אובמה עושה סדר בישראל (55)  |  

"נשיא ארה"ב אובמה עשוי לדחות את ביקורו בישראל אם עד סמוך למועד הביקור שנועד להתקיים ב-20 במרס לא תוקם ממשלה חדשה בישראל" (מן העיתונות)  

 
בכל שנה בחג הפסח נוהג אובמה לערוך בבית הלבן מיני סדר מסורתי על טהרת המצות בהשתתפות כמה מראשי הקהילה היהודית בארה"ב אורחים יהודים.

השנה החליט אובמה לחרוג ממנהגו ולערוך מבצע "ביעור חמץ" בישראל כמה ימים לפני ליל הסדר.

אובמה יביא אתו שי לחג הולם לנתניהו: חבית מלאה מרור כאות תודה והוקרה על כך שביבי פעל לפני הקלעים למען בחירתו של המועמד הרפובליקני רומני לתפקיד נשיא ארה"ב.

אבל תהיה זו גם פעולת תגמול נגד נתניהו הסורר למען ישמעו ויראו.

במסגרת ביעור החמץ מתכוון אובמה להיפגש בעת ביקורו בארץ עם מנהיגי המפלגות שהתמודדו בבחירות האחרונות בין אם יהיו באותה עת שרים או סתם חברי כנסת מן המניין.

"קיפוד" הצליח להשיג את נושאי השיחה של אובמה עם כל אחד מהם:
  • מנהיג "יש עתיד" יאיר לפיד: מורה דרך לקיצור הקדנציה של נתניהו כראש הממשלה על מנת שיוכל לרשת אותו תוך שימוש באגרופים והנחתת מכות יבשות בלי להותיר סימנים.
  • מנהיג "הבית היהודי" נפתלי בנט: שיטות חדשות לכיבוש היעד של בן הברית לפיד באמצעות שימוש מעקבים, חקירות סמויות והאזנות בשלט רחוק.
  • מנהיגת "העבודה" שלי יחימוביץ: עצות מעשיות כיצד לעמוד בראש אופוזיציה לוחמת בנתניהו שלא תיתן מנוח לביבי באמצעות חומרים ותקבל מידע מסווג מה-סי אי איי.
  • מנהיגת "התנועה" ציפי לבני: הזמנה לפגישות תכופות עמה בחדר הסגלגל בבית הלבן כדי לחזק אותה בפעילות נגד ההתנחלויות למרות שראש הממשלה יחזיק בתיק החוץ.
  • מנהיג ש"ס אריה דרעי: פעולת הטעיה בשימוש בסיסמה חדשה: "ש"ס נגד אכילת בשר סוסים בישראל" כדי לזרות בשר בעיניים ולהוריד מעל סדר היום את נושא השוויון בנטל.
  • מנהיג "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן עצות מעשיות אם יורשע ויכלא כיצד יכול להחזיק קצר את נתניהו באמצעות שימוש חבל ארוך ואזיקונים שידווחו על כל צעדיו של ביבי.
  • מנהיגת מר"ץ זהבה גלאון: דרכים להצקות נדנוד וטרטור של הממשלה החדשה בנושא התחמקותו חידוש מו"מ לשלום עם הפלשתינאים.
  • מנהיג הליכוד בנימין נתניהו צפייה משותפת עם אובמה בסרט "ארגו" שזכה השבוע באוסקר. הסרט חושף את חילוצם של תריסר דיפלומטים אמריקנים מאירן כפיצוי על סירובה של ארה"ב לאפשר לישראל לתקוף באירן.
הפגישה החשובה ביותר של אובמה בישראל תהיה לקראת צאתו מהארץ עם שרה נתניהו בהשתתפות רעייתו מישל.

אובמה מתכוון להפציר בה לא להניח לבעלה ראש הממשלה להמשיך להתערב באורח פעיל בכל הנושאים הביטחוניים, המדיניים, הכלכליים והחברתיים ולא לאפשר לביבי לקבל החלטות חפוזות באורח עצמאי.

בתמורה לכך תקבל שרה בתום הפגישה ממישל שי של כמה שמלות תחרה אך כל עוד שביבי יכהן כראש הממשלה היא לא תוכל ללבשן מאחר שהחוק מחייב אותה להפקיד את המתנות למשמורת.