תיאטרון אולמרט (50)  |  

צדיק הדור

מערכה אחרונה


 
"בגלל העיסוקים המדיניים והביטחוניים החיוניים והדחופים בתקופת כהונתי כראש הממשלה שכחתי לציין כמה פרטים חשובים בחקירות התכופות שלי במשטרה. אני מקווה שהדבר לא יהיה לי לרועץ" (אולמרט בעדותו בבית המשפט המחוזי בירושלים)

הקוזק הגוזל

"קיפוד" מפרסם להלן קטעים מהמונולוג של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הכולל דברים ששכח להגיד בחקירת המשטרה:

"להגיד עלי שאני אדם מושחת זו עלילת דם מהסוג השפל ביותר. לכנות אותי נוכל זו נבזות שאין כדוגמתה ולקרוא לעברי גנב זו השמצה זדונית. לכתוב עלי שאני עבריין סידרתי זו חוצפה בלתי נסלחת.

מעולם מעולם מעולם מעולם מעולם לא קיבלתי שוחד מאף גוף ציבורי או פרטי, ישראלי או זר. מעולם מעולם מעולם מעולם מעולם לא קיבלתי טובת הנאה מאף אדם ללא הבדל מין, גזע, צבע או מעמד חברתי, מעולם מעולם מעולם מעולם מעולם לא קיבלתי הלוואות בסך מאות אלפי דולר שלא החזרתי מאף מיליארדר, מיליונר, טייקון, איל הון או איש עסקים.

כל חיי פעלתי ביושר ובניקיון כפיים והמושג בר לבב משקף את אופיי. אמות המוסר האישיות שלי הן גבוהות ביותר, גדלתי על סולם ערכים 12 בסולם ריכטר ואסופת עקרונות מוצקים הם לפיד לרגלי לאורך כל חיי הציבוריים.

אני גאה על כך שמעולם מעולם מעולם מעולם מעולם לא דבק בי רבב. לאורך כל פעילותי הציבורית חברו נגדי פוליטיקאים רדודים שהטילו בי רפש והעלילו עלי עלילות.

לצערי הרב שירתה אותם קבוצה של עיתונאים הזויים ותימהונים שכרכו את שמי ל"פרשות" השבוע, החודש והשנה והם קיבלו רוח גבית וגם מהבטן הרכה של טהרנים בטלנים וסוכני מוסר מזדקנים.

אני ראש הממשלה הישר והמוכשר ביותר בתולדות המדינה אספתי חומרים על בן גוריון ושרת ואשכול וגולדה ושמיר ובגין. אני לא חושב שאני פחות מוסרי מהם למרות שהם לא נחקרו אף פעם במשטרה ואני נחקרתי במהלך שנות כהונתי 23 פעמים מאחר שאני מושך אש.

אני לא רוצה להרחיב את הדיבור על שרון, ברק וביבי שנחקרו במשטרה והיו מחוברים בשלטון כל הזמן להון מקומי וזר. החיבורים שלי לעומת זאת היו בתפקיד. לא במקרה הם מיליונרים בעלי נכסים ואני כל חיי חייתי באוברדראפט.

המזל שלי הוא שיש לי קור רוח קרבי עוד מתקופת שירותי ככתב במחנה במלחמת יום הכיפורים. הייתי צמוד לאוגדה של אריק שרון והאשימו אותי אז שפחדתי לצלוח את התעלה וברחתי הביתה. עוד שקר וכזב שטפלו עלי. לא ברחתי. הייתה לי חברה צעירה בבית עליזה ואני יודע שהיא הייתה מודאגת מאוד לגורלי במלחמה והייתי חייב לקפוץ הביתה ולהרגיע אותה ונשרתי יומיים וכך החמצתי את  צליחת התעלה.  שרון שאל אותי פעם על כך וקיבל את הסברי. אני לא מן המתנצלים.

אחרי המלחמה נבחרתי לכנסת בפעם הראשונה מטעם רשימת "המרכז החופשי" בראשות מורי ורבי שמואל תמיר ומאז שירתתי את העם והמדינה ברציפות 35 שנים עד שהקריירה הציבורית שלי נקטעה על לא עוול בכפי בעודה במיטב שנותיה.

אין לי ספק שאתם תזכו אותי מכל אשמות השווא אחרי שהצלחתי לשכנע אתכם בחפותי המלאה. אין לכם ברירה אחרת.

בהזדמנות זו אני רוצה לרמוז לכם שגם מזכירתי הנאמנה ומנהלת לשכתי הוותיקה שולה זקן עומדת לדין בפניכם. היא אישה צדיקה קוראת כל היום תהילים. תתפללו לכך שהיא לא תאזין לטלפונים שלכם.

אל חשש אני לא אמרתי עדיין את המילה האחרונה שלי. אני עוד אחזור לראשות הממשלה ואמנה ועדה חדשה לבחירת שופטים. אם אתם רוצים להיות שופטים עליונים פעם אל תחמיצו את ההזדמנות שנקרית לכם עכשיו".