תיאטרון אולמרט (43)  |  

מערכה ראשונה
 
"ביום הראשון לעדותו של ראש הממשלה אהוד אולמרט בבית המשפט הוא פנה לשופטים ואמר בין השאר: "אני נאבק כאן על חיי ולא על שום דבר אחר. הדברים שאספר כאן מתחברים למה שאני באמת ולא למה שאני הוצגתי" (מן העיתונות).


  
הטקסטים במחזה היחיד שמציג הסטנדאפיסט המגה מושחת אהוד אולמרט בבית המשפט לקוחים כאילו מעולם אחר ומתייחסים לאדם ערכי אחר שלא זכינו לצערנו להכיר עד היום.
  
"קיפוד" גאה לפרסם פרסום בכורה החל מהיום ובמדורים הבאים קטעים נוספים מהקומדיה החדשה: "הקוזק הגוזל" באדיבותו של תיאטרון אולמרט בכיכובו של בעל התיאטרון שהינו שחקן בעל שיעור קומה בינלאומי שהצליח לאחוז את עיניהם של כל המי ומה ולמה וכמה ומדוע ועד כה לא מיצה את כישרונותיו האמנותיים על בימת בית המשפט.

מערכה ראשונה:
מונולוג של אולמרט בבית המשפט המחוזי בירושלים (לובש חולצה כחולה שהולמת את צבע עיניו. אחת מהן דומעת והשנייה צוחקת):

"אני לא עבריין סידרתי כפי שמתארים אותי כמה אנשי תקשורת השייכים לכוחות החושך אלא אדם שכל חייו קודש קודשים לעם ולמדינה. מעולם, מעולם ואת זה אני זוכר היטב לא קיבלתי שוחד מאיש בארץ או בנכר וגם לא נכנסה אגורה אסורה לכיסי...

בהזדמנות זו אני מוכן לגלות שהסיגרים הקובנים שקיבלתי במתנה היו מזויפים והעטים ששכחו אנשי העסקים במשרדי היו זולים מסוג אלה שנמכרים בדוכנים ברחובות.

אני אדם שומר חוק למרות שאוכפי החוק ובראשם מבקר המדינה ניסו להדביק לי עבירות פליליות באובססיביות. נכון שבאחת החקירות של אנשי המבקר בלשכת ראש הממשלה התקלקל מכשיר ההקלטה של משרדנו ולא יכולנו להעביר למבקר את תמליל החקירה אבל זה באשמת מנהלת לשכתי הנאמנה שולה שנמצאת כאן. סיכמתי אתה שאטיל הכול עליה וכתמורה אודיע כאן שהרשיתי לה להאזין לכל שיחותיי במשרד. בהתאם לכך אני מודיע זאת לבית המשפט ומבקש למחוק את הסעיף על האזנת סתר במכתב האישום שהוגש נגדה.

המבקר ניסה לתאר אותי על לא עוול בכפי הנקייה כתאב בצע ומקבל תרומות אסורות. המבקר פישל בגדול ויהיה צריך לתת על כך את הדין. יתכן שפה ושם טמנו ללא ידיעתי והסכמתי בתיק הג'יימס בונד שלי, בעיקר בעת שהותי בחו"ל מעטפות ספורות עם דולרים בודדים כגמילות חסד. מה רע בכך? הרי הייתי צריך לפרנס אישה שלא הרוויחה מספיק ממכירת ציוריה וגם ארבעה ילדים.

בשנים האחרונות הפיצו עלי שמועות כזב בעניין מוריס טלנסקי. שתקתי כל הזמן וחרקתי את שיני. דמי ניגר בראש חוצות בגלל ההדלפות היזומות. הדובר שלי, אמיר דן, הוציא הכחשות ללא ידיעתי ואני כעסתי עליו עכשיו אני מגלה את כל האמת. טלנסקי אמור היה לגייס תרומות חוקיות עבור הרשימה לראשות עיריית ירושלים שעמדתי בראשה תמורת קבלת עמלות שמנות. לא קיבלתי מטלנסקי כספים באורח אישי.

כל סיפורי הבדיות על מאות אלפי דולרים שמסר לי, כביכול, טלנסקי ועל כספים שהעביר כביכול לאחי האהוב יוסי המתגורר בניו יורק הינם מופרכים מיסודם...

הכספים של טלנסקי שנמצאו בכספת של חברי לשעבר עורך הדין אורי מסר הגיעו ללא ידיעתי. סמכתי על אורי בעיניים עצומות ולא בדקתי את החשבונות שלנו ולא הייתי עד שמיעה לשיחות שלו עם טלנסקי. עד היום אני לא יודע איזה כספים בכספת היו שייכים לו ואלה היו שלי. עד כמה שאני זוכר מעולם לא התחלקנו ולא החלקנו...

בימים האחרונים נזכרתי שבעצם הוא חייב לי 12 אלף דולר שהלוויתי לו לקראת נשואי בתו והוא לא החזיר לי את ההלוואה עד היום. לא הבנתי מדוע הזדרזו להביא את טלנסקי לארץ לעדות נגדי בנימוק שיש חשש לחייו בניו יורק. לקראת עדותי כאן נפלה לי סו"ס מרכזת האסימונים שלי והבנתי שהוא חושש שאתנכל לו בגלל שלא החזיר לי את ההלוואה. במקום זאת סיפר עלי טלנסקי שקרים ובדה עלילות דם. עוד אתבע אותו על הוצאת דיבה ואדרוש פיצויים שיסייעו לי לממן את המשפט הזה למרות שעד כמה שזכור לי הפרקליטים שלי  מופיעים מטעם הסנגוריה הציבורית..  
      
אני צח כשלג הלבנון. לא כאן המקום לדבר על מלחמת לבנון השנייה שהצילה את המדינה ובעיקר את תושבי הצפון. למרות שכל מחפשי רעתי במדינה התנכלו לי וייחסו לי כשלון ותבעו הקמת ועדת חקירה ממלכתית.

אילו לא הייתי טרוד לאורך כל תקופת כהונתי כראש ממשלה בחקירות של המשטרה ומשרד מבקר המדינה היה היום שלום אמת עם הפלשתינאים וכנראה גם עם סוריה ורכבת ישראל הייתה מגיעה לדמשק. ואילו לא היו מדיחים אותי מתפקיד ראש הממשלה בגלל חשדות שווא הייתי מחסל את החיזבאללה מקפל את החמאס וגלעד שליט היה עמנו. כל הצרות של המדינה החלו מטלנסקי".....  

(המשך יבוא)