראש ממשלה. הפרקליטים עשו זאת כתרגיל שקוף כדי למנוע הטלת קלון ודאית על אולמרט, שהייתה מונעת ממנו לחזור לחיים הפוליטיים במשך תקופה של שבע שנים כפי שאירע לגבי חברו הטוב אריה דרעי. למרבה הצער, הפרקליטות נפלה בפח וחזרה בה מכוונתה לדרוש קלון, ולשופטיו של אולמרט הייתה הקלה ונחת רוח.

מסתבר שיש שופטים בירושלים, אבל רק בבית המשפט העליון וגם בערכאה העליונה זו לא כל השופטים ראויים לשבח. הגיע הזמן אולי לשאול שאלה נוקבת: האם יש פרקליטים בירושלים?

המציאות העגומה מוכיחה שהזיכוי החלקי של אולמרט גרם לרעידת אדמה דו-כיוונית ולתגובות מעורבות. בקרב חוגים רחבים בציבור נעה התגובה כמטוטלת בין אדישות, הרמת-גבות, הבעת-תמיהה וכעסים ורוגז על שיקול הדעת והכרעת הדין של השופטים. משפטנים בכירים ומוערכים קבעו שפסק הדין שגוי ועושה חסד לא-ראוי לאולמרט. מהעבר השני נשמעה מחדש ביקורת מחודשת על הפרקליטות, על שהיא מזדרזת להגיש כתבי-אישום נגד אישי ציבור ולרדוף אותם כביכול על לא עוול בכפם.
 
להזכיר לציבור הבוחר 
אבל למרבה הצער מצויים אזרחים לא מעטים ששנאתם לנתניהו ורצונם שיפנה את כס ראש הממשלה עלולים לדחוף אותם להצביע עבור אולמרט אם יציג את מועמדותו בבחירות הקרובות לכנסת. לשם כך הם מוכנים לדחוק לקרן זווית את מזבלת השחיתות של אולמרט ולשכוח את מחדליו במלחמת לבנון השנייה שהביאו לנפילתם של עשרות חיילי צה"ל.

צריך לזכור שאולמרט, שמבקש ברוב חוצפתו את אהדתם של אזרחי המדינה בדרכו לקאמבק פוליטי, הוא נבחר הציבור הנחקר ביותר במדינה כחשוד בעבירות פליליות חמורות. לאורך השנים נחקר אולמרט לא פחות מ-18 פעמים על-ידי המשטרה ומחלקת החקירות של מס הכנסה ורשויות אחרות, בגין שורה ארוכה של מעללים. אולמרט לא נחקר כחשוד בביצוע עבירות נוספות בגלל התיישנותן ובגלל רפיסות של כמה יועצים משפטיים לממשלה שהעניקו לו חנינה.

אולמרט מנסה גם להדחיק מהציבור את העובדה שהוא עומד בימים אלה לדין בפרשת הולילנד בגין קבלת שוחד - עבירה שמחייבת את בית המשפט להטיל עונש מאסר במקרה של הרשעה.

בארסנל של תנועת אומ"ץ יש מלאי בלתי-נדלה של העבירות הללו, שהועברו בשעתו לרשויות החוק ולא נחקרו. אולמרט משלה את עצמו אם הוא סבור שהזיכרון שלנו קצר וידינו אינן נטויות.

אם אומנם אולמרט יודיע על כוונתו לחזור לחיים הפוליטיים - לא ייחשב טיפול מחודש במעלליו הלא ידועים של אולמרט על-ידי אומ"ץ כ"רדיפה אובססיבית", כביכול, אלא כשירות חיוני לציבור ותרומה לשיפור ההיגיינה המוסרית של המדינה.