סליחה, מחילה, כפרה (11)  |  

לקראת תום הימים הנוראים ובערב יום הכיפורים אני מוצא לנכון לפנות באורח אישי בפומבי אל תריסר מבכירי לקוחותיי שכולם נושאים כיום את התואר המכובד "לשעבר" ולבקש את סליחתם.

אני מלקה את עצמי על חטאים כבדים מנשוא שחטאתי כביכול כלפיהם בגלל עודף המוטיבציה שלי ובשל מחסור בחומרי טיוח ומריחה להסתרת מעלליהם.

להלן רשימת חטאי לכאורה המתפרסמים תחת אזהרה:

נשיא המדינה לשעבר משה קצב: "צר לי על שלא נעניתי לבקשתך בעת פגישה שקיימנו בשעתו בלשכתך לרתום את תנועת אומ"ץ למאבק נגד ההטרדות המיניות שהפכה לטעמך למכת המדינה ואתה גילית כלפיה ערנות. באותה שעה לא העליתי על דעתי עד כמה הנושא הזה מטריד אותך. רק כעבור זמן כאשר התברר שנתת לכך ביטוי מעשי ירדה לי מרכזת של אסימונים אבל הקו בינינו היה מנותק. לפני כמה חודשים צלצלת אלי וביקשת את עזרתי בבלימת התקשורת העוינת נגדך אבל בתקופה שבה החלו ההליכים המשפטיים נגדך אני מנוע מלהתערב".

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט: "אבקש ממך מחילה על כך שלא נכחתי ביום שישי בבית המשפט המחוזי בירושלים כדי לחגוג אתך את תחילת משפטך. כבר הייתי אתך בסרט הקומי הזה לפני תריסר שנים כאשר בזכות עתירה שהגשתי יחד עם  חברי למאבק בשחיתות הועמדת לדין פלילי ויצאת זכאי אחרי שקנית את העד המרכזי. עתה אני מטפל בפרשות שחיתות נוספות שלך למקרה שתצא חף גם ממשפט זה במטרה שתעמוד לדין בפעם השלישית".

שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון: "שמעתי שהגשת ערעור על עונש המאסר שהוטל עליך. אני מצטער שלא אוכל לאחל לך הצלחה בערעור מאחר שאני יודע שביצעת עבירות פליליות נוספות חלקן עם אולמרט שאתה שוטה חסיד שלו מקדמא דנן. אני מוכן להיכלא  בתאך לכמה ימים בחברתך על תקן של מדובב. אולי תסכים לספר לי סו"ס על מעלליו של אולמרט שנמנעת לעשות לאורך כל השנים".

שר הרווחה לשעבר שלמה בניזרי: "חורה לי על שלא האמנתי להכרזתך שלא קיבלת שוחד ולא נטלת אגורה לכיסך או לשיפוץ דירתך ועל כך שלא שרתי בעת כניסתך לכלא עם מקהלת תומכיך את השיר: "הוא זכאי". פשוט הייתי צרוד באותו יום".

יו"ר הכנסת לשעבר חברת הכנסת דליה איציק: "אני כועס על עצמי על שלא נבהלתי מצריחותיך הטלפוניות שבהן איימת עלי בהגשת תביעות דיבה נגדי אם אמשיך  לחשוף את מעלליך. אני ממשיך בחשיפה כדי למנוע ממך את צעדי הזילות שלך להגשים את חלומך ולהיות נשיאת המדינה. אני ממתין בקוצר רוח לתביעה שלך נגדי מי יודע אולי תזכי בפיצויים ויעלה בידך להשלים את השיפוצים בביתך".

המשנה לראש הממשלה לשעבר חיים רמון: "חבל שהנשיקה הצרפתית שלך לא שיפרה באורח מעשי את היחסים בין שתי המדינות ומאחל לך שבמהלך מאמציך הבלתי נלאים להחזיר את חברך הטוב אריה דרעי לעמדה שלטונית לא יחשפו חשדות שקשורות במערכת קשריכם שלא ינעמו ללשונך". 
      
שר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן: "אני מבקש את סליחתך על כך שחשדתי בכוונותיו של אדם כשר למהדרין וסברתי ברוב סכלותי שהשתלחותך בשלטון החוק נועדה לשרת את האינטרסים של אולמרט ובאותה הזדמנות גם חיסלת חשבון אישי עם נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש. נחפזתי להעניק לך תואר הזוי אתה לא כזה אלא רק תינוק פוליטי שנשבה בידי מושחתים". 

שרת התיירות לשעבר רוחמה אברהם בלילא: "אני מצטער על כך שנטפלתי אליך והאמנתי שאת מקבלת טובות הונאה מחברת תעופה חקלאית תמורת שירותים שהענקת לה בכנסת ודחפתי לחקירת משטרה שלא פגעה בשמך הלא טוב. ברשותך אני ממשיך להתעניין בך".

שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ: "אני בוש ונכלם על כך שהגשתי נגדך תלונות למשטרה בחשד למעורבותך באי סדרים כספיים בתקופה שבה כיהנת כיו"ר מפלגת העבודה ולא העליתי על דעתי שאולי אתה צח כשלג ואני סתם נטפל אליך. החקירה המשטרתית לא הולידה משום מה כתב אישום נגדך. בכל מקרה  הייתי צריך לרחם עליך אחרי הזובור שעשה לך אולמרט אחרי מלחמת לבנון השנייה".
    
שר האוצר לשעבר רוני בראון: "במחשבה שלישית אולי הפעלתי לחץ  כבד מדי בדרישה להעמיד אותך לדין בגין הצבעתך הכפולה בכנסת והייתי צריך להימנע מלחשוף את העובדה שאתה מהמר ותיק שאפילו הפה הגדול שלך לא יכול להכחיש זאת. טוב שכיהנת כיועץ משפטי לממשלה רק יומיים בעקבות תרגיל מסריח שרקחו שלושה מסובכים בפלילים דרעי, צחי הנגבי ואיש העסקים דודיק אפל. הצלחת להרגיז אותי בכך שבעיצומה של מלחמת לבנון השנייה לא התביישת להופיע בחנות יוקרה בכיכר המדינה ורכשת שעון יוקרתי ביותר. 

מנכ"ל רשות המיסים לשעבר ג'קי מצא: "צר לי על שבעת פגישותינו לא טרחת לספר לי כיצד לופתים אותך מנהלת לשכתו של אולמרט לשעבר שולה זקן אחיה יורם קרשי ורואה החשבון קובי בן גור. אילו רק היית רומז לי אולי הייתי מחלץ אותך מציפורניהם".  
       
מנהלת לשכת ראש הממשלה לשעבר שולה זקן: "מצד אחד אני בז לך על שלא הסכמת לשמש עדת מדינה נגד הבוס שלך ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ונמנעת מלחשוף את מעשי השחיתות שלו. מצד שני אני מתפעל ממערכת האזנת הסתר שהפעלת בחדרך בלשכה כדי להאזין לשיחותיו החוק אוסר עליך להאזין להן אבל מאחר שאולמרט יצא להגנתך וטען שהן נעשו בידיעתו אני מוכן לקבל אותן ותמורת זאת אהיה עד אופי שלך ואעיד שאת מבית יהודי מסורתי ירושלמי טוב ואני לא מבין כיצד הפכת לשומרת קופת השרצים של אולמרט. אולי תקבלי חודשיים פחות בפנים.

גמר חתימה טובה לכולכם. אני מקווה שבשנה הבאה לא אצטרך לבקש את סליחתכם פעם נוספת אבל אני בהחלט לא מתחייב.