תעודת היושר של איציק (26)  |  

"מבקר המדינה ניקה את יו"ר הכנסת לשעבר, חברת הכנסת דליה איציק, מכל אשמה בפרשת שיפוץ דירתה בירושלים ונמנע מלהטיל עליה אחריות אישית בפרשה זו ובפרשות נוספות שבהן הייתה מעורבת" (מן העיתונות)

 
תהליך ההיטהרות המופתי של נשיאת המדינה בפועל לשעבר למשך שלושה חודשים, חברת הכנסת דליה איציק, מכל עלילה, הכפשה, חשד, אשמה, חטא, עבירה, עוון ופשע החל למעשה לפני חצי תריסר שנים.

כנס שדרות, בראשותו של הפוליטיקאי הנודד אלוף (במיל.) עוזי דיין, פרסם באותה סקר שבו דורגה איציק במקום הראשון ברשימת חברי הכנסת הישרים.

במרוצת השנים הסתובבה בארץ מפה לאוזן ומפה ל-פה הבדיחה על איציק הישרה בנשים שעוררה גלי צחוק. בימים האחרונים הפכה הבדיחה לחידה, שמזילה דמעות גיל של תנינה מעיניה של איציק וסותמת את פיהם של כל המלעיזים.

לאחר התלבטות אישית ממושכת, שהייתה מלווה בתסכול, בייסורים ובחיבוטי נפש, החלטתי לקבל עלי את הדין, לקחת אחריות אישית ולהעניק לאיציק מטעמי תעודת יושר בלתי-חוזרת המיועדת למוטב בלבד לגורמים הבאים: לכל מאן-דבעי, צאן-דהוא, מי-ומי, עובר ושב, יודע לשאול וסרח עודף.

להלן נוסח תעודת היושר של איציק:

"אני מודיע בזאת בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי בעלת תעודה זו חברת הכנסת דליה איציק הינה אישה ישרה, תמימת דרך, צנועה, חסודה ובת ישראל כשרה למהדרין.

העובדה שאיציק התחמקה בצעירותה מלשרת בצה"ל בנימוק שהינה דתית מדברת לשבחה ומוכיחה שהיא אשת עקרונות.

כאשר התעורר בשעתו חשד שאיציק המורה הגישה דוחות כוזבים למשרד החינוך, קשה היה לקבל זאת, למרות שהיו מסמכים מרשיעים לכאורה בכתב ידה. העובדה שלא ננקטו נגדה צעדים מוכיחה את חפותה של איציק ללא כחל וסרק.

לפני חמש שנים טסה איציק למונקו והתארחה על חשבונו של איל הון מושחת. בטיסה זו היו שלושה אישי ציבור בעלי כפיים נקיות מרוב רחצה: שמעון פרס, פואד בן-אליעזר וחיים רמון. איציק לא טרחה להיענות להחלטת ועדת האתיקה של הכנסת כפי שענשו שלושת חבריה מקבלי טובת ההונאה. הנימוק שנתנה לסירובה היה: שהיא באה יחד עם פרס.

כשאיציק כיהנה כשרת התקשורת היא שימשה, במקביל, גם כחברת מטה הבחירות של פרס בהתמודדות פנימית במפלגת העבודה מול עמי פרץ. באותה תקופה קיבל פרס למעלה מ-300 אלף דולר מאילי הון, ביניהם אחד שנזקק בעסקיו למשרד התקשורת. אין ספק בכלל שדבר זה נעשה בתום ליבה הרחום ללא כוונת זדון ולא כוונת רווח אישי.

בתפקידה כיו"ר הכנסת הוסיפה איציק הוד והדר למשכן כאשר אסרה לבוא בלבוש לא הולם. הבזבוזים הרבים בכנסת שכללו חלוקת משכורות נדיבות, קידום חריג של בני משפחה, רכישת פריטים יקרים למשכן, ופתיחתו למופעי ראווה לשועי הארץ היו כורח של המציאות ואין להלין על איציק.

איציק נהגה כראוי כאשר לא דרשה מהמדינה דירת שרד זמנית המתחייבת מתוקף תפקידה, והחליטה במקום זאת להפוך את דירתה הפרטית לדירה שרד לדוגמא. אומנם הוצאו מכספי המדינה למטרות שיפוצים החלפת ריהוט וכיו"ב רבבות שקלים. למרות שאיציק החזירה רק 25 אלף שקלים, מגיעה לה על כך תודה והוקרה.
שכירת עשרות חדרי מלון במרכז הארץ לצרכי ישיבות, אכסון בבתי מלון מפוארים בחו"ל, אירוח יקר והוצאות אישיות מפליגות על חשבון הקופה הציבורית, כל אלה היו במסגרת תפקידה הממלכתי רם הדרג של איציק והיא נקייה לחלוטין.

יש לדחות בשאט נפש את הרכילות המרושעת שחשפה, כי כאשר כיהנה איציק כיו"ר הכנסת נהגה לנסוע מדי פעם במכונית השרד שלה עם נהגה למספרה התל אביבית. ההופעה החיצונית של איציק חשובה לכולנו.

בדקתי ומצאתי שתעודת היושר האישית שהענקתי לאיציק תזכה להכרה על-ידי בג"צ (בית הדין הגבוה לצדק), הבד"ץ (בית הדין הגבוה ההלכתי), הבז"ץ (בית הדין הגבוה של הזכאים), הבח"ץ (בית הדין הגבוה של החכמים) הבת"ץ' (בית הדין הגבוה של התמימים) והמוסד לביקורת של ההסתדרות".

אני מודיע בזאת שאני חותם על התעודה בהכרה מלאה ומעניק בזאת לאיציק הכשר מלא להיבחר כנשיאת המדינה. יש לה את כל הנתונים הנדרשים להיות אזרח מס' 1 במדינה.

עד כאן נוסח תעודת היושר שתוענק לאיציק בטקס חגיגי שיערך בקרוב במשכן הכנסת בנוכחות קרוביה ובני משפחתה שבילו יחד אתה שנים מרצח היופי של איציק.

אבל תעודה וקוץ בה: למגינת ליבה של איציק היא תאלץ להמתין 11 שנים עד שהנשיא הנוכחי, שמעון פרס, יסיים את תקופת כהונתו השנייה ויפנה לה את מקומו בגיל 98.

עד אז תוכל איציק להמשיך במעלליה הגלויים והסמויים ללא חשש. תעודת היושר שהינה לתקופה בלתי-מוגבלת תגן עליה.