ממשלת צללים נפוחה (53)  |  

"ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעת קבלת המינוי מנשיא המדינה שמעון פרס שהמצב הביטחוני והמדיני מחייב להקים ממשלת חירום רחבה ככל האפשר שתכלול גם את המפלגות שלא המליצו עליו" (מן העיתונות)


לאחר מאמצים בלתי נלאים, חיבורים בלתי אפשריים כמעט וקשירת חבלים ימניים עם חוטים שמאליים ושימוש בכפתורים מרכזיים עלה בידו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתפור באמצעות תפירה גסה ממשלת חירום לאומית רחבה הנתמכת ע"י 112 חברי כנסת יהודיות ויהודים כשרים.

אחריות למשך קיומה של הממשלה הינה לשנה אחת בלבד.

על מנת להבטיח את הצבעתם של כל חברי הקואליציה יחולקו תיקים מכל הבא ליד מאחר שנתניהו התחייב שלא לכלול בה שרים ללא תיק. הממשלה החדשה תכלול 8 משנים לראש הממשלה ביניהם 3 משנות, 6 סגני ראש ממשלה ביניהם שתי סגניות, 46 שרות ושרים, 23 סגנות וסגני שרים בעלי תיקים ו-12 סגנות וסגני שרים ממלאי מקום בשכר מלא.

יתר חברי קואליציה יתמנו כיושבי ראש ועדות כנסת שלא יהיו בהן כלל חברים מן המניין בגלל מחסור בחברי כנסת פנויים. יאיישו אותן 11 חברי כנסת מהאופוזיציה חברי סיעות המיעוטים.

מקרב חברי הממשלה הרחבה קבינט בטחוני שיכלול 18 שרים, סלון בטחוני מצומצם ובו 9 שרים, מטבחון סגור שיהיה מיועד ל 5 שרים, מחסן תת קרקעי אנטי פצצות אטום שאליו יכנסו 2 שרים וחדר אמבט משוריין שיהיה מיועד לראש הממשלה בלבד (הערה: רעייתו שרה ושני בניו יאיר ואבנר יאלצו להשתמש באמבט הרגיל של המשפחה ). 7 שרים נוספים יורשו להציץ מבעד לחור המנעול לחדר הישיבות של הסלון על תקן של משקיפים.

בשלב זה לא ניתן לפרסם את הרשימה המפורטת של השרים וחלוקת התפקידים ביניהם אבל מקור מסוים שמחובר למקור אחר שמכיר מקור יודע דבר הדליף לי שיש בעיות רבות באיוש התיקים בגלל התחייבותו של ראש הממשלה שלא לכלול בממשלה החדשה שרות ושרים ללא תיקים מצד אחד ומחסור בתפקידים חדשים שניתן יהיה לאייש אותם בתיקים מיניסטריאליים.

אני מוכן להפגין אזרחות טובה ולתרום ללא קבלת תמורה שורה של תפקידים חדשים שניתן לשבץ בהם שרות ושרים וסגני שרות ושרים ללא הכשרה מוקדמת כל הזכויות לא שמורות לי.

שר שיקשר בין ההון והשלטון, שר שיעסוק בבעיות האישיות של אזרחים ממעמד ביניים, שר להגנת הדיור המוגן שר שיהיה ער לבעיות הביוב, שר שיעסוק במזג האוויר, שר שיפקח על ההגרלות, שר שיתמודד עם בעיות החנייה, שר שיעקוב אחר פינוי האשפה שר לענייני בתי מרקחת, שרה לענייני גני הילדים, שרה שתפעל לצמצום נגע הגירושין, שר שיתמסר לדיירי הבתים המשותפים, שר שימנע ניסור עצים, שר שידאג שלא יסתירו באולמי הקולנוע, שרה שתייצג את עקרות בית, שר שיתמחה בלכידת נחשים, שר לענייני התכנית דה ווייס בערוץ 2, שרה שתעודד שימוש במזון צמחוני, שר שיבדוק את מכוני הכושר, שר שיפעל למניעת עישון במקומות אסורים, שר שיחדור למשפחות הפשע המאורגן כמודיע, שר שיעשן סמים וינהל אחר כך מסע הסברה לסכנה הטמונה, שר לענייני חתולי רחוב הנרדפים, שר שיצמצם את נגע הגרפומנים הספרותיים, שר לעיקוב אחר כותבי טוקבקים משמיצים במחשבים, שרה שתתעניין בנשים שמחפשות את עצמן, שר שיתמסר לבני הגיל הרביעי (לבני 95 עד 118 שנים), שר שיהיה אחראי לטיבן של משחות השיניים, שר לענייני גברים מוכים, שר לענייני אופניים גנובים, שרה לענייני נשים עגונות, שר שיהיה מופקד על ייבוא הנעליים שר לענייני שודדי בנקים ושרה לענייני מסאז'ים.

עד כאן רשימת התיקים הפנויים.

על מנת למנוע את הגדלת גרעון המדינה מעבר ל 100 מיליארד שקלים ינקטו פעולות שונות של קימוצים. בין השאר יהיו לשכות משותפות לחלק מהשרים, וכמה מסגני השרים יאלצו לעבוד מן הבית. לכל חברי ממשלת החירום המורחבת תהיה הגבלת נסיעות לחו"ל חצי תריסר נסיעות בלבד בשנת קיומה הראשונה והיחידה של הממשלה. במקביל יוקצב להם קילומטראז' של 5000 קילומטר בחודש בלבד במכוניות הצמודות שלהם.

                                                             ******
הערה: לאחר הפסקה בת כמה חודשים מתחדש מדור זה שיופיע מכאן ואילך לעיתים מזומנות וימשש את הדופק.