סליחה, מחילה, כפרה (54)  |  

"יו"ר  "הבית היהודי" נפתלי בנט התנצל בפני רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו על כך שיחס לה בלצון חברות ב"ארגון טרור" וטען שזכותו של ראש הממשלה להתייעץ אתה בכל נושא כפי שהוא עושה עם רעייתו" (מן העיתונות).

 
בנט לא מכיר כנראה את שרה. ההתנצלות הרפה והקצרה שלו לא ציננה את רוחה ולא סיפקה אותה.

אחד מ-17 פרקליטיה, המייצגים אותה בתביעות המשפטיות הרבות שלה, שיגר אל בנט נוסח התנצלות רחב רגליים. הוא התבקש לחתום על המסמך בפני נוטריון ולהפקיד במקביל ערבות בנקאית בסך חצי מיליון דולר שתחולט באם יאמר עליה להבא מילת ביקורת נוספת.
המסמך יהווה נספח להסכם הקואליציוני בין "ליכוד ביתנו"  לבין "הבית היהודי"  ותנאי להצטרפותו של בנט לממשלה למשרד שיקבע ע"י שרה.

להלן נוסח המסמך: "אני נפתלי בנט יו"ר "הבית היהודי" מכיר באורח בלתי חוזר בכך ששרה נתניהו היא גולה מהחיים הפוליטיים העלובים ומשום כך יש לה זכות מלאה לשמש יועצת הראשית של ראש הממשלה. היא תייעץ לביבי  גם מבלי שהוא יבקש את עצתה ותכתיב לו מהלכים שונים בעת הצורך. על פיה יישק כל דבר משמעותי במדינה. מקובל עלי ששרה תחליט מי יהיו השרים בממשלה החדשה ובאיזה משרד יכהן כל שר. שרה תהיה בעלת המילה האחרונה בתחומי הביטחון, כלכלה, חברה, איכות החיים, איכות הסביבה וכל האיכויות האחרות. זכותה המלאה של שרה להחליט אם ומתי להפציץ באיראן, לקבוע את סעיפי הקיצוץ בתקציב ולמיין  את סדרי העדיפויות לשכבות השונות בחברה.

שרה תהיה מעורבת בכל המינויים הממלכתיים הבכירים החדשים לרבות הרמטכ"ל, ראש המוסד, ראש השב"כ והמפכ"ל ולקבל דיווחים שוטפים  מכל הגורמים הללו.

שרה רשאית להמשיך לקבל דיווח שוטף על הלו"ז של ראש המשלה, להיות נוכחת בכל פגישותיו החשובות  במשרד ולהתלוות אוטומטית לכל נסיעותיו לחו"ל והיא אשר תחליט אם לצרף את שני הבנים אבנרי ויאיר ולשלב בנסיעות גם בילויים ותפנוקים למיניהם.

אני מתחייב לא למתוח ביקורת על מלבושיה המקוריים והייחודים של שרה בעת נסיעותיה לחו"ל ובאירועים חגיגיים בארץ ולהדוף כל ביקורת על שמלות תחרה. לאות הזדהות עם שרה גם רעייתי תתחיל ללכת בשמלות כאלה. אני חותם על מסמך זה כשאני בהכרה מלאה ללא גילופין ומבלי שביקשתי רשות מבן בריתי לשעבר יאיר לפיד שכבר לא משדר אתי באותו ערוץ". 

בהבנה שהוצגה  בעל פה בין נציגי שני הצדדים סוכם עוד שתמורת התנהגות טובה של בנט בממשלה שתכלול דברי שבח שהוא מתחייב להרעיף על שרה לעיתים מזומנת תאריך שרה בשליש תקופת כהונתו בממשלת נתניהו.